Noc na Karlštejně

Noc na Karlštejně https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40135/bmid_noc-na-karlstejne-2JB-40135.jpeg 4 1109 174

Oblíbená úsměvná veselohra, která se odehrává během jedné noci na hradu Karlštejn, kam císař Karel IV. zakázal přístup ženám...

fojtikjirik
18.05.2017 4 z 5

Vcelku krátká divadelní. Na četbu je velmi jednoduchá. Ponoříte se do období vlády Karla IV., poznáte středověkou společnost a trochu si oddychnete. A historických nepřesností si pravděpodobně všímat nebudete.

Jíťa512
30.04.2017 4 z 5

Zábavná hra, která nikdy nezestárne.

EvikU.
09.04.2017 4 z 5

Kniha se mi líbila.

dancadragneel
06.03.2017 4 z 5

Tato hra je velmi dobře zpracovaná a rozhodně doporučuji. Pokuď jste viděli film tak tato hra vás rozhodně překvapí, poněvadž se v něčem liší. Vřele doporučuji.

tatafa
07.01.2017 4 z 5

Krásná a poměrně lehce čtivá divadelní hra. Bohužel se mi více líbilo novější filmové zpracování, možná díky použitému jazyku.

ArwenEvenstar
05.01.2017 5 z 5

Po knize jsem sáhla, protože jsem byla zvědavá, jak moc se liší její děj od filmu. Musím říct, že film je knižní předloze hodně blízký, ikdyž některé scény jsou ve filmu přidány. Knihu rozhodně doporučuji přečíst, protože Vrchlického jazyk je překrásný.

Michalka98
04.01.2017 4 z 5

Nádherný, zábavný a originální příběh. Avšak musím říct, že filmové zpracování je pro mě v mnoha ohledech lepší.

eva4036
27.12.2016 5 z 5

Pěkná oddychovka, která je přečtena během chvilky.

kacenka7206
07.12.2016 3 z 5

První jsem viděla film a to byla asi ta chyba. Moc mě to nechytlo, chyběl mi děj, který ve filmu je.

sgjoli
10.09.2016 5 z 5

Noc na Karlštejně je moje oblíbená veselohra a ráda se k ní opakovaně vracím. Filmové zpracování viděl snad každý, ale i ta psaná předloha má hodně do sebe, i když připouštím, že nepředstavovat si tam ty filmové záběry není lehké. Líbí se mi Vrchlického lehký a svižný styl, který této hře vtiskl. Píše o lásce a bolesti a žárlivosti, ale ne příliš sentimentálně. A ještě se mu do toho podařilo nenásilně vměstnat jistou humornou, úsměvnou notu. A to mne prostě baví.

Seteh
06.09.2016 5 z 5

Po knížce jsem sáhla, protože jsem byla zvědavá, nakolik je podobná filmovému zpracování pana Podskalského. Ten film je moje srdeční záležitost a i když jsem ho viděla opravdu mnohokrát, stejně když ho dávají, skončím před televizí. :)
Hra se mi líbila a ani jsem dopředu nepočítala s tím, že jí bude film natolik podobný. Nejvíc se asi předloha od filmu lišila v okamžiku, kdy král odhaluje, že páže v jeho komnatě je jeho žena Eliška. :D
Co mi ale přijde škoda je fakt, že nebýt filmu, pravděpodobně by tato knížka nenašla tolik čtenářů.

MarekG
20.07.2016 5 z 5

Nádherná kniha, příběh mě pohladil po duši.První jsem viděl film, takže mě překvapilo, že opravdu hodně úzce kopíruje knihu, což naznačuje, že kniha je opravdu znamenitá, když příběh ani ve filmu netřeba přikrášlovat.Nechybí tomu tak akorát romantiky, akce, ani vtipu.Fajn oddechovka a můžete říct, že jste přečetli českou klasiku, která bývá často těžce čitelné. Tady to ale neplatí. Krátký a svižný příběh by mohl zvládnout do konce dočíst každý.

anetka.repova
22.05.2016 5 z 5

Miluju Noc na Karlštejně, jak ve filmovém zpracování, tak v knižní podobě. Film můžu vidět 100x a nikdy mě neomrzí a knihu si ráda přečtu znovu. Je to naprosto něco neskutečného a to prostředí hradu Karlštejn je neuvěřitelné. Kdo to ještě nezná já věřím, že nikdo takový není, prosím o neprodlené přečtení.

Nádherný, historiký příběh. Pan Vrchlický jakého znám.

Moje srdeční záležitost.

Nikolka001
22.03.2016 5 z 5

Velice pěkně zpracovaná divadelní hra.

baru_h
12.03.2016 3 z 5

Protože jsem před čtením knihy viděla filmové zpracování, četlo se mi to lépe. Přesto mě knha příliš neoslovila.

z1631984
15.02.2016 5 z 5

Při čtení se mi vybavují muzikálové postavy, pět hvězdiček bez rozmýšlení.

TheMelorry
31.01.2016 5 z 5

Jak už tady psalo spousta lidí přede mnou, miluju film a kniha k němu byla taková třešnička. Skoro celou knihu mě "pronásledovaly " scény z filmu... ale o to více mě to bavilo...
Klidně bych si jí přečetla ještě jednou. Prostě moc pěkné,rozhodně stojí za přečtení a nikdo se u ní trápit nebo nudit nebude..

sarekaslukova
09.10.2015 4 z 5

Hra se mi četla velmi hezky, ale občas mě nudily dlouhý monology Karla IV. Jelikož film znám
zpaměti, tak se mi každou chvíli objevila scéna z filmu, což mi trošičku narušovalo četbu, ale zato spisovatel nemůže :-). Jinak opravdu parádní hra.

Markett
29.04.2015 5 z 5

Jelikož jsem velkým milovníkem filmu, věřila jsem tomu, že když si přečtu knížku, tak neudělám chybu. A zklamaná jsem nebyla. Knížku jsem přečetla za jeden večer, pobavila se a nechala na sebe zapůsobit takový ten "dech z historie", kdy se mi zdálo, jako bych příběh prožívala společně s postavami. :) Ráda se ke knížce určitě budu vracet.

mike007
25.04.2015 2 z 5

Filmové zpracování hodnotím vysoko, ale knížka mě bohužel vůbec nenadchla a naprosto mě unudila ... skoro až k smrti.