Nocte

Nocte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266729/bmid_nocte-hYN-266729.jpg 4 544 147

Nocte série

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.... celý text

ananascupcake
20.06.2019 1 z 5

pěkná zvrácenost

Gabi212
24.04.2019 3 z 5

Škoda, že jsem ten konec předvídala. Z toho důvodu čtení pro mě bylo bez toho všemi obdivovaného vrcholnýho wow. Kniha je napsaná hezky, čte se rychle, akorát by to téma mohlo být líp rozpracovaný. Námět je to vážně supr, víc šťávy a bylo by to luxusní. Čtenáři jsou z toho i tak paf, tak jděte do toho. Jen nesmíte být z těch, kteří od prvních stran tuší, "vo co tam de". :-D

Princezna_1
17.04.2019 4 z 5

Musím říct, že mě tato kniha překvapila

Teambooks
15.03.2019 5 z 5

Knihu jsem přečetla teprve nedávno a pořád nad tím musím přemýšlet.
Je to opravdu jedna z mála knih u kterých jsem jak brečela tak se smála a rozhodně bych jí doporučovala přečíst každému.
Teď jsem napjatá jak struna, protože si rozhodně musím přečíst i druhý díl.

chriss074
02.03.2019 5 z 5

Před hodinou jsem knihu dočetla a teda....nemám slov. Takhle skvěle napsanou knížku jsem dlouho nečetla.
Ač začátek byl vcelku nudný, doporučuji zatnout zuby a číst dál. Slibuju, že tahle kniha vás dostane! Závěr naprosto nečekaný a překvapující. Nocte se stala jednou z mých nejoblíbenějších kniz. MOC DOPORUČUJI SI JI PŘEČÍST!

werush
21.02.2019 5 z 5

Tohle mě naprosto dostalo. Paní spisovatelka prostě umí - klobouk dolů. 100% doporučuji

Daxania
18.02.2019 5 z 5

NÁDHERNÁ obálka. Půjčeno od kamarádky, která ví, že mě moc neberou love story a že se takovým knížkám vyhýbám... Takže po tomhle varování, jsem byla připravena na mnohem větší kýč, a tak vůbec... Ale knížka super, nakonec mi to ani tolik nevadilo, protože to tam vlastně tak nějak patřilo. Akorát teda... U mě neproběhlo to slibované překvapení, já to tušila už předem. :) Ale jinak super, určo doporučuju.

Abia
15.01.2019 3 z 5

Nejsem v cílové skupině čtenářů, pro kterou byla kniha napsána. To mě trochu rušilo, protože některé věci pro mě byly nereálné. Ale hezky se můžete u čtení zasnít, zvlášť pokud hledáte tu pravou lásku :-D. Konec překvapil a kniha se četla dobře. Proč je zařazená ve fantasy, je záhadou.

Luci.han
22.11.2018 4 z 5

Tak tahle knížka bylo jedno velké HALÓ! Opravdu paráda! Děj jsem doslova hltala, knížka jeden den přinesena domů a následující den ráno dočtená. Obsahuje plno tajemství a narážek, které Vám na konci po naprosto nepředvídatelném rozuzlení děje najednou začnou dávat smysl. Autorka to měla hold velmi dobře promyšlené. :) Pokud máte rádi tajemství, trochu té temnoty, hororové atmosféry doplněné kapkou sladké romantiky, rozhodně doporučuji. :)

sgjoli
26.10.2018 5 z 5

Kniha „Nocte“ mne neskutečně bavila. A ten závěr mne úplně dostal. Celou dobu tušíte, že tu asi něco nehraje – že tu je asi nějaké tajemství. A autorka to skvěle odkrývá. Jednotlivé postavy mne moc bavily a celkově jsem si knihu moc užila. Určitě doporučuji. Jen se teď trochu bojím druhého dílu, protože jsem na něj neslyšela úplně dobré ohlasy. :-D

Lilča
21.10.2018 5 z 5

Naprosto dokonala kniha. Autorka slibovala nejaky velky zvrat a ja ke konci uz necekala nic moc velkeho,ale opravdu to prislo a chvilu jsem jen zirala s otevrenou pusou na knihu a davala si to v hlave dohromady... Opravdu dokonala kniha! Doporucuji!

Nikola131
03.10.2018 4 z 5

Ač pro knihu typu YA sáhnu méně a méně, tahle mě mile překvapila. Autorce se povedlo mě udržet v napětí a tak jsem jen otáčela stránky a otáčela, až bylo dvě ráno.

Každopádně, mám vítku k úvodu knihy. Naslibovala něco zvráceného a temného a při čtení mi v hlavě vznikla ještě temnější verze toho, co se tam ve skutečnosti děje, než mi následně předložila autorka. Takže konec byl pro mě velkým překvapením, protože byl jen slabým odvarem toho, co jsem si myslela po celou dobu.

Má druhá vítka patří Daremu. Nemám ráda předokonalé klišé postavy. Možná proto jsem si nějakou dobu myslela, že Dare je konstrukt její mysli, že se její nemoc mysli projevuje takto, a proto je takový vyumělkovaný, a tím pádem jsem měla podezření, že Dare je ve skutečnosti Finn, čímž se vracím k mému prvnímu bodu ohledně mé teorie, to by bylo daleko temnější a zvrácenější.

Žožik
22.09.2018 5 z 5

Tak tahle kniha byla opravdu dobrá. Vtáhla mě do děje a já se od ní nemohla odtrhnout. Četla jsem ji trochu déle než ostatní knihy, a to hlavně protože jsem u ní dost přemýšlela. Během celé knihy mě pořád deprimovalo, že vůbec nerozumím způsobu přemýšlení postav nebo proč dělají to, co dělají, ale po dočtení knihy to najednou začalo všechno dávat smysl. Celkově knihu hodnotím velmi pozitivně.

makynka911
04.09.2018 5 z 5

Nelze jinak než hodnotit plným počtem. Kniha se četla rychle, dobře a hlavně jsem byla pořád plná napětí, jak to všechno dopadne. Ano, místy byly pasáže nudnější, místy nepochopitelnější. Ale ten konec ... to bylo nečekané, překvapivé, zvrácené a úplně boží :) Vím, že na další díl se nepějí ódy, ale určitě to zkusím :)

DJANKA
27.07.2018 3 z 5

Moje 15ti letá dcera mi tuto knížku doporučila a tak jsem to tedy zkusila. Když jí ona dočetla, zůstala sedět, koukala do prázdna a prý... to není možné, to není možné, okamžitě potřebuji další díl....... Je pravda, že když jsem dočetla já, byla jsem na tom podobně. Začátek knihy celkem fajn, pak mi přišly některé věty stále dokola a občas někde něco zmateného, ale to na konci knihy celkem smysl dávalo. Jo, konec knihy překvapivý, něco takového by mě fakt nenapadlo. Pro náctileté asi fajn a ani mě nemrzí, že jsem jí četla. U vody jsem jí přečetla najednou skoro celou. Jestli, ale půjdu do dalšího dílu, ještě nevím.

Denisa153
17.07.2018 3 z 5

Docela psycho, ale po chválách na knihu jsem čekala přece jen trochu víc.

kaca3606
13.07.2018 4 z 5

tak to bylo trošku psycho :D v pohodě, určitě jsem to nečekala. takový malý překvápko tahle kniha

Lethania
03.07.2018 4 z 5

Z anotace jsem si myslela, že půjde o nějaké další fantasy, ale to jsem se spletla. Jedná se spíš o psychothriller, který se mi docela líbil. Začátek knihy byl nudný, ale pak jsem se začetla a konec jsem vůvec nečekala. Za mě povedená psychologická kniha, která si zaslouží 4*.

betule3
02.07.2018 4 z 5

První polovina knihy se mi zdála dost průměrná a nechápala jsem, co na Nocte všichni vidí. Potom jsem se začítala víc a příběh mi už tolik nevadil. No.... závěrečné rozuzlení jsem fakt nečekala. Po přečtení jsem jen seděla, koukala do zdi a v hlavě se mi honily myšlenky jako "Jsem totálně zmatená," "Tohle vůbec nechápu," nebo "Co jsem to sakra právě přečetla". A myslím to v pozitivním slova smyslu. Všechno, co se mi předtím zdálo přitažené za vlasy, najednou mělo svoje opodstatnění a dávalo to smysl.
Kniha se mi tedy nakonec opravdu líbila, ale nemůžu dát všech 5*, protože jsem se v první půlce musela do čtení dost nutit.

czeliza
17.03.2018 3 z 5

Bylo to drámo, to jo, jako dark YA ušlo, ale že by mě to zrovna zvedlo ze židle, to zase ne. Finn je podle mě nejlepší postava z knihy, Callu jsem moc nemusela, Dare mi po většinu příběhu přišel takový nijaký. Jako že tam sice je, ale spíš tak do počtu, jako "love interest" pro hlavní hrdinku, vždyť kromě toho, že je jako hrozně temný a sexy a gentleman s britským přízvukem, co tam dělal? Ke konci se trochu napravil, dobře. Celou knihu tahá originální prostředí a námět duševní nemoci, autorka dobře udržuje po celou dobu napětí, což mě vážně donutilo číst a být zvědavá, co se stane, takže za to má bodíky. Tři hvězdičky jsou sedící hodnocení.