Nevítaní

Nevítaní https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222935/bmid_nevitani-222935.jpg 4 448 113

Nevítaní série

Genetická informace nikdy nelže. Pokud se v ní píše, že jsi vrah, jednou se jím určitě staneš. Je rok 2021 a ve Spojených státech amerických se několikanásobně zvýšil počet vražd. Čím dál tím více lidí má totiž tzv. HTS syndrom – jejich DNA obsahuje vraždicí gen. Davy je téměř dokonalá studentka prestižní střední školy, je krásná, chodí s úžasným klukem a je velmi talentovanou hudebnicí. Ale jednoho dne se celý její perfektní život sesype jako domeček z karet. Do jejího domu dorazí zástupci vlády a řeknou jí, že je nositelkou, tedy že je HTS pozitivní. Vlastní rodiče se jí začnou bát, přestože nikdy nikomu neublížila, vyhodí ji ze školy a ztratí všechno, co měla, o co se snažila, svou budoucnost. Nositelů přibývá a svět, jak ho známe, se mění. Nikdo už se necítí v bezpečí. Lidi s HTS se začnou zavírat do internačních táborů. Davy má ale nakonec štěstí. Ocitne se ve speciálním výcvikovém táboře. Pokud se to dá považovat za štěstí – co z ní bude, když výcvik přežije? Vraždící monstrum? A dokáže se ubránit vlastním genům, nebo se stane vražedkyní?... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Uninvited , 2014

deedulka
03.07.2015 5 z 5

Kniha mne svým dějem strhla a nemohla jsem se od ní odlepit. Asi jsem zrovna byla v té správné náladě na tento druh knihy. Davy je bohatá dcerka, která si užívá veškeré výhody krásné a bohaté slečny, dokud jí nezjistí Vražedný gen - HTS syndrom. Najednou se její život změní, všichni se jí bojí a opovrhují ji. Zajímavá sonda do společnosti, kde lidé automaticky předpokládají, že s určitým aspektem v genu jste automaticky schopni vraždit. Davy má docela kuráž, i když někdy se chová jako malé dítě. Ale co už. Postavu tajemného Seana jsem si zamilovala, ale čekala jsem rozuzlení jeho tetování, co provedl. Asi bude další díl, snad. :)

akimamat
25.06.2015 5 z 5

Drakie jsem četla nedávno a ke konci mi přišlo, že autorka se potřebuje ještě hodně vypsat, aby dokázala napsat kvalitní knihu. A tou Nevítaní jsou. Autorka dospěla a naučila se lépe psát jak stylem, tak i popisem. Děj je sice roztahaný, ale pořád se něco děje a člověk chápe, že kdyby kniha takto nebyla napsána, nebyla by možnost sledovat vývoj postavy. Knihu mohu tedy doporučit, ale nečekejte akci, ale spíše kvalitní dystopii, kdy člověk neví, jak z tohoto světa chce vybruslit, aby sérii ukončila happy endem.

moira2912
12.06.2015 2 z 5

Skoro tři. Ale tři jsem dala i knížkám, které jsou o dost lepší.
Četla jsem Nevítané a celou dobu si říkala: Kdybych možná byla cílová skupina...
A je to zvláštní, protože námět mohl být perfektní. Za mě osobně to určitě je námět, který si mě mohl získat, a musím autorce uznat, že některé detaily se mi zatraceně líbily. Nějaká ta zaláskovanost si mě taky čas od času vyhraje a občas taky potřebuju nějaké ty jednodušší příběhy. Ale Nevítaní byli to všechno až... příliš. Příliš naivní, příliš jednoduché a nejhorší na tom byl ten scénář, který jako bych četla ve všech podobných YA a dystopiích. Což je škoda, protože tento příběh si zasloužil více, než atmosféru "tohle-už-jsem-někde-četla". Co všechno autorka s nápadem mohla udělat. Jak mohla charaktery rozvinout...
Je to moje druhá kniha od Jordan a musím autorce přiznat, že fantazie jí, pokud vymýšlí námět, nechybí. Jen to zpracování u mě dost pokulhává. Kdyby zkusila něco jiného, než profláknuté zaláskovanosti...

Nelin
10.06.2015 5 z 5

Jedna z nejlepších dystopií... Od té chvíle, kdy jsem knihu zavřela se mi o tom zdá, jsou to noční můry a myslím, že přestanou až v roce 2021 a to jen tehdy, když se nestane nic takového, jak ten rok popisuje autorka v knize. Opravdu je to silný příběh a doporučuju ho všem! :)

1259
01.06.2015 4 z 5

Opravdu se do toho trefila s grácií. Myslím, že by tady to mohlo jednou přijít ať už na to budeme připravení nebo ne, ale příběh Davy mě opravdu velmi uchvátil a pokud bude další díl velmi ráda si ho přečtu.

estelina2300
26.05.2015 5 z 5

Super knížka ❤️ Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nemůžu se dočkat na další díl. Jsem hrozně zvědavá, co vyvedou

Baryvala
20.05.2015 5 z 5

Knížka byla úžasná. Hned jsem se dokázala vžít do Davy a cely příběh jsem s ni prožívala. Líbílo se mi nejen jak to bylo psané, ale taky že ze každou kapitolou dala různé informace z okolí. Určitě doporucuju myslím ze se taky zamilujete.. :)

muchomurka
01.05.2015 3 z 5

Knížka mě zaujala svým nápadem. Nečetla se špatně, ale nějak jsem se nedokázala úplně vžít do Davy. Témata, kterými se zabývala, jsou vážná, chápu, že to bylo pro Davy těžké a šokující, ale častokrát mi přišlo, že přemýšlí jako by jí bylo 12 či nějak zakřiveně. Sean byl skvělý, ale nelíbilo se mi, jak jeho i ostatní od sebe odstrkovala, když pořád fňukala, jak nechce být sama a všichni ji odmítají.
A doufala jsem, že nebude pořád zaměřená na Davy a nebude tím pádem řešit sebe, ale také že se kniha zaměří na okolí, ty krátké zprávy že více pak zasáhnou do děje, že tam bude víc Seana a Gila a míň hloubání. Prostě že tam bude více informací, bude to více strhující... Doufám, že další díl nebude slabší a že se příběh dobře posune dál.

Evča Korejka
01.05.2015 5 z 5

Nádherná kniha.

luciefeix
01.05.2015 1 z 5

od knihy jsem cekala napeti ve stylu Hunger games ale bylo to utahane a nudne , celkem o nicem , konec nam naznacuje ze u jednoho dilu to nezkončí

Beni
27.04.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA, KTERÁ SE ODEHRÁVÁ V BUDOUCNOSTI

Opět jsem se zamilovala do další knihy...Očemž také svědčí to, že jsem ji zhltla za nedělní odpoledne....
Byl to naprosto dokonalý příběh, u kterého jsem doufala, usmívala se a srdíčko mé pleso. Také jsem však plakala, nadávala a měla chuť někoho zaškrtit (u mne by se v tom okamžiku asi také potvrdil gen HTS)!!!
To jak se zachovala Tori, bylo vážně na tečku. Hlavní hrdinky mi bylo moc líto, ale naprosto jsem ji obdivovala, jak to všechno zvládala. A Sean??? To je prostě poklad světa... Gil samozřejmě také.
Nemohu se dočkat, až vyjde pokračování, už teď jim přeju, aby to všechno vyšlo, jak si přejí (konec knihy vypadal nadějně).

Sabča92
20.04.2015 5 z 5

Něvítaní byla úžasná kniha, moc se mi líbila. Autorka vymyslela originální zápletku a představila nám budoucnost v novém kabátku, za což jí rozhodně patří palec nahoru. Sice mohla více rozvinout svou myšlenku, ale i tak se mi to líbilo. Je pravda, že jedna hra mi totálně připoměnla Divegenci, ale i tak je tato kniha skvělá. Skvěle napsaná, že se čte sama a člověka udržuje v napatí, co se dál stane. Není dlouze popisná, takže děj má neustále spád. A co Sean? Další skvělý hrdina, kterého si musíte oblíbit. A Davy? tato poslava se mi moc líbila, a časem na ní bylo vidět, jak se mění. Knihu mohu jen doporučit :-)

hanouch
17.04.2015 4 z 5

Jedním slovem skvělá! Těším se na pokračování.

ciniminisek
13.04.2015 4 z 5

I přes nedostatky, jenž čtení pro mládež nabízí, hodnotím knihu kladně, poněvadž jediné na co bude čtenář po dočtení myslet, je právě ta situace, ve které se Davy a její příběh odehrává a on by být nikdy nechtěl. Za nápad sršící originalitou a potenciál, který doufejme bude plně vyvinut v dalších dílech.

julliette
24.03.2015 5 z 5

Je to fakt nádherný příběh. Přečetla jsem ho během chvilky. Jsem nadšená, že Davy si našla někoho, jako je ona, tedy nositele. Snad jí vztah s Seanem vydrží hóóódně dlouho. Už aby vyšel další díl, protože ten konec byl tak otevřený, že z toho mám nervy k kýblu, jak to bude pokračovat.

Temná.Maky
18.03.2015 5 z 5

Bylo to dost zajímavé jak se může člověku tak rychle změnit život.Ani nevím jestli bych to zvládla.Navíc knížka byla doplněna rozhovory a zprávami, tak že aspoň jsme věděli co se děje jinde¨:)Občas to bylo zvláštní ale moc se těším na další díl:D

Laf
07.03.2015 4 z 5

Tak tohle je jedna z knížek, o které pak člověk přemýšlí i po přečtení. Dost silný zažitek po sobě zanechá. A nakonec ani trocha romantiky nechyběla, který celý příběh ještě vylepšila. Můžu jen doporučit, je velmi dobře napsaná a čte se sama :)

Lumine
22.02.2015 3 z 5

Tři protože... protože tam byl úžasný potenciál, který se rozjel až zoufale pozdě. Ano, knížka byla moc pěkná, zajímavá, zábavná a napínavá, ale ze začátku jsem se nějak nemohla sžít s příběhem.

barca8336
20.02.2015 5 z 5

Tak tohle bylo super...téhle knížky jsem se hodně bála, protože neměla zrovna dobré hodnocení. Musím říct, že jsem tenhle děj fakt hodně prožívala. Nechybělo napětí ani láska. Nenechte se odradit špatným hodnocením, Sophie Jordan je skvělá spisovatelka, její knihy jsou super. :-)

Barča 008
10.02.2015 5 z 5

Četla se skvěle a velice se mi líbilo prokládání těmi vyhláškami, dopisy a rozhovory, které neměla na svědomí hlavní hrdinka, a které mi tedy dávaly pocit, že vím něco víc :)

antiutopie, dystopie, kakotopie napětí

Sophie Jordan