Nová země – Objevte v sobě smysl života

Nová země – Objevte v sobě smysl života https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413701/mid_nova-zeme-objevte-v-sobe-smysl-zivo-L6D-413701.png 4 258 51

Text popisuje nevědomost v duchovním smyslu. Hlavní hrdina této nevědomosti je naše ego. Ústřední jádro veškeré aktivity naší mysli spočívá v jistých opakujících se a přetrvávajících myšlenkách, emocích a vzorech reakcí, s nimiž se identifikujeme

New Age Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Citadella (SK)

A New Earth , 2003

romana4049
12.02.2019 5 z 5

Tyhle knihy by měli zavést jako povinnou četbu do základních škol.

miri.f
06.01.2019 5 z 5

Knihy tohoto autora jsou pro mne v posledním roce velkou vzpruhou a návodem, jakým způsobem hledět na svět okolo nás, a já se k nim více či méně často ráda vracím. Na autorovi je znát jeho nadhled, který byl způsoben těžkostmi, které musel v životě prožít. Ne nadarmo se říká, že teprve na samotném dnu člověku dojde, oč skutečně jde a oč nikoliv.

kosmi
28.12.2018 5 z 5

Tato kniha je pro mě naprosté dejavu. Jsem teprve v půlce ale to co autor popisuje se mi stalo a vlastně stále děje. Dokonce i jednotlivé situace, například pán na kolečkovém křesle v restauraci se mi stalo 100% tak jak je popisováno. Ne ve stejné situaci ale ve stejném smyslu. A ta paní s výhrůžkami od právníků, také se mi stalo to samé, a dokonce došlo i na soud, a mé pocity a uvědomnění naprosto stejné. Knihu nechci hodnotit. Někdo se v tom najde někdo možná ne. Stejné je to i s pochopením. Četl jsem i nějaké negativní komentáře. Chápu že to někomu může přijít jako vykrádačka jiných mistrů a lze si to tak vyložit. Já si to vykládám tak že o originalitu nejde, prostě na ní nezáleží. Jak píše autor a stejně tak mistři védanty, pravda je jen jedna. Z ní tato učení vychází. Proto jsou sdělení všech těch mistrů stejná od starověku až po dnešek. Rozdíl je jen v podání a terminologii, sdělení je stejné protože pravda je jen jedna. Pro současného člověka jako jsem já je sdělení současného mistra stravitelnější než starověké texty psané pro lidi té doby, jazyken dané doby. Proto je pro mě třeba těžké přaloustak bibli.

BStone
26.08.2018 5 z 5

Mimořádná kniha ke které se se stále vracím a stále nalézám nové inspirace.

gab72
16.07.2018 5 z 5

Nemá cenu psát více o výborné knize, která pomáhá dělat jednotlivé kroky. O tom je tu napsáno mnoho. Přečetla jsem i Moc přítomného okamžiku, která je též výborná. Také je o ní napsáno mnoho :). Řekla bych, že je lepší číst nejdříve Novou zemi a pak až Moc přítomného okamžiku. Na rozdíl od mnoha jiných knih podobného žánru, vám tyto knihy řeknou jednotlivé kroky, co dělat, když přijde na lámání chleba :). Kéž si na ně vždy vzpomeneme a zůstaneme bdělí. :). Děkuji.

Metroušek
03.07.2018 5 z 5

Vědomí je zřejmě tím nejzáhadnějším jevem, který existuje. Jsou dva způsoby, jak je zkoumat, vnější (věda se snaží vědomí zkoumat "zvenčí", kategorizovat je a rozkládat na menší částečky) a vnitřní (vědomí se snaží zkoumat samo sebe přímou cestou). Po letech zklamávání prvním přístupem jsem nalezl útočiště v přístupu druhém. Společně s některými, zejména východními, učeními věřím, že jsou dva druhy vědomí či mysli. Základní vědomí, Bytí, které tvoří podklad našemu světu, a běžná mysl, zvaná též ego, kterou tvoří naše vlastní životní zkušenost. Ego je podle mne v duchovní literatuře často špatně chápáno a až příliš odsuzováno. Ego je jako oheň: je to dobrý sluha, dobrý poslíček, jak říká David Wagner, ale zlý pán. A tady se dostávám k pojetí, které zastává Eckhart Tolle. Obávám se, že ego skutečně pracuje většinou tak, že zcela ovládne svého nosiče, a že téměř zcela odřízne přístup nosiče k podkladovému vědomí. Výsledkem je svět, ve kterém žijeme. Svět, kde řada eg ovládá většinu bohatství světa, často jenom díky tomu, že se narodila do správné rodiny. Svět, kde spolupracujeme jenom když a proto, že musíme, spíše než protože win-win je ta nejlepší zásada, a lose-lose ta nejhorší. Svět, kde je vědomí vyhoštěno až na nejnezbytnější výspu na konci lidského světa, a kde nosič kmitá jako šílený pod bičem svého vlastního ega a eg na něj nějakým způsobem navázaných cizích nosičů. Nemusíme chodit daleko, stačí se podívat na ty, které si volíme, na naše dva poslední prezidenty, nebo na některé z našich premiérů, s tím posledním v čele. Všichni jsou poslušnými nevolníky svého ega, zapřažení jako volové (nic ve zlém, to je jenom příměr) ve svém chomoutu, pohánění bičem svého vlastního ega, které si tak trpělivě a umně vykrmili a vymazlili. Rád bych skončil tak optimisticky, jak si to Tolle a jemu podobní hlasatelé lásky představují, ale už jsem toho dost zažil a promyslel, a tak vůbec nevěřím, že nás čeká nějaký Věk Vodnáře nebo dokonce osvícení celého lidstva. Už jste někdy slyšeli Klause, Zemana nebo Babiše zauvažovat o tom, že by se mohli mýlit, a provést byť jen soukromou sebereflexi? Kdepak, toho bohdá nebude. Každý z nás se musí snažit své ego umenšovat a zvládnout sám. A to je přetěžký úkol, protože ego chce hlavně růst a ovládat. A proto také náš svět vypadá tak, jak vypadá, a většina z těch, kteří svět ovládají, jsou sami největšími nevolníky svých eg. Vždyť každý z nás musí, stejně jako hrdinové Voltairova Candida, obdělávat svoji zahrádku. To, že se nám ji někdo jiný se zbytnělým egem snaží obdělat podle svého gusta, a my mu to dovolíme, abychom si ulehčili práci, nám nepomůže. Začít musíme sami u sebe. A čím výše si stojíme, tím více musíme obdělávat svoje veliké zahrádky a zmenšovat svá patologicky zduřelá ega. A jak vidno, zahrádky mnohých tzv. "elit" jsou nejen zaplevelené, ale i postříkané škodlivými chemikáliemi a nezřídka i napalmem. Nenechejme jejich porobené nosiče eg ovládat naše životy. Obdělávejme svoje zahrádky, a snad bouřlivým mrakem našeho ega zableskne matné světlo našeho skutečného vědomí... Tolleho kniha je jednou z nejlepších knih, které nám tuto zapeklitou problematiku pomohou pochopit a ukázat nám cestu. Soustředit se na chvíli na svůj dech zvládne každý. Zavřít oči a vnímat své dlaně také. A když se dostaví první výsledky, zjistíme, jak je to příjemné. Pak můžeme začít trochu meditovat, stačí sedět a nechat všechno špatné a nepříjemné odtékat z těla dolů. A jak se běžná mysl bude ztišovat, začne se postupně vynořovat tichá, jemná, přívětivá a moudrá základní mysl, Bytí se začne rozšiřovat a obohacovat náš život. A pokud na Královské cestě vydržíme, možná se někdy dočkáme zážitku Boží Přítomnosti a dalších neobvyklých, sladkých plodů naší práce. Věru, stojí za to vydat se na tuto cestu a překonat začátečnické období! (Zájemcům doporučuji svůj seznam slušné spirituální literatury na tomto webu.)

nothing_forever
12.06.2018 5 z 5

Po přečtení knihy "Moc přítomného okamžiku" jsem byl nadšen a chtěl jsem vědět více. V knize "Nová Země" jsem to dostal. Vše je uspořádáno do deseti přehledných kapitol a napsáno tak jednoduše, jak to jenom jde. Kdybych si měl podtrhnout jenom ty opravdu důležité myšlenky, musel bych počmárat téměř celou knihu. Nepomohlo mi to odstavit od kormidla moje ego, ale někde uvnitř cítím, že učení Eckharta Tolleho je pravdivé. Kromě toho to potvrzuje mnoho jiných lidí, námatkou jenom Jill Bolte Taylor, nebo Jiddu Krishnamurti, anebo taky knihy Kurz zázraků anebo AllatRa. Oprah Winfrey řekla, že "Nová Země" je právě tou knihou, po které je třeba sáhnout, pokud máte ve svém životě přečíst aspoň jednu jedinou knihu.
A já s ní musím souhlasit.

Manrong
05.12.2017 1 z 5

Tento druh knihy se dobře prodává. Lidé tu totiž dostanou právě ty myšlenky, po nichž tak prahnou. Je to touha po něčem, co je "jiné" a vymyká se tak každodennímu stereotypu a přitom autoři jen vykrádají myšlenky z jiných náboženství či filosofických směrů a pak vyprodukují slátaninu jako je tato kniha. Přesto se v knize objevují zářivé myšlenky, jsou však velmi pokrouceným způsobem reinpretovány.

fnoudek
23.07.2017 5 z 5

Je nádherné sledovat chování ega při čtení této nádherné knihy. "můžete ztratit jen to, co máte, ale ne to, čím jste."

Dorrinka
31.03.2017 4 z 5

Pro mne byl nejhezčím přínosem knihy pohled autora, který sjednocuje výroky Krista a Buddhy. Jinak si myslím, že nejdůležitější myšlenky zde obsažené jsou v Bibli dostupné už skoro dva tisíce let. Autor je samozřejmě přitažlivě reinterpretuje pro dnešního čtenáře, a líbí se mi, jak z nich elegantně olupuje nános dogmatismu a ideologie. Co mě ale v knize nepříjemně zarazilo bylo tvrzení, že už novorozenec se dle Tolleho vyloupne na svět se zlým egem v patách. S tím naprosto nedokážu souhlasit, možná tím, že se denně dívám na malou dceru a vidím, jak je to ta nejméně zkažená duše v celém širém okolí. A pokud vím, odborné názory na to "kdy se na člověka nalepí ego" se hodně různí u jednotlivých psychologických směrů i u různých duchovních škol. Nicméně, od tohoto momentu už jsem knížku moc nedokázala číst "čistě" a pořád jsem autora podezřívala, že ego vidí, jak by se řeklo u nás na Valašsku, za každým prdem.

Beda06
12.01.2017 5 z 5

Moc pritomneho okamziku a Nova Zeme je pro me Bible. Prirucka pro uvedomeni,pochopeni a probuzeni v zivote. Velmi doporucuji

Alex-007-
04.11.2016

Beze sporu nejlepší kniha jakou jsem četl (i od tohoto autora). Zdánlivě složité otázky života jsou zde velmi jednoduše zodpovězeny. Hrátky ega se díky této knize zviditelní. Kvalita vašeho života může násobně vzrůst pokud se necháte touto knihou inspirovat.
Nutno podotknout, že anglický originál mi přišel mnohem lepší. Český překlad nepokládám za moc kvalitní. Výborná je pak i audiokniha, kterou čte samotný autor (dostupná minimálně v angličtině a němčině).

najiva
19.07.2016 2 z 5

určitě je bez ega :) dvě hvězdičky za přilákání pozornosti k Buddhismu

bagger95
02.05.2016 5 z 5

Vyprávění o tom, jak se necháváme ovládat egem, emocemi, bereme všechno příliš vážně a řešíme vše, jen ne přítomný okamžik. Sám jsem se v knížce bohužel hodně našel a uvědomil si v ní hromadu věcí (tím spíš, že jsem ji četl v docela obtížné životní situaci, jako doplněk ji tedy musím vyloženě doporučit). V průběhu čtení se mnohokrát plácnete do čela, třeba když pochopíte, jak hloupé bylo vybouchnout vzteky kvůli odřenému laku na autě. Na rovinu však říkám, že nečekejte, že po přečtení budete jiní lidé: budete to stále vy. Tato knížka si neklade za cíl vás změnit, naopak. Autor se pouze snaží posunout chápání jednotlivce dál. Po přečtení budete mnohem víc rozumět pochodům ve vaší hlavě, budete chápat, proč jste vzteklí kvůli každé hlouposti, proč si všechno berete tak osobně... Jak se s tím ale naučíte žít, to je už pouze na vás.

Jedna věc je jistá, není to čtení pro každého. Někdo, kdo si je jistý sám sebou, správností všech svých rozhodnutí a toho, že je lepší než ostatní lidé, ji rozhodně neocení. Takových lidí znám spousty: starají se především o "racionální věci", umí se na věc dívat jen pragmaticky atd. Tací lidé tyhle stránky nazvou jako blbost či hromadu hloupých řečí. Tím spíš jim ale něco uniká, a to je škoda.

Pokud ale máte pocit, že vám celý život utíká něco mezi prsty, pokud v sobě máte dost pokory přiznat si, že jste nejspíš spoustu věcí dělali špatně, pak je tahle knížka právě pro vás.

Jennie
13.03.2016 5 z 5

Úžasná kniha, díky níž si uvědomíte, že v tom nejste sami. Všichni máme ego, které nás zlobí a zkouší nás své hry den co den. Eckhart Tolle umí jednoduše a srozumitelně vysvětlit své myšlenky. Téma jako takové přichází k lidem, kteří jsou připraveni přijmout a pochopit. Pokud vás osloví, věřím, že nebudete zklamáni. Nebo se k ní vrátíte za nějaký čas, v ten pravý čas pro vás.

Čtenářník
02.02.2016

Při svém dlouhodobém pátrání o čem svět je, jsem v minulosti narazil na jméno Eckharta Tolla, přesto jsem od něj až donedávna ničeho nepřečetl. Nová země se mi dostala do rukou po Vánocích a musím říct, že je to skvělá kniha. Obsahuje v zásadě moudrost dávného Východu a tlumočí ji srozumitelně dnešním čtenářům. Člověk však podle mého názoru musí být při čtení této knihy do značné míry otevřen, aby plně docenil myšlenky v ní obsažené.

Kniha jako žádná jiná (tedy pokud jste už dosáhli dostatečného stupně "vědomí". :))

Luipenox
17.01.2016 5 z 5

Ať si každý najde v knize svůj vlastní přínos.

Lens
16.01.2016 5 z 5

Recenze knihy Nová země.
S hrdostí a sebedůvěrou sobě vlastní (škála mého vědomí se pohybuje okolo 200 bodů) posuzuji dílo člověka, jehož vědomí je pravděpodobně okolo 600 bodů a nemám jiné slovo pro toto dílo, než Úžas.
Kniha je 300 stránkovým návodem k životu probuzeného vědomí Eckharta Tolleho, osvíceného člověka. Osvětluje lidskému rozumu současného člověka cestu, po níž je třeba s bezmeznou důvěrou v srdci a nekonečnou sebedůvěrou kráčet.
Např. v kap. 5 - Emoční tělo, jež mě velmi zaujala, autor uvádí asi toto:
Pochopením funkce emočního těla se osvobodíte od všech konfliktů včetně své potřeby kritizovat, protože oslabíte vnitřní pocity bolesti a negativity.
Vy nejste obsahem svého života, říká, jste potenciálem nekonečných možností svého života, jste vnitřním otevřeným prostorem vědomí, jste esencí unikátních osobních vlastností - jakýmsi vzorcem; jste rovnicí života s nekonečným počtem řešení.
E.T. je fascinující ''pohádkář '' – říká také např.: 'Osobnost je schopna napojit se na vyšší řád, když pochopí, že není jen svým viděným životem a pozná, že je v ní vnitřní hloubka, která nemůže být nikým z lidí poznána.' A také říká: 'Přijímejte, co se děje; to je tím poselstvím.' A odpovědí vám bude vnitřní soulad vašich činů s přítomným okamžikem, protože ty budou podporovány inteligencí života samotného, 'vesmírnou inteligencí ', a vy získáte s lehkostí tvůrčí schopnosti, které vyvolají hojnost, radost a blaho ve vašich životech, tedy prožívání nekončícího štěstí člověka-tvůrce. Objevíte tak pravý smysl svého života.
Život se vám stane pohádkou, o jejíž příbězích jste ani netušili, natož abyste si je dokázali představit. Ocitnete se v nové zemi, nad níž se klene nové nebe, totiž vaše probuzené vědomí, a spolu s ním pochopíte, že už žijete v ráji, o němž tak tajuplně hovoří bible svými slovy o ''posledním soudu''. Když poznáte pana E.T. osobně, uvidíte, že jeho radost a blaženost jsou nekonečné.
Nelze plně pochopit lidským rozumem slova osvíceného člověka, (např. ' Rozdávej hojně, co dosud sám nemáš a po čem toužíš ', protože rozum v takovém jednání spatřuje jen zesílení nedostatku. jen odsávání zbylé energie člověka. Rozum radí, dávat jen to, co mi neubývá, dávat to, čeho sám mám nadbytek, a co tedy dávám s pravou radostí. Rozum nedoporučuje dávat z pozice nedostatku.
Žijeme dnes na zemi v pekle a dobré příběhy proto považujeme za báje a pověsti, v lepším případě za pohádkové příběhy a ty nás netáhnou k napodobování. O nich v lepším případě jen sníme.
Proto se většina lidí produchovní až když zažívá své vlastní vnitřní peklo a vzdá se lpění na svém životě, a probouzí se až s prožívanou krizí. Ale probuzený ví, že to není jediná cesta.
Cestu klidu, míru a vnitřního přijetí vlastního života formou vlastních rozhodnutí s důvěrou v přátelské, inteligentní a milující síly v nás, nabízí E.T. Ukazuje cestu, po níž jdeš-li, tvůj život se prosvítí a prozáří. Žít s láskyplným duchem v srdci je životem v ráji.
Kniha je návodem k životu probuzeného vědomí osvíceného člověka Ekharta Tolleho. Osvětluje lidskému rozumu současného člověka cestu, po níž je třeba se s nekončící, laskavou sebedůvěrou a bezmeznou důvěrou v srdci vydat.

Ioo
20.12.2015 5 z 5

Když jsem poprvé začal číst tuto knihu, opravdu jsem jí chtěl dát šanci, ale ve čtvrtině jsem ji odložil, protože pro mě byla příliš nesrozumitelná a nudná. Uběhly dva roky a já se k ní vrátil. Najednou to byla úplně jiná kniha, tak jasná a plná prozření, že mi změnila pohled na život a na svět. Už jsem jí přečetl pětkrát a vím, že ji ještě mnohokrát přečtu. Vždy, když někdo píše, že tomu nevěří nebo že je to jen marketing, jen se usměji, protože vím, že jsem tomu dřív také nerozuměl a díval jsem se na toto „učení“ úplně stejně. Ale ono to vůbec není o víře. Vysokoškolský profesor matematiky, také nemusí věřit v matematiku a ve vzorečky. On prostě ví. Je to jen o dostatečném porozumění a poznání. A pokud jsi připraven/a, už při čtení této knihy, zažiješ posun ve vědomí, který tě ohromí!

klidajs
29.10.2015 1 z 5

Vytažené a upravené věci tu z new age, tu z buddhismu,tu.....a k tomu ještě prej vyjdou kartičky... no...talent má, ale řekl bych jen obchodní, btw až poznáte někoho bez ega...pošlete mi zprávu :)