Ženská na odstřel

Ženská na odstřel https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444885/bmid_zenska-na-odstrel-Jbp-444885.jpg 4 207 63

Novinář Marek Vráz série

Marek „Terence“ Vráz je uprostřed noci vyrušen zoufalým bušením na domovní dveře. Za nimi najde vyděšenou kolegyni novinářku, která ho ve strachu o život prosí o pomoc. Tvrdí, že byla před malou chvílí svědkem toho, jak policie zabila bezbranného člověka. Protože je známá její identita, oprávněně se obává, že nyní může být na řadě ona. Ačkoli si je Terence vědom toho, proti jakému nepříteli žena stojí, rozhodne se udělat vše proto, aby ji z ohrožení života dostal. I za cenu toho, že bude možná muset dát v sázku ten svůj.... celý text

Swissman
10.12.2022 4 z 5

Další lichý díl, znamenal další slabší příběh. Dějově předvídatelné, ale pořád dobře čitelné.
Pokud čtete všechny mé komentáře v této sérii, rozhodně to neberte tak, že tato kniha nestojí za přečtení. Naopak, je dobrá. A to není málo. Ale bráno školní klasifikací, autor umí psát i na výbornou.

Timkim
09.12.2022 5 z 5

Tak další výborná audio kniha za mnou. Super poslech. Jak jen je to možné, že se ten chlap vždy do něčeho namočí ???? Dar, nebo prokletí?
Jediné co mi malinko uniklo, proč vlastně se stala ta prvotní situace, ale jinak super. Krásné přímočaré, bez odboček s předvídatelným dějem. Proč ne.... Takže vlastně happy end???

Jiparis
05.09.2022 5 z 5

Zajímavý pohled na práci policie u nás. Velmi aktuální. Zmiňován je i dědek na hradě a trestně stíhaný premiér. Bohužel smutná realita.

Rade
01.09.2022 3 z 5

Goffovy policejní příběhy (snad to ani nejsou detektivky) s Mikem Syrovým se mi moc líbily, byly reálné, ze života, občas popadly za srdce, celá série mě moc chytla. To předesílám, abych nebyla za moc kritickou či dloubavou.
Ale obdobná série s Terencem mi už prostě trochu drhne, ještě první dva díly byly fajn, ale pak už se mi začalo zdát, že příběhy jsou plošší a plošší, kratší a jednodušší, spíš povídky, občas i trochu nepravděpodobné a Terence mi navíc čím dál tím víc připomíná Mika, jen jeden je policista a druhý novinář…
A ještě drobnost, která mi tady vadila - opakované pokazování na to, jak ženská po čtyřicítce uvadá, jak je vrásčitá, není, co bývala, už se za ní chlapy netočí, ani make up to nespraví, a tak dál... Jednou uvést, ok, ale stále dokola mě to nebavilo. Mužským čtenářům to asi nevadí, možná taky tak uvažují, ale mně jako ženské to příliš neimponovalo.
Ale plus za odkazy na muziku a filmy, to Goffa prostě umí, nenásilně to vpraví do děje a celý příběh je najednou pro čtenáře uvěřitelnější, zvlášť když tu hudby i filmy zná a sám je má rád.
Celkově se čte stále dobře, Martin Goffa má dar psát lehce, přirozeně a srozumitelně.
Miko ode mě pravidelně dostával čtyři, pak pět hvězd, tady prostě musím o něco ubrat.

Dagmar58
30.08.2022 5 z 5

Skvěle napsaná čtivá detektivka, ve které nechybí napětí, má spád a těším se na další autorovu knížku.

Janadvorackova
08.08.2022 5 z 5

Eeee :).
To je moje reakce na tohle.
Jakože fakt geniálně jednoduché a jednoduše geniální :).

Ulala
15.05.2022 4 z 5

"Můj první" Martin Goffa a musím říct, že se mi docela líbil. Začátek mi sice připadal trochu divný - povídání o něčem, a nevěděla jsem co se z toho může vyklubat. Tento pocit byl určitě ovlivněn tím, že čtu tuto sérií od prostředka a neznala jsem autorův styl. Ale vývoj se mi zamlouval a určitě si přečtu další díly i ty předchozí.

Emma27
15.05.2022 5 z 5

Přečteno za den.Tahle detektivka byla dobrá.Urcite budu číst další jeho knihy.

emamat
13.04.2022 5 z 5

Tenhle příběh byl za mne zatím nejlepší z této série. Ale stejně si myslím, že na díly s sérii Mikem to nemá.

TaLu
09.04.2022 5 z 5

Moc se mi líbí, jak spisovatel čerpá ze svých zkušeností. Jeho příběhy jsou logické, srozumitelné a uvěřitelné.
Jde spíše o psychologické vyprávění o tom, co dělat, když se někdo ocitne na místě, kde by rozhodně být neměl. A co pak s tím vším? Markovi tentokráte pomáhá kamarád ze střelnice.
Vydrží kamarádství, až se situace vyhrotí?
Knihy ze série jsou jednohubky, což v současném mnohosetstránkovém románovém "běsnění" je docela vítaná změna.
Sama sobě slibuji, že sérii přečtu znovu s doporučovaným hudebním doprovodem. Doufám, že na to dojde.

Lenka.Vílka
06.04.2022 3 z 5

Přečteno za hoďku a trochu mě to mrzí. Jak jsem psala už minule...moc ráda bych si přečetla od autora knihu normální délky. Zajímalo by mě, zda by to zvládnul. Jenže tohle bylo už až moc stejný jako předtím. Když jsem si četla komentář uživatele Greenfingers, říkala jsem si, že až tak špatný to přece nemůže být. Nebylo to tak špatný, ale taky nijak úchvatný. Čtivý, to jo. Jenže...

cukrovka
01.04.2022 4 z 5

Opět napínavé čtení od pana Goffy. Jen mě trochu vadí, že je to taková čtenářská jednohubka. Příběh je čtivý a zajímavý i když ne úplně detektivní.

daja51
16.03.2022 5 z 5

Super, super a ještě jednou super - knihy MG mě baví čím dál víc - opět skvělý příběh, plný napětí a taky humorných hlášek, kterými jsou jeho příběhy "prošpikovány"- těším se na další setkání s Terencem.

petula22
10.03.2022 5 z 5

Skvěle napsaná, čtivá, napínavá jednodenní detektivka.

ZuK1
26.02.2022 5 z 5

Výborné, čtivé, zvlášť závěr velmi napínavý. Zatím nejlepší díl série, přečteno jedním dechem.

Kerberos
21.02.2022 5 z 5

Formátem spíš povídka o zlých policajtech, napínavé a varující.

knihomolkadorfa
13.02.2022 5 z 5

Důkaz, že i na pouhých 200 stranách se dá vytvořit zajímavý, napínavý a strhující příběh. A to vše bez potoků krve, překombinovaných a těžko uvěřitelných situací. Pan Goffa prostě umí a moc dobře ví, o čem píše. Skvělé !

harena
22.01.2022 5 z 5

Napínavá, čtivá, skvěle napsaná a strhující je i další česká detektivka Martina Goffy, od kterého jsem přečetla snad už všechno. Ke konci mě opravdu mrazilo. Jediné minus knihy je, že je hned přečtená.

m.valova
16.01.2022 5 z 5

Sérii Marek Vráz jsem bohužel nesehnala od prvního dílu a tak je toto teprve moje druhá kniha,ale i tak doufám,že postupně přečtu všechny.Tento příběh jen bohužel poukazuje na to,že možné je úplně všechno a to i ze strany těch,kteří by měli stát na straně zákona.

Martiiiik
02.01.2022 5 z 5

Tak jsem se konečně dočkala :-) Velmi vydařená kniha, i když jsem nečekala nic jiného :-) Zajímavý příběh, i když trochu nahánějící strach :-) vždyť by se něco takového vlastně klidně mohlo stát!! Ve špatný čas na špatném místě a je to v pytli :-D A k autorově vypravěčskému talentu se opravdu není třeba vyjadřovat :-) tak šup sem s další knihou :-)

Martin Goffa
česká, 1973