Nepouštěj se mé ruky

Nepouštěj se mé ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400571/bmid_nepoustej-se-me-ruky-PBL-400571.jpg 4 191 60

"Napětí, dlouho plánovaná pomsta a vzrušující zvraty. Francouzský thriller ověnčený řadou ocenění. Slunce, palmy, tyrkysové vody oceánu, ostrov Réunion a mladý pár s šestiletou dcerkou na dokonalé dovolené. Ta se ale brzy změní v noční můru, když Liane zničehonic zmizí a nechá za sebou jen rozházený pokoj. Její manžel Martial nejprve spolupracuje s policií, ale pak se i s dcerou dává na útěk. Z truchlícího manžela se v očích policie rázem stává hlavní podezřelý a hon na domnělého vraha a únosce dcery začíná.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

Ne lâche pas ma main , 2014

jjzk
24.07.2019 4 z 5

Za námět a rozuzlení dávám 4* Nemohla jsem se odtrhnout od čtení.

irca3468
24.06.2019 3 z 5

Knihu jsem četla kvůli zvolené lokaci a Čtenářské výzvě. Nečetla se mi úplně dobře, nesedělo mi jednání postav, ale díky závěru to nakonec nebyla taková hrůza. Letní oddechovka, ale další knihy autora asi vyhledávat nebudu.

sabca
21.06.2019 5 z 5

Tak tato kniha mě úplně pohltila. Začetla jsem se a nemohla přestat dokud jsem jí nepřečetla. Byla pro mě daleko lepší než Černé lekníny, kterou jsem četla jako první od tohoto autoru a určitě si přečtu i další. Vraha jsem jako obvykle neodhadla. Knihu doporučuji

i.stefany
05.06.2019 3 z 5

Tak já patřím do skupiny těch, kterým styl psaní tohoto příběhu tak moc neseděl. Nepopírám originalitu námětu, ale nedokázal mne vtáhnout a přesvědčit natolik, abych mu zcela věřila. Postavy se chovaly nepřirozeně, malé děvčátko na svůj věk velmi statečně a ten závěr...

Sametka81
24.05.2019 3 z 5

Právě jsem dočetla tuto knihu, která byla první od tohoto autora. Na začátku knihy jsem si říkala, že mi vůbec nesedí styl psaní. Dost jsem se přemáhala v knize pokračovat. Nakonec jsem to nevzdala a knihu dočetla. Dávám autorovi šanci a mám tu připravenou Vážku. Snad mě chytí hned od začátku.

adnov
04.04.2019 2 z 5

Četlo se to celkem dobře, ale přišlo mi to nelogické. A škoda, pozor spoilery, tolika zbytečných vražd. Bylo mi jich líto. Ještě že hl.hrdinove přežili. Proč se ale na ostrov vůbec vraceli. Proč se báli říct nač potřebují policejní ochranu? Proč po zmizení neřekl pravdu? Nehledě na to, jak ke zmizení vůbec došlo - to jako unoskyne čekala v převlečení před hotelem kdyby náhodou....

Greenfingers
25.03.2019 4 z 5

U Bussiho máte záruku, že námět jeho románu bude originální. Přečetl jsem již hezkou řádku thrillerů, jejichž příběhy mi jaksi splývají v jeden - šílený masový vrah, rafinované způsoby vraždy po předchozím mučení a závěr, v němž pachatel je po boji dopaden. Michel Bussi je pro mně v tomto směru příjemným osvěžením.

Kocourek
20.03.2019 4 z 5

Mé první seznámení s Bussim bylo zajímavé. Napínavý příběh tak trochu jinak a určitě sáhnu ještě po dalších jeho knihách.

ddkk
13.03.2019 4 z 5

Mám ráda Bussiho romány a skoro se zdráhám je nazvat thrillery...Jeho knihy mají atmosféru, která vás dokáže doslova pohltit. Jeho vyprávěčský styl je ovlivněn i jeho vědeckou specializací, takže čtenář v jeho knihách vlastně cestuje, dovídá se spoustu zajímavostí o místě, kde se děj odehrává, nenápadně je vzděláván a aniž si to uvědomuje, najednou je doslova "doma" na místech, která nikdy předtím nespatřil...V Nepouštěj se mé ruky jsem poprvé v životě procestovala Réunion a byla jsem překvapena, jak zajímavé místo tento francouzský zámořský departement vlastně je. Jak zajímavá směsice různých lidských ras tu pospolu žije, jak komplikované vztahy tu mnohdy mezi nimi panují. A což teprve přírodní podmínky! Stačí si vzít k ruce google maps a čtenář nestačí zírat...Navíc se doví i o místních klimatických zvláštnostech, které sehrají zásadní roli v příběhu...Moc se mi to líbilo a samozřejmě i příběh sám. A vůbec mne nenapadlo řešit uvěřitelnost nebo reálnost toho, co se vlastně stalo...Vždyť je to literární dílo a ne vědecká studie a já jsem se dobře pobavila :-)
Knihu i autora opět doporučuji.

HanaMalina
11.03.2019 3 z 5

Moje první seznámení s autorem. Knížka nebyla vyloženě špatná, četla se opravdu dobře, ale některé situace mi přišly trochu nereálné. Naopak se mi moc líbilo popsání ostrova, člověk se i něco málo dozví o reáliích Réunionu.

jana79
24.02.2019 5 z 5

Opet dalsi kniha do me knihovnicky od tohoto autora. Opet brilantni opet se cte dokud ji nedočtete. prostě super

Peyka
03.02.2019 3 z 5

Musím souhlasit s předchozím čtenářem, taky pro mě nejslabší Bussiho dílo. Neříkám, že je kniha špatná, nicméně jsem u autora zvyklá na jiný standard. Kontrast tropického Réunionu v Indickém oceánu s několikanásobnými vraždami se mu povedl zachytit, ale příběh chvílemi stagnoval. Bussi vždycky seznámí čtenáře i s daným prostředím, kolikrát se dozvíme i něco z historie. V tomhle příběhu čtenář ale kolikrát pátrá a nudí se. Autor vykreslil i dost nereálné scenérie, horko těžko si něco vůbec představit, viz sestup ze soutěsky či "unášení" na moři. Konec je hodně přitažený za vlasy. Navzdory všemu mě to láká ostrov navštívit. :)) stejně, jako když jsem četla Černé lekníny. V tomhle je Bussi mistr a proto patří mezi nejlepší současné autory.

gordon13
09.01.2019 3 z 5

Tak tohle je zatím nejslabší Bussiho kniha, příběh značně přitažený za vlasy, přesto mám pro jeho styl psaní opravdu slabost, tak 3,5 hvězdy...

Mituli78
08.01.2019 3 z 5

Bussi se mi moc líbí, odpouštím mu v jeho knihách i ty konce alá červená knihovna, bylo by sice daleko lepší, kdyby si je odpustil on, ale stejně, pro mne je to opravdu dobrý vypravěč s opravdu dobrými příběhy.

jasmína
29.12.2018 3 z 5

Musím dát jen tři hvězdičky.

Chvílemi mi to připomínalo sci-fi, a to opravdu můj šálek kávy není..

Ale přečetla jsem celou knihu, moc jsem přála, aby všichni (ti dobří) , přežili.

ctenarkaEva
29.12.2018 2 z 5

Trochu nezvyklý styl vyprávění, spousta postav, které se mi občas pletly. Příběh se četl dobře, ale některé zápletky a situace mi přišly až moc překombinované. Vyprávění šestileté dívky mi přišlo absolutně neodpovídající myšlenkám dítěte tohoto věku. Ještě mám v plánu si přečíst Vážku, jsem zvědavá, jestli bude působit podobně nebo úplně jinak.

intelektuálka
18.11.2018 4 z 5

Tady se blíží sněžení - a tak jsem se ráda vyhřívala na ostrově Réunion -

navíc s autorem, kterého už znám a o němž vím, že opět nabídne namíchaný koktejl se spoustou postav a tajemstvím, které tíží...

Není to thriller plný drsných scén - je to thriller dobrého vypravěče...

Určitě doporučím - ale u mne stále vedou Černé lekníny.

niknikita
10.11.2018 5 z 5

Možná jsem našla dalšího skvělého vypravěče, který čtenáře zavede na cestu a nepustí ho, dokud nedojde na konec. Jeho jazyk je jasný a nekomplikovaný a moje ego dostalo tu správnou dávku adrenalinu. Michel Bussi mne prostě dostal, tak díky za poutavý příběh, sympaťáku!

micha-ella
16.10.2018 4 z 5

Detektivka z exotického prostředí. Hodně hustá, hodně přehnané nereálné scény, desítky zvratů. Fakt napínavé! Mně vadil styl psaní, stejně jako u Vážky. A konec jak z béčkového filmu, ale kdo by chtěl jiný?

vladenask
14.10.2018 5 z 5

Super čtení. Napínavé a překvapivé zvraty