Než vystydne káva

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403542/nez-vystydne-kava-Vau-403542.png 421

コーヒーが冷めないうちに (Kōhī ga samenai uchi ni) (2015)

Vydáno:, Kniha Zlín

Kniha Než vystydne káva

josefina_silena

Líbí se mi, s jakou lehkostí děj plyne. Nápad je to rozhodně zajímavý a dovedu si představit, že to musí být i skvělá divadelní hra. Kniha nenaplnila úplně moje očekávání, ale četla se snadno a velmi jsem si u ní odpočinula. Čtenářský zážitek určitě pozitivní, ale v knihovně ji mít nutně nemusím.

Teckovana

Docela zajímavý nápad, docela příjemně se to četlo, nicméně kdyby to nenapsal Japonec, tak by mé celkové hodnocení bylo spíše pod průměrem. Odpočinková literatura bez přesahu a přidané hodnoty, na jakou jsme byli u překladů japonských knih zvyklí.

Komaeda

Fakt super knížka, mela jsem ji prectenou rychle a myslim ze je i pokracovani, doufam ze bude přeloženo :)

miuk

Emočně velmi silná kniha.

Dryáda

Milá, melancholická kniha. Mne rozhodně nenudila, jen mi vadilo to neustálé opakování pravidel a faktů o postavách. Neřeknu, kdyby to mělo přes 500 stran a 100 postav, ale tady to bylo nadbytečné a rušivé.

robotto

Autor je původním povoláním dramatik, producent a divadelní režisér. Kniha je přepracováním jeho divadelní hry do knižní podoby, o které po zhlédnutí divadelního představení editorka nakladatelství. Čtyři kapitoly, čtyři ženy, které si chtějí promluvit s někým z minulosti – úplně jsem v tom viděl původní divadelní hru, zřejmě čtyřaktovku.
Z textu je to dost cítit – poměrně jednoduchý jazyk, převážně dialogy bez rozsáhlejších popisných pasáží. Děj má však spád a populární „duchařina“ doplněná o poměrně přímočaré útoky na city vcelku funguje.
Kawaguči na knihu v roce 2017 navázal volným pokračováním „Než lež vyjde najevo“. Děj této knihy se také odehrává v malé kavárně Funiculi Funicula, kde je možné se navracet do minulosti. Tématem knihy jsou dobře míněné milosrdné lži, které hrdinové jednotlivých kapitol chtějí dodatečně vysvětlit.

M_A_I_A_

Pomalu plynoucí,silnými emocemi nabitá, nádherná kniha. Místy mi hodně připomínala mé oblíbené filmy (Moment to Remember..).

Lila94

Proč si tuto nenápadnou knihu přečíst? Protože za to stojí. Příběh vystavený vlastně jen na prostředí jedné kavárny a několika lidí s ní spjatých (pracovníci, zákazníci). Milé, laskavé, bez patosu. Příběh příjemně plyne, není nutnost k zážitku mít děj nabušený akcí či velkým dramatičnem.
A proč vlastně navštívit kavárnu, která sice nabízí možnost cesty do minulosti, ale je to spjato s řadou pravidel? Z nichž jedno je, že přítomnost nezměníne? Protože můžeme změnit svůj vlastní způsob přemýšlení - a to za to stojí :-)

japonská literatura

Autor knihy