Neviditelný

Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/213654/mid_neviditelny-213654.jpg 4 179 43

C. D. Payne tentokrát přináší lehce absurdní příběh chlapíka á la Big Lebowski, sedmatřicetiletého klasického „losera“, který jednou čirou náhodou vysloví jakousi kouzelnou formuli a stane se neviditelným. Tato nová schopnost je pro něj velmi přínosná, přinejmenším na počátku příběhu.

Literatura světová , Romány

Vydáno: ekniha , Jota

Invisibly Your , 2010

klaraj093
klaraj093
02.12.2023 3 z 5

Nečekala jsem od knihy moc, dle hodnocení, ale nebylo to zlé, taková obyčejná oddechovka. Námět je celkem povedený, jen po půlce už mi to přišlo nudnější.

Luluhappy
Luluhappy
27.11.2023 2 z 5

2,5*.. první půlka knihy mi přišla skvělá, dej měl spád a byla to dost i napínavé. Celkem mě bavila i erotika a vulgarismy mi nevadily.. ale v druhé půlce to šlo s kvalitou dolů, celý příběh byl hrozně překombinovaný, hlavní hrdina se zamiloval vždy hned do každé ženské, která se naskytla... Buď to mohlo být kratší nebo se ubírat jiným směrem a nemontovat do příběhu další a další postavy..

m2056
m2056
12.11.2023 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře dobrý námět i vymýšleno nechybí humor prostě Kniha člověka baví od začátku do konce.

alkazemka
alkazemka
20.08.2023 4 z 5

Přečteno natošup. Vtipné čtení s neotřelým nápadem - taková malá letní jednohubka.
Howgh.
Ale moudra v ní bylo víc než dost: "Jedním z mnoha problémů spojených se střízlivostí je oživnutí libida."
...a vzápětí: "Nahota žen ve středním věku navíc pomohla umlčet mé obrozené libido. Jestli mě tohle čeká někdy v budoucnu v ložnici, tak můžu jenom doufat, že oslepnu ještě před padesátkou."

Arturo.Bandini
Arturo.Bandini
18.07.2023 5 z 5

Payne se (opět) parádně trefil do mého vkusu. S jeho stylem humoru a vyprávění se naprosto ztotožňuji a moc jsem si četbu téhle knihy užil.

Jen tedy (POZOR, LEHKÝ SPOILER!) nechápu, co na 37letém břichatém pupkáči viděly všechny ty roštěnky, se kterými skončil v posteli. Vždyť např. celebrita Tara jeho tvář a tělo v podstatě nikdy neviděla, a přesto... No, a už nebudu nic prozrazovat. :) Asi si budu muset po dvaceti letech zopakovat četbu Mládí v hajzlu.

DraculasLady
DraculasLady
20.01.2023 4 z 5

Sympatická oddechovka se zajímavou zápletkou, nad kterou možná už leckdo z nás přemýšlel. C. D. Payne se nám snaží při čtení otevřít oči a ukázat kladné i záporné stránky neviditelnosti, která je sama o sobě už dost zvrhlá. Samotné ukončení trápení se sice od druhé části knihy nabízelo, ale že to vlastně vyjde až tak dobře a Axel uteče následkům svých činů tak bravurně, to jsem úplně nečekala. Ale tak kdo zná knih tohoto autora tak ví, že špatně to skončit nemůže. :)

esma
esma
23.01.2021 3 z 5

Chvílemi se mi to zdálo hodně vtipné, chvílemi už méně, ale pořád netuším, co bych si já osobně s tím … být či nebýt … počala.
Ale Payne mě nakonec tím předposledním odstavcem nachytal !

Ladislav73
Ladislav73
15.07.2020 5 z 5

Být neviditelný je nesmírně lákavá představa, která lidi přitahovala odedávna. Takováto schopnost by člověku dala spoustu netušených možností, ale na druhou stranu by mohla mít i nepříjemné stránky – například bychom si nikdy nemohli být jisti, zdali nás někdo neviditelný neposlouchá či nesleduje…
Kniha je humorná a oddechová. Čte se skvěle, Já si čtení moc užil.
Problémy s penězi, útěk před zákonem, romantika a nadpřirozeno, zjišťování jak je to s genem monogamie po osmi letech manželství, to jsou kombinace, které dostanou skoro každého. Těšil jsem se na další zápletku a novou vtipnou situaci.
Doporučuji.

Patrik02
Patrik02
29.12.2019 5 z 5

Tak jo, vezmeme životního ztroskotance a necháme ho zmizet. A teď nemyslím tak, že ho zavřeme do barelu a hodíme do řeky, ale opravdu zmizet. Jako mávnutím proutku se Axel Weston stane neviditelným. Jediný přeřek, přesně tak je to jednoduché. Až komicky jednoduchá zápletka vytváří začátek humorné knihy plné absurdních situací, spousty sexu, výměny identit a hlavně neviditelnosti. A jak se se svou nově nabitou schopností popral hlavní hrdina? Podle mého skvěle. Zaručená oddechovka pro fanoušky Paynovského humoru i pro všechny ostatní.

petgona
petgona
31.07.2019 4 z 5

Lahke, vtipne, ironicke. Musim skusit do Mladi v hajzlu, co tu vsetci tak ospevuju.

Dolík729
Dolík729
29.04.2019 4 z 5

Knížka, u které si člověk odpočine a zasměje se. Autor se s hlavním hrdinou nemazlí.

kubla111
kubla111
09.01.2019 4 z 5

Zábavné, ale čekal jsem to potom, co jsem znal Mládí v hajzlu, které považuji za vrchol autorovy tvorby. Jinak styl je podobný, zajímavý příběh, kniha se dobře četla a rozhodně nebyla náročná. Patří do žánru zábavných, humoristických, lehkých knih. Doporučuji tomu, kdo si chce myšlenkově odpočinout.

Patapuf
Patapuf
27.09.2018 4 z 5

Tak tahle kniha mě bavila.... zajímavý nápad a celkem vtipně podanej... zvláštní zakončení příběhu, ale neuškodilo....

NymphMaeve
NymphMaeve
24.04.2018 4 z 5

Po delší době jsem konečně natrefila na skutečně humornou knihu od tohoto autora, která mě moc bavila, pobavila a navíc se v ní vyskytují klasické "paynovské" absurdní situace. Ono už samotné téma knihy - muž, který náhodou najde "zaklínadlo" k tomu, stát se neviditelným. Každopádně je to příjemná oddychová kniha, u které se zasmějete :)

slawa.cap
slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Jak by to asi vypadalo, kdyby Nick Twisp dospěl, zůstal sám sebou a byl neviditelný. Podle mě zcela srovnatelné s Mládím. Když jsem knihu četl, moc mi nechybělo, abych se do Tary taky nezamiloval.

orson
orson
08.11.2017 3 z 5

Takový Nick Twisp po dvaceti letech. Ulítlý bláznivý příběh. Myslím, že s tou neviditelností by toho šlo vymyslet více :(

kahuda01
kahuda01
11.07.2017 3 z 5

Čekal jsem něco lepšího, na sérii "Youth in Revolt" to nemá - 60%

Jaruš7
Jaruš7
03.05.2017 4 z 5

Být neviditelný je pro představivost vzrušující, co vše by se dalo prožít. V podstatě ale asi každého napadnou jen ty nekalé úmysly, ať už jde o pomstu, nebo drsný vtip, škodolibost, nebo nějakou nezákonnost. Zde, ale je přidružená podmínka k osvobození, která situaci nejde jen tak zvrátit, nebo je s ní problém, což má za následek propletený děj. Po všech peripetiích z výhod tohoto stavu chce Jack zpět, a normální život, je pro něj snem. Asi tak nějak máme v sobě zakódovanou potřebu svědomí.
Příběh je zábavný, ale pro nadbytek toho živočišného pudu v akci , hvězdu beru.
Přesto citát " Desma se usmála a odhodila ručník. Jak jsem předpokládal, její tělo šlo klasifikovat pouze jako prvotřídní hřiště bohů."
"Jacku, pochop prosím, že já v životě funguju mnohem raději z pozice naděje než zoufalství."
Další mám v merku.

karel0684
karel0684
18.01.2017 4 z 5

V této knize ze dozvíme, že být neviditelný nemá jen výhody, a jak kolikrát bývá těžké se zase zviditelnit. Velmi příjemné oddychové čtení.

Luca84
Luca84
16.01.2017 4 z 5

Prijemna oddechovka, zajimava zapletka. Bavilo me to a sympaticka mi byla i myslenka, ze vsechno se deje z nejakeho duvodu :) Ja proste Paynovy knizky muzu :)