Noc

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografi í. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364296/noc-bSt-364296.jpg 4.1437

Martin Servaz (4.)

Nuit (2017)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ

kokosek
14. listopadu

Po trilogii Spad od Kotlety, bylo tohle moc psycho a málo akční. I když proti jiným autorům je to pořád akční až moc. A ten závěr slibující, že to ještě neskončilo je nadějný. I když co se ještě může Martinovi stát. Prostřelené srdce, půlka jater v háji, zabil svou milenku (sorry jako ale spoiler), Švýcar je ve vězení. Tak co se může pokazit.
Předpokládám, že všechno.

fruitbueno
08. listopadu

Mi se série o M. Servazovi prostě a jednoduše líbí. Autor umí umně kombinovat jednotlivé roviny vyprávění, děj se opravdu řítí kupředu, vždy překvapí nějakou nečekanou zápletkou (celá linka s Kirsten!) a hlavní hrdina je snad nezničitelný.

aginecka

Je to opět trošku přitažené za vlasy, závěr mě rozhodně nenadchnul, ale pořád lepší než předchozí díl. A přibrat do hry dítě, super nápad – přála bych si, aby se Servazův happyend odehrával v čistě pánské společnosti :)

MirkaProk

Četla jsem všechny díly a i tento se mi celkem líbil, ale už je toho asi moc a podle závěru je jasné, že bude další pokračování a ani nevím, jestli se mi bude chtít další díl číst. Myslím, že honba za švýcarem už by měla skončit

berila

Určitě dobrá kniha, ale už mě docela přestává bavit honění se za neustále stejným pachatelem. A znovu konec vyzněl "tak zase příště budeme pokračovat" a nevím, zda budu mít ještě náladu si to přečíst.

soarka

!!Pozor spoiler!!: Kdyz Servaz lezi po operaci v nemocnici a falesny policista cituji "sejde do prizemi", kde z jednoho pokoje povesi telo jineho pacienta za zaluzie z okna, jak se toto telo muze Servazovi houpat pred oknem?

Prekombinovane. Hirtmann v rodicovske roli je usmevny.

Danago

Tak, tentokrát je to trochu jiné, ale opět velice dobré.
I když mi to připadalo překombinované a zvláštní možná nevěrohodné. Četlo se to velice dobře. A asi můžu prozradit , že si autor opět nechal otevřené vrátka na další pokračování. I když už je toho docela dost, stejně si další díl přečtu.

mirka71

Opět výborný Minier. Jen jsem nepochopila jedno: ve druhé kapitole je zmínka o utýraném štěněti, bez souvislosti s celou knihou, nechápu proč. V tomhle okamžiku jsem knihu téměř na tři měsíce odložila. Když jsem se ke knížce vrátila, druhou kapitolu jsem přeskočila, dále příběh výborný, napínavý, se skvělou zápletkou. Jak říkám, jen nechápu, proč mají spisovatelé pocit, že když do knihy nezamíchají aspoň jedno utýrané zvíře, že jejích kniha nebude dost drsná....

Almenka

Perfektní

nocnymotyl38

minier umí, ale :) ak to čítate jedno za druhým, tak ako ja tak ten Martin je divný, tá šablona, liezť do nebezpečenstva bez zbrane, bo tá zostáva zásadne zabudnutá v priehradke auta odkladacej, a ohroziť rodinu i spolupátračov to je jeho :) ale zas číta sa to fajn, a kto už môže za to, že hlavný hridina si žije svojím trochu chaotickým životom :)

Karborund

Minier prostě umí.Laskomina jako tři předešlé.

janina66

tak mně se tato kniha líbila ze všech nejvíc. Měla spád. Přečtena za 2dny

BarBarBar

Pro mě nejslabší, ale pořád kvalitka!

tami134

Výborný. Přečetla jsem všechno od Miniera a těším se na další.

nevřelka

Servaz opět jede nadoraz, Hirtmann je boží, začínám ho platonicky milovat. Dvojka podivínů z Rakouska, pražský hajzlík. Zabijte mě, ale fakt mě to bavilo a těším se na další díl.

wlado

Sklamanie, prekombinovaný príbeh, geniálny a neprekonateľný Švajčiar, no a Servaz sa tiež moc nevytiahol. Pre mňa najslabší diel.

Vesina

Další skvělý počin báječného autora !! .... a určitě bude pokračování....

Czorek

Asi nejslabší z knih o Servazovi, ale i tak rozhodne stoji za precteni. Hezky rozvjiji pribeh a uz se nemuzu dockat co bude dal

Ales.BD

Lehký nadprůměr. Detailní popisy sexuálních aktů, zvyšující se genialita a jasnozřivost hlavního odpůrce, čím dál překombinovanější děj. Působí to, jako by autor nevěděl, co s tím dál. Osobně mi vadí, když detektiv místo aby vyšetřoval zločiny, pere se s jakýmsi svým Moriartym šmrncnutým Hannibalem Lecterem. V této knize se v podstatě nic jiného neděje.

ivdol

Miniera čtu ráda, ale tahle kniha za 3. Dost překombinované.

brabofka

S každou další knihou je poznat, že se autor zlepšuje a zlepšuje. Knížku jsem přečetla jedním dechem za skoro 4 dny a mohu konstatovat, že opět setkání s Martinem Servazem na 1s*. Pozor, teď přijde menší odhalení.
Už od začátku mě zajímalo, co s tím má norská vyšetřovatelka společného a vlastně až úplně na samém konci se to čtenář dozví. Ale vůbec to není na škodu. Myslím, že kniha má skvěle nakročeno k pátému pokračování a vůbec to nevadí, že Vás autor vlastně pořád natahuje. U prvního a druhého dílu mi trochu vadilo, že J. Hirtmann je vlastně nepolapitelný a že to nebude jen tak. Tady v průběhu knížky a i vlastně po dočtení mi vůbec nevadí, že se třeba až v dalším díle dozvíme jak to dopadne. A nebo už dopadlo? To asi ví jen sám autor. Za mě tedy, je to vynikající a skvěle oddechové počtení.

wir

V některých pasážích možná zbytečně dlouhé, ale jinak knížka fajn, standard hodný tohoto autora.

MKrat

Nezklamal...

Makii
11. záříodpad!

Nemám slov. Nechápu, jak mohla taková slátanina vůbec vzniknout. Je to výsměch všem fanouškům krimi. Pomyslnou "třešničkou na dortu" je příšerný překlad, nesmyslné věty a gramatické chyby téměř na každé stránce. Silně nedoporučuji.

Paulika

Mno, co říct. Právě jsem doposlouchal audioknihu Noc a celkový názor je velmi pozitivní. Kniha sice nedosahuje kvalit Tmy, ale mohu zodpovědně říct, že je hned druhá v pořadí od Miniera. Z komentářů níže jsem při začátku poslechu byl velice skeptický a stále jsem čekal na nějaký autorův kiks. Nic se z toho nekonalo. Ano, autor dost přehání, občas se člověk pousměje nad neskutečnosí, či nelogičností událostí nebo uvažování postav, ale to už patří ke značce Minier. Naopak se mi zdá, že autor zraje čím dál víc a tolik nedotažeností, jakých měl v prvních dvou knihách celé série, se už nedopouští. U autora oceňuji, že nezabředává do klišé, a vůbec ne do těch svých, což u jiných autorů (hlavně skandidávské krimi) je docela běžné. Ano, Martin Servaz je takový malý francouzský Rambo, takový James Bond nebo Harry Hole, zkrátka neprůstřelný Aljoša. Těmto to umíme odpustit? Ja přivřu oko (ok, někdy musím i obě), ale prožiju další skvělý příběh s Martinem Servazem pod taktovkou Bernarda Miniera ;-) Hvězda dolů za trošku překombinovaný konec, ale nic vážného to zase taky není. Určitě doporučuji a těším se na Sestry. Doufám, že vyjdou brzy!!!

iveetka

Opravdu zajímavá kritika některých čtenářů viz dole, ale i přesto 4-5 hvězdiček? Nechápu.... Kniha se mi líbila, ač jsem od ní mnoho neočekávala vzhledem k velké kritice níže. Nicméně, ano jsou tam věci, které jsou až přehnané, ale co? Překvapení to pro mě u Miniera není. Kniha je rozhodně čtivá a líbila se mi. Další pokračování s Martinem mě osobně nezklamalo.

Nelly

Velmi čtivá kniha, ale neočekávejte klasické pátrání a práci detektiva. Je to spíše psychologický thriller či náhled do určité životní etapy Martina a jeho největšího protivníka. Přesto knize nechybí napětí a já ji nemohu nic vytknout (na neuvěřitelnost některých akcí jsem si u tohoto autora už zvykla, nevadí mi). Jen to prostě není klasický Martin Servaz a to možná některé zklame...

edith79

Nemůžu jinak. Tento díl mi vůbec nepřipadá horší než ostatní. Má úplně stejnou pochmurnou atmosféru a detektiv Servaz je pořád stejně charakterní a odvážný chlap. Navíc jsme se na kartičko podívali i do Prahy.

DoDidDone

Tak jo, tahle kniha byla zvláštní. Nyní dávám čtyři hvězdičky, ale nevím, jestli to v budoucnosti, až se mi kniha pořádně rozleží v hlavě, nezměním. K pěti to rozhodně nebude. Teď momentálně přemýšlím mezi třemi a čtyřmi. Nenapadlo by mi, že bych dal sérii s Martinem Servazem, která je jedna z mých nejoblíbenějších, a autorovi Bernardovi Minierovi dal tak málo. Líbí se mi od něj všechny knihy, které napsal a podle mě je to mistr svého žánru. Jeho knihy jsou strašidelné, nechutné, napínavé, nepředvídatelné, správně zamotané a do toho extrémně čtivé a chytlavé. Zkrátka, má vše, co by měl kvalitní spisovatel detektivek/thrillerů ovládat. Jenže v případě Noci… No, nevím… Kdyby to byla první kniha, kterou bych od něj přečetl, nevím, jestli by se mi úplně chtělo do dalších knih. :/ Za sebe jako nejlepší knihu ze série hodnotím Tmu, tedy knihu před Nocí. Na ní se mi líbilo vše. Tady to bylo trochu ohrané a nevím, jestli mi to všechno dávalo úplně smysl. Těch absurdit tam bylo až moc. Všechno do sebe na konci samozřejmě dobře zapadlo, jenže takhle? * Já se nebráním, když jsou detektivky přehnané a vyhrocené, nakonec to mám docela i rád. Líbí se mi, když je to napínavé a čtivé. Když se na to tak podívám, všechny autorovi knihy jsou nereálné. Tohle není to, za co strhávám hvězdičku. Jde o to, že tady se začala do toho všeho zatahovat spousta věcí, které neměly smysl a chovaly se divně. Prostě mi to nesedělo. I u Kruhu jsem občas nadzdvihával obočí s tím, že to je moc přehnané, ale tady… No nevím… Nelíbilo se mi, že tady bylo tolik sexuálních scének a lidí se sexuálními úchylkami. ** Autor je specialista na nechutné scénky a dostal se ke mně do takové pozice, že nevím, jestli bych s ním dokázal klidně mluvit bez strachu, když vím, jako má bujnou fantazii. Konec byl otevřený, takže se dalšího dílu dočkáme (snad) a já doufám, že tam nebudu muset pořád číst o „údech“ a kdo s kým a tak… Nemám to rád. Ale to hlavní, za co strhávám hvězdičku, co mi tam vadilo a co nemůžu odpustit, je, že postavy byly sakra blbý. Nikdy jsem nečetl knížku, kde bych si tolikrát klepal na čelo. (Čtenáři jistě ví, o čem mluvím.) Vážně? Tolik absurdit! Achjo… Kdyby to takhle existovalo v reálném světě, tak by tu běhali samí kriminálníci. Martin Servaz má své mouchy, je takový trochu nemehlo, ale tohle…? No nic. Teď dávám za čtyři, protože i když je tenhle komentář vesměs jen kritika, stejně se mi nechce dávat tři a níž (v tuhle chvíli), protože se kniha četla sama a já se u ní nenudil. Autor umí zaujmout a nutit čtenáře otáčet stránky. To mu zůstalo. Doufám, že příště budu moci dát pět hvězdiček s klidným svědomím a nebudu muset řešit žádné dilema s tím, jestli jsem spokojený či ne. ***

*Spoiler: Samozřejmě, že si musel tu střelbu v lese u znásilnění natočit. Protože, tohle přeci všichni vrazi dělají, ne? Proč ne, že? Chápu, že autor potřeboval ospravedlnit Servaze, ale…
**Spoiler 2: Ta mučírna… No nic…
***Spoiler 3: A doufám, že další díl už nebude mít otevřený konec a že Hirtmanna už někdo odpraví, protože mi začíná pořádně lézt krkem.

EricNor

Tenhle Minier me bavil asi nejvic ze vsech, ktere jsem cetl. I kdyz se v knize zrovna nic nedeje, tak popisy jsou skoro hypnoticke a moc me bavilo je cist. Co se tyce deje, tak se dockame nekolika prekvapeni. Dale SPOILERY: Hrdinova Nemesis je zcela jiste superman, kteremu ucarovala temna strana sily. Je napojen na jakousi mysteriozni informacni sit, ze ktere cerpa znalosti o veskerem deni a dovede ho vzdy mistrne vyuzit. Kdyz uz se vam zda, ze je s nim konec, ukaze se ze vse vedel a nalezite se pripravil aby situaci opet pretavil ve sve vitezstvi. Otazka zni: Dockame se nekdy jeho pokoreni? Spis ne, protoze takoveho padoucha by byla skoda a jestli zhyne, tak jedine s Martinem Servazem.