Nevítaný host

Nevítaný host https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418395/bmid_nevitany-host-4CP-418395.jpg 4 2920 2920

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté, co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Kalibr

An Unwanted Guest , 2018

Listicka3253
14.09.2019 5 z 5

Paradni pribeh, svizny, vsechno pekne odsejpa a permanentne cloveka udrzuje v napeti.

shimice
14.09.2019 5 z 5

Za mě velká spokojenost :-)

Kamilajznik
13.09.2019 5 z 5

Tak za me super cteni. Kniha me drzela v neustalem napeti, kdo co jak kdy a naprosto sem nedokazala odhadnout konec.
Presto se mi o chlup libily autorciny dve předchozi knihy.

Janniska
13.09.2019 5 z 5

Dočteno!Musim uznat že ze třech knih autorky se mi tahle líbila nejvíc.Trošku mi připomněla jeden z příběhů Agathy Christie , ovšem bez jejích legendárních detektivů.Rozuzlení bylo možná trochu rychlé,někomu může přijít uspěchané,ale myslím že příběh zbytečně nenatahovalo.

knihomolkadorfa
12.09.2019 3 z 5

Klasická detektivka trochu ve stylu Agathy Christie. Dobře vykreslené postavy, vraha jsem neuhodla. Konec překvapil. Ale jo, bavilo mě to.

ajla5
11.09.2019 4 z 5

Super kniha. Detektivky moc nečtu, ale bála jsem se jít i na záchod. Napětí až do konce. Doporučuji.

Kočička911
10.09.2019 4 z 5

Kniha nebyla špatná, ale od Shari se mi mnohem víc líbily přechozí knihy.
Tohle je klasická detektivka, kde není o mrtvoly nouze.
Jen v jednom případě mi smrt přišla zbytečná a myslím že v knize by jsme se bez ní obešli.
Postavy jsou hned na začátku velice dobře popsané a každá je jiná, takže není problém si zapamatovat 10 osob.
Vůbec jsem netušila kdo by mohl být vrah.
Přece jen vícero osob, které jsou zavřené v malebném hotýlku , daleko od civilizace, bez internetu, telefonu a ve finále i bez světla...
Tam mohl vraždit kdokoliv.
A ne jen jeden :)
Na konci bylo překvápko v podobě vraha - vrahů :)
Jen bych od autorky čekala mnohem víc zvratů.. a ne to nacpat do posledních pár stránek.

Upřímně doufám, že se Lapena vrátí k žánru, který psala dřív. Tohle mi k ní moc nesedí.

Šánka
10.09.2019 5 z 5

Trošku jiné než předchozí dvě knihy, které byly spíše rodinnými dramaty v trillerovém zpracování, ale to je jen dobře, že se autorka neopakuje, tohle je detektivka a čte se skvěle!
Uzavřená společnost lidí odříznutých od zbytku světa a k tomu ta krásně mrázivá atmosféra doslovně i obrazně. Pachatel i motiv pro mě byli až do úplného konce překvapením, a tak to mám ráda. A úplný závěr....no, takové píše Shari Lapena :-).

Bezkyne9
10.09.2019 4 z 5

Vubec to nebylo spatne, autorka pise vecne, inteligentne a ctenari mota hlavu celkem nenapadne... Pribeh jsem vnimala jako poctu A. Christie a osobne me pribehy izolace nekde v prirode pryc od civilizace fascinuji... ale neco mi tam presto chybelo, mozna vetsi vyuziti potencialu, vice napeti, ve starobylem luxusnim horskem hotelu, hlubsi pohled na psychologii postav... Citila jsem, jakoby to jen klouzalo po povrchu. Coz ale nemusi byt nutne spatne, mohl to byt umysl a jako kvalitni oddychova detektivka to fungovalo dobre, s cetbou bych nevahala :)

Miluna40
09.09.2019 2 z 5

Nenadchne,neurazi...jako cteni na den u vody,proc ne. Ale necekejte velke napeti nebo zahadu. Pobavilo mne jedno rozuzleni,nechci naplno rici,abych nezkazila prekvapeni nekomu,kdo si ji trebas chce precist.

farfalla13
09.09.2019 4 z 5

Pěkná detektivka plná tajemství, v mrazivém prostředí. Doporučuji.

Zrzavá_Tereza
08.09.2019 5 z 5

Manželé odvedle byli děsný, škoda papíru, Někdo cizí v domě už trochu příjemnější čtivá oddechovka. Ale tohle mě fakt bavilo!
Odlehlý venkovský hotel, zima až praští, vypadne proud a pár mrtvol do toho. Dost mi to připomnělo Deset malých černoušků od Agathy Christie. Takže já jsem spoko a strávit s touhle knížkou línej víkend s deštěm za okny není vůbec špatnej nápad!

Denisa232623
08.09.2019 3 z 5

Na knihu jsem se velmi těšila. Zhltla jsem ji za jeden den, ale velké nadšení se nekonalo. Za mě nejslabší kniha této spisovatelky. Při čtení to bylo jako na horské dráze. Chvilku mě to nudilo, chvilku bavilo. Za mě moc vražd najednou. A zdlouhavé vyprávění z hotelu. Vraha jsem teda neodhalila. Můj typ byl úplně jinde. A za nejlepší část knihy považuji poslední stránku a půl, max dvě.
Doufám, že další kniha od spisovatelky bude opět v jejím starém duchu.

Danago
08.09.2019 2 z 5

Tento typ detektivek nemám ráda. Bohužel mě to nebavilo. Vyšetřování? Odhalení? Náhoda.
Vraha jsem neodhalila. Bylo to překvapení. Za to autorku chválím. Jinak pro mě to nebylo. Už autorku dál zkoušet nebudu.

Peetullka
08.09.2019 3 z 5

Nejslabší kniha této autorky.
Příběh se ubírá podobným směrem jako od A. Christie . Ale moc se to nepovedlo .
Vraha jsem tedy neodhalila a to pro mě bylo velké překvapení a třešničkou na dortu byla poslední dvoustranna. Za to hvězda nahoru, jinak bych hodnotila asi jen dvěma.

eva3992
08.09.2019 4 z 5

Do odlehlého venkovského hotelu dorazí několik hostů, aby si užili úžasný víkend na romantickém místě, daleko od běžných starostí.
Počasí se zhorší natolik, že hotel zůstane úplně odříznutý od světa. Nikdo další se nedostane tam a nikdo se nedostane ani z hotelu. Kvůli silné sněhové bouři přestane fungovat elektřina a tím přijdou i o veškerý kontakt se světem.
První noc se stane nehoda. Jeden z návštěvníků hotelu spadne ze schodů a umře. Hosté začínají pochybovat, zda to byla nehoda a když se za pár hodin stane skutečně vražda, tak už není pochyb.
Dvanáct různých lidí v hotelu a je jasné, že je mezi nimi vrah. Co mají dělat? A dočkají se dalšího rána?
Napínavý detektivní příběh, u kterého do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah a hlavně proč zabíjel.
Kniha je vyprávěna všemi návštěvníky hotelu a tak vidíte, co se jim zrovna honí v hlavě a odkrýváte tajemství každého z nich.
Kniha se velice dobře čte a i když jí vypráví dost lidí, je to přehledné a v postavách máte jasno od začátku do konce.
Atmosféra hotelu a zimní přírody byla úžasná.
Pro milovníky detektivek knihu určitě doporučuji.

kytarka
07.09.2019 3 z 5

Rozhodnou se, že stráví krásný víkend. V Hotelu, kde není Wi-Fi, kde lišky dávají dobrou noc. Tak tak zvládnou do hotelu dojet, protože začala Sněžná bouře. Hotel je pěkný dle jejich představ. Program a události rána však již dle jejich představ nejsou. Objeví se mrtvá žena. Kdo ji zavraždil nebo to byla nehoda? Začnou mezi sebou přemýšlet co se stalo.
Jo je to čtivá kniha. Taková jednohubka, kterou přečtené velmi rychle. Mě v knize chybělo trochu takové té thrillerové příchutě jako v předchzích knihách od autorky. Tady se jedná o detektivku. Téma knihy mi přišlo již něčím podobné, podobné v jiných knihách. I tak to není špatná kniha a pokud chcete nějakou rychlovky tahle je na to jako dělaná.

Dela111
07.09.2019 5 z 5

Tyhle detektivní zápletky ve stylu Agathy Christie mám moc ráda. Příběh má úžasnou atmosféru - uzavřený prostor odříznutý od okolního světa díky sněhové bouři, mrzne až praští, kolem hotelu je mimo závějí i led, silné poryvy větru ulamují větve, nejde elektřina, mobily nemají signál a postupně klekají baterky a samozřejmě v lampách dochází petrolej... No paráda! ;-)
Vyděšení lidé bývají nepředvídatelní a nebezpeční, takže jak přibývá mrtvých, strach a vzájemná nevraživost vzrůstá, emoce se vyostřují a podezření padá postupně téměř na všechny...
Příběh se čte velmi lehce, děj je svižný a nápaditý. Kdo má podobné knihy načtené, asi si vše tipne správně jako já, ale vůbec mi to nevadilo.
Za mě autorka tento formát detektivky s thrillerovými prvky zvládla velmi dobře, bavilo mě to.
Hodnocení 90 %.

Marekh
07.09.2019 3 z 5

Od autorky jsem četl knihy MANŽELÉ ODVEDLE (5*) a NĚKDO CIZÍ V DOMĚ (4*). Když jsem viděl, že vyšla její novinka, tak jsem se rozhodl, že knihu vyzkouším. Kniha se celkově četla dobře, ale z mého pohledu byla nejlepší kniha MANŽELÉ ODVEDLE. Spíše než o thriller se jednalo o detektivku. Knihu bych hodnotil na 3*.

Jednoho dne skončí několik lidí na venkovském hotelu, ve kterém časem dojde k výpadku elektřiny, nefunguje Wi-Fi.. Pro některé lidi to může znamenat, že se ocitli na konci světla, jiní lidé právě tato místa vyhledávají, aby si pročistili hlavu a odtrhli se od civilizace. Příběh se odehrává během 3 dnů. Jednoho dne dojde k nehodě, při kterém zemře mladá žena - Dana. Čtenář se seznámí s jednotlivými návštěvníky penzionu včetně personálu a dočte se o jejich minulosti.. Vraha jsem bohužel neodhalil. Závěr knihy je překvapivý, i když o určité události jsem uvažoval a tuto událost jsem správně vyhodnotil. :)

mariva
06.09.2019 3 z 5

Kniha mi taky přišla slabší než předcházející. Ze začátku byl problém se do knihy začíst, pak už to bylo o něco lepší, ale pořád mi to připadalo takové zdlouhavé a později už bylo jasné, kdo je vrah, tak zbývalo jen počkat na vysvětlení. Téma bylo dobré, jen tomu nějak chyběla ta strašidelná atmosféra, všechno to bylo spíš takové popisné.