Než vystydne káva

Co byste řekli tomu, kdybyste se mohli vrátit zpět do minulosti, ale pouze na chvilku, než vám vystydne káva? V jedné malé kavárně nazvané Funiculi Funicula, mají místo, které vám to umožní. Ale jen za těchto zvláštních podmínek: Můžete se setkat pouze s lidmi, kteří kavárnu již někdy v minulosti navštívili. Ať uděláte cokoli, přítomnost tím nezměníte. Při pobytu v minulosti se z místa nesmíte vzdálit. Váš čas v minulosti začíná nalitím kávy a končí, když káva vystydne. A tím výčet podivných pravidel nekončí. Přesto se najdou lidé, kteří, když se o této možnosti doslechnou, se rozhodnou ji využít. A co vy? Stáli byste o návrat do minulosti i za takových podmínek? Kniha nabízí čtyři příběhy osob, které se o cestu v čase pokusily, a jejich dojemná rozuzlení. Příběh první: Milenci – příběh ženy, která se rozešla s mužem, za něhož se chtěla vdát Příběh druhý: Manželé – příběh muže ztrácejícího paměť a jeho ošetřovatelky Příběh třetí: Sestry – příběh dívky, která utekla z domu, a její mladší sestry, která milovala jídlo Příběh čtvrtý: Matka a dcera – příběh těhotné ženy, která v této kavárně pracuje...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/403542/nez-vystydne-kava-Vau-403542.png 4228
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Kniha Zlín

コーヒーが冷めないうちに (Kóhí ga samenai uči ni), 2015

Kniha Než vystydne káva

Audrina

Z knížky jsem lehce rozpačitá. Líbila se mi především její obálka a taky myšlenka týkající se cestování časem, z celkové vyznění ale nejsem úplně nadšená.
Ze začátku se mi celkem pletly jména, přece jenom jako evropský čtenář nejsme na ta asijská zvyklá. Možná bych více ocenila, kdyby se autor víc do hloubky zaměřil jen na jeden příběh. Takto to bylo všechno jen hodně povrchní.

JointlieKat94

A je to. Taková jednohubka.. dalo by se říct. :)

Původně mě nalákala obálka, následně se mi zalíbila myšlenka o cestování časem, a tak jsem se do ní dala.

Všechny příběhy se odehrávají v kavárně Funiculi Funicula, a vzájemně se propojují. Zprvu jsem měla problém se jmény, ale to se, stránku po stránce, dalo do pořádku. Příběhy ubíhaly hladce a četly se dobře. Líbily se mi. Zaujala mě postava dámy,
/ducha která seděla na TOM místě, škoda, že nebyla do příběhu více zasazena. :)

Moc se mi taky líbila pravidla cestování, to je jasný, jinak by to nefungovalo, i jsem si přemýšlela, za kým bych se tak mohla vydat já..

Všechny příběhy byly hezké, dojemné a hodné zamyšlení, člověk se stále za něčím žene a stále mu něco uniká. Stačí se zastavit, sednout si, dát si kávu, a dobře si vše promyslet.

Takže prostě.. Než vystydne káva.

zuzulique

Strašná vtákovina. A to som si po prvej časti knihy hovorila, že je to milá blbostička. Taký krásny obal, taká zaujímavá téma a také podpriemerné spracovanie, premrhaná šanca. Miestami som mala pocit, že toto by som dokázala napísať i ja...Verím však tomu, že menej nároční čitatelia tam nájdu kopec všeobjímajúcich myšlienok a večných právd a la Coelho. Keby nemalo éčko necelých 150 strán, tak to ani nedočítam, no pokiaľ chcem hodnotiť, musela som.

Lenny.k20

Mně osobně se knížka líbila, většinou čtu knihy trochu jiného typu, ale přesto mě okouzlila. Sledujeme celkem 4 příběhy, které se navzájem prolínají díky kavárně, ve které "můžete cestovat časem". Příběhy jsou dojemné, emotivní, při jejich četbě si uvědomíte, co má ve skutečnosti v životě hodnotu a smysl.
Mohu jen doporučit, je vhodná k zamyšlení a určitě dostanete chuť na kávu. Ale pozor, ať Vám nevystydne!

Terka1975

čtu úplně jiná témata a zjistila jsem, jak velká škoda to je, příběhy se mi velice líbily, myšlenka přemísťování v čase není nová, ale je zde využita "tím odpočinkovým kavárenským způsobem", že má člověk chuť v takové kavárně také chvíli posedět a dát si kávičku a sledovat lidi kolem sebe.

meluzena

Zvláštní. Jemné, "japonsky" křehké, a přesto sdělné, mezi řádky na vás jemně čiší jakýsi až meditativní klid. Pokud to k sobě pustíte, drnkne vám na základní (zásadní) strunu, která se týká vztahů a věcí, které nemají zůstat nevyřčené.
Mohu doporučit.

evelýny

Příběh s velkou dávkou fantazie, mystiky, ale pro mě mnohdy zmatený, nepřehledný. Přesto příběh k zamyšlení.

,,Člověk dokáže překonat i tu nejtěžší realitu. Přítomnost tím nezmění, ale pokud se změní naše myšlení…"
Přestaňte být pohlceni tím, co jste nedokázali...
Stačí jenom najít tu správnou židli a pak se zamyslet přesně tak dlouho, než vystydne káva

P.S: Emotivní konec příběhu si vysloužil jednu hvězdu navíc...

bidesh

Příjemné příběhy. Jasně, styl je jiný, než na co jsme zvyklí, ale zkusit se má vše a rozhodně to nebylo zklamání.

Město a hvězdy
Město a hvězdy
Cizinec v cizí zemi
Cizinec v cizí zemi
Planeta opic
Planeta opic
Pád Hyperionu
Pád Hyperionu

japonská literatura cestování časem kavárna zfilmováno

Tošikazu Kawaguči
japonská, 1971