Vládci strachu

Vládci strachu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1066/mid_vladci-strachu-AaZ-1066.jpg 5 1114 121

Takřka kyberpunkový obraz blízké budoucnosti střední Evropy a strhující akční příběh o souboji dvou ras, které se již v dávnověku rozešly se svými lidskými předky. Žijí mezi námi upíři? Výborný akční příběh o boji mezi upíry a lovci z roku 2023, který se odehrává převážně v Čechách. Poklidný život upíra Richarda Adolfa končí při obnoveném lovu – brání se hlavně v Praze a snaží se vypátrat a zničit vůdce Lovců – alchymistu Azzoparda.. První díl volné série o upírech, některé postavy se prolínají do dalších Kulhánkových knih. Tvrdě akční krvavý nářez, výborně čtivý.... celý text

mareksevc
07.12.2020 4 z 5

fajn prolog k Nočnému Klubu

stgeorge
19.10.2020 5 z 5

Za mne nejlepší kniha od Kulhánka. Děj není sice tak košatý, jako např. u navazujícího Nočního klubu, ale díky tomu mi kniha přijde myšlenkově kompaktnější.

kolby
18.10.2020 5 z 5

Majstrov prvý román, na svojom "čare" nestratil ani po rokoch, ani po nejakom 4.-5. prečítaní. Pán Kulhánek je prvý svojho druhu na území Česka a Slovenska, za čo mu patrí náš nekonečný rešpekt a obdiv. Všetci ostatní sú iba tí druhí. Škoda, že stratil chuť do písania.

vamp
30.05.2020

Něco pro motorkáře... Desert Express neni Kawasaki ale Suzuki

Nočnípták
21.03.2020 4 z 5

Pořád na toho Kulhánka musím myslet. Přidávám jednu*, zaslouží si ji.

duben
21.03.2020 4 z 5

Kulhánek je prostě "bůh" svého žánru. Velká škoda, že jeho knihy se nedají sehnat v papírové podobě a tak jsem s odporem sobě vlastním přečetl tuto knihu jako "e-fujtabl-knihu". I přes ten odporný elektronický formát, jsem se většinu času od knihy nemohl odrthnout. Sice mi tam přijde, že z hlediska "logiky" některé věci příliš postrádající smysl (víc než je u téhle literatury běžné). Jako třeba proč upíři pořád utíkají, nepostaví si za ta století armádu a nezničí Lovce. Taky mi přišlo, že finále a poslední bitva vyzněla tak trochu do prázdna a po tom nášupu v celé knize to bylo takové trochu nahonem, proto jedna hvězda dolů. Kdyby to nebyl Kulhánek, tak ten elektronický bazmek nevezmu asi do ruky, ale co si má člověk počít, když chce číst Kulhánka a nechce za staré rozsalátované knihy platit ekvivalent jejich váhy ve zlatě. :(

Nočnípták
17.03.2020 4 z 5

Co všichni na tom Kulhánkovi mají? Tak jsem to teda zkusila ( muž ho v knihovně měl). Teď se ptám co já na tom Kulhánkovi mám? Nějak nevím. Musím to nechat uležet. Docela se mi to líbilo, nebo moc se mi to líbilo? Tři *? Čtyři *?
Ještě nikdy jsem nic takového nečetla.

Hzjena
13.03.2020 4 z 5

Dlouho jsem si srovnával v hlavě hodnocení ,,Kulhánkovštin,, a i po letech musím říct, že je to prostě pecka! Určitě to chce začít touto knihou, protože narážky a easter eggy tam jsou a zpětně to nemá tu správnou přidanou hodnotu.

Pozor, další odstavce budou obsahovat spoilery!

Pan Kulhánek začal (nad)průměrnou upířinou, která neobsahuje ani tak hektolitry krve, jako spíš propracovaný děj, vcucávající atmosférou a bravurně zvládnuté charaktery, kterým okamžitě začnete fandit, nebo (v případě záporáků) nenávidět. Jak už jsem psal do autorova profilu, hlavní hrdinové mají neskutečně trefné a cynické narážky v ten pravý moment a nikdy nepůsobí nuceně, nebo předvídatelně. Prostě ten správný zásah v tu pravou chvíli.
V pozdějších knihách se objevují postavy a dokonce události z této knihy (Krysa Rolls, Slizounova pistole, kterou zdědí Patejl, události okolo masakru v TTS, upíři které si Tobiáš ,,vymyslel,, atd...). Všechny knihy, kromě Stroncia, spolu tak trochu souvisí a celé to rozdělují Divocí a Zlí na dvě paralely. V podstatě hlavní hrdina z Nočního klubu ,,napsal,, Vládce strachu a aniž by to zpočátku věděl, tak psal ,,pravdu,,. Taktéž je ,,autorem,, Divokých a zlých spolu s Cestami krve (ale o tom později), které spolu také úzce souvisí.

Pro pochopení tohoto mistrova multiversa doporučuji číst v pořadí:
Vládci strachu
Cesty krve
Divocí a zlí
povídky
Noční klub
Vyhlídka na věčnost

Dusinof
05.03.2020 2 z 5

Tak nevim, jestli jsem udelal chybu, ze jsem pred tim cetl nocni klub, ale tohle me temer nebavilo. ke konci uz jsem to louskal rychle, jen at uz to mam za sebou a bylo mi vlastne uplne jedno jak to dopadne. S nocnim klubem se to srovnat neda.

Miker
05.03.2020 5 z 5

Přečetl jsem znovu a přidávám hvězdu. Je to klasika, kterou nepíše každý, navíc moc dobře udělaná. O něco lepší než série Nekroskopa.

Davidsonová
11.01.2020 5 z 5

Výstižné, hravé a čtivé. Mistr Kulhánek prostrě umí. Doporučuju si přečíst. Je to nenáročné se smyslem pro realitu.

Patapuf
07.01.2020 5 z 5

Opět úžasný čtenářský zážitek..... bohužel poslední co sem mohl od pana Kulhánka přečíst... doufám, že se brzo pochlapí a vydá něco nového....

Miqqie
02.01.2020 4 z 5

Výborná kniha, která může sloužit i jako úvod do světa upírů. Kniha je velmi akční, což je na jednu stranu dobře. Na druhou stranu tak čtení není příliš odpočinkové, kvůli velmi hektickému ději.
Po přečtení si jsem jistý, že přečtu celou Kulhánkovu tvorbu.

Tms636
21.11.2019 4 z 5

Klasika českého splatteru.

Lethania
01.11.2019 5 z 5

Prostě další pecka! Pan Kulhánek je známka kvality. Richarda Adolfa si nelze neoblíbit. Kniha je plná vtipných dialogů, trefných přirovnání, černého humoru, šílených postav a hlavně zajímavého příběhu. Krásné oddechové počtení, které všemi deseti doporučuji.

Strriga
19.10.2019 5 z 5

To byl nářez!
Zjevení.
Prvotní šok a pak už jen potěšení.
Dneska už takhle píše lidí víc, ale Kulhánek byl prostě první.

MichalPuchovsky
29.07.2019 5 z 5

Skrátka bomba, kde akcia strieda akciu, krv strieka na všetky strany a nepriatelia ako z čias akčných filmov 80.rokov umierajú ako muchy v daždi. Kniha je právom kult.

ijcro
30.06.2019 3 z 5

Jeden z nejlineárnějších upírských příběhů byť poněkud slabší. Nadčlověk proti ubersoldatovi, lidé jen jako masové kuličky v mlýnku, krvavá mlha, kam se podíváš, a všude smrad žhavého stříbra. Poměrně originální konec v pár odstavcích, odhlédnu-li od té řezničiny, do které se zaplete i SS-Gruppenführer und Generalleutnant der Polizei Heinrich Müller, ex-šéf Gestapa.

OlafSveinsson
24.06.2019 5 z 5

Přečteno cca po osmé, ale pořád mě to baví. Je to parádní oddechové čtení, které mě asi nikdy neomrzí. Zběsilé honičky přes půl Evropy a kousek Asie, krvavé přestřelky, ale i záchrana dívek a dětí v nesnázích. Nejradši mám ale stejně pasáž o úpravě a stařičké Tatry 138 a cestu s ní.

Grepp
02.06.2019

Podstatne príjemnejšia četba ako Vyhlídka na věčnost. Stručné, jasné, trochu otravné, tak to mám rád. Touto knihou sa myslím inšpiroval T. Žlůva pri písaní Trichaminu, ktorý je podľa mňa vrcholom žánru.

upíři prvotina české sci-fi

Jiří Kulhánek