Nevítaný host

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408875/nevitany-host-NPm-408875.jpg 4.1265
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno · Kalibr

An Unwanted Guest · 2018

Počet stran:256
Jazyk vydání:český
Překlad:Jana Kunová
Edice:Edice světový bestseller
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7617-686-7

Kniha Nevítaný host

veronna
dnes

Kniha mi připomínala styl Agathy Christie. Četla se svižně, konec mě překvapil a potěšena jsem byla posledním odstavcem. Za mě průměrná kniha, která neurazí.

AnneH7
včera

Na knihu jsem se opravdu velmi tesila, protoze dosavadni dve me vazne pohltily. Co se tyka teto knihy, namet velmi zajimavy a neotrely, postavy ruznorode, dej i styl vypraveni dobry, zapletka me vtahla do deje a citila jsem se jako kdybych byla s nimi v tom hotelu. Ale z konce jsem zklama - rychle ukonceny, motiv temer zadny.. Kazdopadne knizka me opravdu vtahla do deje a celou dobu jsem byla zvedava na rozuzleni a odhaleni vraha.

Mysicka_Lb
včera

Námět knihy je skvělý a pro mě velmi atraktivní. Vůbec mi nevadí, že jde o jakousi novodobou variaci na Agathu Christie. Vzhledem k tomu, že sama Agatha už nic nového nenapíše, vítám cokoli, co mi ji alespoň trošku připomene. Styl, kterým je kniha psána, je však bohužel hrozný... Možná je to jen špatným překladem, ale místy se kniha skoro nedá číst. Přítomný čas, který autorka neustále používá, v kombinaci s krátkými jednoduchými větami, se k takovému příběhu vůbec nehodí. Připomíná mi to spíše načrtnutý scénář k další epizodě Hříchů pro Pátera Knoxe..... Ani to by nebyl takový problém a věřím, že Dušan Klein by s takovým scénářem dokázal natočit napínavou, mrazivou detektivku.... Jakmile ale postavy tímto stylem i "přemýšlejí," rve to doslova uši, respektive oči. "XY se pohne na křesle a přitáhne si k sobě deku, protože je mu zima. Přemýšlí, kdo může být vrahem. Ví jen, že on sám nic neudělal. Zadívá se na Z...."
POZOR, SPOILER: Naprostá většina postav pak v průběhu knihy v těchto mizerně napsaných "sondách do duše" skutečně přemýšlí o tom, kdo může být vrahem nebo že on to neudělal (ale hlavně, aby mu to věřili ostatní). Každému čtenáři pak přece musí být jasné, že ten, kdo takto přemýšlí, vrahem není. Odhalení vraha tedy není absolutně žádným překvapením - byla to snad skutečně jediná osoba, která takto po celou knihu nezapřemýšlela.
To vyluštění je pak celkem chabé, motiv těžko uvěřitelný, závěr odfláknutý.... Poslední odstavec mě ovšem velmi potěšil:-)
Celkově hodnotím knihu průměrně - má dobrý námět, atmosféra slušně vykreslená, čtenář chce určitě dočíst až do konce a dozvědět se, jak to celé dopadlo.... Jen měla více přemýšlet sama autorka a méně její postavy:-)

knihomolka27
předevčírem

Když jsem k téhle knížce psala sáhodlouhý komentář, samozřejmě se mi stalo, že jsem ho celý omylem smazala. Takže to zkusím znovu kratší.....Tenhle námět mě strašně baví....odlišní lidé, kteří se většinou neznají, se setkají na stejném místě ve stejnou dobu. To místo je třeba starobylé sídlo nebo hotel, za jehož luxusem a útulností se skrývá mnoho spletitých uliček, tajemství, nebezpečí a lží. Je to velmi dobře vykreslená děsivá kulisa na jejímž pozadí se začne odehrávat velké, hororové dobrodružství, které změní život postavám, jejichž osudy jsou dány na milost i nemilost tajemnému vrahovi, který je vždy o krok napřed před nimi .Postavy se v příběhu začnou projevovat a postupně i měnit, je samozřejmostí že si najdeme postavu, které prostě musíme fandit v jejím boji. V ději jsou důležité jak velmi akční scény tak i scény kde se zdánlivě nic neděje, ale ve skutečnosti jsou důležité a i zajímavé, protože se zaměřují na vnitřní pochody postav a na detaily vedoucí k vrahovi.

MišuleP
předevčírem

Treti kniha od spisovatelky mela pomalejsi rozjezd, ale opet poutavy dej, kdy v posledni kapitole koukate jaky to ma vlastne zvrat a opravdu jsem do posledni chvile neuhadla kdo je vrah.

Lie
předevčírem

Přečteno na dovolené, kde jsem už neměla po čem sáhnout. Já to mám s detektivkami tak, že je vždycky dočtu, i když celou dobu nadávám, jak je to mizerně napsané a stěžuji si snad na všechno, protože prostě potřebuji vědět, kdo je vrah. To byl i tenhle případ. Styl psaní mi přišel jednoduchý a strašně mi vadilo popisování vztahů mezi postavami, které se mimochodem podle mě chvílemi chovaly nereálně, i když to nechci moc vyčítat, protože opravdu těžko říct, jak se v takové situaci lidé chovají, když jsem ji nezažila. A co se týče poslední vraždy, její vysvětlení mi přijde pěkně přitažené za vlasy. Takže asi tak: dobrá kniha to není, ale je to napínavé a uznávám, že vraha jsem opravdu odhalila až těsně před hrdiny knížky.

Dagmar58
předevčírem

Knížka se mi líbila, stejně jako předchozí autorčiny tituly. Napětí, čtivost, pro mě dobrá detektivka.

plamínek21

Přijde mi, že každá další kniha této autorky je horší a horší. Bez těchhle "kvazičernoušků" bych se tedy rozhodně obešla.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery pro ženy

Shari Lapena