Noc

Čtvrté pokračování bestsellerové série s kriminalistou Martinem Servazem. Během vyšetřování vraždy na ropné plošině narazí norská inspektorka Kirsten Nigaardová na sérii fotografi í. O pár dní později sedí v toulouské kanceláři kriminalisty Martina Servaze, který si snímky se zájmem prohlíží. Je na nich on sám zachycený objektivem nepolapitelného sériového vraha Juliana Hirtmanna. To ale není vše. Na dalším snímku je malé dítě, Gustav. Pro Kirsten a Martina začíná děsivá výprava s ještě děsivějším nepřítelem na jejím konci....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/364296/noc-bSt-364296.jpg 4.398
Série:

Martin Servaz (4.)

Originální název:

Nuit (2017)

Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, XYZ
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (46)

Přidat komentář
myshmother
dnes

Tentokrát trochu zklamání. Do určité chvíle fajn, ale pak se začaly nabalovat další a další zápletky s novými postavami, čímž se rozuzlení zbytečně komplikovalo. Pacient krátce po operaci břicha, běhající po lese za padouchem, mě také moc nepřesvědčil. Z autorových knížek pro mne zatím nejslabší.

Kozel65
dnes

Marně se neříká, že stravitelná je jen nastavovaná kaše... Takto překombinovaně, neuvěřitelně postavený příběh se nakonec rozpadá... a zanechává rozpačitost. Knížku jsem dočetla, ale vím jistě, že po dalším pokračování už nesáhnu. Dvě hvězdy za dobré řemeslo.

Samsullka
19. března

Nelíbilo. Odložila jsem. A to jsem jeho předešlé díly hltala jedním dechem.

majkuska
19. března

Jako všechny knížky tohoto autora je i tahle naprosto strhující. Prosím, ať už vyjde brzy další, už teď se moc těším.

loskatos
19. března

Je mi to líto, moc jsem se na knížku těšil, ale nemůžu dát víc, než 2 a 1/2 *.
Tlak na pokračování byl asi velký, tak Bernard Minier prostě psal. A psal tak, jak je od něj asi požadováno ve vydavatelství. Nicméně fantasmagorie, kterou je tahle knížka protknuta už je na mě moc velká.
Spoiler: Skvělý začátek na Norské ropné plošině se přeruší přesunem zpět do Francie, k detektivovi Servazovi a dál už je příběh jeden neuvěřitelný moment vedle druhého. Je toho moc, na úkor thrilerové stavby děje, tajemnosti příběhu, která byla vlastní prvním knihám.
Škoda.

kahuda01
19. března

Minier mě baví. Na rozdíl od předchozích hodnocení jsem velice spokojen - myslím, že zraje jako víno.

Freemantle
18. března

V pořadí již čtvrtý a asi nejneuvěřitelnější příběh v čele s detektivem Martinem Servazem. Minierova tvorba, alespoň co se týče této série detektivek, má dle mého názoru kvalitativně sestupnou tendenci. Oceňuji, že v této knize věnoval autor prostor Hirtmanovi, nicméně příběh jako celek je už dost přitažený za vlasy, nebojím se říct, že ke konci až úsměvný.

BlackFun
17. března

Mám k této knize takový ambivalentní vztah.. Docela jsem v knize ,,ležela", ale děj mi přišel překombinovaný a místy už trochu ujetý. Četla jsem všechny knihy Miniera a tahle byla zatím nejslabší.

SimonaP
15. března

Za mě teda nuda, předešlé čtyři knihy autora byly čtivé, nedalo se od nich odtrhnout, nyní jsem se do čtení nutila, přečetla jsem mezi tím další dvě knížky, což normálně nedělám. Doufám, že další knížka bude lepší!!

LaBella
15. března

Jsem milovníkem knih od Bernarda Miniera a na čtvrtý díl jsem se těšila jako dítě na Vánoce. Bohužel musím říct, že kniha je pro mě nejslabší z celé řady. Čekala jsem akci, napětí a srdce až v krku, jak tomu bylo u předešlých dílů, ale nekonalo se. Kniha je velmi čtivá, ale bohužel děj příběhu mě zklamal...těším se na další díl a doufám, že autor již bude zase v kondici...

Futuramada
15. března

Dokonalá ztráta času... :-(. Jsem fanda Minierových detektivek, ale na téhle knize je nejhezčí ten obal...

daja51
15. března

Sorry, pane Minier - tak tahle kniha mě docela zklamala - předcházející díly s Martinem Servazem byly hodně čtivé,ale tento díl byl nejslabší - hodně překombinované až někdy nudné - tak někdy příště.

Věrka69
14. března

Za mě určitě nejslabší díl ze všech. Překombinované.

Marluksa
13. března

Slupla jsem ji jako malinu a už teď pachtím po dalším pokračování (které doufám jednou bude). :-D
Faktem je, že mě začátek trošičku mátl, hlavně některé postavy, ale pak...
Minier prostě opět nezklamal!!! Rozhodně doporučuji začít pěkně popořadě, měl-li by někdo zájem se do Minierovek pustit. Takže MRÁZ; KRUH a TMA, to jen abyste byli více v obraze.

martina2704
12. března

Ach jo, jak jsem se těšila, tak jsem byla nakonec zklamaná. Na můj vkus překombinované a v hodně pasážích i nudné. Určité věci by mohly být více vysvětlené. Ale je možné, že mě hodnocení je zkreslené tím, že první tři díly byly výborné a měla jsem dost vysoká očekávání.

Zoy
11. března

Opět super. Velmi jsem se těšila na 4 díl a pokračování zajímavého a hlavně hodně napínavého příběhu s Martinem a nezklamal. Žádná hluchá místa, kniha se četla sama. Bohužel asi budeme muset zase čekat na další knihu od autora, což je škoda, ale třeba překvapí a další vyjde za pár měsíců

happy-smile
09. března

Tak jsme se dočkali dalšího pokračování příběhů Martina Servaze. A čekání se vyplatilo, protože to opět byla jízda. Autor přináší opět řadu zajímavých zvratů a nejedou čtenáře nad něčím potrápí a vše opět zakončí pořádnou akční honičkou. Skoro 550 stran a člověk to stejně hltá tak, že má za chvíli dočteno a přál by si, aby toho bylo více.

Peslik
09. března

Opět to nemělo chybu, nebo možná jen jednu.....bylo to krátké :D
Martin Servaz a Julian Hirtmann prostě bez sebe nemůžou být a otevřený konec mi dává naději na nějaké to pokračování.

ankaras
08. března

Když někdo umí psát, tak to prostě umí! Se Zkurveným příběhem jsem se trochu lekla, že autor polevil, ale Martin Servaz je zpátky a ve vší parádě.

gmc84
08. března

Opět skvěle čtivě napsané! Bohužel, pro mne nejslabší příběh s Martinem Servazem.

Matita310
08. března

Skvělé pokračování série s Martinem Servazem. Děj mě velice bavil. Už teď se těším na další díl.

Dardos
08. března

Rekla bych, ze uz je to trosku sci-fi :). Ale i tak dobry, mam knihy Miniera rada. Nemohla jsem se dockat tehle a stejne tak se tesim na dalsi... i kdyz bych si radeji precetla trosku realnejsi dej :).

Lotka
08. března

Napínavý, hezky vystavěný příběh, ale mírně překombinovaný. Zatím nejslabší ze série, i tak, dobrá detektivka.

Irsaf
07. března

Trosku slabší, přesto dobra.

Karelvovsik
07. března

Samotný závěr knihy (události v Hallstatu) mi přišel dost neuvěřitelný, ale jinak byl příběh stejně dobrý jako předchozí knihy s Martinem Servazem. Za ten konec dávám hvězdu dolů.

lenka666
06. března

Opět super!!!

Dalexa
06. března

To byla jízda! Martin je můj oblíbenec a docela se mi zalíbil i Julian, protože jakoby změknul a projevil nečekaně city. Uvidíme jak to bude dál, každopádně šup šup pane Minier, ať dlouho nečekám.

PrcekPitrísek
06. března

Moje pocity z knihy jsou tak trochu ambivalentní. Na jednu stranu je kniha velice čtivá a děj má ohromný spád, na druhou stranu jsou některé situace a události poněkud překombinované a málo uvěřitelné. Hvězdička navíc za perfektně vykresleného hlavního záporáka.:-)

JezinkaJ
06. března

Dobrý příběh s dobře vystavenou konstrukcí a překvapivý závěr. Kde jinde bych se také mohla dočíst, nač zemřel Gustav Klimt, než v detektivce. I tohle mě na čtení baví, že se neustále dozvídám. Čím méně tu kterou informaci potřebuju, tím lépe si ji samozřejmě pamatuju.
Moc jsem se bavila a nemohla jsem přestat číst. Naštěstí mi choroba neumožnila vstávat z postele. :-)
Julian Hirtmann se stává mým oblíbeným záporným hrdinou. Tak trochu mi připomíná padoucha Hluchého z detektivek Eda McBaina. Otevřený konec mi taky dává naději, že si počtu i příště a na to se těším už teď.

karantena
05. března

Opět skvělé čtení!Ten kdo začíná s touto serií by ale měl začít Mráz,Kruh,Tma,Noc aby mu navazovalo vše tak jak se dozvídá v Noci.Otevřeným koncem nám Bernard Minier sděluje,že bude pokračování.Moc se těším.