Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15176/bmid_nezapomenutelna-cesta-gU0-15176.jpg 4 716 172

Když bylo Landonu sedmnáct, život se mu navždy změnil. To se psal rok 1958, Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Walk To Remember , 1999

whiolet
05.05.2017 2 z 5

Kniha se srdceryvným příběhem, kde autor zapomněl hrát na city a knihu napsal nezáživně. Nemohla jsem se celou dobu zbavit dojmu, že kniha byla napsána jen tak aby se neřeklo,že jsem ni dlouho nevydal, a jelikož vždy chytne za srdce,když umře mladý člověk, tak proč toho nevyužít?
Bohužel autor knihu napsal stylem, který mi vůbec neseděl a dokonce mě ani nerozbrečel a to je co říct,při tomhle tématu!!

lenkaabooks
19.03.2017 3 z 5

Tak moc mne zajímalo, co všichni na Sparksovi mají. Nevím, jestli jsem sáhla po té správné knize, kterou bych to měla pochopit. Příběh je to dojemný, dobře napsaný, nicméně nijak ohromující. A neustálé odvolávání se na boží plány, no, v Boha fakt nevěřím. Ale přece jen, jednu šanci Sparksovi ještě dám :-)

Hana86
11.02.2017 2 z 5

Od Sparkse jsem četla několik knih a vždy jsem byla spokojená, z některých dokonce nadšená.
V tomto případě jsem na rozpacích. Po přečtení úvodu a prologu se mi zdá, že jsem se vlastně nemusela namáhat číst dál, bylo hned jasné, co se stane. Četlo se to pěkně, to ano. Téma je vážné, je to smutné, je to o lásce, ale... Něco mi tam chybí.
A asi mi tam dost vadilo, že to bylo až moc nábožensky založené, Jamie stále mluví o Bohu... Ano je to z doby před 50 lety, má otce faráře, sama je v těžké situaci, hledá v bibli útěchu, dá se to pochopit. Na mě toho ale bylo prostě až moc a tím se vážně nechci nijak dotknout lidí, kteří jsou věřící.
Zatím nejslabší knížka, kterou jsem od Sparkse četla.
Film jsem viděla a je natočený pěkně, líbil se mi více.

dom.ini
06.02.2017 5 z 5

Rozhodla jsem se, že po Vzkazu v láhvi, který byl pro mě obrovským zklamáním, dám autorovi ještě příležitost, aby mě mohl okouzlit stejně jako tolik jiných čtenářů, nebo spíše čtenářek. A s touto knihou jsem tedy rozhodně neudělala chybu. Kdybych nevěděla, že to napsal stejný člověk, tak bych tomu snad ani nevěřila. Ano byl to opět romantický příběh který můžeme najít v mnoha dalších knihách, ale byl tak nádherně něžný a nevinný, že mě zcela okouzlil. Pokud toužíte po krásném romantickém příběhu, tak tento rozhodně doporučuji.

ladybook
29.01.2017 5 z 5

Knížku bych jedním slovem popsala jako krásnou. Myslím tím krásná svým obsahem. Krásná byla i hlavní hrdinka Jamie, která mi byla velmi sympatická. I hlavní hrdina Landon, který mi ze začátku nebyl sympatický, se také stal mým oblíbencem.
Nejdřív jsem knížku považovala jako krátkou oddychovku. Tato krátká oddychová knížka v sobě ale měla myšlenku. Je to moje první knížka tohoto autora a hádám, že né poslední.

katkavasik2908
17.01.2017 4 z 5

Tento autor je opravdu výjimečný. Knížku jsem četla s nadšením a nedočkavostí. Musím říct, že mě tato kniha málem rozplakala :)

Nixa
10.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha! Příběh plný lásky, který vás přinutí se zamyslet nad životem a nad tím co je v životě důležité. Jamie mi byla moc sympatická a líbilo se mi jakým stylem bere svůj život. I přes svou nemoc nebyla naštvaná na celý svět a snažila se užívat chvil, které jí ještě zbývají. Viděla jsem i film, který je podle knihy natočený a také se mi moc líbil :-)

Ťapulka
02.01.2017 4 z 5

I když od začátku tušíte, jak kniha skončí, nutí Vás to číst a číst dokud nejste na poslední stránce, na které uroníte pár slz dojetí. Čtenář se určitě zamyslí nad tím, že by lidi okolo sebe neměl hodnotit jen na první kouknutí

Terry.89
22.12.2016 4 z 5

Jak tak koukám, anotace odhalí vpodstatě celý děj knihy, ale i tak rozhodně stojí za přečtení. Sparks je moje srdcovka, i když je tedy tato kniha spíše delší povídkou, než románem, přesto je stejně krásná, jako jeho další díla. Zpočátku nám autor odhaluje spíše charaktery jednotlivých postav a děj se převážně točí okolo Vánoční hry. Postupně se však prpracovává k milostnému vzplanutí dvou mladých lidí, kteří na první pohle mají společného jen velice málo. I když už zpočátku vlastně tušíte, jak to celé dopadne (anotaci jsem četla až po přečtení knihy :) ) přesto to na kráse příběhu a emocích, které jsou v něm obsažené, pranic neubírá. A jako u každé knihy, kterou jsem od autora četla, i tady ukápně slzička. No dobře tekly v průbehu posledních kapitol téměř bez přestání.

Zlodějka knih
17.12.2016

Nezapomenutelná cesta pro mě nebyla žádná neznámá jelikož jsem zhruba věděla o čem kniha je, protože jsem jako první viděla film Dlouhá cesta....váhala jsem jestli se na to mám vrhnout nebo ne, ale jejich příběh zobrazený ve filmu se mi na tolik líbil, že jsem se rozhodla, že ji přečtu za každou cenu....a jsem za to opravdu moc ráda...kniha byla lehká, jednoduchá a naprosto odlišná od filmu, což mě na začátku dost mátlo, ale čím víc jsem četla tím víc mě pohlcovala kniha až mi bylo jedno, co sem viděla dřív a na plno si užívala příběh plný lásky, zmatenosti, přátelství, rodiny a jak říká Jamie Božího plánu :)

Manyna
04.12.2016 4 z 5

Ze začátku jsem si říkala, že knihu ani nedočtu, že to není můj šálek kávy - puberťáci, pánbíčkáři apod. Ale udělala jsem dobře, že jsem jí dala ještě šanci, protože se z toho vyvinul moc krásný příběh o lásce, která trvá věčně. "Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá. "

Denčaa
21.11.2016 4 z 5

Jak začít...zkrátka nádherný příběh plný lásky, ponaučení, smutku a uvedomění si, co je v životě důležité. Každý dělá chyby, ale tady bylo napsané černé na bílém, že každý se může změnit, jednoho dne se otočit a nevěřit svým očím, jaký byl. Velice dojemný příběh. Sparks prostě opět zabodoval. Jsem ráda, že jsem po této knize sáhla tesně před vánocemi, jelikož značná pasáž se během nich odehrává. A zázraky se přece dějí...

vikaa
15.11.2016 4 z 5

Podle mě nejzajímavější kniha od Sparkse, co jsem četla. Příběh se mi moc líbil a připadal mi prostý a docela uvěřitelný. Kdysi jsem viděla i film, ale kniha je kniha:-) Je pravda, že smutný příběh lásky nese jakési morální poselství určené americké mládeži, ale to mě nijak nerušilo. Naopak mi připadalo zajímavé, že Jamie je reverendova dcera a že je jiná než ostatní. Líbilo se mi, že Jamie dokázala dělat svět i lidi kolem sebe lepší...

LuckaH2
24.10.2016 2 z 5

Sparkse mám ráda, ale tahle kniha....nevím, přijde mi moc průhledná (neznala jsem obsah knihy dopředu), moc zamilovaná, moc sladká, a vlastně o ničem - je v ní hezky zobrazeno, že je potřeba pomáhat za každou cenu druhým... Je to dojemné ale je to napsáno nějak obyčejně, nevim jak to správně vyjádřit

suezie
26.09.2016 1 z 5

Pozor! Obsahuje víc cukru než coca-cola! (a to je teda co říct...)

Markét123
20.09.2016 4 z 5

Prvních 50 stránek knihy mě až moc nebavilo,ale potom to stálo za to :) Jsem ráda,že jsem knihu nepřestala číst.Byl to milý příběh. :)

Niu
02.09.2016 3 z 5

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Vlastně ani nevím, jestli se mi líbila. Většinou čtu knihy mnohem obsáhlejší s komplikovanými zápletkami, možná proto to až tak nedocením. Tato kniha byla lehká, jednoduchá a krátká, na relax a odpočinek. Ale slza ukápla. Kniha spíš v sobě nese poselství, že se lidi k sobě mají chovat hezky a bez předsudků. I když se někteří lidé mohou jevit jako podivíni, je někdy třeba si lidí kolem sebe více všímat.

stopni
22.08.2016 2 z 5

Romantický příběh dvou sedmnáctiletých kamarádů možná v některých pasážích dokáže chytnout za srdce, ale jinak je to kniha, která není ničím oslnivá..... Vytýkám jí především její sentimentalitu, která mně nejvíce vadila...... Nezapomenutelná cesta ani po kotníky nesahá Zápisníku jedné lásky..... :-)

michaela2523
25.07.2016 5 z 5

První kniha u které jsem opravdu plakala. Nádherný, dojemný a silný příběh.

sakalik55
14.07.2016 4 z 5

Od Sparkse jsem již četla 6 knih a tahle se řadí k těm slabším, přesto krásný.Možná to bylo způsobeno tím, ze jsem to četla v angličtině, takže jsem to třeba nemohla tak prožít jako v češtině(jinak doporucuji v aj, je to velmi srozumitelné a dovolim si říct i lehké :)), ale hlavni důvod je krátkost te knihy.To zapříčinilo, ze jsem ji přečetla za 2 dny.Bylo mi líto, ze e nemohla s příběhem žít dýl.Moc se mi nelíbil otevřený konec.Naopak, velmi bych ocenila pravost Landonovych citu ohledně Jamiiny nemoce, ze nevěděl ani co ji má říkat.Tak se totiž člověk přesně citi :) Kniha krasne plynula.Nakonec si oblibite i Hegberta:)