Batman: Soví tribunál

Batman: Soví tribunál https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359464/bmid_batman-sovi-tribunal-euA-359464.jpg 5 242 42

New 52: Batman série

Legenda o Batmanovi série

5. díl

Batman samozřejmě slyšel příběhy o gothamském Sovím tribunálu. O společenství, které se schází v hlubokých stínech a používá noční dravce jako svou vizitku. Slyšel o tom, že členové tohoto mocného tajného spolku jsou skutečnými vládci Gothamu. Ale Temný rytíř tyto zvěsti odmávl jako babské báchorky. Gotham bylo jeho město. Až doteď. Brutální zabiják zatíná své žiletkově ostré pařáty do nejlepších a nejznámějších osobností města – stejně jako do těch nejnebezpečnějších a nejvražednějších. A pokud jsou temné legendy pravdivé, jsou páni města ještě mocnější dravci, než si kdy Batman dokázal představit – a mají svá hnízda úplně všude... Hvězdný tým složený ze scenáristy Scotta Snydera a Grega Capulla hrdě uvádí závratnou ságu tajemství a děsu!... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

Batman: Volume 1: The Court of Owls , 2012

Lenka.Vílka
24.06.2018 5 z 5

Bohužel jsem neměla příležitost číst sérii od začátku a nechápala jsem, co na tom všichni mají. Po přečtení prvního dílu to chápu. Ten byl úplně jinde než to, co jsem četla předtím. V té době jsem zároveň začala číst Batman Detective Comics a z toho důvodu mě tahle série moc nechytila. Asi jak jsem porovnávala (začala jsem číst od Rok nula). Soví tribunál mě dostal ve všech ohledech. Začátek hodně pomalý, ale nenudil. Ale potom překvapení a těším se na druhý díl.
Jsem jediná s tiskovou chybou prohození stran nebo to bylo v každém kousku? :D

dexterman
16.06.2018 5 z 5

Za mne rozjezd docela pomalý . Pak se to ale rozjelo parádním stylem . Ilustrace je pěkná . Příběh je velmi originální . Toto je vlastně mé první velké batmanovské čtení . Zatím musím říct že start se vyvedl. Jsem moc zvědav na další díly z této řady .

Dolina
01.05.2018 5 z 5

Dokonalé! Úžasná temná kresba, úžasná temný detektivní příběh. Nemám co bych vytknul

Kverulant
18.03.2018 4 z 5

Solidní mysteriózní a atraktivně nakreslený komiks s prvky hororu pro dospělejší fanoušky Batmana, kde autor hodně připomíná, že Batman je v neposlední řadě i dobrý detektiv.

Ivan Kučera
13.01.2018 4 z 5

„Zadusil sa vlastnou krvou. Gotham v najlepšej forme.“ Takmer úchvatné. Batman ma na rozdiel od svojho DC kolegu Supermana nikdy nenudil, ale i tak musím uznať, že je vcelku ťažké prichádzať i po desaťročiach so zaujímavými príbehmi. V Sovom tribunále sa to podarilo. Začína sa opatrne (hoci hneď na začiatku sa staneme svedkami masovej bitky Batman vs. polovica jeho najslávnejších nepriateľov, pričom chrbát mu kryje Joker!), ale potom sa to začne rozplietať (či skôr zapletať) a dostávame jednu pecku za druhou. Skvelá akcia a ešte lepšie neakčné, dialógové momenty, v ktorých sa ukazuje, že strážca Gothamu stojí proti absurdne mocnému nepriateľovi, ktorý v „jeho“ meste nenápadne, ale o to zákernejšie a rafinovanejšie ťahá za nitky už pekných pár nie rokov, nie desaťročí, ale storočí! A on si to nevšimol. Jasné, báchorku (a básničku) o tajuplnom Sovom tribunále v Gothame pozná aj dieťa, ale kto by rátal s možnosťou, že je to pravda? Vskutku rafinovaný prístup, pretože Scott Snyder nepopiera dané udalosti (smrť rodičov, Batman ako strážca mesta), ale ukazuje sa, že je to len špička ľadovca a že Batman si v skutočnosti len myslí, že o svojom meste vie všetko. Veľmi pôsobivé je výrazné prepájanie súčasnosti s hlbokou, temnou minulosťou mesta Gotham, kedy sa ešte len stavalo (ale priezvisko Wayne už vtedy malo cveng). Niektoré nápady sú úchvatné a mrazivé a je z nich vydesený nielen čitateľ, ale i Batman a to už je čo povedať. Vadil mi snáď len už spomínaný opatrnejší rozjazd, možno príliš otvorený koniec a Batmanova finálna nesmrteľnosť. Spomenúť musím pozoruhodný nápad nakresliť niekoľko stránok „naopak“. Veľmi temný, dospelý a prekvapivý komiks. Utekám na Sovie mesto.

Gordonlord
24.12.2017 5 z 5

Zcela neoriginálně se přidávám k oslavnému chóru opěvujícímu tohle dílko a zřejmě budu vyzvedávat stejné klady a velebit vše, co zde již bylo mnohokráte řečeno -

Batmana zde máme ideálně odměřenou porci jakožto Bruce Wayna i jako jeho maskované alter-ego, jeho povaha je zde správně neústupná, zachmuřená, paranoidní a temná přesně tak, jak je třeba a jak by měl současný Batman vypadat.

Novinkou je potom fakt, že zde je více člověkem a několikrát i chybuje. Nechybí ani naprosto nutný prvek dodávající vražedné napětí, rozechvívající vás až do morku kostí - takzvaný "breaking point", čili moment, kdy věříte, že z téhle situace se hlavní hrdina již nemá šanci dostat. A to mi ve většině comicsů, ale i filmů současné doby kriticky chybí. Bravo !

Je tu rovněž i ideální počet detektivních prvků, překvapivých zvratů, napětí, je tu i nový, oroginální a zajímavý padouch, hrdinové mají dobře zmáknutou vnitřní psychologii a těch pár vtipů co sem Snyder narval, je opravdu povedených a trefných !

...prostě všechno je zde namícháno tak akorát a ať už pátrám v tomto příběhu po čemkoliv, co by se dalo zkritizovat, nenacházím nic než to, že na konci je příběh otevřený a vyvstává zde nutnost koupit si další knihu. ale vzhledem k tomu, že tohle kniha původně nebyla, tak se o žádnou chybu nejedná.

Prvotřídní, temný Batman pro dospělého čtenáře !

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Tohle je jednoduše Batman tak, jak ho chceme číst. Temný, drsný, místy až znepokojující, ale přesto vítězící, byť mnohdy celkem draho a rozhodně ne bez trpných následků. Batman a Bruce Wayne zde navíc fungují v ideálním poměru…

trudoš
27.08.2017 4 z 5

Sympatické na Sovím tribunálu je především to, že je na rozdíl od jiných synchronně vydaných alb více ucelené. Příběh je k tomu docela napínavý, jen trochu lineární - Batman padne do zajetí dalšího tajemného spolku a snaží se z něj dostat, případně se s ním rovnou popasovat. Mou chybou bylo, že jsem celou dobu čekal, na nějaké to eso v rukávu, díky kterému na konci všechny padouchy oblafne. Ale ono kupodivu ne. Z nebezpečí se sice dostane, ale spíš kvůli své vytrvalosti, než že by protivníky fikaně přechytračil. Naštěstí zápletka končí poměrně zajímavým zvratem, který hodně navnadí na další díl, slibujíc pravé boží dopuštění. Pouze se obávám, že sejme-li gothamský netopýr všechny ty superzabijáky příliš jednoduše, ta bitka s tím jedním, co zabrala tolik prostoru zde, vyjde najednou dost nafoukle. Každopádně má to šmrnc a to jak po stránce scénáristické, tak po stránce výtvarné. Scott Snyder a Greg Capullo jsou pro tuhle sérii evidentně tím nejlepším, co jí mohlo v současnosti potkat.

Felipé
20.06.2017 5 z 5

Tak přesně takhle by měl Batman vypadat! Dokonalá temná atmosféra, která k příběhům netopýřího muže náramně sedí. Snyder zkrátka opět odvedl výbornou práci a výborně namíchal příběhovost s atmosférou i s psychologií postav. Capullo pak jeho příběhu dodal skvěle sedící grafický háv a vše dohromady funguje zkrátka dokonale!

Mercatino
19.05.2017 5 z 5

Tento příběh mě pohltil tajemstvím. Soví tribunál je dokonalý, nemá chybu, tento řád se kterým se musí Batman sám vypořádat má opravdové soví kouzlo. Příběh má takové grady a úroveň, že jsi jej dokážu představit i ve filmovém zpracování. Přečíst si tento komiks byl luxusní zážitek, kterému se snad jen těžko něco vyrovná.

Jim.Keyman
06.02.2017 5 z 5

První díl z nové série New 52: Batman, se podle mého názoru velice vydařil. Jedná se o nejlepšího Batmana, kterého jsem doposud četl. Příběh byl velice zajímavý, tajemný, promyšlený, akční a měl zkrátka šťávu, což je u akčního superhrdinského komiksu věc velice důležitá. Tento komiks od Scotta Snydera mě opravdu zaujal, upoutal mou pozornost a já jsem skutečně v napětí a se zájmem četl, co bude dál. Kresba Grega Capulla mi přijde naprosto brilantní a to samé platí i o inkingu Jonathana Glapiona.

memphisz
09.12.2016 4 z 5

Když jsem to před cca 4 lety četl poprvé, byl tam velký wow efekt, tvořený především temnou stránkou příběhu a schopností Snydera vytvořil zcela novou, ale přitom hladce fungující, složku mytologie Gothamu. Po těch letech jsem to nyní četl podruhé (pro srovnání se současnou prací Toma Kinga) a musím uznat, že za ta léta příběh trochu vyčpěl, nicméně je Snyderův první story-arc to nejlepší, co s Batmanem v New 52 vyšlo.

Snyderův Batman je detektiv sužovaný minulostí. Strážce, který propadl svému poslání a kvůli tomu se uzavřel za hradby samoty. Čerpá tak především z této tradice chápání Batmana. Capullova kresba je nejsilnější při zobrazení ponurosti Gothamu a skvěle se hodí pro krimi. Civilní postavy jsou ovšem trochu přespříliš hranaté. Celkově jde ale v rámci moderního New 52 vesmíru o nadprůměrný komiks.

borknagar
26.08.2016 5 z 5

Občas se na poli komiksovém podaří něco, čemu by se dalo říct malý zázrak. A i Snydera postihla chvilková scénáristická genialita a stvořil dospělácký příběh, na který může být právem hrdý. Temný příběh legendy, která pozná své hranice, příběh legendy, která si sáhne na dno. Temný příběh o Sovím tribunálu.....

Hlavac
24.12.2015 5 z 5

Dost dobře promyšlený Batmanovský příběh. Tohle dělá Batmana Batmanem, tahle postava potřebuje víc takových příběhů. Velmi zajímavý komiks a samotný Soví tribunál je dechberoucí. Jen mi vadilo, že nedostal prostor ten Nightwing o něj tam pak trochu šlo. I tak velká Bat-spokojenost.

martinstefko
30.11.2015 5 z 5

První díl z nové série "Batman" je rozhodně tím nejlepším, co s tímto superhrdinou u nás vyšlo. I když má Scott Snyder sem tam nějakou tu berličku, kterou si pomůže, aby nenatahoval děj, stejně dokáže díky Gregově kresbě docílit tu potřebnou atmosféru. Tvůrci se navíc nebáli experimentovat. Za to Crew vsadila na prověřenou strategii a rozhodla se vydat komiks v paperbacku i v pevné vazbě. Já mám v ruce paperback a musím říct, že i tak je to celkem luxusní. Ty desky jsou tak příjemně lesklé a pevné, že doslova zvou k tomu, abyste komiks otevřely. http://www.comics-blog.cz/2013/06/130-batman-sovi-tribunal-95.html

Obuvník
26.11.2015 4 z 5

Až doposud jsem byl moderním komiksem nepolíbený panic. Za času dávných bohů, hrdinných válečníků a králů, když mi bylo deset let, jsem hltal sešity s barbarem Conanem, což byla úžasná záležitost. No a o dvacet let později držím v (sovích) pařátech kolegu Batmana.
Možná budu znít jako blbeček, co se rozplývá nad samozřejmostmi, ale po otevření komiksu přišel úžas. Luxusní kvalita papíru a barev. Jako bych objevil tatínkovy zakázané časopisy. Jedním slovem paráda. A tu vůni bych čichal 24 hodin denně 7 dní v týdnu bez nároku na dovolenou.
Toliko k formě a nyní něco málo k obsahu. Příběh zajisté neurazí, ale místy jsem měl pocit, že nedrží úplně pohromadě. Cením si zejména dospělosti a syrovosti, se kterou je podaný. Co mě však posadilo na zadek a donutilo výt na měsíc, byla kresba. Když stály sudičky u kolébky malého Grega Capulla, bylo jim jedno, jestli bude mluvit nebo chodit. Všechno, co měly, šouply do jeho ruky. Dobrá volba, holky!
Jsem vděčný, že jsem o svůj komiksový věneček přišel právě s Batmanem. Je to hodnej kluk...

LordSnape
25.10.2015 4 z 5

Trošku vlažný rozjezd, ale jakmile se dozvíte v čem je zakopaný pes, neodložíte komiks z ruky. Hodně se mi líbilo i vrtání se v minulosti hlavních hrdinů a Gothamu, které je prakticky spleteno s osudy Wayneovy rodiny.

OldaB
01.03.2015 5 z 5

To je Batman pro náročného čtenáře. Výborný příběh a naprosto přesná kresba. Jsem sám zvědav, jak bude příběh pokračovat.

3DD!3
04.11.2014 5 z 5

Snyder sebral odvahu a navrtal na Batmanovskou historii dalšího padoucha. Nutno podotknout, že odvedl sakra dobrou práci. Soví tribunál - pověra, která lpí na Gothamu jako špína - se rozhodl zničit Bruce Wayna za troufalý nápad renovace města. Skupina je i po první části zahalena dekou mystična a to je dobře. Už dlouho mě na další Batmanovský díl tak nesvrběly prsty.

SuperFrankie
29.09.2014 5 z 5

Batman jak má být. Správně temný, s ničím se nepáře a z příběhu se toho moc nedovíte. Nemám co vytknout.

komiksy superhrdinové DC Comics Batman

Scott Snyder