Nocte

Nocte https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266729/bmid_nocte-hYN-266729.jpg 4 544 147

Nocte série

Jmenuju se Calla Priceová. Je mi osmnáct a je mě jen půl. Moje druhá polovina – moje dvojče, můj bratr Finn – je blázen. Miluju ho. Víc než život, víc než cokoli. A i když se děsím toho, že mě stáhne s sebou dolů, jsem jediná, kdo ho může zachránit. Dělám, co můžu, abych si udržela zdravý rozum, ale topím se v tom čím dál víc. Takže se chytám stébla. Dare DuBray. Je můj zachránce a můj antikrist. V jeho náruči se cítím v bezpečí. Ale taky se v ní bojím, že nevím, kam patřím. Bojím se, že jsem ztracená. Uzdraví mě, zlomí mě, bude mě milovat i nenávidět. Má moc mě zničit. Možná je to v pořádku. Protože to vypadá, že Finna zachránit nedokážu, a nemůžu milovat Darea, aniž bych všem ublížila. Proč? To kvůli tomu tajemství. Tajemství, které se tak moc snažím rozlousknout, že jsem vůbec nečekala, že to přijde. Taky vás to překvapí.... celý text

LilianaFalcon
21.03.2016 3 z 5

Nebylo to špatné. Jen lehce zdlouhavé. A pointa těhlech příběhů už pro mě začíná být jedno velké klišé. Jsou knihy, které čtu, protože přesně vím, jak se budou vyvíjet, jak skončí a budu z toho mít radost. Pak jsou knížky, u kterých bych byla ráda překvapená vývojem i koncem.
Tohle je případ, kdy bych byla ráda překvapená, bohužel jsem nebyla.

Ewwa
16.03.2016 5 z 5

Knihu jsem si koupila hlavně kvůli hezké obálce.. Ale i obsah byl úžasný! Děj mě vtáhnul a na konci vyplivnul úplně zmatenou že je konec... Ale ten konec sem fakt nečekala...

Samira
07.03.2016 4 z 5

Kniha vybočující z řady, nijak dobře mi s ní tedy nebylo, ale četla se sama a závěr byl skvělý a více než překvapivý. A teď honem na nějaký pozitivní kousek, protože tohle byla síla.
Která však za přečtení určitě stojí, jen na ni musíte mít dost sil.

warca
20.02.2016 4 z 5

Trochu tajemne, zmatené a všechny dostane ten konec!

aňa85
16.02.2016 4 z 5

Kniha byla zvláštní ale hezká. Konec mě doopravdy dostal :-)

Mishak
14.02.2016 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem! Nešlo se od ní otrhnout... Z počátku jsem se moc neorientovala, pořád jsem přemýšlela, kde je problém, co se tam vlastně stalo a čekala jsem, že bude kniha více o Finnovi - což samozřejmě byla, ale ne v tom smyslu, který jsem knize přičítala.

Musím říct, že nejsem zklamaná, že jsem si knihu koupila, i když jsem hodně váhala. Kniha mě naprosto pohltila, stránky ubíhaly (i přes své vcelku těžké a náročné téma), přesto jsem pořád četla dál a dál s otevřenou pusou a něco mi na příběhu nesedělo. Ano - Je mojí součástí! - má mnohem větší hloubku, než byste zpočátku řekli! A než bych zpočátku řekla i já! Každopádně konec jsem trochu předvídala, ale ne v takovéhle míře! Doslova mě roztříštil!!!

Pořád zde nejsou zodpovězené veškeré otázky, které mi kniha vnukla, takže jsem hledala na internetu a dozvěděla se, že bude trilogie! Takže o to víc se těším na druhý díl a čekám, že i když mi většinu mých dosud nezodpovězených otázek vysvětlí, určitě mi kniha nabídne otázky nové a znovu mě bude utápět v nevědomosti, která mě bude doslova zžírat!!!!

Ode mě si zaslouží 5 hvězdiček, ani o jednu méně! Dlouho mě žádná kniha takhle nechytla a nepustila!

mijala
08.02.2016 5 z 5

Z počátku jsem ani pořádně nevěděla, o co půjde, stále mi nedocházela hlavní zápletka. Už ale kolem 180 stránky mi začínalo docházet, že tam něco nehraje, a nakonec jsem se trefila. Přestože knížka měla některá místa, která by klidně mohla být vynechána, ale i tak děj rychle utíká. Poslední stránky jsem četla jedním dechem. Ohledně konce bych si přála pořádně vysvětlení, protože teorií mám víc, tak že se už nemůžu dočkat druhého dílů, který doufám vyjde co nejdříve.

Lumine
03.02.2016 3 z 5

Celé je to psáno lehce a svižně. Příběh rychle odsýpá (a nebojte se té "tloušťky", kdyby použili normální font a nedělali ty obří okraje, tak by byla tak dvoutřetinová :D).
Většinu času je to jen čekání na Finnovu část a trpění nemožné, divné a nepřirozené lásky mezi Callou a Dareem.

Ovšem pak je tu posledních cca 40 stránek, které vám promarněný čas vynahradí.

Eloorka
03.02.2016 4 z 5

Nejdříve jsem se do knížky nemohla začíst, stále jsem jí odkládala. Zhruba do poloviny mi přišla nemastná neslaná, ale pak se to zlepšilo. Konec knížky mě hodně překvapil. Díky konci knihy dávám takovéto hodnocení.

lechaba
02.02.2016 5 z 5

Tahle knížka je svým způsobem úchvatná.. Stránky vás sami vtáhnou do děje a vy budete kapitolu po kapitole spekulovat, co se děje Finnem, Callou a Dareem. Snad se dočkáme překladu i zbylých dvou (3) knih.. (2 - Verum, 2,5 - Initium, 3 - Lux)... "Alea iacta est"

Ni_kita
31.01.2016 5 z 5

Já naprosto nemám slov!
Nocte jsem doslova prožívala s Callou i s Finnem. Ráno jsem začala číst a zase jsem tomu dokonale propadla, což u mě znamená - "Mám hlad, tak už jenom jednu kapitolu a jdu se najíst.". Ne nestalo se, a z jedné kapitoly většinou bylo tak dalších pět,:) a tak to šlo dnes celý den, až najednou už slova nepokračovala.
Tuhle trochu morbidní, trochu depresivní, trochu děsivou ale taky lásky plnou knihu, budu z mysli dostávat ještě dlouho.

Spoiler! (Nerada je píšu, a ještě víc nesnáším když si nějaký přečtu, ale...)

Nejúžasnější mi na Nocte přijde, že i přes to všechno s ní Dare zůstal.

An3t
20.01.2016 5 z 5

Včera jsem si koupila tuto knížku. A dnes jsem jí již dočetla....ještě nikdy se mi nestalo, abych nevěděla jak mám reagovat :D :o jsem zmatená, chci víc odpovědí a kdo víc co ještě :D Poslední dvě stránky jsem četla pořád dokola a dokola aby mi to došlo a ..páni..TAHLE knížka je opravdu, ale opravdu zatraceně skvělá! A já doufám, že bude pokračování!

Maitter
18.01.2016 3 z 5

(Později se možná rozepíši, leč prozatím...)
Nocte. Největší podraz, jaký jste kdy četli.
Pátá hvězdička je právě za ten podraz, neboť překonal nudné pasáže. Mnohonásobně. Setsakramentsky.
Sem s pokračováním.
(Edit 17/4/16) Mažu pátou hvězdičku, nudné pasáže byly příliš nudné.
(Edit 15/6/16) Přečetla jsem kousek znovu, tři hvězdičky. Ale níže už nepůjdu. Ten konec pro mne byl „Páni!“

frukeška
18.01.2016 4 z 5

Tak tohle byla pecka!
Rychle ubíhající kniha, stránky se obracely jedna za druhou... Začetla sem se, takže hodnotím kladně! Doufám, že u nás vydají celou trilogii :)

terka9397
18.01.2016 5 z 5

Jelikož jsem čekala, na vydání dalšího dílu mé oblíbené knihy a nudila se, šáhla jsem v knihkupectví po Nocte. Přečetla si o čem kniha je (s tím že jsem četla i horší) a hodila ji do košíku. Doma jsem se k mému údivu do knihy začetla. Sosala kapitolu po kapitole, a čekala co bude na konci knihy. Když jsem dočetla knihu doslova a do písmene.... Wtf? Takový konec jsem nečekala. Vrátila jsem se na poslední kapitolu, doufajíc že to zřejmě bude jinak. Ale nebylo a nakonec jsem se rozesmála nad tím,jak brilantně je to vymyšlené. Za mě všech 5 hvězd a palec hore :-)

adel3235
12.01.2016 5 z 5

Na konci této knihy jsem jen s otevřenou pusou hleděla do stránek a nevěděla jesrli mám začít brečet hned nebo až potom, moji počáteční zmatenost nahradili i jiné emoce a po přečtení jsem ještě dlouho přemýšlela o tom závěru. I když začátek knihy nebyl dvakrát veselý, ani v nejmenším vás nemůže připravit na to co se stane nebo stalo. Je to úžasná kniha s obdivuhodnou obálkou s možná trochu depresivním obsahem, ale zato svým způsobem vábivím a tajemným. Ať se snažím jakkoli tak můj popis tuhle knihu ani zdaleka nevystihuje, chce to silnější slova, silnější myšlenky, ale jediná věc, kterou je třeba si vzít k srdci : Určitě stojí za přečtení!!

e.llis
12.01.2016 5 z 5

Napoprvé mě uchvátila její obálka a po tom co jsem si přečetla matoucí obsah už jsem ji nemohla nechat v knihkupectví.
Už od začátku jsem cítila že ta kniha bude zážitek. Od začátku myslím když jsem četla první slova autorky: Tento příběh nemohl být napsán jinak. Uchvátilo mě to. Jakoby tím říkala: Tuto knihu budete bud milovat nebo nenávidět ale za to nemůžu já. To ta kniha.
Probudila se ve mě morbidnní část mého já a byla jsem Callou. Nejspíš ani nenajdu situaci, kdy bych věci cítila jinak než ona. Možná mi vadilo, že je taková ubrečená, slabá.
Líbilo se mi že se píše o Finnovi, jakožto o člověku co se zbláznil. Do Finna jsem se zamilovala takovým zvláštním způsobem. líbila se mi jeho morbidnost :D Byl tak nějak dokonalý. A ta jeho posedlost mrtvým jazykem...
Udělala jsem takový "protest" že navzdory popisu na knížce nebudu překvapená :D ti co četli jistě pochopí že jsem to nemohla splnit.
Když jsem se dostala k tomu tajemství (no spoiler). Na chvilku jsem přestala dýchat, houpala jsem se dopředu a dozadu a cítila jsem se jako blázen. Nemohla jsem popadnout dech. Zírala jsem na slova v knížce, která najednou přestala dávat smysl. Jako by obrovská bomba uvnitř mé hlavy explodovala. Žádná kniha na mě ještě nikdy neměla takový ohromující, šokový dopad. Naprosto nevěřím že by někdo mohl předvídat takovýto konec.

Knížku bych popsala jako mírně depresivní, ale takovým krásným způsobem. Rozhodně si ji přečtu znovu a podívám se po dalších knížkách autorky.

Ebony
30.12.2015 5 z 5

Nocte se mi vrylo pod kůži a věřím že tam ještě dlouho zůstane. Na konci jsem prožívala stejné emoce jako hrdinka a doteď se z toho ještě sbírám. Vůbec jsem to nečekala a hodně mě to překvapilo. Zcela jsem ji chápala proč to Calla udělala protože sama mám sestru a i když bych ji nejraději někdy odstřelila na Mars mám ji moc ráda a nedovedu si představit že by se mi mělo to samé stát. Dara jsem si oblíbila jenom přece kdoby ne. Je ten konec mi malém přivodil infarkt protože sotva nastane jeden šok a najednou další a ten se zřejmě bude týkat Dara. Takže knihu doporučuji a modlím se aby si s druhým dílem nakladatalství pospíšilo

ElfkaEleanor
29.12.2015 5 z 5

Když jsem knihu začala číst, čekala jsem že to bude trochu mysteriózní a ono je to psychologické. Zhltala jsem ji během dvou dnů a stále čekala, co se stane... Napětí člověka drží celou dobu až do samého konce. Zároveň bych ale řekla, že je kniha spíše určena ženské části publika. Životní láska hlavní hrdinky a její vztah s tím romantickým gentlemanem... Je to velmi naivní a nereálné...

Oceňuji ale schopnost autorky popsat prožitky a pocity hlavní postavy, to na mě působí velmi reálně. Mému vkusu kniha odpovídala a doslova mě pohltila. Na konci jsem marně obracela poslední stránku a hledala pokračování.

Ke konci těsně před rozuzlením je však kniha vláčná a roztahaná. Jakoby autorka chtěla ještě trochu stránek přidat a nevěděla jak. Proto strhávám jednu hvězdu.

Never-More
28.12.2015 4 z 5

Tohle jsem od téhle knihy tedy vůbec nečekala. Čekala jsem od ní... já nevím, něco víc neobyčejného. Ne, že by tato kniha obyčejná byla, to tedy rozhodně ne, ale to, co jsem čekala když jsem začala číst, bylo naprosto odlišné od toho, co jsem nakonec dostala. Taky jsem čekala úplně jiný závěr knihy, který všechno naprosto zvrátil. Ale to pochopíte, až si knihu přečtete. Nesnáším, když kniha skončí otevřeně. Což se stalo samozřejmě i u této knihy. Ale i přes všechna proti jsem ráda, že jsem se do knihy pustila. I přes anotaci, která je hlavně o Finnovy - tedy mě to tak přišlo - byla skoro celá kniha složená z dialogů Darea a Cally. Tyto dialogy knihu upřímně zachránily, jinak by byla o ničem. Když jsem knihu zavřela, podivovala jsem se, že jsem hlavní zápletku neprokoukla už na začátku. Rozhodně doporučuju. Čtení je poklidné - dokud nepřijde konec, kde Vás kniha naprosto pohltí a zůstanete zírat s otevřenými ústy.