Neviditelný

Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213654/mid_neviditelny-213654.jpg 4 181 43

C. D. Payne tentokrát přináší lehce absurdní příběh chlapíka á la Big Lebowski, sedmatřicetiletého klasického „losera“, který jednou čirou náhodou vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná, přinejmenším na počátku příběhu.

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Invisibly Your , 2010

druzickaster
07.10.2016 4 z 5

Konec mi připadal krapet uspěchaný, čekal bych větší "grády". I tak jsem se pobavil.

Bulba
06.09.2016 3 z 5

Od autora jsem četl lepší knihy. Ze začátku se mi zdál děj trochu těžkopádný, pak trochu dostal spád. A i ten fantaskní prvek mě spíše rušil (ta jeho nesystémovost).

MarkDesy
04.07.2016 4 z 5

Klasický C. D. Payne. Miluju jeho postavy, které dokáží v každé situaci zachovat chladnou hlavu a dostat se z těch největších sraček. I když hned zase spadnou do dalších. Nakonec sice vše dobře dopadne, ale tak nějak jinak, než bylo v plánu. Postavy ale berou co život, a pero autora, přináší a nedokáže je nic rozhodit. Hlavním motivem je vždycky nakonec láska a na ničem jiném nezáleží. Knížka sice nedosahuje kvalit deníků Nicka Twispa, ale je podobně lehce napsaná a čte se výborně. Paynův osobitý styl psaní mě prostě baví a věřím, že by svým vtipným způsobem dokázal popsat každou situaci. U neviditelnosti si tedy dělám fajfku a budu se těšit na další.

iveta3689
16.06.2016 4 z 5

Vtipné, pobavilo, je to nenáročná oddychovka. Na léto k vodě určitě super. Škoda, že autor víc nerozvedl příběh v pasážích neviditelnosti. Hrdina toho zas tolik neprožil, určitě by se mohl dostat do více situací. Jen se celou knihu snažil "zbavit problému".

Shui-Xian
02.11.2015 3 z 5

Měla jsem to štěstí dostat se na šňůru autorského čtení - a to bylo brilantní. Payne pro něj s herci připravil přesně ty pasáže, aby příběh svěže, poutavě navazoval a proběhlo letmé seznámení s postavami... Hodně jsem se nasmála a těšila se na četbu doma. - A právě během ní mě Payne poprvé silně zklamal. Přišlo mi, že z námětu bylo vytěženo poměrně málo, zápletky jsou křečovité, postavy nesympatické, humor místy dost plochý a trapný. Ne že by šlo o špatnou knihu, ale v Paynově tvorbě pro mě představuje menší propad.

Carpinus-CZ
26.10.2015 4 z 5

Velmi dobré, osvědčený humor a autorův styl podtrhl nový zajímavý námět, určitě je to lepší řešení, než uměle nastavovat děj dalšími díly o Nicku Twispovi.

KACABAK
23.08.2015 4 z 5

Opět jeden tajuplný a zábavný PAYNE. Ze začátku jsem se nemohla knihou "prokousat", ale v druhé polovině jsem se začetla a konec byl opravdu vynikající. Z neviditelnosti hlavního hrdiny Axela mi běhá mráz po zádech, víceméně životní ztroskotanec objeví možnost utéct od svých problémů, nakonec jako ztroskotanec "vypadá", ale něco se změní...

Jane100
02.02.2015 4 z 5

Výborná oddechová knížka se zajímavou zápletkou a trochu vulgárním humorem.

Benedygtus
16.09.2014 5 z 5

Je to velmi prijemna, oddychova kniha, kterou kdybych mel charakterizovat jednim slovem bylo by to slovo "klucici".
Asi s tezi se vam v prubehu cteni stane, ze byste knihu nemohli pustit z hlavy, ze byste napetim nedokazali odtrhnout oci a museli to ihned docist. Na druhou stranu vam ani nezapadne za postel s tim, ze ji objevite za 20 let pri stehovani.
Bavilo me, jak do detailu autor resil problematiku toho byt neviditelny a o to zabavnejsi to bylo, ze to je z dnesni doby(infra. kamery; sledovaci zarizeni). Vtip se tam urcite take vyskytoval v hojne mire ikdyz se musim priznat, ze to neni 100% muj typ humoru.
Mozna trochu az relaxacni kniha, kdyz to ted pisu. Vzijete se do hlavni postavy, soucitite, ze vam pak ten vas denni shon prijde "vic v pohode" a ja si taky k nekterym postavam vytvoril slusny odpor. Tak velky odpor, ze jsem nektere postavy pripodobnoval k tem ve svem realnem zivote a uprimne.. vubec by mi nevadilo kdyby byli neviditelni.

zuza.floderova
06.07.2014 5 z 5

Oddechová kniha, na rozdíl od jiných knih od Payne totálně nereálné, ale velice humorné. :D

anez66
02.07.2014 5 z 5

Oddechová kniha. Skvěle se to četlo. :)

magnolia
31.05.2014 4 z 5

Bláznivé, zábavné, lehce nemravné čtení pro odreagování. Mě to přišlo vhod po vážnější četbě. Líbily se mi ty šílené nápady autora i vtipné poznámky hlavního hrdiny. Od autora zatím druhá kniha pro dospělé (nevím proč, do jeho nejslavnější série se mi nějak nechce.)
Co to asi bylo za slovo? :)

Alma-Nacida
04.05.2014 3 z 5

Nevím, buď to je tím, že moje mládí je už fakt v hajzlu, nebo je tato kniha zřetelně slabší než předchozí autorovy počiny. Sem tam jsem se bavila, to zas jo ;-), ale radila bych zkracovat, stříhat, nerozkecávat se!

Ruxandra
28.08.2013 3 z 5

Kniha se četla rychle, příběh příjemně utíkal, ale občas jsem se přistihla, že když jsem musela čtení přerušit a později se ke knize vrátit, předchozí děj pár stránek zpátky se mi z hlavy někam vytratil:) Bude vás to bavit, ale žádný hlubší dojem to pravděpodobně nezanechá.
Jak slibují recenze, vše co se hlavnímu hrdinovi děje, je opravdu absurdní a možná také proto jsem vůbec knihu dočetla, chtěla jsem vědět co autor tomu chudákovi ještě "naloží na hřbet";). Líbilo se mi to, jak je Axel - asi stejně jako postavy v ostatních Payneových knihách - tak nějak neustále v pohybu a na cestách. Plusové body knize přidává velmi povedený (jak jinak než naprosto absurdní) konec. Na zkrácení dlouhé chvíle a odreagování knihu doporučuji, pokud hledáte něco hlubokomyslného k zamyšlení tak ruce pryč!

doubax
16.07.2013 4 z 5

Asi je hodně důležité nic úžasného nečekat, což je těžké, pokud si čtete tento komentář :) Byla jsem nadšená!! Sice mi to hodně připomínalo staršího Nicka Twispa, ale pořád se děj někam sune, je to vtipné, překvapivé - prostě knížka, u které se skvěle uvolníte :)

Barolenka
07.07.2013 4 z 5

Při čtení této knihy jsem se velice bavila - vtipné, lehce dobrodružné čtení nejen na léto :-)

kolodze
05.06.2013 3 z 5

Je to zas taková horší verze Mládí v hajzlu....ale úplně špatný to rozhodně není.Pro ty kteří se Paynem ještě nesetkali je to určitě dobrý začátek.

renataab
08.05.2013 odpad!

Tato kniha mě zklamala na celé čáře. To téma neviditelnosti k ničemu nespělo, pořád jsem čekala nějakou myšlenku, probuzení, poučení... prostě něco, co si z knihy vzít, ale nic... Vtipná mi nepřišla ani jednou. Podle mého učitele češtiny člověk musí číst i špatné knihy, aby pak poznal ty dobré.

Silvina
12.03.2013 2 z 5

Co člověk, to názor... Taky jsem od toho čekala trochu víc, nicméně za odpad bych knížku neoznačila.

Omy
09.02.2013 odpad!

Tak tahle kniha mě naprosto znudila a znechutila a autor se u mě propadl až do já-nevím-kam. Opravdu nepovedené "dospělé" Mládí v hajzlu. A když píšu "nepovedené", myslím tím, že autor pěkně přestřelil. Co v Mládí v hajzlu bylo vtipně napsáno a hodilo se k věku hlavních postav, tady je to trapné. Prostě TRAPAS.

Nedočetla jsem - skončila jsem někde na třičtvrtě ke konci, přičemž každá stránka = další utrpení.
A k tomu, že to má být humorná knížka se snad ani nevyjadřuju - nezasmála jsem se ani jednou.