Noční klub. Díl druhý

Noční klub. Díl druhý https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/1058/bmid_nocni-klub-dil-druhy-2iL-1058.jpg 5 2169 202

Noční klub série

< 2. díl

V první polovině Nočního klubu se pozorný čtenář dověděl, jak si zařídit věčný život. V této polovině se i podstatně méně pozorný čtenář doví, že věčnost může být daleko kratší, než jen krátká: Automatické zbraně, břitká ocel, pan Wries, pan Van Vren... Na obálce je obraz od slavného španělského malíře Luise Roya na téma "Hekaté, řecká bohyně zkázy a náhlé smrti". Nemyslím si - kdyby se tato kniha odehrávala v Řecku - že by se Dáma s brouky tvářila tak odpočatě...... celý text

icezero
16.03.2022 3 z 5

Za mě souhlas s tím, že první díl je lepší... I když ani tady sem se rozhodně nenudil. Děj příjemně utíká, tu a tam se objeví trošku černější humor, jen těch nechutných vrstev much na všudypřítomných mrtvolach mohlo být fakt trošku méně. Jo a trošku mi taky k celkovému stylu neseděl ten přeslazený závěr. Ale to může být jen můj pocit

Kornout
08.01.2022 4 z 5

První část je prostě lepší

TwoFace
06.10.2021 5 z 5

Druhé kolo čtení obou dílů Nočního klubu po letech je za mnou a upřímně - v oku mám slzu. Oba díly jsou klenoty, které očistí vaši duši a nastolí v ní klid a tak trochu smutek, že už Mistr nepíše.

n.ezn.amy
04.09.2021 5 z 5

Další úžasné dobrodružství Tobiáše, který musí zachránit sebe, Mazlíka, Tomislava i Voloďu a dotoho se nenechat zabít čínským klanem upírů. Podaří se mu překonat všechny nástrahy a obnovit Noční klub? Tak tohle pokračování má naprosto strhující děj, je stejně úžasné a skvělé jako první díl, Kulhánek čtenáře nenechá vydechnout a akce střídá akci, mrtvoly se hromadí ze spojence může být za pár minut nepřítel a naopak a vy prostě tu knihu musíte co nejdřív dočíst. A hlavně co mi udělalo největší radost .... Kocour

miroslav8603
10.08.2021

Noční klub byla moje Kulhánkovská prvotina. V podstatě bych to zhodnotil asi tak...doba před Kulhánkem a doba po něm. Už nic není jak bylo... oba díly jsem zhltal jak steak ze svíčkové z Argentinského chovu, připravený Gordonem Ramsay. Děj se nikdy nezastaví, nemá žádný logický chyby je uvěřitelný a vlastně nepochybujete že je to reálné. Kulhánkovský humor je černo černý a neopakovatelný. Akce střídá akci ale tak aby to nebylo nudné. Jestli bych mohl něco prohlásit za nejlepší četbu, tohoto druhu tak je to Kulhánek a jeho Noční klub. Nemá smysl se rozepisovat o ději. Ten je prostě excelentní a nepřekonatelný. Čtu samozřejmě i jiné autory ale je to jen slabá polívka ze sáčku. Tohle je sakra poctivý vývar z flákoty. HOWG.

InaPražáková
03.05.2021 3 z 5

Druhý díl přidal k osvědčeným bitkám a nonšalatně pronášeným hláškám celosvětové spiknutí, na jehož konci strčí do kapsy všechny prastaré a přemocné nejvíc nejdrsnější obyčejný maník z postkomunistické Evropy. Superhrdinské a zamotané už je to trochu moc, dělat si čárky, kdo koho kolikrát podrazil, dojde mi místo na zdi, i ty litry krve jako by už stříkaly tak nějak spíš hodně, než smysluplně. Ale pořád je to literární nářez, jehož kvalit stylistických a příběhově-logických nedosahuje značná část "áčkové" produkce. A pořád je to pohlcující a návyková duševní hygiena.

Maud22
24.03.2021 5 z 5

Druhý díl Nočního klubu se mi taky líbil. Boj o život a boj o lidi/upíry, na kterých hlavnímu hrdinovi Tobiášovi záleží, je plný krve (a mozků a kostí a vnitřností). Ale není upír jako upír, ačkoli základní charakteristika je kouzelná: "Alergie na stříbro, vyhraněné potravní návyky, dvě nevídané dentistické kuriozity." Celé je to prokládáno vtipnými hláškami jako "Já ho přefiknu!" mávla pilou Karolína nebo "... a když se na to přišlo, prostě ztratil hlavu...." (jenže doslova). Rovněž potěší znovuzrození Kocoura v jeho potomkovi, tenhle neobvyklý chlupatý tvor k Nočnímu klubu prostě patří. A hlavně Tobiáš je spravedlivý a člověk tak nějak chce, aby spravedlnosti bylo učiněno zadost.

karol.cadex
25.01.2021 5 z 5

Po přečtení jedničky i dvojky jen tak tupě koukam do zdi a v hlavě si přehrávam dialogy a různé pasáže.
Miluju to. Miluju Tobiáše. Miluju všechno, co se tam stalo a i vyústění a také to, jak krásně každá akce vyvolala reakci. Miluju Jiřího smysl pro gradaci a napětí, jeho smysl pro humor a ty jemný nuance ve větách, kterými je kniha odlehčená. Nejen, že je sebeironický hlavní hrdina, ale evidentně i autor.
Díky. Svůj život aktuálně mohu dělit na před Kulhánkem a po Kulhánkovi. Tohle nemá obdoby!

3nitka
15.01.2021 5 z 5

Pecka.
Prvý diel výborný, druhý asi ešte lepší, prinajmenšom rovnako dobrý.
Tobiáš sa stal mojou obľúbenou postavou. Štýl písania, nápady, dej, zvraty, všetko je krásne poprepájané.
Ďakujem R. za to, že si mi zohnal oba diely:)

ajasin
14.01.2021 5 z 5

Mé čtenářské nohy se vydaly prozkoumat podivnou, zarostlou pěšinu, po které ještě nikdy nešly. A já nelituji, že mne tam zanesly. Byla to zajímavá exkurze a rozhodně se po této pěšině ještě někdy vydám. Upíry jsem vzala na milost a jsem s nimi smířená.

ydnac
28.11.2020 5 z 5

Noční klub si mě získal už v prvním díle a ani dvojka mě nezklamala :-)
Nechybí akce, napětí, plno mrtvol a samozřejmě nezaměnitelný autorův humor :-)
Jooo stará dobrá pomsta, obnovení Nočního klubu a přijetí dalších členů se mi líbilo :-)
Těším se na další knihy pana Kulhánka!!!

mareksevc
20.11.2020 4 z 5

jednička ma bavila viac ale aj tak vyborný počin. Mam pocit ž že niektoré pasaže sa stali inšpiraciou pre knihy od Kotletu

VeronikaKrake
25.10.2020 5 z 5

Boží kniha, série

Jarka_rybář
06.10.2020 4 z 5

Opět podařené, stejně jako první díl.

Paja7
25.07.2020 3 z 5

Určitě to mohlo být kratší. Pár stránek bych klidně i vypustila. Bohužel při nudných částech mě přešla chuť to vůbec dočíst, ale nakonec jsem se k tomu přinutila. První díl byl rozhodně lepší a pro mě záživnější.

Arry
30.06.2020 3 z 5

Druhý díl byl dle mého názoru o něco lepší než první. Nechyběla zde Kulhánkova typická dávka akce, napětí černého humoru a zvratů. Docela mě překvapilo autorovo časté používání slovesa "být". I přes to, že je autor u nás velmi oblíbený, nejsou akční knihy o upírském podsvětí úplně mým šálkem kávy.

Lumír23
06.05.2020 5 z 5

Tak jo, opravdu ventil, pobavení, řekl bych myšlenkový bufet, ale pozor, s výbornou klobásou a chlebem, s pivem jako křen. Kdo chce ventil, doporučuju!

kap66
14.04.2020 5 z 5

Útěk před realitou a čirá zábava. Nehodnotím po dílech, ale jako celek:
- motivací k četbě bylo to, že z mých spřízněných čtenářů oba díly četlo 19 (!) a nikdo nešel pod 4 hvězdy (díky za konkrétní doporučení, nefernefer)
- motivací pro pokračování v četbě bylo to, že můj mozek během čtení neregistroval nic jiného, tak dobře je to napsané - jak blahodárné, dnes obzvlášť
- motivací podpůrnou byla nejen stránka obsahová, ale i formální, což zdaleka není samozřejmé
Tak jsem vám úplně motivovaná :-) k dalším knížkám Jiřího Kulhánka.

brodequin
08.04.2020 4 z 5

Druhý díl se přiznám mě už tolik nebavil, jako první. Zvláště ke konci, kdy jsem se místy občas i nudil. Jednička měla spád a na konci jsem čekal na nějakou pořádnou pomstu. Bohužel to vyznělo tak nějak do ztracena. Ale jinak dobrý...a zasmál jsem se dost. :-)

caldap
28.03.2020 5 z 5

Nezaměnitelný autorův smysl pro humor, akce, napětí, překvapivý děj tvoří skvělou knihu, kde jsem se při čtení knihy nenudila. Ani druhý díl nezklamal a všem doporučuji.

upíři humor česká fantasy akční česká fantastika

Jiří Kulhánek
česká, 1967