Přiznat vinu

Přiznat vinu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402127/bmid_priznat-vinu-idI-402127.jpg 4 445 152

Novinář Marek Vráz série

Jedné deštivé červencové noci roku 1996 mizí v Praze beze stopy mladá žena. I přesto, že se okamžitě rozbíhá intenzívní pátrání, není nalezena jediná indicie, která by k ní policii přivedla. O dvaadvacet let později jiná žena podléhá zákeřné nemoci a její beznadějný stav vyprovokuje k činu muže, který ví, co se té dávné deštivé noci událo. Pravda, jež vyplouvá na povrch, s sebou však nepřináší úlevu a vykoupení, nýbrž jen další bolest a několik podob smrti.... celý text

Emma27
21.05.2022 5 z 5

Úžasně napsaná detektivka,nemohla jsem se odtrhnout.

TaJeMa
22.04.2022 2 z 5

Kniha pro nenáročné čtenáře. Zklamání.

hrabalikoval
18.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Jeden rychlo detektivní příběh. Ale musím říct, že zajímavý. Ikdyž jako rozřešení to, že se vrah přijde přiznat je trochu sladší řešení zápletky. Ale zase mi to otvírá další knihy u kterých jsem zvědavá jak se budou řešit případy. Těším se na to.

pjetka
13.04.2022 2 z 5

Z komentářů jsem očekával něco výjimečnýho, ale dočkal jsem se jen průměrnýho dílka. Přitom začátek byl nadějnej, mladej klučina žurnalista zavětří příležitost a snaží se sám něco vypátrat. To určitě skýtalo velkej potenciál, bohužel to celkem rychle sklouzlo k celkem banálnímu ději, slepý uličky included. Závěr považuju taky za poměrně nezdařenej. Dílko jsem poslouchal jako slušně zpracovanej audiobook, jen se mi zdálo, že je proti literární předloze asi celkem dost zkrácenej. Škoda. I když škoda je dobrýho člověka. Třeba Lídy.

pohoda58
08.04.2022 5 z 5

Skvělá detektivka, dobré rozuzlení.

Wladimirski
09.03.2022 3 z 5

Celkem dobrá detektivka, taková pěkně česká, realistická, uvěřitelná, příběh jako vystřižený ze života, který se klidně o kousek dál mohl stát. 3.5*

KatyM.
07.03.2022 4 z 5

Příjemná česká detektivka, příběh má spád, dobře se čte.

Danago
17.02.2022 2 z 5

Tak já jsem trochu na rozpacích. Popravdě většina knihy mě nebavila. Naštěstí je krátká. Případ má překvapivý konec, takže aspoň něco . Ale autorův styl není pro mě.

Marci70
07.02.2022 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem..

SilvieSisinka
30.01.2022 4 z 5

Reálný styl psaní.Cetlo se to skvěle.

vnimat_Krasu
25.01.2022 3 z 5

V zásadě zapomenutelnej rodokaps. Přesto nejde Goffovi upřít literární lehkost a místy velmi slušnej emocionální hrot (kapitola o Lídě!). Rozhodně nečekejte VELKOU detektivku. Jako jedna epizoda z dobrýho televizního seriálu ale bodne. Za týden si nebudete pamatovat, o čem to bylo. Ta hodinka s ní strávená vám ale uteče zatraceně rychle.

kuruteku
03.01.2022 3 z 5

Zajímavé. Trochu neortodoxní detektivka a trochu tuctová. Neortodoxní v tom, že úvod a závěr patří jednomu z vrahů, ale prostředek je z pohledu novináře. A tuctová v tom, že chtíč a moc převážil nad rozumem. Všechno je příliš jednoduché. Takže lepší než krimi kdysi z Rudého práva, ale na Velinského, Erbama, Klevisovou a vlastně i Rejfovou to nemá.

ZuK1
30.12.2021 4 z 5

Dobře a čtivě napsaná knížka, což u Martina Goffy už snad ani nemůže být jinak :). Předcházející sérii s Mikem Syrovým ovšem považuju za tak výbornou, že první díl s Markem Vrázem hodnotím tentokrát „pouze“ 4*. Každopádně se ale určitě pustím i do dalších pokračování ...

emamat
12.12.2021 5 z 5

Opět super čtení.

Pavlína2019
05.12.2021 5 z 5

Jsem moc spokojená...

Aghatte
27.11.2021 3 z 5

V podstatě to bylo jako ze sešitů Stalo se.
Nemůžete si vytvořit žádný vztah k žádné postavě, a k rozuzlení dojde jen díky přiznání, jinak by nikdo na nic nepřišel. Ani novinář, ani čtenář, ani policie.
Bohužel se to ale děje. Spousta případů zůstane nevyřešena a vinící nepotrestání, a v klidu si žijí své mrzké životy.
Chudák holka, dětství jako z hororu a potom takový konec....

Nuttelka
05.11.2021 5 z 5

(SPOILER) Mé první seznámení s autorem a už teď vím, že budu řadit mezi povedené série, u kterých se vůbec nebudu rozmýšlet, zda stojí za přečtení (poslech) či ne.
Marek Vráz a vyšetřování ztracené dívky mě vtáhlo hned od první kapitoly a nepustilo, dokud jsem neposlechla celý díl naráz. Překvapilo mi, že rozuzlení a "přiznání viny" došlo až po 22 letech, bylo to napínavé a konec smutný. Hodně mě bavil návrat do "devadesátek", co tenkrát frčelo, co se dělo, hezká nostalgie :-)
Určitě se těším na další díly.
(Audiokniha)

ViolettaCh.
30.10.2021 4 z 5

Detektivní příběh, mající svým dějem hluboké kořeny v minulosti, je psán čtivým způsobem, což hodnotím kladně. Je to moje druhá kniha od tohoto autora a tento rys jeho psaní je mi sympatický. Jinak je to celkem nekomplikovaný příběh, vyprávěný z pohledu novináře, zaměřeného na kriminální zpravodajství. Na vyplnění volného odpoledne je to fajn, z hlediska děje a zápletky nic světoborného, nicméně okolnost, že jde o domácí prostředí, je příjemná změna, když člověk čte zpravidla zahraniční (často severské) detektivky.

Anna27
24.10.2021 5 z 5

Moje první kniha od autora, určitě si přečtu i další. Na českou detektivku hodně slušné. Ke konci mě mrazilo, jak případ dopadl. Škoda jak autor vyřešil postavu detektiva, byla mi sympatická. Za mě doporučuji.

Marekh
21.10.2021 5 z 5

Na tuto knihu mě nalákal Incognitoreader a musím říci, že se mi tento kriminální thriller líbil. Hlavní postavou je novinář MAREK VRÁZ, který mi byl sympatický. Všichni ho přezdívali Terence. Zpočátku vykonával všechny úkoly, které mu byly přiděleny, dalo by se říci, že byl holka pro všechno, ale později se začal zajímat o případ jedné ztracené mladé dívky a postupně se vypracovával ve své profesi. Jedná se o první díl ze série NOVINÁŘ MAREK VRÁZ a já určitě budu pokračovat dalšími knihami z této série, protože mě autor přesvědčil, že se mám pustit do dalších knih.

Kniha má 2 části. Kniha má PROLOG a EPILOG. První část příběhu je zasazena do devadesátých let, a to konkrétně do roku 1996. Líbilo se mi toto období, protože jsem si připomněl telefonní budky, pozvolný nárůst PC, počátky internetu. V knize je připomenut také textový editor TEXT 602, na kterém jsme se v minulosti učili pracovat ve škole. Většinou policisté zpracovávali svá hlášení na psacím stroji a práce na PC byla v počátcích, převážně se používal fax. Mladí lidé vlastnili walkmany a poslouchali na něm písničky.. Druhá část příběhu je zasazena do roku 2019.

Kniha se četla dobře, byla čtivá. Šlo se k jádru věci a zbytečně se neodbočovalo, kniha byla napínavá a do poslední chvíle jsem nevěděl, jestli se ztracená dívka nalezne či nikoliv, co se vlastně stalo v onu deštivou noc s mladou dívkou a byl jsem zvědavý, jestli se nakonec případ vyřeší nebo nikoliv. Přestože v knize nalezneme závažná témata, kniha se četla lehce. Nad některými informacemi jsem se pozastavoval a myslím si, že by mělo dojít ke změně v zákoně, pokud někdo spáchá závažný trestný čin. Autor pracoval na Policii ČR, převážnou část své kariéry strávil jako detektiv kriminální služby. Po 15 letech skončil u Policie ČR. Autor má zkušenosti z první ruky, takže si myslím, že jeho příběhy budou čtivé a napínavé a budou působit věrohodně, budou mít hlavu a patu. Budu zvědavý na další autorovy knihy. :)

detektivní a krimi romány česká literatura

Martin Goffa
česká, 1973