Nepouštěj se mé ruky

Nepouštěj se mé ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400571/bmid_nepoustej-se-me-ruky-PBL-400571.jpg 4 191 60

"Napětí, dlouho plánovaná pomsta a vzrušující zvraty. Francouzský thriller ověnčený řadou ocenění. Slunce, palmy, tyrkysové vody oceánu, ostrov Réunion a mladý pár s šestiletou dcerkou na dokonalé dovolené. Ta se ale brzy změní v noční můru, když Liane zničehonic zmizí a nechá za sebou jen rozházený pokoj. Její manžel Martial nejprve spolupracuje s policií, ale pak se i s dcerou dává na útěk. Z truchlícího manžela se v očích policie rázem stává hlavní podezřelý a hon na domnělého vraha a únosce dcery začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

Ne lâche pas ma main , 2014

Pavlnka
07.10.2018 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Trochu zvláštní styl, ale rozhodně zajímavá do poslední stránky. Určitě si přečtu všechny knihy autora.

orinka3
06.10.2018 3 z 5

Dostat se na ostrov Reunion, to se každému nepodaří. Takže jsem si s chutí početla o tamní krajině i obyvatelích. Zpočátku se mi zdál děj napínavý a byla jsem zvědavá, kam mě zavede. Ovšem ten konec...podle mě to dost pokazil a zdál se mi jako z nouze ctnost. Tak musím ubrat hvězdičky.

Sisssi
22.09.2018

Předvídatelné. Autor si opět nemohl odpustit svou obvyklou dávku patosu - manželé, kteří se ocucávají i v době, kdy jim jde o život a jeden z nich je samý puchýř a spálenina, to mi připadá opravdu jako rekvizita červené knihovny. Podobně slaďounký byl i konec Černých leknínů, kde stará Fanette najednou získá novou chuť do života, když k ní přijde její dřívější láska, případně happyendová scéna v porodnici, s jakou jsme se setkali ve Vážce. Další přeceňovaný autor.

Danago
14.09.2018 2 z 5

Pro mě velké zklamání. Knížka mě nebavila. Asi se mi od autora líbila opravdu hodně jen Vážka.

harena
08.09.2018 5 z 5

Překvapuje mě, že má kniha tak slabé hodnocení. Hned po prvních stránkách je vidět, že je to zcela jiný styl psaní, než v severských thrillerech, ale snad právě proto mě tento příběh chytil a nepustil až do konce - stejně jako i další kniha Bussiho "Maminka neříká pravdu". Styl psaní pana Bussiho mě baví a líbí se mi a přesně se mi strefil do nálady, proto dám i pět hvězdiček a těším se na jeho "Černé lekníny".

evasamankova
10.08.2018 3 z 5

Po Vážce a Černých leknínech je pro mě tato kniha zklamání. A jasně nejslabší. Poněkud chaotický styl vyprávění a tuctová zápletka . Škoda...

putpuda
02.08.2018 4 z 5

Váhala jsem při hodnocení, jestli dát 3* či 4... Tak zvláštní příběh. V podstatě po celou dobu nevíte co, proč, motaly se mi postavy... Ale stejně mě to lákalo číst dál a dál. Konec je skvělý, akorát jsem nějak nepochopila, proč vlastně rodina Bellionovic jela na Réunion? Jen tak na dovču? Nebo mi něco uniklo? Prozkoumala jsem ostrov Réunion.... o kterém jsem nikdy neslyšela.... No trávit dovolenou tam, by mi rozhodně nevadilo....
Zvláštní styl psaní, ale je to má třetí kniha od M. Bussiho, tak mě to nijak nepřekvapilo.
Určitě stojí za přečtení. Už se těším na Č. lekníny :D

ArwenAragorn
27.07.2018 5 z 5

Děj se odehrává v dokonale popsaném prostředí ostrova Réunion. Tady tráví dovolenou mladý pár s šestiletou dcerkou. Jednoho dne manželka zmizí a z manžela se stává hlavní podezřelý, když uteče i s dcerou.
Jedná se o čtivý, napínavý a dobrodružný thriller s mnoha zvraty. Jeho posledních asi sto stránek mě utvrdilo v tom, že jsem byla na velkém omylu, co se viny týče. Někdo totiž dokázal plánovat pomstu spoustu let.
Pane Bussi, je to moje první kniha od Vás a už jsem se stala Vaší fanynkou. Vzhledem k poměrně nízkému hodnocení této knihy předpokládám, že další budou naprosté bomby a moc se na ně těším.

pinkpop
24.07.2018 1 z 5

No tak to byla blbost.... Oproti třem předešlým knihám velký pokles dolů!

BaNaMa
16.07.2018 4 z 5

Od tohoto autora to byla moje první kniha a mohu říci, že jsem byla nadšená. Určitě sahnu v knihovně po další Ještě mám doma Černé lekníny-doufám, že to bude stejně dobrý :-)

SimonaP
14.07.2018 3 z 5

Kniha byla čtivá, napínavá, ale jak to celé asi je mě napadlo zhruba v půlce knihy. Ale jinak pro mě druhá nejlepší kniha od autora.

PetraBery
10.07.2018 3 z 5

V další knize nám autor připravil příběh zmizelé Liane. Stojí za jejím zmizením manžel Martial? Nebo je všechno jinak? Autor psát určitě umí, o tom jsem se již několikrát přesvědčila. Tato kniha za mě byla z jeho děl asi nejslabší, přesto za přečtení stojí. Kdo má rád napětí, zvraty a celkem nečekané rozuzlení, přečtením chybu neudělá.

ivousekk
28.06.2018 3 z 5

Po dlouhé době knížka, u které mám smíšené pocity. Příběh, zápletka, rozuzlení, prostředí Reunionu, to je vše super. Hned jsem si o Reunionu zjišťovala víc věcí, koukla na mapu, fotky. Ale minimálně první třetinu knížky jsem se nemohla začíst. A i potom jsem nebyla schopná u knížky vydržet delší dobu, často jsem ji odkládala. Proto mi přečtení trvalo tak dlouho. Nedokážu říct, čím to bylo. Asi styl psaní. Protože, když mě knížka baví, stačí mi na přečtení pár dní. V tomto případě se to bohužel nekonalo.

alibaba72
17.06.2018 5 z 5

Tak to byla skvělá detektivka :-)

HaHa11
16.06.2018 4 z 5

Bylo to čtivé a napínavé, dějově nepředvídatelné a s nečekanými zvraty, odehrávalo se to v exotickém prostředí. Dost dobré čtení to bylo ....., ale Černé lekníny to nebyly ani náhodou!

Šánka
10.06.2018 4 z 5

Chytla a už nepustila stejně, jako autorovy předešlé knihy. Čtivý příběh, napětí je krásně vrstvené a postavy se nám před očima mění, jak chameleoni. Pan Bussi dokáže výborně manipulovat se čtenářem s jeho sympatiemi k postavám, které umí mistrně během pár kapitol zvrátit.
Možná to není jeho nejlepší kniha, ale mě jeho styl psaní baví, je zapamatovatelný a není to ,,jen" thriller, dává nám i něco navíc, a to se mi na jeho knihách líbí ( řekla bych, že M. Bussi je francouzská odnož Petera Maye :-)), prostě skvělý vypravěč.

happy-smile
30.05.2018 4 z 5

Hned jak jsem knihu začala číst, tak mi na mysli vytanula kniha Zmizelá (nečetla jsem, jen viděla film). Sice se to četlo v podstatě samo, a jak je u Bussiho zvykem, jsem taky hodně ocenila popis reálií, což byl tentokrát francouzský ostrov Reunion. Ale jinak mám dojem, že je to jeho nejslabší kniha a že rozuzlení bylo lehce předvídatelné, což je u Bussiho knih docela nevídaná věc.

iška
30.05.2018 3 z 5

Takový dobrý průměr. Minulé tituly se mi líbily více. Ale jako taková oddychovka do horkého dne to šlo.

zuzana2599
20.05.2018 4 z 5

Přečetla jsem všechny knihy autora vydané u nás, ale tato byla asi nejslabší.
Příběh odehrávající se na ostrově Réunion probudil sice duchy minulosti, byl docela čtivý, ale nedokázal mě až tak pohltit, jak to mám ráda. Nadchnout...
Po dočtení se nedostavily žádné emoce, pocity, byla to kniha, která nezůstane v mé mysli dlouho... Snad další kniha autora potěší víc.

Pajčula
10.05.2018 3 z 5

Asi takhle: autor si u mě nahodil laťku vysoko, ale po této knize cítím opravdu zklamání. Takový knižní Mekáč. Často to držím zuby nehty, abych nepřeskakovala - u téhle to tedy nehrozilo. Fajn, Liane zmizela nebo byla zabita. A dál? Dočteno. Neurazí. Nenadchne. Aspoň za mě. Ale samozřejmě další novinku neodmítnu ;-)