Nevhodný návrh

Nevhodný návrh
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/489386/mid_nevhodny-navrh-PQe-489386.jpeg 4 1303 1303

Sophii Beckettové se nikdy ani nesnilo, že se jí podaří vklouznout na vyhlášený maškarní ples lady Bridgertonové, natož se tam seznámit s „krásným princem“. Přestože je dcerou hraběte, zlá nevlastní matka ji coby nemanželského potomka odsoudila do role služebné a zachází s ní jako s otrokyní. Teď se však Sophie v náruči šaramantního a pohledného Benedicta Bridgertona cítí přímo pohádkově. Bohužel s vědomím, že až odbije půlnoc, kouzlo vyprchá...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy Historické romány
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

An Offer From A Gentleman, 2001

emilieselden
18.09.2024 3 z 5

Nevím, jak je to možné, ale každý další díl je lepší a lepší. Tohle mě moc bavilo.
3,5*

Answera
17.09.2024 5 z 5

Tento třetí díl se mi vážně moc líbí. Úplně jsem si ho zamilovala. Jak už tady padlo inspirace z Popelky, pokud máte rádi Popelku, tak tento díl si vážně taky zamilujete.

Leňulaaa
11.09.2024 5 z 5

Tohle byl naprosto nádherný příběh, klasická Popelka, líbil se mi závěr. I když mě občas chování Benedikta odrazovalo, opět mi kniha přišla velice čtivá. Těším se na seriálové zpracování.

fle.urinka
11.09.2024 4 z 5

Další díl ze série Bridgertonových a jako vždy nezklamal.
Tentokrát se děj točí kolem Benedicta, druhého nejstaršího bratra. Oproti ostatním předchozím dílům máme zajímavou zápletku, která se od ostatních knih liší. Benediktův návrh byl opravdu zvláštní, ale nejspíš mě s ohledem na tehdejší dobu moc nepřekvapil.
Musím říct, že se mi děj moc líbil a opravdu vypadá, že se autorka nechala inspirovat Popelkou.

Dudlík08
09.09.2024 4 z 5

Třetí díl a třetí odpočinek, vlastně bych celý díl přirovnala opravdu k takové Popelce z Anglie z roku 1815 :)

alnovka82
02.09.2024 5 z 5

Četla jsem sérii na přeskáčku a Benediktovu dílu jsem se dost dlouho vyhýbala a četla ho s velkým časovým odstupem od ostatních. Možná i proto jsem z něj nakonec nadšená.
Oba hrdinové byli sympatičtí, ale měli svoje vnitřní boje, a občas se chovali jak malé děti - ona byla tvrdohlavá, on se urážel... Nakonec se ale dokázali domluvit a shodnout, přesně jak to ve správné pohádce má být.

Vendy1993
20.08.2024 5 z 5

Jen co jsem začala číst prolog, a stačily k tomu asi dva odstavce, v mysli mi začalo problikávat jediné slovo...POPELKA. A potvrdil mi to celý prolog a nakonec celá první část...hodně jsem se lekla, že bude taková celá kniha, ale naštěstí se to pak už rozjelo zajímavým způsobem a hlavně jinak než popelkovsky.

Hodně se mi líbila scéna u jezera ta neměla chybu

Nakonec musím říct, že mě příběh Benedicta a Sophie bavil zatím nejvíc...pokaždé když byli spolu jsem v duchu křičela na Sophii: Tak už mu to všechno řekni!!!! No a nakonec dopadlo vše tak jak jsem si myslela Hodně se mi také líbila scéna ve vězení, ta byla přesně to co závěr knihy potřeboval

Pozn.: matka Bridgertonová je sakra dobrá dohazovačka

Danielle22
05.08.2024 5 z 5

Kniha, která hned začátkem připomíná příběh o Popelce. Trochu mě to odradilo, protože by bylo hned jasné, jaké bude pokračování. Nicméně jsem po pár stránkách pochopila, že to nebude "tak jak to vypadá". Jako vždy knihy byla velmi čtivá a poutavá. TEN "návrh" mě opravdu překvapil - a určitě nebudu sama čtenářka. Těším se na další díl z už takřka kroniky linie Bridgertonů. Opět nelze jinak než 5*.

rilajaan
30.07.2024 4 z 5

Téma "Popelky" se prolíná celou knihou, což mě vážně bavilo. I když Benedict byl někdy "na zabití".

dana_vrana
25.07.2024 5 z 5

Jsem ráda, že byl příběh o něco málo akčnější a taky s konečně o trochu jinou zápletkou než díly předchozí. I když to bylo popelkovské klišé.

milena8281
21.07.2024 4 z 5

Příběh je doslova jako pohádka o Popelce. Nechybí humorné situace a vtipné dialogy. A protože historické romance jsou můj nejoblíbenější žánr, a navíc tahle série je brilantní, tak vřele doporučuji.

EvelineGray
16.07.2024 3 z 5

Na tenhle příběh jsem se těšila, protože Benedikt mi byl z Bridgertonových zatím nejsympatičtější postavou. Maličko jsem se ale bála té inspirace Popelkou a toho, že tím pádem bude příběh předvídatelný. Nakonec to byla za mě nejlepší část. Sophie byla skvělou hrdinkou a dialogy mezi rodinnými příslušníky Bridgertonů mi přišli geniálně vtipné, ale jinak... No já nevím. Asi jsem čekala, že Benedikt bude po celou dobu úžasný gentleman a trochu mě zklamalo, že si jel jen svoje potřeby, i když mu Sophie svoje traumata vysvětlila hned na začátku.

andrejci
09.07.2024 4 z 5

První díl, který budde mou premiérou ze světa Bridgertonových.
Já se moc tešila, protože Benedict patří v seriálu mezi mé oblíbené postavy. No a nemůžu si pomoc, ale tady se mi moc nelíbil.
Začátek byl skvělý. Převyprávění Popelky se mi líbilo a říkala, jsem si, že když to tak půjde dál tak si knížku opravdz užiji. Jenže potom přišel B s ,,milenkou". Tento nevhodný návrh mi vadilo poměrně dost. Takže jsem musella snížit hodnocení.
Co se týče Sophie tak ta byla skvělá. Jako hlavní hrdinka byla skvělá.
Co se týče konce tak ten byl moc hezký a Violet byla geniální. Benedict svoje chování taky napravil, ale Violet vyhrála konec na plné čáře.
Jsem zvědavá na další díl. Poslední zpracovaný takže jsem zvědavá co přinese.
Zatím u mě vede příběh Anthonyho a Kate.

knihárna
03.07.2024 4 z 5

Třetí díl Bridgertonových, jehož seriálového zpracování jsme se ještě bohužel nedočkali, je o Benedictovi a Sophie. Je to retelling Popelky, takže zlá macecha, dvě hrozné nevlastní sestry a jedna chudák holka, jejíž život je děsný.
Sophie je moc milá, po Kate možná trošku nudná? Ale já mám slabost pro drzý a sarkastický ženy, takže můj názor vůbec nemusíte brát v potaz.
Bohužel tehdy si člověk z vyšší společnosti nemohl vzít služebnou, aniž by to nezničilo život jemu a i celé jeho rodině, a tak se dostáváme k tomu nevhodnému návrhu. To se mi popravdě nelíbilo, udělat si ze Sophie milenku a mít s ní děti a zároveň mít manželku? Yuck Benedicte.
Naštěstí to vyšlo, tak jak to vyšlo a skončilo to dobře. Moje láska Violet tady byla opět úžasná, takže jsem spokojená.
Jdu na další díl!

evelýny
25.06.2024 5 z 5

Dnes večer jsem úplně jiná. Zítra se všechno rozplyne."
,,Pak musíme protáhnout tuto noc, aby trvala celý život."

Zakázala jsem si přemýšlet, zakázala jsme si hodnotit. Prodloužila jsem si noc a nechala se vtáhnout do pohádky o Popelce à la Bridgertonovi.
Trochu pýchy, trochu předsudku. Sem tam se mihne rozum a cit s kapičkou Christiana Greye.

Jednoduché, prvoplánové, škádlivé, naivní, laskavé, vtipné, kratochvilné čtení pro paní a dívky.
Konec lehce předvídatelný. Proč?

Protože je to pohádka...

P.S.:Mlha přede mnou, mlha za mnou...

P.P.S.: Seriál na Netflixu mě obklíčil, zajal, spoutal. Jsem zamřížovaná :-)

Audiokniha: vesele, hravě, citu plně čte Lucie Pernetová

Romaticka.4ever
25.06.2024 5 z 5

Tak tohle bylo velmi milé překvapení. Benedict mě v přechozích dílech vůbec nezaujala, ale chemie mezi ním a Sophií mě naprosto dostala. Navíc kniha měla pohádkový nádech, který se mi neuvěřitelně líbil a dodal knize kouzlo

Jenny46
12.06.2024 5 z 5

Návyková série a hlavně super oddechovka, jednohubka na večer...
Zbožňuji rodinu Bridgertonových taky jsem propadla kouzlu seriálu a knihy, i když jsou jiné vůbec mi to nevadí.
Skvělý pár protiklady se přitahují, což vytváří pěkný pohádkový příběh o tajemství a lásce.
Uvidíme jestli dostane příběh i seriálové zpracování

LenkaStr
08.06.2024 4 z 5

Jsem ráda, že jsem to po prvním díle nevzdala, protože tahle série má (zatím) vzestupnou tendenci a tenhle díl u mě i přes to popelkoidní klišé s přehledem vede. Hlásím se k týmu Benedict. A taky k týmu Violet, protože to jak vyjebala s hraběnkou? Jasná včelí královna.

Jane2016
05.06.2024 5 z 5

Třetí díl ze série Bridgertonů! Tentokrát se autorka v knize věnovala Benedictovi. Ten v seriálu zatím nedostal mnoho prostoru, a proto jsem vůbec nevěděla, co od knihy čekat.

Začátek byl dle mého názoru až moc ve stylu „Popelky“, ale to se během 80 stran změnilo. Po tomto začátku už přišla klasická slaďárna na kterou jsme od Julie Quinn zvyklí. Příběh byl krásný, dojemný a já otáčela stránku za stránkou, jen abych co nejdřív zjistila, jak to všechno dopadne!

Jsem velmi zvědavá, jestli tento díl bude také zpracován v seriálové podobě

Gabriela143
26.05.2024 4 z 5

Benedikt je môj obľúbený Bridgertone. Aj keď je dej taký popoluškovský, kniha ma bavila.