Noc

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografi í. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364296/noc-bSt-364296.jpg 4.1336

Martin Servaz (4.)

Nuit (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

spicule

Minier už se trochu zamotal do dost strašných absurdit. Překombinované a vlastně o ničem. Ani napínavý thriller už není. Ale na pláži se četlo to celkem dobře. Martin mě docela baví, ale Hirtmanna by už měl autor nechat zabít.

Daskak

Prekombinovane a zapletka s Julianem uz dost vycpela. Chtelo by to nejakou novou nit

VeronikaZ

Musím přiznat, že i mně už místy připadá zápletka trochu překombinovaná a ze všech dílů zatím nejslabší. Ale zabavila mě během promaroděného víkendu, takže budu shovívavější.

kap66

Když jsem před více než rokem četla Miniera poprvé, zastala jsem se ho v komentáři před těmi, kteří mu vyčítali nevěrohodnost a překombinovanost; já to tam tehdy viděla také, ale líbil se mi jeho styl a Martina Servaze jsem si oblíbila, snad i pro jeho slabosti. Došla jsem tehdy dokonce k závěru, že děj detektivky a postavy zločinců mají být trochu přehnané a realitě neodpovídající.
Beru to zpět. Lze to tak pojmout, ale pouze do určité míry. Lehce se stane, že překročíte hranici - jako zde. Hvězdičky přiděluji za zvládnuté psaní a ještě snad i postavu Martina (ostatní vyšetřovatelé bohužel moc prostoru nemají), přestože je dějem spíše vláčen.
Hlavní postavou je zde Julian Hirtmann. Démon s IQ 220; je všude a nikde, stíhá vraždit ostošest a dokonce VÍ, jakým způsobem ho kdo chce zabít; kvůli jeho kousku s vepřovým sádlem a několika dalším, pro mě za hranicí minimální věrohodnosti, jsem na Miniera poněkud zanevřela.
Proč já vlastně čtu detektivky? Nahradily mi pohádky: těším se na vítězství dobra nad zlem. Zloduch by neměl mít tak nadpřirozené vlastnosti, aby na něho nikdo neměl.
(Upravený komentář po vymazání.)

miruska1

podľa mňa najslabšia kniha zo serie i tak to bolo dobre.....

Lucik87

Za mě také nejslabší. Často mi Servaz přišel jak vystřižen z Kobry 11.

papillionnek

Za mě nejslabší ze série, ale i tak napínavá a čtivá.Minier mě nikdy nezklama.

Nestorkea

Serii s Martinem mám ráda, ale tenhle díl mi moc nesedl. Zpočátku se děj poněkud vlekl, místy byl zamotaný a hlavní hrdina se choval (jak už bylo zmíněno v několika předchozích komentářích) poněkud nelogicky. Závěr se četl jedna radost, napravil dojem z knihy na 3,5 hvězdy. Doufejme, že se Servaz do příštího dílu vzpamatuje z následků komatu a bude to zase on.

zpevSusannah

Já tuhle sérii prostě miluju a o to víc, když tu opět došlo na Juliana Hirtmanna.
Jednoduše si chrochtám blahem a úplně největší radost mám z toho, že to zavání dalším pokračováním.
Za mě je to další poklad do mé sbírky, který bude mít své čestné místo na polici v knihovně.

twiggynka

Kniha je napínavá a moc jsem se těšila na závěr... ten mi, ale přišel zbytečně komplikovaný a uspěchaný a tím to ztratilo ten wow efekt... škoda! Za přečtení to stojí, ale opravdu kvůli tomu závěru musím dát o hvězdičku míň.

TomHr

Noční rychlík si razí cestu temnou skandinávskou krajinou. Ropná plošina v Severním moři bičovaná bouří. Čtenář si ještě více zaleze pod deku a těší se, přátelé, to zase bude jízda! A taky jo! Jenom se někde uprostřed knihy přesedá z kulervoucí horské dráhy na "strašidelný" vláček z odrbaného lunaparku, který působí spíš směšně než strašidelně.
Servaz hned ze startu přežil vlastní smrt. Škoda ovšem, že nepřežily jeho mozkové buňky. Následuje šňůra scestných rozhodnutí, doplněná některými logickými nesrovnalostmi. Autor si prostě vymyslel krajně nepravděpodobné finále, do kterého musel ty postavy nějak docpat. A transplantace v Hallstattu... co na to říct?
Nakonec jsem teda nějakou tu hvězdu dal - za dobře zvládnuté spisovatelské řemeslo.

chanahd

Kniha se mi zdála šíleně zdlouhavá. A Martin se v tomhle díle choval poněkud nelogicky. Při čtení jsem se celkem nudila. Zdá se mi, že je to nejhorší díl ze série. Předchozí jsem přečetla s chutí, tenhle bohužel ne.

Gracian1964

Po dlhšom čase opäť stretnutie s Martinom Servazom...a s inými, hm...celkom dobre, bavil som sa... a možno som už týmto žánrom trochu presýtený...asi si dám pauzu...

Dumicek

Mám Bernarda ráda..jeho hlavní postava Servaze mně přirostla k srdci..jen mně je líto, že má ve svém soukromém životě pořád takovou smůlu. Co se týče děje,tak jsem byla spokojená. Už jsem chtěla vědět jak to nakonec s postavou Hirtmanna bude a zde se to konečně vyřešilo, takže jsem zvědavá co a hlavně kdo bude v dalších pokračováních křížit cestu Servazovi a jeho týmu. No konec samozřejmě hodně překvapil a už se těším na pokračování :)

beruska

Předchozí tři díly se mi líbily, ale tento čtvrtý jsem bohužel nedočetla.. Příběh začal skvěle, ale po 250-ti stranách se děj zpomalil, byl hodně roztahaný, nudný, až jsem to vzdala :( ... Je to škoda, pan spisovatel je jinak hodně dobrý, knihy má propracované a promyšlené... Tady mne to hodně mrzí : ( .... Dávám tři * .

tynac567

Mile překvapila, už aby bylo pokračování :)

Sonik1974

Kniha přečtená na jeden zátah. Napínavá.

klokan.1905

Noc...
V pořadí již čtvrté pokračování ze série s francouzským kriminalistou Martinem Servazem... V knize se kromě našeho hlavního hrdiny setkáte i se sériovým vrahem Julianem Hirtmannem... Dále se v knize setkáte i s pětiletým chlapcem Gustavem... V závěru knihy mě Bernard Minier opět dostal... Předpokládám, že série s touto knihou ještě nekončí...
Nebudu nijak více prozrazovat, kniha rozhodně stojí za přečtení... Určitě bych případnému zájemci o knihu doporučil přečíst předchozí tři díly...
Pro knihy Bernarda Miniera mám slabost a Martina Servaze mám opravdu rád... Takže s radostí dávám 5* a doporučuji... ;-)

Jenom takové malé rýpnutí k překladu...
Strana 70, zhruba uprostřed stránky...
.... v desáté vteřině, poté co kulka vyletěla z hlavně, vstoupila do kontaktu s jeho promočeným vlněným kabátem rychlostí třista metrů za vteřinu, tedy desetkrát rychleji, než je rychlost vzduchu...
Tak, v desáté vteřině to asi nebylo, ne? ;-)

Podle mého názoru má kniha tentokrát trochu pomalejší rozjezd, ale po chvilce jsem se do příběhu ponořila jako už u předchozích případů s Martinem Servazem - a nebylo úniku ;-). Sice se mi kniha zdála slabší než například Mráz nebo Tma - tyto knihy u mne jednoznačně vedou :-), ale to mohlo být dané i tím, že tento díl byl vydaný s velkým odstupem od těch ostatních. I když se obávám, že to nebude ten pravý důvod… Každopádně se i tak jedná zase o dost dobrou knihu, která se autorovi celkem povedla. Snad se tedy brzy dočkáme pokračování, protože konec byl všechno, jen ne uzavřený.

Jíťa512

Nebýt toho, že jsem přečetla předešlé tři díly, asi bych tento díl odložila nedočtený, nebavil mě. Velké zklamání.

Morfyk

To co jsem nenašel v knize Tma jsem našel v pokračování NOC. Parádní počtení, děkuji

MarianP

Noc je jedna z tých slabších kníh od autora, ktorá sa dobre číta, je nabitá parádnou atmosférou avšak tentoraz mi niečo chýbalo. V knihe bolo niekoľko pasáží a dejových liniek, ktoré boli podľa mňa zbytočné (všetko okolo Jensena napr.) a stále som nevedel, čo je hlavnou líniou. Záver bol fajn, prekvapivý a mrazivý takže si to tie 4 hviezdičky zaslúži...

vekune
19. červnaodpad!

Zařekla jsem se, ze od tohoto autora už nic...no a hle rodičovská DOVOLENÁ, detektivky mám celkem rada, a no hlavne bylo to zdarma ke stažení že... No a to je des, ať ten chlap nepíše detektivky, ale ať se zabývá červenou knihovnou-psat o ztopořenem údu mu jde o chlup lip než psat detektivky. Martin je fakt kreten- neustále někam běhá bez zbraně, jako úplná trubka. Proste někdo zavolá a on běží hotovo dvacet. Mozek doma. A je to tak předvídatelný! Řeší se furt dokola jeho koma. Taky moc nechápu, proč má autor nám furt potřebu předkládat jak je chytrej- ty rádoby chytrý vsuvky jsou tam úplně na houby. Sem za půlkou a koncim. Příběh a napětí nikde a já jsem akorát naštvaná nad ztrátou času.

Alimak7

Naprosto perfektní kniha! Ze všech čtyř (týkající se Servaze) se mi líbila nejvíc, i když rozdíl v nich je malý. Druhou polovinu knihy jsem přečetla na jeden zátah. Moc se těším na pokračování.

Manyna

Četla jsem všechny tři předchozí a konečně jako by se Minier vracel ke svým kořenům z jedničky, za což dostává velký palec nahoru, protože přesně v téhle rovině mě baví.

Sofós

Tato kniha mě nadchla! Příběh se postupně rozjížděl a napětí rostlo a rostlo... A ke konci jsem skoro ani nedýchala. Závěr dává naději na další díl, takže se snad můžu opět těšit na Martina :) Za mně 2. nejlepší kniha série (Mráz bude těžké překonat).

iška

Dobrá kniha a četla jsem s chutí. Jen v pár místech mi přišla zbytečně rozvláčná.

Berenise

Autor nezklamal.....výborná kniha.....

Jana_Hlus

Po nepříliš vydařeném „Zkurveném příběhu“ jsem byla ráda, že se autor vrátil k sérii se Servazem. Ani tento nejnovější díl nebyl špatný, ale nějak je z celého textu cítit úporná snaha, aby byl příběh hodně zamotaný, komplikovaný, občas mi z toho všeho balastu kolem hlavní dějové linie šla hlava kolem. Podle mého názoru si autor tentokrát ukousl větší krajíc, než bylo záhodno, a celé to překombinoval. Přitom hlavní linie byla zajímavá, i se mi líbilo, jak se vyvíjel Hirtmannův příběh. S hodně otevřeným koncem nemám problém, aspoň se mohu těšit na dalšího Servaze, stále tuto sérii řadím mezi nadprůměr. (3/5)

adaba

Další perfektní kniha mého oblíbeného autora. Napínavé, čtivé, ani nevím, jak se mi víc jak 500 stran podařilo přečíst tak rychle. Těším se na pokračování.