Vyhlídka na věčnost

Vyhlídka na věčnost

Žijí mezi námi – známe je z televize, z rozhlasu i z novin – mluvčí. Ovšem pouze jeden z nich je pan Mluvčí, ale na toho v hromadných sdělovacích prostředcích nenarazíme. Pan Mluvčí totiž příliš nemluví, pan Mluvčí pouze vyřizuje vzkazy, a když s tím začne, slunce skryje tvář a pohřební služby přecházejí na dvojsměnný provoz. Trojsměnný....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/51_/51734/vyhlidka-na-vecnost-VJR-51734.jpg 4.4882

Noční klub (3.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Crew

jose999

Ze začátku se mi to moc nepozdávalo, ale nakonec musím říct pro mne ještě o něco lepší něž noční klub :) Pan Mluvčí je prostě skvělý a celé je to prostě skvěle napsané.. no a peklo to je něco :D dávám 5*

Tchumatchek

V některých momentech sice až moc rozvláčné (peklo a "uprchlický" tábor), ale jinak super. Velmi jsem se bavila při rozhovorech s Devlinem :-)

HNEDOOCKA

Nechápu kritické komentáře, ta kniha má vše, co má mít kniha, která zaujme stálé místo v mé domácí knihovně. Přečteno podruhé, zhltnuto opět za dva dny, nejde prostě odložit :) Nechci srovnávat s dalšími od pana Kulhánka a taky proč srovnávat? Je prostě skvělá, za mě 10 **********

Tiawia

Veľmi ma mrzí, že dávam len 4 a nie 5...ale koniec má vážne sklamal. Veľká škoda naozaj skvelej knihy, podstatne lepšej a zaujímavejšej ako je Nočný klub. Nechápem hodnotenie, kde je Nočný Klub lepší. Peklo je úžasné! A opíry akurát dokonalí... a čo je dokonalé, je nudné. Mluvčí konečne sympatický hrdina a celkovo lepšie spracované postavy. Podľa mňa viditeľný pokrok, len tak ďalej.

Niraj

Tak nevím, začátek v krčmě ok, pak střídavě oblačno. V pekle jsem se nadobro ztratil a málem knihu odložil. Nakonec jsem to nějak přeskákal a přetrpěl a pak už to zase šlo. Říkám "šlo", ne "bylo super". Příběh mi přišel takový splácaný, nepřehledný, ... takový hůře uvěřitelný - ne že by ostatní knihy od Kulhánka byly uvěřitelný :-) no, váhám mezi 2* a 3* , ale za ty akční scény, Velkého leoparda, ... a tak dám 3

jarmila4388

Miluji mluvčího! Nevím, jestli je hodný nebo zlý, ale dala bych pro něj ruku do ohně.
Kniha mě úplně uchvátila. Nikdy předtím jsem žádnou knihu od stejného autora nečetla, takže jsem nic neočekávala, ale... prostě nemám slov, nebyla jsem schopná se od ní odlepit.

kabismo

Perfektní.. nejde napsat víc.

lazarus

Čekal jsem pokračování Nočního klubu a nedočkal jsem se. Čekal jsem vtipnou, hektickou zábavu plnou upírů a nedočkal jsem se. Dostal jsem hodně zvláštní a hodně nevyvážený příběh ze světa pana Kulhánka. Vcelku originální myšlenka Mluvčího, čertví čeho, protkaná drobky Nočního klubu a říznutá rádoby fabulací Dantova Pekla. To se zároveň stalo nejslabší částí příběhu a kdyby si neuzurpovalo třetinu knihy, nebylo by na škodu. Jenže, co Čert nechtěl, stalo se. Mluvčího anabáze Peklem je nedomyšlená, hektická a dokonale nepřehledná fraška, jejíž mytologii jsem prostě nedokázal ani uvěřit ani se přes ni přenést. Tímto se přiznávám ke znalosti Dantova eposu, aby nevznikla mýlka v dojmu mé neznalosti předlohy. Vyhlídka na věčnost by potřebovala prostříhat jako sůl a odlehčení o minimálně sto stran by jí jen a jen prospělo. A ten slavný Noční klub? Škoda jej. Karolínka bohatě stačila. I Hanako byla tady navíc a na škodu. Zůstal by prostor pro další příběh. Protože milý pane Kulhánku, protože my na něj čekali. Ale Vy očividně máte jiné plány a pálíte za sebou mosty. Ovšem musím přiznat, že zrajete jako víno a Váš literární projev je ve Vyhlídce mnohem vyzrálejší, než u předchozího Stroncia. Shrnuto - první třetinu jsem se bavil převelice, druhá - no, prostě peklo a finální třetina opět výtečná. Vyjma posledních pár stran. Nedotažené finále umí i King se Simmonsem, takže i Vám jej odpouštím.

Adelschutzova

vyhlídku čtu zrovna po druhé a musím říct,že je tam tolik informací že si občas říkám- hej Adel a to si fakt jako už jednou četla?!...vždyť si prd pamatuješ!
ale ten knižní zážitek je pořád stejně skvělý-takže - doporučuji si knížku přečíst třeba po roce znovu :D..... já ji prostě žeru :)

Rita55

Vyhlídka na věčnost není špatná, nejvíc mne dostaly "rozhovory s Devlinem", ale Noční klub je podle mého lepší...

Elea

Hodně zajímavý námět, velmi čtivé zpracování, ale na druhou stranu - upíři tady trochu působí jako svá vlastní parodie a na Noční klub kniha zdaleko nemá.

MonicaMonique

Ke knihám tohoto spisovatele je se dostala před pár dny a naprosto jsem mu propadla. Za mě super

saez

Asi v první třetině mi došlo, kde vzal Kulhánek námět a pak už jsem se jen královsky bavila. Závěr knihy jsem bohapustě prochechtala. Nečekala bych, že mě na stará kolena bude tak bavit zrovna tenhle žánr a navrch od českého autora. Díky Kulhánku :-)

DagonCZ

Ano, je to poměrně slabší než série Divocí a zlí, ale pořád to má spoustu kladů. Zombie Wehrmacht, Hitler, Dante's inferno, Kerberos, kosící se upíři, detailně popisované vraždění dítěte, tuny krve, spoustu urvaných končetin. Není nad krásné dílo o lásce.

kraah

K této knize mám namísto komentáře otázku... Jen jednu jedinnou - proč pan Kulhánek tak rád a často zabíjí mé oblíbené postavy? ;)

Abrakadabra

První část knihy mě nebavila vůbec. Kolem sté stránky jsem dokonce knihu odložil s tím, že se k ní nejspíš už nevrátím. Naštěstí se tak nestalo, ke knize jsem se vrátil a přečetl ji celou. Vyhlídka na věčnost je v podstatě takový mix všeho, co máme rádi, ale nic z toho nám nedává pořádně. Pasáž s peklem mě bavila fakt hodně a celkově od výše zmíněné sté stránky jsem se pěkně začetl, ale i tak je to jen hodně lepší průměr. Kulhánek umí líp. Nicméně jsem si odnesl jeden osobní poznatek. Stačí mít přehnaně velké ego a upírky vám padaj k nohám.

AntikvářPraha4

Moje první kniha od Kulhánka a musím říct, že jsem nadšen. Myslím, že tenhle autor by se mohl celosvětově proslavit. I doba tomu nahrává. Smíchejte Stephena Kinga a komiksy od Marvela, přidejte talent mistra Kulhánka a máte bestseller, který dobude Ameriku. Na téhle knížce konkrétně se mi líbilo peklo, malé holky, velké holky a Devlin.

Dalamar

Pokud se vám líbila Cesta Krve či Vládci strachu rozhodně se této knize vyhněte, napadlo mě po dočtení této knihy. Vemte jeden díl šílených nápadů, dva díly frenetické akce, přihoďte pár postav z knih minulých a jednoho supr čupr hrdinu, nemíchejte ale hned radši zběsile protřepejte. Asi takto nějak přistoupil pan Kulhánek k této knize. V půlce knihy jsem si říkal, že to snad trochu zachrání postavy z Nočního klubu, ale ta parodie na Tobiáše co se tam objevila mě snad ještě více rozsekala. Tam kde ve Vládcích strachu jsem obdivoval vykreslení vampírismu, tak v této knize si z něho autor udělal berličku pro únik ze slepých uliček. V Cestě krve pro mě nebyl problém mu baštit "létající popelnice" ovšem zde jsem jeho šílené nápady se super věcičkami, náckama lezoucí z pekla a pak i to peklo samotné prostě nezkousl. Možná by nebylo špatné kdyby se pan spisovatel zamyslel nad tím, na jakých knihách se vytvořila jeho fanouškovská základna a trochu ve svých nápadech zvolnil.

Schary

Dobré počtení. Sice některé části knihy mě trošku nudily, ale pak se to vždy rozjelo. Oproti Nočnímu klubu o něco horší, ale i tak na 4 hvězdy. Mluvčí se potáci po světě a nejdříve s naprostým znuděným nezájmem provádí různé bojové výpady a akce pro soukromníky. Po sléze, ale provede se svým klientem opravdu velkou klukovinu a zabijí Satana...a nastává naprostý chaos, kdy z hrobů vylézají mrtví a peklo ovládá Hitler....autor má honě bujnou fantazii....V knize se objeví i hrdinové Nočního klubu, i když jejich vystup a pobyt v tomto díle bych si představovala jinak. Kdo četl chápe....:(((

martina1199

Další skvělý příběh z pera tohoto autora :-) Bavila jsem se skvěle od prvního písmene po závěrečnou tečku. A u scén s Převozníkem a Devlinem jsem se opravdu smála jako divá :-)

mochr

Perfektní propracovanost, několikrát jsem se zasmál nahlas. doporučuji

Kačí137

Tuhle knihu jsem četla snad už dvacetkrát. Já ji prostě zbožňuji. A vždy mě znovu rozesměje. No a ta romantika.

Krusty
08. lednaodpad!

Hrozna blbost, nedal jsem to do konce. Nechapu to nadseni, ale Zabovresky a Dudikoff taky maji svoje fanousky, tak co.

groula

Tak zase klasickej Kulhánek. Ze začátku sem se tak bavil, že sem se i nahlas smál :-) Kniha je dlouhá, neuvěřitelně propracovaná a vůbec.
A Hanako s Karolínkou....mňauuuu :-)

Ydisara
02.12.2016

Moje první kniha od tohoto autora, ale rozhodně ne poslední. Přečetla jsem ji za den a od té doby už několikrát. Pro mě jeho nejlepší dílo...

Majule7
05.11.2016

Má první kniha od Kulhánka. A vlastně první kniha tohoto žánru. A světe div se, přečteno ani ne za tři dny. SSáčci si mi pak dostali až do snu :). Z mě 5 hvězd..vyváženost násilí, romatiky, upírů a ssáčků byla výborná.

Ivan F
01.11.2016

Nemyslel som si, že niekedy ohodnotím Kulhánkovu knihu dvomi hviezdičkami, ale stalo sa to. Ono to bolo asi takto. V nemenovanom reťazci rýchleho občerstvenia sa nejaký študent pozeral na ponuku a očividne nemal na burger, tak som mu ho kúpil. Najedli sme sa a on povedal, že v tomto svete nie je nič zadarmo a podal mi knihu. Kulhánkovu. Odmietol som, že jeden burger je za knihu málo, ale on mi povedal, že väčšiu cenu ako jeden burger nemá. A tak nejako smutne sa pousmial. Neveril som mu, pretože odkedy som si v roku 1996 prečítal Vládcov strachu (stáli ma neuveriteľných 89 Kč) a potom Cestu krve (oba diely za 238 Kč), som sa stal na Kuhánkovi tak trochu závislý. Síce si stále pamätám mierne sklamanie z Nočného klubu, ale každý ma slabšiu chvíľu, no nie? Tak som mu poďakoval a knihu založil do skrine. No a ona si tam počkala, potvora jedna, nezmizla, čo asi mala urobiť. Pretože taký úpadok si Kulhánkovi čitatelia rozhodne nezaslúžia. To, čo bolo na Kulhánkovi to jeho, tak to zmizlo a zostal slabý odvar, rozťahaný na more strán. Nebudem tu opakovať to, čo napísali tí, ktorí knihe udelili dve či tri hviezdičky, ale v podstate vystihujú to, čo by som napísal aj ja. Len dodávam, že za bratru 400 Kč táto kniha nestojí, ale za ten jeden burger áno.

Fremr
23.10.2016

Není to tak dokonalé jako Noční klub, není to tak pohodově napsáno jako Cesta krve, není to tak ujeté jako Stroncium, ale i tak je to odreagovačka jakou umí jen Kulhánek. Ne, fakt ani jeden z jeho následovníků Vás nedokáže tak skvěle a nenásilně zabavit jako Jirka. Jako odpočinková literatura je to výborné a asi je to ten balanc, mezi citem, vtipem a násilím, který dělá Kulhánka Kulhánkem.

pobijecmuch
22.10.2016

Moc se za to stydím, ale, k této knize jsem se dostal až toto léto.
Další perfektní umělecké dílo z pera české mistra sci-fi a fantasy. Nené divu, že se jeho knihy prodávají za tak velké peníze.
Pozor Velký bratr a Mluvčí vás sleduje.

key.maker
08.08.2016

Dalo by se říct, že klasická „kulhánkovina“. Začátek rychle plynul, v středu nastal útlum, závěr skvělý. V některých scénách trocha romantiky, na Kulhánka možná až moc, dá se to přežit. :) Opět krásný černý a cynický humor. Upíři, nemrtví. Vytuněné zbraně s velmi zvláštním střelivem. Na Noční klub to nemá, ale ten je asi nepřekonatelný. Koupě ani času v nejmenším nelituji. A musím se zeptat: Kdy vyjde další kniha? :)