Noci v Rodanthe

Noci v Rodanthe https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/1319/bmid_noci-v-rodanthe-olO-1319.jpg 4 295 61

Adrienne Willisová je matka dvou dospělých dětí. Sedmnáct let po rozvodu s manželem, který ji opustil kvůli mladší ženě, pomáhá dceři pečovat o rodinu. Ta prožívá nejtěžší období života. Její muž totiž zemřel na rakovinu. Adrienne už rezignovala na jakýkoliv nový milostný vztah, ale náhodou se setká s chirurgem Paulem Flannerem a okamžitě se do něj zamiluje. Paul obtížně hledá cestu k synovi, s nímž se navzájem citově odcizili. Platí krutou daň za bezohlednou honbu za kariérou, pro niž se v mládí rozhodl. Romantické prostředí konce sezony v severokarolínském letovisku Rodanthe na atlantickém pobřeží Spojených států naruší silná bouře, která se blíží z oceánu. To, co se děje v přírodě, je určitou paralelou osudů obou hlavních hrdinů. Bouře rámuje začátek jejich krátkého, tragického, ale naplno prožitého milostného vztahu. Román Noci v Rodanthe je další Sparksovou knihou, která se dočkala filmového zpracování. Titulní roli v stejnojmenném filmu ztvárnil Richard Gere.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nights in Rodanthe , 2002

Aleh
05.05.2019 4 z 5

Romantický příběh ženy, která ve svém životě po rozvodu již rezignovala na milostný vztah a smysl svého další života vidí v pomoci své dceři s malými dětmi. Osud jí však připravil setkání s Paulem. A tak Adrienne prožije v jednom romantickém letovisku na atlantickém pobřeží intenzivní milostný a pro ni osudový, leč krátký příběh. Romantika pro ženy.

pingu1
24.02.2019 4 z 5

Kdo si chce oddechnout a trochu poplakat, neudělá chybu, když sáhne po další pěkné knize od Nicholase Sparkse :-) Má i lepší, ale i tak je pěkná :-)

Janule809
31.01.2019 5 z 5

Romantické knihy moc nečtu, ale tato stála za to..krásné a smutné zároveň

intelektuálka
25.10.2018 4 z 5

Odpočinkové romantické čtení o setkání dvou dospělých osamělých lidí...

Oba dva představitelé za sebou mají období životních ztrát - a tak dokáží najít pochopení pro toho druhého...

A bouře, která na pobřeží Atlantiku přichází, přináší změnu i v jejich životě...

Příběh, k němuž se po letech vracím a který mne zaujal i ve filmové podobě.

Pro ženy doporučím.

Malíček
15.08.2018 3 z 5

Nicholas Sparks je autor, který si u mě drží minimálně tři hvězdičky a jinak tomu nebude ani dnes. Je pravda, že jsem od něj četla i lepší knihy, ale i tak bych noci v Rodanthe doporučila.
Příběh hezky plynul, postavy byly vcelku sympatické, jen mi chyběla trocha nepředvídatelnosti. Od samého začátku jsem si dokázala nastínit, jak se příběh bude vyvíjet, a proto mě čtení chvílemi nudilo.
Kniha je to opravdu tenká, takže ji za jedno odpoledne určitě sfouknete.

Nixa
16.04.2018 4 z 5

Po docela dlouhé době jsem sáhla po nějaké romantice. Sparks je taková moje klasika a já vím, že s ním nikdy nešlápnu vedle. Zatím vše co jsem od něho četla se mi moc líbilo. Tato kniha nepatří mezi jeho top knihy, ale i tak se mi moc líbila. Byla to taková romantická jednohubka na jedno odpoledne :)

hopen
13.03.2018 3 z 5

Od Sparkse znám lepši knihy :-)

Andy74
28.12.2017 2 z 5

Jeden den dočtu brutální severskou detektivku, druhý den nakrmím hlavu touhle romantikou. :o)
Kdysi jsem viděla film, kniha je tak nějak "dějově ostrouhaná". Myslím si, že kdyby postavu hlavního hrdiny neztvárnil Richard Gere, ani si film nezapamatuju.
Takže romantika, přiznávám, že jsem ani netušila, že to napsal Sparks.

marara
23.06.2017 4 z 5

Nikdy není pozdě najít sám sebe, vrátit se k sobě a začít znovu žít.

MíšaS.
30.04.2017 5 z 5

Nádhera. Romantika od začátku do konce. Klasický Nicholas Sparks.

Jia
29.04.2017 3 z 5

Podle mě ne úplně podařený pokus o milostný román, který se mého srdce příliš nedotkl :-) Těžko se může spisovatel - muž vžít do pocitů ženy a nevím proč se o to vlastně pokouší.

EvikU.
06.04.2017 5 z 5

Je to hezký čtení. Baví mě to, je to smutný a zároveň krásný. Určitě doporučuji.

mija.chalka
19.08.2016 4 z 5

Krásný příběh, jen jsem se doposud nerozhodla jestli teda končí dobře nebo špatně. Ale takový je prostě život. Kniha se mi líbila, jsem ráda, že jsem ji četla. Je to teprve druhá kniha od tohoto autora, kterou jsem četla a rozhodně není poslední.

Život-s-Kačí
27.07.2016 4 z 5

Tahle kniha byla první,kterou jsem od autora četla. Byla jsem velice mile překvapená. Příběh byl krásný a já si ho užívala. Rozhodně to nebude poslední kniha, kterou jsem od Nicholase četla.

Lee7
19.07.2016 4 z 5

N. Sparks neumí zklamat. I když mi v této knize bylo jasné, jak se děj bude vyvíjet. Ale to proto, že ho mám načteného a vím co můžu očekávat. Ale i tak moc hezký příběh a situace známé ze života.

vesead
27.05.2016 3 z 5

Od začátku předvídatelný příběh, avšak i tak hezký. Ale myslím si, že Sparks má i hezčí knihy než je tato.

Sykorka10
28.04.2016 4 z 5

Moc hezký příběh, akorát trochu předvídatelný. Některé části mě příliš nebavily a přišly mi dlouhé, ale celkový dobrý dojem převyšuje tyto detaily.

Jana09
01.03.2016 5 z 5

Krásný milostný příběh, který mě "dostal". Byla to moje první kniha od Nicholase Sparkse a vím, že si v budoucnu ráda přečtu další.

Toňula
13.01.2016 3 z 5

Příjemné čtení na zimní večery, jen mi tam chybělo víc hlubších momentů, které jsem v mnoha Sparksových knihách nalezla

Anna 13
29.12.2015 5 z 5

Již třetí kniha od úžasného pana Sparkse.
Doporučuji Talisman i knihu To nejlepší z nás a těším se na další.

Tato kniha byla doslova kouzelná. Je tenoučká, má jen 150 stránek a pokud ji zvládnete přečíst za jedno odpoledne, bude ten pocit z knihy ještě hlubší. Ta krátkost toho příběhu odpovídá, těm málo dnům, kteří spolu hlavní hrdinové zažily, ale konec vám ukáže, že jejich láska byla dlouhá, opravdová a ta PRAVÁ!

Těším se i na film, který byl prý velmi povedený a Sparkse zbožňuju. Jeho postavy a láska mezi nimi je vždy jedinečná a přenádherná.

Vím, že se do Rodanthe ještě nejednou vrátím.