Nevyžádané rady mládeži

Nevyžádané rady mládeži https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/348559/bmid_nevyzadane-rady-mladezi-VAF-348559.jpeg 5 369 100

Hotovo. Řekl jsem, co jsem řekl. Proste o velké věci, ne o ty malé. Království dobývají násilníci, buďte jimi a vstupte. Sbírka nevyžádaných rad dospívající mládeži je zčásti soubor motivačních vět, zčásti – a to té větší – svědectví o samotném autorovi a jeho volání k druhým. Knihu s užitkem otevřou všichni, kdo by ve svém životě chtěli něco změnit a nejen v duchovním ohledu se hnout z místa.... celý text

Pavlačinka
07.03.2018 5 z 5

Perfektní, aktuální, burcující! Udělala jsem výjimku a tužkou jsem v knížce zaškrtávala super myšlenky.. Ale ve výsledku bych musela zaškrtnout celou knížku! :)
"Minulost nikdy není překážkou budoucnosti."

Madluska
02.03.2018 4 z 5

Z knížky mám hodně rozporuplné pocity, ale to asi autor chtěl, takže záměr se zdařil. Kdybych byla "mládež" asi bych zajásala víc, trochu lituji, že se mi do ruky nedostala dřív - v době, kdy má člověk otevřený celý svět před sebou a má toho zatím málo za sebou, proto může roztáhnout křídla a letět (trefné minimalistické ilustrace!). Na druhou stranu text mnohokrát ťal přímo do živého, do všech těch nastřádaných bolístek a nešvarů, takže ji mohou číst i odrostlejší. :-) Ze začátku mi trochu vadila forma - jistá neuspořádanost a až horečnost řádků mi připadala rušivá, ale zvykla jsem si na ně i na apelativní tón. Asi je to potřeba, aby se člověk zvedl ze židle / od monitoru / z postele / od zbytečné neúčelné práce / ... (doplňte si sami) a začal konečně žít. Tak snad od zítřka... Nebo po dalším přečtení. :-)

janinca
02.03.2018 5 z 5

Ač takovou literaturu běžně nečtu, musím přiznat, že tato kniha mě hodně oslovila -takže obohatí mou knihovničku. Už teď vím, že se k ní budu vracet.
Je velmi inspirující i přesto, že nespadám do věkové kategorie, pro kterou je určena.

Vojslava
27.02.2018 5 z 5

Nejsem sice cílová věková skupina, ale i my můžeme zjišťovat, po kolika slepých cestách jsme šli nebo pořád vlastně jdeme. Nemáme už tolik času a možností, ale pořád je ještě reálné, že se trochu probereme a dokážeme dát ještě... aspoň... jednu... piruetu... když už ne celý tanec. Vůbec to nebyla špatná kniha pro postní dobu, i když asi fakt není pro každého a o některých stránkách bych si ráda s autorem podiskutovala...

Juagustin
26.02.2018 5 z 5

Naléhavá kniha, která burcuje a dodává odvahu vzít život do vlastních rukou a nebýt "ten hodný vzadu v koutě";-).

misac96
20.02.2018 5 z 5

Objevila jsem tuto krásnou knížku. A má několik plus, která nejsou zanedbatelná. Tak za prvé, je vhodná pro každého, mladého, starého, chudého, bohatého, katolíka, protestanta, čtenáře, nečtenáře… prostě pro všechny. Za druhé, je prostě nádherná a co víc, je krátká! Za třetí, není to text, který by člověk nepochopil, naopak, skoro každá stránka je spíše výzvou, kterou hravě přečtete i v autobuse (fakt to budete mít rychleji přečtený, než si stihnete vypít kávu a dát zákusek). A za čtvrté? Začtěte se! Nejsou to ty klasické blbosti, kterých koluje po internetu spousta, je to něco, co osvěží mysl a zůstanou po ní otazníky …

A nebo naopak vás nakopne!

Switchfoot
19.02.2018 5 z 5

Dokáže hezky nakopnout :)

Elen.aja
24.01.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem. Provokativní, burcující a pro mě osobně velmi inspirující.

ne.ver
24.01.2018 5 z 5

Perfektní kniha; vůbec bych něco takového od tohoto autora nečekala! Není tam žádné hluché místo, myšlenky jednou jedna za druhou, a všechny jsou velice trefné a naprosto vyčerpávající. Taková kniha dokáže změnit život! Díky Orkovi za odvahu, s jakou to napsal!

molt
20.01.2018 4 z 5

Provokativní kniha, či spíš obraz zachycený slovy. Rozhodně publikace jakou by člověk nečekal od stereotypu katolického kněze.

Mercatino
17.01.2018 4 z 5

Když jsem Nevyžádané rady dočetl, měl jsem pocit, jakoby jsem jí už četl nejméně tisíckrát. Tolik opakované téma znovu a znovu. Kniha nepřekvapí, ale povzbudí, vleje čerstvou krev a probudí dávno zapomenutý smysl pro život.

Andy242
15.01.2018 5 z 5

Od knihy se nedá odejít, doporučuji!

Jana512
12.01.2018 5 z 5

Otče Marku, díky! Rady, které dáváte čtenářům ukazují, jak Vám na nich záleží. Kéž by Vaše knížka přiměla každého ke zkvalitnění života! Tak poznáme pravé štěstí i v jeho náročnostech! Díky!!

rennie
10.01.2018 5 z 5

TOP kniha! Marek mě dojal už na 2. stránce

lidunka1
09.01.2018 5 z 5

Kdyby tato knížka existovala, když jsem dospívala, možná bych teď nemusela chodit na psychoterapii. Díky, Marku.

eliska2106
08.01.2018 5 z 5

Zajímavý pohled na život očima neotřelého kněze!

Lilda
04.01.2018 5 z 5

Naprosto nakopávající kniha, kterou napoprvé přečtete jedním dechem, ale pak si to musíte přečíst znovu a mezi jednotlivými kapitolami dělat přestávky, protože je nutno si myšlenky promyslet. Vzít si z nich to, co je pro každého důležité. Sám autor uvádí, že tato kniha není návod na život a že ho hlavně nemáme poslouchat, protože každý se musí sám za sebe rozhodnout, co je důležité a podle čeho se bude řídit. Tato kniha není ta z klasických knížek, které jsou návodem na život nebo na konkrétní situaci v životě, ale obsahuje naprosto zasahující a alarmující a provokující myšlenky, po kterých se zatajuje dech a které nelze jen tak přijmout a člověk musí až skoro přehodnotit svůj postoj, ať už k věcem, ke kterým byl vychován nebo ke každodenním myšlenkám, nad kterými se nikdy hlouběji nezamýšlel. Jako věřící mladý člověk musím říct, že toto je opravdu jedna z nejlepších knih, kterou jsem z této oblasti četla. Autor často vytahuje veškerou špínu z pod koberce a to je dobře. Obdivuji styl a slovní zásobu a způsob vyjadřování, které mě naprosto uchvátily.

aamis
28.12.2017 5 z 5

Dlouhá souvětí plná smysluplných a chutidoživotaplných myšlenek. Včera jsem ji přečetla a dnes mám pocit, že ji chci číst znovu. Je pro mě zrcadlem. Vidím v ní totiž, jak je spousta mého času promarněná a nesmysluplná. A taky jsem vděčná, že konečně někdo z řad duchovních autorit ukázal, že může (nejen) katolík skutečně a svobodně ŽÍT. Díky za to! Doporučuji převelice.

Denuš
07.12.2017 5 z 5

Kniha, která přilákala ke čtení i dívku křesťanstvím nepolíbenou. Zajímavé myšlenkové pochody v dlouhých souvětích. I přesto se čte poměrně svižně. Tak akorát do ruky, nepřeplácaná. Nejspíš ke koupi pomohla i grafika knihy, ta je jedinečná a hned jsem si ji zamilovala (když stránky rychle prolistujete, ilustrace nahoře stránek se dají do pohybu).
V textech je obsažena pravda o přítomnosti - dnešní době materialismu, kterou si někteří lidé ještě neuvědomují. S určitými radami a názory nerezonuju. To by byl však zázrak, kdybych rezonovala se vším! Občas se mi zdálo, jako by mi bylo vnucováno křesťanství, v jedné větě autor naštěstí vnucování vyvrátil.
Jednoduše krásná, s hloubkou a zamyšlením. Je zde doživotní riziko, že se ke knize vrátím.

freejazz
15.11.2017 5 z 5

vždy ma poteší, keď v sekularizovanej a najateistickejšej krajine na svete vyjde niečo od Marka Váchu. každé slovo má svoj význam a váhu, k niektorým pasážam sa oplatí vrátiť. je to inšpirujúce a múdre.
a zaradil som ju k ostatným Váchovým knihám s podpisom autora:)
(ten "ateizmus" netreba brať až tak vážne, ako sám Marek hovorí, prevažná väčšina Čechov sú veriaci, ktorí veria v niečo, čiže "něcisti":) možno jeho myšlienky ľuďom pomôžu zorientovať sa.