Nevítaný host

Do odlehlého venkovského hotelu přijíždí na zimní víkend několik hostů: Gwen a její kamarádka Riley, páry Ian a Lauren, Matthew a Dana, Beverly a Henry, proslulý obhájce David a staropanenská spisovatelka Candice. Poté co dorazí, udeří sněhová bouře, která odstřihne hotel od elektřiny i veškerého kontaktu s vnějším světem. A hned první noc dojde k tragické nehodě: Dana spadne ze schodů a zabije se. Byl to ale nezaviněný pád? Atmosféra houstne, baterie mobilů se pomalu vybíjejí a nedůvěra mezi hosty přechází v paranoiu – další smrt na sebe totiž nenechá dlouho čekat, a tentokrát už je to nepochybně vražda... Inspirace klasickými detektivkami, plíživé sílící napětí a hororové vyústění – Shari Lapena ani tentokrát neušetří čtenáře šokujícího odhalení, stejně nečekaného, jaký přinesly závěrečné zvraty v jejích předchozích psychothrillerech Manželé odvedle a Někdo cizí v domě

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/408875/nevitany-host-NPm-408875.jpg 4.1279
Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno · Kalibr

An Unwanted Guest · 2018

Počet stran:256
Jazyk vydání:český
Překlad:Jana Kunová
Edice:Edice světový bestseller
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7617-686-7

Kniha Nevítaný host

Owain
včera

Celou dobu vas kniha napina a nakonec je to vse vyresene na par stranach. Ale ctete az do konce, dej je vcelku napinavy. Kladne hodnotim celkovy popis atmosfery v hotelu, ale to rozuzleni mne teda nenadchlo a uprimne zprotivilo celkovy pocit z knihy. Vickrat uz po ni nesahnu.

IHT
předevčírem

Krasna pocta Agate Christie a jejim klasickym detektivkam, kde vraha mozna tusite ("kdyz vyloucime nemozne, musi byt zbyle reseni pravdive"), ale motiv jeho jednani je vzdy prekvapivy :)
I kdyz jsou realie pribehu "otrele" (skupinka cizich lidi docasne odriznuta od zbytku sveta) a podrobny popis hotelu na uvodu je "zbytny", pomahaji navodit tu spravnou atmosferu knihy. Dej je napinavy (az mrazivy :)). Cetl jsem knihu s gustem a radosti a skvele jsem se u ni odreagoval.... opet lapen Lapenou. ;)

anája
předevčírem

Začala jsem knihu číst, hned po knize od Tima Weavera a je to hrozné jako kdyby jste četly scénář k filmu, ten přítomný čas a jiný styl psaní mě překvapil. I poté, že jsem knihy této autorky četla, se mi tento začátek četl tak divně , je to proti předešlé knize autora který umí s lehkostí popsat dokonale děj, takové jednoduše napsané, nedokonale vykreslené vztahy Ale uvidím až přečtu...Tak už jsem přečetla, nejslabší kniha autorky, ale po prvních 90 stranách se pěkně rozběhla a běžela až do překvapivého konce.Driv než psychothriller zajímavá detektivka.Zajimave je,že u prvních dvou knih jsem nevnímal ten přítomný čas a nevadil mi tak jak tady zezacatku.

Mesicnililie
předevčírem

Knížka se mi líbila. Četla se sama a to jedním dechem.

veronna
předevčírem

Kniha mi připomínala styl Agathy Christie. Četla se svižně, konec mě překvapil a potěšena jsem byla posledním odstavcem. Za mě průměrná kniha, která neurazí.

AnneH7

Na knihu jsem se opravdu velmi tesila, protoze dosavadni dve me vazne pohltily. Co se tyka teto knihy, namet velmi zajimavy a neotrely, postavy ruznorode, dej i styl vypraveni dobry, zapletka me vtahla do deje a citila jsem se jako kdybych byla s nimi v tom hotelu. Ale z konce jsem zklama - rychle ukonceny, motiv temer zadny.. Kazdopadne knizka me opravdu vtahla do deje a celou dobu jsem byla zvedava na rozuzleni a odhaleni vraha.

Mysicka_Lb

Námět knihy je skvělý a pro mě velmi atraktivní. Vůbec mi nevadí, že jde o jakousi novodobou variaci na Agathu Christie. Vzhledem k tomu, že sama Agatha už nic nového nenapíše, vítám cokoli, co mi ji alespoň trošku připomene. Styl, kterým je kniha psána, je však bohužel hrozný... Možná je to jen špatným překladem, ale místy se kniha skoro nedá číst. Přítomný čas, který autorka neustále používá, v kombinaci s krátkými jednoduchými větami, se k takovému příběhu vůbec nehodí. Připomíná mi to spíše načrtnutý scénář k další epizodě Hříchů pro Pátera Knoxe..... Ani to by nebyl takový problém a věřím, že Dušan Klein by s takovým scénářem dokázal natočit napínavou, mrazivou detektivku.... Jakmile ale postavy tímto stylem i "přemýšlejí," rve to doslova uši, respektive oči. "XY se pohne na křesle a přitáhne si k sobě deku, protože je mu zima. Přemýšlí, kdo může být vrahem. Ví jen, že on sám nic neudělal. Zadívá se na Z...."
POZOR, SPOILER: Naprostá většina postav pak v průběhu knihy v těchto mizerně napsaných "sondách do duše" skutečně přemýšlí o tom, kdo může být vrahem nebo že on to neudělal (ale hlavně, aby mu to věřili ostatní). Každému čtenáři pak přece musí být jasné, že ten, kdo takto přemýšlí, vrahem není. Odhalení vraha tedy není absolutně žádným překvapením - byla to snad skutečně jediná osoba, která takto po celou knihu nezapřemýšlela.
To vyluštění je pak celkem chabé, motiv těžko uvěřitelný, závěr odfláknutý.... Poslední odstavec mě ovšem velmi potěšil:-)
Celkově hodnotím knihu průměrně - má dobrý námět, atmosféra slušně vykreslená, čtenář chce určitě dočíst až do konce a dozvědět se, jak to celé dopadlo.... Jen měla více přemýšlet sama autorka a méně její postavy:-)

knihomolka27

Když jsem k téhle knížce psala sáhodlouhý komentář, samozřejmě se mi stalo, že jsem ho celý omylem smazala. Takže to zkusím znovu kratší.....Tenhle námět mě strašně baví....odlišní lidé, kteří se většinou neznají, se setkají na stejném místě ve stejnou dobu. To místo je třeba starobylé sídlo nebo hotel, za jehož luxusem a útulností se skrývá mnoho spletitých uliček, tajemství, nebezpečí a lží. Je to velmi dobře vykreslená děsivá kulisa na jejímž pozadí se začne odehrávat velké, hororové dobrodružství, které změní život postavám, jejichž osudy jsou dány na milost i nemilost tajemnému vrahovi, který je vždy o krok napřed před nimi .Postavy se v příběhu začnou projevovat a postupně i měnit, je samozřejmostí že si najdeme postavu, které prostě musíme fandit v jejím boji. V ději jsou důležité jak velmi akční scény tak i scény kde se zdánlivě nic neděje, ale ve skutečnosti jsou důležité a i zajímavé, protože se zaměřují na vnitřní pochody postav a na detaily vedoucí k vrahovi.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

thrillery pro ženy

Shari Lapena