Nikdynoc

Nikdynoc https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405921/bmid_nikdynoc-Z2c-405921.png 4 1003 268

Nikdynoc série

Dcera popraveného zrádce Mia Corverová se ukrývá ve městě postaveném z kostí mrtvého titána. Vydává se na cestu, aby se stala učednicí nejobávanějšího a nejtajemnějšího sdružení vrahů v celé zemi – Rudé církvi. I když vyniká v použití jedů a zbraní, nemůže ji to zachránit před spiknutím, které se na ni v temnotě chystá. Dokáže ho odhalit včas, než ji dostihne, a pomstít se těm, kteří můžou za smrt jejího otce?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Nevernight , 2016

Weronika99
25.03.2022 5 z 5

Přečetla jsem celou sérii se zatajeným dechem. Úžasně vytvořený svět, plný krve, smrti a stínů, což je moje srdcovka. Úžasně pojatý příběh. Miluju jak se člověku mění pohled na hlavní hrdinku v průběhu celé série. Plus vedlejší postavy jsou geniálně propracované a čím hlouběji se člověk dostává, tím více ho to baví a prožívá to jako vlastní životní linku. Prostě zbožňuju.

EvelynChatte
16.03.2022 4 z 5

(SPOILER) Recenzi píšu až po přečtení druhého dílu. Protože... Ouuu prostě jsem potřeboval víc a víc. A víc. Protože jsem knihu četla jako ebook tak musím říct, že zpočátku jsem se trochu ztrácela v poznámkách pod čarou, poněvadž se to míchalo s textem. Musím ale smeknout před vymyšleným světem a jeho funkčností. Včetně poznámek, které jsou zkrátka promyšlené k dokonalosti. Líbí se mi autorův humor a sarkasmus. Navíc mě opět zahřálo, že tato kniha i smrdí - krví, výkaly, blitkami, vyhřezlými orgány. Je to pro mě takové víc opravdové. I to, že nám autor naservíruje postavy, které jsou fajn a pak nám je zase vezme.
Proč mám pocit, že když ženskou hrdinku píše chlap je zkrátka o trochu víc sympatická? Mia je skvělá. Ani jednou za knihu neudělala nic, co bych ji vyčítala či co bych jí neodpustila. Mia toho za svůj krátký život zažila hodně. Pohání ji touha se pomstít. Pro pomstu udělá vše a proto se z ní stává učednice u nejlepších zabijáků. V první knize s Miou procházíme její snahou stát se Čepelí. Při této cestě si nachází přátele (ne že bych jich nějak moc přežilo), i když si Mia přátelství zakazuje. Mia nakonec neuspěje, ačkoliv se z ní Čepel ve výsledku stane.
Pan Laskavý je další "postava", kterou nelze nemilovat. Sarkastický ne-kocour Miu provází celou knihou. Je její přítel a jako takový se také chová. Správný přítel říká pravdu, i tu ošklivou, je vtipný a sarkastický. A v podstatě dělá Miu tím, čím je - temná. Stejně jako Mia toho moc o Temných nevíme. A postupně jsou nám předkládány střípky toho, co temní umí, co jim vadí, ale ve výsledku je hodně věcí stále tajemstvím. Chytrý autor!
Já zkrátka tleskám, kniha je napsaná čtivě. Příběh utíká jako závodní kůň. Postavy nelze nemilovat, i když nejsou jen černobílé a mají také své chyby.

Witchann
09.03.2022 4 z 5

Nejsem velký fanda poznámek pod čarou a kdybych jen tušila, že je jich v téhle knize s nádherně stylovým přebalem celá kopa, nejspíš by mě to odradilo. A to by byla chyba.
Po nějaké stovce stránek jsem si na vesměs docela vtipné autorovy dodatky zvykla (dle mého je lze i zcela ignorovat) a v polovině už jsem si objednávala zbývající dva díly v akci. Nějaké ty mouchy se tu najdou, z Mie je na můj vkus až příliš velká borka příliš rychle, ale četlo se to jedna radost. I přes ty chlístance krve a neustávající umíráček, se kterýma se holt musí počítat, když se pár ´nezdárných dítek´ dost drsně školí na zabijácké řemeslo. Když to za sebe shrnu - dopodrobna a v celku originálně popsaný fantasy svět, ve kterém se Nikdynebudetenudit.

Nieroccoon
06.03.2022

No, bohužel za mě nic moc.

Martinique
12.02.2022 5 z 5

Kniha je naprosto báječná. Takový mix GOT, Harryho Pottera a Mortal Kombat. Kéž by z toho byl jednou seriál. Jediné mínus za ty poznámky pod čarou - ruší napínavý děj a většinou bez většího smyslu než prvoplánově pobavit. Ale stejně plný počet bodů. Těším se, až dám večer spát dítě a pustím se do druhého dílu!

Kniha2006
09.02.2022 3 z 5

Skvělá kniha. Pro mě byla docela odpočinková (přestože jsem četla dlouho do noci) a byla taky pěkně napsaná i když neobvykle. Autorův humor je kapitola sama o sobě....byl neobvyklý a naprosto mi sedl. Poznámky pod čarou skáčou do děje a mohou působit rušivě, není v nich nic, co by ovlivnilo děj, přesto nepřeskakovat! Právě pod čarou kvetou růže humoru( i s těmi trny :-))

Luciluc
01.02.2022 5 z 5

"Příliš mnoho knih. Příliš málo století."

Po pár odbornějších knihách jsem měla chuť na opravdu dobrou fantasy a Nikdynoc moje požadavky splnila na 100 %. Kniha první, Když je všechno krev, během níž Mia a Tric putují do sídla Rudé církve přes Šepotající pustiny, mi připomněla knihy Zjizvený král od L. Bardugo a sérii Zlodějský tanec od M.E. Pearson.
Nejvíc mě bavila Druhá kniha, Železo nebo sklo. Líbilo se mi jaké prostředí vytvořil Jay Kristoff v Hoře -  Síně s jejich shahiidy (Solis a Síň písní, Aalea a Síň masek, Pavoukobijka a Síň pravdy, Myšák a Síň kapes), večeře na Oltáři oblohy, kronikář Aelius a jeho Athenaeu,..
Poznámky pod čarou byly někdy zajímavé, někdy nadbytečné a zbytečně odtrhávaly pozornost od hlavního děje. Sprostá slova mi nevadila, ani sexuální scény. Styl psaní mi sedl hned od začátku, bylo to pro mě čtivé od první do poslední stránky. Líbilo se mi i střídání časových rovin, minulost x současnost. Příběh měl spád, napětí, tajemství, nečekané rozuzlení.
Hodně jsem si oblíbila Miu Corverovou a Trica, sympatická mi byla i Naev, Carlotta, Pšt, Pavoukobijka a Myšák. Na druhé straně sympatií stála Jessamine a Diamo, Solis, tkadlena masa Marielle a mluvčí Adonai.

Doporučuji k přečtení a těším se na pokračování.

dianaxn
30.01.2022 2 z 5

Tahle kniha nebyla vyloženě špatná, ale ani se nedá říct, že by mě nějak nadchla. Jsou tu 2 hlavní věci, které bych vytkla: poznámky pod čarou (představte si to jako doplňující informace k nějakým bodům) – četlo se to špatně, ty informace se mi zdály nepodstatné a zbytečné, a někdy těch poznámek bylo víc než oficiálního textu. Ke konci už jsem je přeskakovala, jinak bych se na konec nejspíš nikdy nedostala.

A druhá věc je styl psaní, který mi taky nesedl a na který jsem si musela dlouho zvykat, protože je úplně jiný než normálně čtu. Začátek byl messy, ale pak už se děj celkem rozjel, a zdál se mi zajímavý, když pominu to, že se mi to četlo celkem pomalu.

Co naopak musím vyzdvihnout je konec, který mě motivoval dostatečně na to, abych dala šanci sequelu a postavy. Mia jako hlavní hrdinka mi sedla, líbil se mi její charakter a i ostatní postavy byly vykreslené reálně.

LadyAlena
24.01.2022 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení, že je to styl jako SJ Maas. Nemůžu vyloženě říci, že by se četla zle, ale začínám mít pocit, že chlapi by prostě tento typ knih neměli psát. Tvrdě zadusil jakýkoliv náznak zamilovanosti. Na konci nezůstane nic v co by jste doufali, že bude dál. Neměla jsem pocit naděje a těšení se jak se její příběh vyvine. Zklamalo mě to tak moc, se nemám chuť na další knihy. Na to vše ale autor upozornil hned na začátku, jen jsem tomu nevěřila. Takže napsáno dle mého skvělé (i když jsem měla místy pocit, že inspiraci knize byla série, kterou jsem už četla), za to dávám 5*, ale číst více tohoto autora nebudu. Nesedlo mi jeho pohled na fantasy svět.

Zlajda95
15.01.2022 4 z 5

Na styl psaní autora jsem si musela zvyknout, ze začátku jsem se v tom ztrácela, ale nakonec to bylo fajn. Co bylo výborné - world building, k sérii se určitě vrátím, abych se o tom světě dozvěděla více (zejména o Temných samozřejmě ;D). Postava ne-kocoura pro mě jako ultimátního kočkomila byla jasným favoritem. Děj nebyl nijak ohromující, ale na konci jsme se dočkali jistého zvratu.

Co ovšem musím zkritizovat je explicitnost sexuálních a násilných scén vzhledem k věku postav i zaškatulkování této série do "young-adult" žánru, protože ne, tohle fakt fakt není vhodné pro mladistvé. Že se příběh odvíjí z absolutní většiny mezi puberťáky poznáte z jednoduchých popichujících dialogů. Explicitnost v knize dokážu skousnout jen proto, že 1) dává smysl, že trénují na vrahy od mladého věku a 2) konec konců v jejich věku jsme s vrstevníky taky nabírali první sexuální zkušenosti.

A poznámky pod čarou - působily spíše rušivým dojmem a neobsahovaly ani podstatné informace.

LucyBlack
14.01.2022 odpad!

"Úchvatný příběh. Úžasná, nestereotypní hrdinka. Autor se s ničím nemazlil! Konečně autor co to nevykresluje jak z pohádky."
Jo. Přesně tohle jsem slyšela. A to mě donutilo tu hrůzu přečíst.
Příběhová linie téměř neexistovala, hlavní i vedlejší hrdinové si hráli na to na co nejsou a ve výsledku se chovali jako banda malých děcek. Pokud se ale přehnaná nechutnost a úchylnost bere jako sůl, autor sůl na knihu nasypával přímo bagrem. U některých sexuálních scén si budete přát zemřít. Byli tak příšerně rozepsané, že jsem si pouze říkala že autor pravděpodobně nemá sexuální život a tak ho dávám svým šestnáctiletým postavám.
Žádný příběh, postavy jak z fanfikce a nechutnosti, že už by se tomu nedalo říkat ani "drsná kniha" ale rovnou odpad. Pro kohokoli kdo hledá cokoli jiného než hezky napsané hnusárny, nedoporučuji :) Škoda času i peněz.

Enxinka
11.01.2022 3 z 5

Asi se celkem ztotoznim s vetsinou komentujicich - Prvni polovina hrozne tahla a evokovala ve me nechut me cteni, druha dostala super naboj a naopak jsem se nemohla odtrhnout. Nektere pasaze k sobe skoro jakoby nepasovaly, prisly mi psane uplne jinym stylem. Poznamky pod carou obcas zbytecne pod carou. Ve vysledku se mi knizka libila, tak jeste zvazim pokracovani. Mozna je jen na case se posunout zanrove jinam.

gryffindorgirl
01.01.2022 3 z 5

S Nikdynocí mám takový komplikovaný vztah. Jako s kamarádem, se kterým se třeba čtvrt roku nevidíte, ale jakmile se potkáte, máte si co říct. Není mezi vámi takové to trapné ticho. Knihu jsem četla dohromady asi dva roky, s přestávkami. Ne proto, že by byla náročná, ale proto, že mi nedala takový ten hype, který mám třeba u Maasové. Takové to nutkání knihu dočíst za každou cenu a vědět, jak to celé dopadne. To mi u Kristoffa prostě chybělo. I přes to, že jsem knihu četla s několikaměsíčními přestávkami jsem se do příběhu vždycky zpátky dokázala bez problému začíst. Takže sumasumárum, kniha nebyla špatná, četla se celkem dobře a autorův styl psaní mi sedl, ale chyběl mi takový ten "wau" efekt.

JK96
30.12.2021 3 z 5

Nikdynoc je kniha, která je především pro fanoušky young adult. Když pomineme jednu až dvě erotické scény, sprostá slova a smrt, je to typický příběh pro dospívající čtenáře. Postavy po sobě hází koblihy, aby odlehčily situaci u stolu, dávají si přezdívky, a mají pubertální poznámky. Bohužel je každá napínavá scéna zdlouhavě popisovaná a podle mého názoru až moc vleklá na to, aby dokázala někoho nadchnout. Dále jsou zde poznámky pod čarou, které jsou vcelku nepodstatné a nic by se nestalo, kdyby tam nebyly. Kniha má ještě dvě pokračování, ale mě to k nim nijak netáhne.

barbb8k
15.11.2021 4 z 5

((Na začátek bych chtěla poděkovat holkám, které se zapojily do štafety s touto knihou, protože jinak, bych se do ní asi nedokázala začít.))
Prvních 150 stran bylo pro mě strašně zmatených. Nedokázala jsem se vyznat v postavách, prostředí a už vůbec jsem netušila kde a kdy zrovna jsme. Líbilo se mi jak do knihy autor přidal i části z minulosti, ale na začátku knihy jsem nedokázala poznat, která z částí je minulost a která přítomnost.
Příběh, prostředí, historie a všechna tajemná zákoutí se mi neskutečně líbila.

Mia byla fajn hrdinka. Ne úžasná, ne nejhorší, prostě fajn. Chvílemi jsem ji měla ráda více, ale chvílemi jsem ji chtěla zabít.
Romantická linka byla také fajn. Celkově se mi moc líbila, ale drahá Mio, proč ho musíš využívat?!

Celkově kniha byla moc fajn, akorát bych nebyla proti, kdyby tam bylo méně s€xu.

BarkaS
03.11.2021

Krásná obálka, ale ten styl mi prostě nesedl, to se nedá. Nedočetla jsem, nehodnotím, ale všem potenciálním čtenářům doporučuji nejprve pár stránek, než pořídíte. Je to jiné a tedy ne pro každého ;)

ŠTĚPÍNO
26.10.2021 5 z 5

Ze začátku mě ta kniha přišla taková chaotická, k tomu ty poznámky pod čarou. Ale pak asi cca po 100 stranách když se konečně Tric a Mia dostali do rudé církvě mě příběh doslova pohltil. No co dodat je to vážně skvělí v několika ohledech.

Aya81
19.10.2021 5 z 5

Po několika knížkách z řady "klasiky" ... jsem si to moc užila, jsem nadšená. Jo asi (určitě) to má svý mouchy, jo, poznámky pod čarou jsou povedené tak z 10%, zbytek je spíš pro zlost... ale musím říct, těším se na pokračování!

ZapisnikTerky
17.10.2021 5 z 5

Konečně jsem se dostala k Mistru Kristoffovi. A naštěstí to bylo opravdu super. Užila jsem si každou stranu a doufám, že stejně (nebo víc) nadšená budu i z dalších dílů.

Padfoot
24.08.2021 5 z 5

Svět, ve kterém nikdy není noc. Na obloze totiž stále svítí minimálně jedno ze tří sluncí, tří očí boha Aa, kterému nic neunikne. Přesto je daleko v poušti místo, kde se oslavuje temná bohyně, Tlama, které její stoupenci přinášejí oběti. Za peníze. Celé to má atmosféru Cechu vrahů a to mě baví. Lekce kapes, vzájemná rivalita a spojenectví jak ze střední školy, jenom s kudlou v ruce. I když mě občas vytáčí, jak se Kristoff „až moc snaží“. Obhroublý vyjadřování je občas křečovitý a ve stylu „jak si čtyřicetiletej chlap myslí, že mluví hustý mladý holky“. O poznámkách pod čarou nemluvě, těch je lepší si vůbec nevšímat. Ale nakonec mu to musím odpustit, protože se mi ten svět prostě líbí. Postavy jsem si oblíbila, děj mě vtáhl a teď chci domů stínový zvířátko. Třeba králíčka. Jmenoval by se Gilbert...

pro dívky pro dospívající mládež (young adult)

Jay Kristoff
australská, 1973