Nežná zrada

Nežná zrada https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242633/mid_nezna-zrada-242633.png 4 17 6

Kto lepšie pozná slabé stránky muža a dokáže ich využiť tak, ako manželka? Uzavretie manželstva s Rolandom Donavanom je pre Melanie Johnstonovú síce riskantné riešenie, ale iba sobáš s mužom, ktorý zavinil smrť jej jediného blízkeho príbuzného jej umožní pomstiť sa. Melanie nemá na výber – Roland ju nevedomky spoločensky skompromitoval a pripravil o snúbenca, čo v polovici devätnásteho storočia pre ženu z vyšších kruhov znamenalo verejné poníženie a opovrhovanie. Vedená vidinou pomsty spojí s Rolandom svoj osud a vďaka tomu sa ocitne nielen v rušných uliciach New Orleansu, ale aj v bludisku intríg a ľudských úkladov. Jej protivník je však skúsený milenec a jeho vášnivé láskanie neostane bez odozvy. Melanie s hrôzou zisťuje, že ju zrádza jej vlastné žiadostivé telo, ktoré podľahlo volaniu tajomných síl lásky. Román sa odohráva v období pred vojnou Juhu proti Severu, v ktorej sa podarilo Spojeným štátom získať vo vojne s Mexikom nové územie a v ktorom sa výbojní Južania neúspešne pokúsili získať aj Kubu.... celý text

nina3905
29.12.2021 3 z 5

Historická romantikuš oddychovka. Niektoré pasáže knihy sú príliš zdĺhavé, málo prepracované, postavy sa správajú nelogicky. Vidno, že kniha patrí k prvotinám autorky.

Květinka008
07.10.2021 3 z 5

Dynamika příběhu trochu vázla a historická Amerika není můj šálek kávy, ale jedno přečtení mě bavilo. Od poloviny to bylo lepší.

helena9598
08.04.2020 4 z 5

Za mě moc hezky napsané. Vtáhlo mě to děje. Ráda se ke knize vracím.

TheElli
13.04.2019 4 z 5

Celkový příběh je zajímavý. Jinak některé pasáže jsou moc zdlouhavé

fidáš
19.03.2014 5 z 5

Romantická oddychovka.

PomněnkaPrvní
22.10.2013

Jedná se o prvotinu a podle mého názoru se paní Blake příliš nevyvedla. Děj i postavy jsou nesourodé, charaktery postav špatně vykreslené. Místy je čtení dost nudné, napínavé scény naopak nejsou napsány tak, aby Vás udržovaly v napětí. Dobrá polovina knížky nápadně připomíná knihu Anděl se špatnou pověstí, kterou autorka napsala o osm let později. Jakoby si byla vědoma, že v této knize (Něžná zrada) velmi zajímavé téma nevyužila dobře, tak to chtěla zkusit znovu (mimochodem kniha Anděl se špatnou pověstí se jí opravdu povedla). Takže i zde je hlavní hrdina voják, který podniká invazi do cizí země /na Kubu/, i zde je přítel/zrádce, i zde je hlavní hrdinka neuvěřitelně naivní a je nepochopitelné, že zrádci věnuje tolik času, i zde k sobě hlavní hrdinové ne a ne nalézt cestu.

Jennifer Blake (p)
americká, 1942