Nezapomenutelná cesta

Nezapomenutelná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15176/bmid_nezapomenutelna-cesta-gU0-15176.jpg 4 716 172

Když bylo Landonu sedmnáct, život se mu navždy změnil. To se psal rok 1958, Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak. Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

A Walk To Remember , 1999

ReziEngli
12.07.2021 3 z 5

No, moje první setkání s autorem. Kdysi, ještě na škole, jsme viděla film, který se mi moc líbil. Ale nikdy jsem se nedostala ke knize, to až teď. A musím říct, že .. nebyla špatná. ALE ... hlavní hrdina Landon mi tak neskutečně lezl na nervy s tím svým "víte, co myslím". To opakování téhle fráze pomalu na každé stránce mi fakt lezlo na nervy. I když jsem věděla, jak kniha skončí, stejně mě překvapilo, že to bylo o dost rozdílné oproti filmu, což je nakonec vlastně zcela běžné. Knižní verze se mi líbila ale stejně o něco méně než film, a vím, že pokud si tenhle příběh budu chtít někdy v budoucnu zopakovat, tak asi radši v té filmové podobě.

Lejčís
14.04.2021 5 z 5

Nezapomenutelná cesta je jednou z nejkrásnějších romantických knih, jaké jsem kdy četla. Nejenže je nádherně napsaná, ona je prostě věrná.. skutečná, opravdová a já se do ní zamilovala. Zamilovala jsem si Landona a Jamie. Landonův smysl pro humor a dobrotu v srdci, Jamieinu laskavost a zasvěcenost pomoci druhým. Její víru a lásku k Bohu. Nejsem věřící, ale během čtení této knihy jsem pocítila potřebu si Bibli přečíst. Tím nechci říct, že by kniha byla nějak nábožensky založená nebo se snažila čtenáře přesvědčit k víře, vůbec ne, nic takového v ní nenajdete. Najdete v ní smíření se životem. Smíření se smrtí. Smysl života a obrovskou porci lásky. Nicholas Sparks napsal knihu, která Vám na 190 stranách prozradí vše, co je v životě opravdu důležité.
Na motivy této knihy byl v roce 2002 natočen film Dlouhá cesta. Je jiný než kniha a je to jeden z filmů, který mám i přesto ráda úplně stejně jako knihu, protože obojí Vám nabídne to stejné, ale zároveň je v každém i něco navíc, co v tom druhém není. :)

ivetdos
13.04.2021 4 z 5

Do teď přemýšlím proč se to jmenuje zrovna Nezapomenutelná cesta... no ale knížka se mi líbila, měla hodně pomalý začátek - pro mě dost odrazující, ale pak to gradovalo až ke strhujícímu konci, který jsem celý probrečela. Jak jinak u Sparkse :D Je to krátká, ale hluboká knížka. Ale na Zápisník jedné lásky to samozřejmě nemá

Micha-Él
16.02.2021 5 z 5

V první polovině jsem byla z Jamie na rozpacích a přiznávám, že mi tím svým Božím plánem lezla na nervy, přestože jsem věřící člověk. Za to jsem se ve druhé půli styděla... Nicholas napsal další z nezapomenutelných, kouzelných příběhů, který v sobě nese nádherné poselství lásky a víry. Intenzitu románu umocňuje fakt, že předlohou Jamie byla autorova zemřelá sestra. Ač mám tedy mírné výhrady, např. že se první půlka příliš táhla nebo že mohlo být víc objasněno z Landonova pozdějšího života, cit, s jakým byla kniha napsána, a všechno výše zmíněné, nemohu hodnotit jinak než 5*.

Cress
18.01.2021 5 z 5

Tohle byl celkem klišé příběh s bad boyem a good girl. Ale Nicholas Sparks tomu dodal nějaké kouzlo a je to jedna z nejlepších romantických knih, co jsem četla.

Jajiinka
03.11.2020 5 z 5

Hodnocení 5⭐/5⭐
Miluji knihy od tohoto úžasného autora. Na to, že je to muž má dokonalé romantické linky, které ne vždy končí úplně tak, jak by jsme si přáli.

Tato kniha má klasicky hezky přebal a je v tvrdé vazbě. Kniha je z edice světový bestseller.

Příběh této knihy je o 17ti létem Landonovi. Je to syn známého kongresmena, Landon bral vše na lehkou váhu. Nehodlal se zatěžovat starostmi dospělých lidí. Ovšem z čista jasna se vše změní, když pozná dívku jménem Jamie Sullivanovou. Sám nečekal, že se dokáže zamilovat, natož do této dívky, dcery místního faráře. Jamie je bohužel velice vážně nemocná ale Landon se jí i přes všechny společné útrapy a nemoc nedokáže vzdát. Chce jí být oporou až do samotného konce. Nakonec jí nabídne manželství... Dokud je smrt nerozdělí.

Velice smutný ale krásný příběh. Sparks opět nezklamal! Kniha byla velice čtivá, odpočinková, lehce se četla. Postavy v příběhu byli velmi milé a sympatické. Jejich osud mě vzal za srdce a musím se přiznat, že na konci knihy ukápla i nějaká ta slza. ???? Díky tomu, že je kniha útlá jen 192 stran se děj netáhl a kniha byla opravdu rychle přečtená.

Tato kniha má i filmové zpracování pod jménem Dlouhá cesta.

HaničkaVodička
06.10.2020 4 z 5

Ctive, pohodove, klidne az naivni pocteni od zacatku do konce.

BarboraZ
21.09.2020 5 z 5

Moc krásná knížka, hezky jsem si u ní odpočinula, nic jsem od ní nečekala a překvapila mě. Vyplatilo se mi zde nečíst anotaci. Landon i Jamie byli sympaťáci, příběh jejich nevinné lásky mě na konci dojal až k slzám.

knihovnička007
18.09.2020 3 z 5

Knihy a filmy N. Sparkse mám ráda. Člověk si u nich odpočine a nemusí moc přemýšlet.
Četla jsem jich několik a upřímně-tato se mi líbila asi nejméně. Věty "víte, jak to myslím" atd., jakoby autor s někým vedl debatu mi tam neseděly. Stejně jako spoustu vaty, které přecházely seznámení Landona a Jamie. O tom, jak církev funguje atd, mne opravdu nezajímalo a zbytečně to natahoval.
Škoda byla, že prakticky celý děj byl napsaný v anotaci, takže jsem se během čtení nedozvěděla nic, co bych už z anotace nevěděla.
Nechci působit jako cynik, ale takový příběh tu již byl tolikrát... Syn kongresmana, povrchní sedmnáctiletý kluk se zamiluje do dcery pastora, která nosí skládané sukně a starý hnědý svetr, všude chodí s biblí a její největší radostí je dělat radost dětem v sirotčinci. Jednoduché, předvídavé, nic překvapujícího...
Doporučuji pro nenapravitelné romantiky...

Esteria
27.07.2020 5 z 5

Romantiku v příbězích moc nemusím a nevyhledávám. Nezapomenutelnou cestu jsem koupila ve výprodeji na Světě knih jen kvůli tomu, že měla nálepku Bestseller. Film neznám a od knihy jsem vůbec nic neočekávala, avšak byla jsem velmi mile překvapená. Kniha je čtivá - přelouskala jsem jí během jediného večera. Děj nebyl zbytečně natahovaný (v tomhle případě klidně být mohl); zápletka sice jednoduchá, ale přesto poutavá. Romantická linka povedená, což se nevidí tak často.
Tahle kniha je opravdu dojemná a podařilo se jí roztavit moje kamenné srdce. Nakonec i slzička ukápla.

Anna 13
24.07.2020 5 z 5

Včera jsem si uvědomila, že jsou to dva roky, co jsem naposledy četla Sparkse... Ale jako by to bylo včera. Jeho příběhy ve mně pořád žijí. Ráda na ně vzpomínám, ráda se k nim vracím i v podobě filmových zpracování.

Nezapomenutelnou cestu jsem před lety viděla s mou milovanou babičkou zfilmovanou. A zasáhla mě. Po letech jsem ji dnes znovuobjevila a musím říci, že jsem nadšená...

Knížka je to útlá, dá se prožít za den. Přirovnala bych ji spíše k oddechové četbě, i když se zabývá vážným tématem. Je to příběh nevinnosti, čisté lásky. Příběh o umírání, ale i naději a víře v zázraky.
Je pro všechny romantické duše, které si ke konci rádi popláčou...
Nic pro cyniky... Tohle byste možná nemuseli zkousnout.

Nicméně si myslím, že Nezapomenutelná cesta je opravdu nezapomenutelnou. Je to krásný příběh, na který se často vzpomíná a ke kterému se člověk v myšlenkách vrací...

lucie5197
04.05.2020 3 z 5

Film patří mezi jeden z mých oblíbených a v tomto případě je to jedna z těch vyjímek, kdy filmové zpracování předčí i samotnou knihu. Nedá se ale Sparskovi upřít, že prostě umí. Je to něco jiného, než všechny podobné romány a podobné citové "ždímače". Sparks píše s citem, čtivě, poutavě a umí to se slovy. Což se bohužel o většině autorů tohoto žánrů říct nedá. Faktem zůstáva, že veškeré filmové zpracování jeho knih mu lehce šlape na paty. Možná bych to celé vnímala jinak, kdybych si to první přečetla, ale takto mám více zažité postavy z filmu. Landon je sice prezentován jako takový ten náctiletý namachrovaný floutek, ale filmu má jakési kouzlo, charisma.. a donutí vás to vidět v něm i něco více.. Kdežto v knize je to taková nevyzrála, nerozhodná nijaká postava, narozdíl od Jamie, která je oproti němu zase na úplně jiné úrovni, ale celou knihu si vlastně říkate, jak moc se k sobě nehodí a jak moc je ta celá situace neuvěřitelná. I tak se mi to četlo dobře i bych ocenila více stran.

Maja44
09.04.2020 5 z 5

Už jsem měla možnost shlédnout film a musím bohužel s mnohými souhlasit, že mě zaujal víc než kniha. Samozřejmě ale doporučuju přečíst knihu, která 100% taky v určitém smyslu chytne za srdce, pokud máte rádi tenhle žánr. Je to proste krásný příběh jak na platně tak i na stránkách listů! :)

Nicolka77
02.04.2020 4 z 5

Ma druhá kniha od autora (1.Zapisnik jedné lasky). Knížka mi přišla stejně kvalitní jako zapisnik, i když se mi začátek hodně ale hodně táhl, měla jsem problémy se závist a tak nějak přemýšlet co to vlastně čtu. Ale pak přišla ta chvíle kdy se Landon a Jamie začali poznávat a mě to okamžitě vtahlo Tak, že Jsem se nemohla odlepit.
Film jsem ještě neviděla, ani jsem po pravdě nevěděla že podle této knihy byl natočen. Ale myslím si že v době koronovirovych prázdnin na ten film kouknu! Doufám, že mě nezklame. Protože kniha byla opravdu velmi ctiva! :)
A velmi se těším, az sáhnou po další autorově kníže. :)

Eliot30
31.03.2020 5 z 5

Můj nejoblíbenější příběh od tohoto autora. Krásná kniha.

Nicol13
26.01.2020 4 z 5

Začnu přebalem knihy.
Nová obálka je sice pěkná, ale k názvu se moc nehodí.
Spojení typů lidí je nevšední a pěkné.
Vyprávění hlavního hrdiny se mi zamlouvalo. Viděla jsem v tom trochu podobnost s Holdenem z Kdo chytá v žitě a to já mám ráda.
S pomalým rozjezdem musím bohužel souhlasit, ze začátku se to velmi táhlo.
A i s koncem musím souhlasit s blonďatou.luc, já ho totiž nepochopila vůbec.
I tak je to milé oddychové čtení.

Film jsem viděla už před dlouhou dobou, ale je pěkný, má sympatické herecké obsazení a možná se mi i líbil víc, než kniha.

blonďatá.luc
30.12.2019 3 z 5

Zbožňuji knihy od Nicholase Sparkse, ale tato byla taková slabší. Nedá se říct, že by hlavní hrdinové byli nesympatičtí, ale celý příběh byl takový trošku hůře uvěřitelný a nesedl mi tolik jako příběhy ostatní. Navíc měla pomalejší rozjezd, což při malém rozsahu stránek dělá taky trochu nevýhodu (kniha nemá ani 200 stránek). Z konce jsem navíc trochu rozpačitá a úplně si nejsem jistá, zda jsem ho správně pochopila. Přesto pokud máte rádi Sparkse, dejte knize šanci - přes to všechno má to správné Sparksovské milostné kouzlo.

lucie0134
14.10.2019 2 z 5

První jsem viděla film: Dlouhá cesta. Upřímně stalo se mi poprvé abych byla zklamaná z knihy. Je uspěchaná, kdyby tam přidal autor jen o 20 stránek navíc jen by to knížku zlepšilo.

Doporučuji buď nejprve přečíst knihu a pak vidět film. Nebo jen vidět film, ušetřím Vás zklamání které pak budete mít po přečtení knížky.

Bórborka
08.09.2019 2 z 5

Kniha se mi zdála uspěchaná, předvídatelná a jazyk, který je v knize použit mi moc nesedl. Zařadila bych ji mezi takový horší průměr.

Mish-ka
05.08.2019 5 z 5

"Láska je trpělivá, nezávidí, láska se nevychloubá a není domýšlivá.
Láska nejedná nečestně, nehledá svůj prospěch, nedá se vydráždit, nepočítá křivdy.
Nemá radost ze špatnosti, ale vždycky se raduje z pravdy.
Ať se děje cokoliv, láska vydrží, láska věří, láska má naději, láska vytrvá.

Jamie byla tím nejvěrnějším shrnutím toho všeho."