Neohlížej se

Neohlížej se https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/291669/mid_neohlizej-se-tmK-291669.jpg 4 472 107

Samanta je ve vlastním životě cizinkou. Až do té noci, kdy se svou nejlepší kamarádkou Cassie zmizela, o ní všichni říkali, že má všechno – bohatství, popularitu i přítele jako ze snů. Samantu sice naleznou, na nic si však nepamatuje. Neví, kdo je, ani co se té osudné noci událo. Zatímco se snaží pospojovat úlomky své minulosti dohromady, uvědomuje si, že o takový život, jaký dřív vedla, nestojí. Stará Sammy byla totiž docela zlá holka a je zřejmé, že s Cassie ji pojilo spíš nepřátelství. Samanta si je jistá, že ztráta paměti je pro ni jako výhra v loterii. Dostala druhou šanci, aby mohla být lepší dcerou, sestrou a přítelkyní. Bláznivě se zamiluje do Carsona Ortize, kluka, kterému na ní vždy záleželo a k němuž se ta stará Sammy nechovala hezky. Cassie ovšem stále není k nalezení. Pravda o tom, co se jí té noci stalo, je však pohřbena nejen hluboko uvnitř Samantiny hlavy. Zná ji i někdo jiný, někdo, kdo se chce ujistit, že o ní dívka pomlčí navždy. Samanta chce pouze jediné – zjistit pravdu. Jestli se jí podaří oživit vzpomínky na osudnou noc, bude se moct konečně posunout dál. Ale co když na tom, aby si nevzpomněla, závisí její život?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Baronet

Don't Look Back , 2014

Kolka97
03.12.2016 5 z 5

Super knížka, stejně jako všechny této autorky.

LindenSky
08.11.2016 5 z 5

Ufff z úplně jiného soudku, než normálně J. Lynn píše, ale bomba. K tomu prostě není co dodat, ten konec mě opravdu dostal a měla jsem hodně smíšený pocity! Vřele doporučuji všem, stojí to opravdu za to ;)

oskli
02.11.2016 4 z 5

Tuhle knihu jsem vzala spíš omylem, ale nelitovala jsem, ačkoli to není zrovna žánr, který vyhledávám. Kniha se četla fakt dobře, i když jsem dost brzy vytušila pointu. Styl psaní je fajn, vypravěčský talent autorce nechybí... ale kdyby mi bylo o 20 let méně, užila bych si knihu určitě víc a dala plný počet hvězd :-)

Lenka.Vílka
04.10.2016 2 z 5

Asi jsem se propadla do jiné reality. Knihy na podobné téma mám ráda, ale bez tohohle "teen kabátku". Ty totiž většinou nedočtu, ale "Neohlížej se" jsem zkusila čistě kvůli autorce. Mé hodnocení je z 90% výsledek čtivosti (to Jennifer prostě umí) a 10% za příběh. Po přečtení jsem v sobě neměla nic. Jenom, že už je dočteno. Škoda :(

mikika
25.09.2016 3 z 5

Překvapivě dobré. Jen kdybych před časem nečetla něco s naprosto shodnou pointou, užila bych si knihu víc. Takhle jsem si jen potvrdila podezření...

M.B.
29.08.2016 4 z 5

Knížka byla velmi napínavá, těžko se od ní odtrhávalo (ale musela jsem :-)). Jde o jiný styl než jsem u J.Lynn zvyklá, trošku mi to připomínalo Zmizelé dívky a Chvíle před koncem. Mrzí mě ten nerozpracovaný, zrychlený konec, popravdě mi to pokazilo celé čtení. Chybělo vysvětlení motivů (Samantha a Del) i vztahů (Samantha a Cassie). Taky je trochu škoda, že nebyl větší posun ve vztahu s Carsonem. 3,5*

FreshPatty
21.08.2016 5 z 5

Páááni, po dlouhé době kniha, která ai zaslouží všech pět hvězdiček. Tady tomu příběhu vůbec nic nechybělo. Nemám ráda knihy se středoškolskou tématikou a sedmnáctiletými slečnami, avšak v tomhle případě bylo tohle odsunuto někam hodně daleko a já brala stránky po deseti, abych se dozvěděla, jak se to všechno vyvrbí. Kniha dočtená za nedělní odpoledne a to už je co říct. Nebudu prozrazovat vůbec nic, kniha má spád a do posledni chvíle se zatajeným dechem čekáte, kdo vlastně za vším stojí. Rozhodně DOPORUČUJU!

alzbeta4340
21.08.2016 4 z 5

Docela napínavé čtení se sugestivní znepokojivou atmosférou. Psáno evidentně pro mladší čtenářky, přesto to není slaďák, spíše mi příběh přišel určitým způsobem drsný.

maid
20.08.2016 4 z 5

Dobré letní čtení. Není to nic intelektuálního, ale knížka je to překvapivě čtivá. Občas bych měla výtky k překladu (některé slovní obraty působily trošku těžkopádně), ale jinak spokojenost.

hruskovalucie93
17.08.2016 5 z 5

Super! Mám ráda takové knihy. Děj napínavý od začátku do konce, super postavy. Kniha velmi čtivá, nemám co dodat. Hodnotím 5* a těším se na další knihy od této autorky.

Turquoise
07.08.2016 4 z 5

Vítejte ve světě zbohatlíků. Bezcitné mrchy a frajírci jsou tu na denním pořádku. Tohle ale nebude klasická love story, na jaké jsme u J. L. A. zvyklí...
Příběh mě zaujal, bylo to opravdu poutavé, někdy mi až běhal mráz po zádech. Kromě toho urychleného konce nemám knize co vytknout. Staré Sammy jsem opravdu nerozumněla, jak se mohla chovat, tak, jak se chovala? Jak mohla odpustit Delovi to co jí udělal? Někdy mě děsila myšlenka, že to byly děti. Děti, kterým zmizely spolužačky a oni řešili oblečení, vztahy s klukama, pomlouvali Cassie i když pak věděli co se stalo... Za celou knihu jsem na chuť Cassie nepřišla, připadala mi jako dost dobrá manipulátorka, která to s ovládáním Sammy uměla.
Opravdu mě mrzí, že ten konec autorka víc nerozepsala, chybělo mi tam například, jak to pak probíhalo ve škole, když vyšla pravda ven, nebo jestli se k tomu pak vyjádřila i matka Cassie...
Každopádně, kdo nechce číst typickou slaďárnu, ale má chuť po něčem pátrat, tahle kniha by se mu mohla líbit.

Samira
04.08.2016 5 z 5

U autorky andělé zapomněli, že už jí talent dali a tak přidávali dál, jinak si to vysvětlit nedovedu. Její knihy jsou sázkou na jistotu, přesto musím zrovna tuto konkrétní vyzdvihnout, v mých očích je jiná a prostě skvělá.
Už dlouho jsem nebyla tak napnutá a neužila si každý drobný detail tohoto pátrání po ztracených vzpomínkách, sama sebe a celé té na první pohled nečitelné záhady.
Kromě úžasné hrdinky vám toto čtivé a lehce podané, avšak rozhodně dramatické vyprávění zpříjemní Carson, kterého si zamilujete hned v prvním obraze a jistě se k němu ještě vrátíte.
Celkově doporučuji nejen ženám.

Recenze v záložkách

veronika9143
28.06.2016 5 z 5

Kniha, která mě dostala, pořád jsem měnila okruh podezřelých a to mám ráda. Samanta byla po proměně, prostě rozkošná a celkově to na mě působilo dobře. Mohu jenom doporučit.

blonďatá.luc
26.06.2016 5 z 5

Knížka, od které se nedalo odtrhnout. Bylo zajímavé sledovat vývoj postav i samotný děj, který neustále gradoval. Příběh byl lehce uvěřitelný a překvapivě se mi podařilo odhadnout kdo a proč byl dotyčný viník. Ideální čtení na večer.

DK197
26.06.2016 5 z 5

Paráda. K této knížce není skoro co dodat. Pohltil mě příběh o jedné ztrátě paměti. Naprosto. Navíc jsem neměla nejmenší tušení, jak to skončí. Prostě krásně napsané. A oblíbila jsem si minimálně dvě postavy a perfektně si odpočinula u milostné linky. Jenom doporučuji!

Lucie_D
18.06.2016 5 z 5

Tuto knihu jsem dlouho odkládala, ale nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Nelituji ze jsem ji četla opravdu úžasná kniha. Doporučují

gadra
26.05.2016 5 z 5

Knihu vřele doporučuji. Kdybych nemusela ráno vstávat, tak ji dám za jednu noc. Protože to je pořád: ještě jednu kapitolu a jdu spát, ještě jednu, ještě jednu..... a pak je najednou půl třetí ráno. Příběh vás strhne a nemůžete přestat, protože ptřebujete vědět, kdo to byl

Haňulec
16.05.2016 5 z 5

Naprosto dokonalá knížka. Měla krásný děj, člověk se od ní nedokáže ani odtrhnout. Přečetla jsem ji jedním dechem a mohu ji jen doporučit. Škoda že, nejde dat víc * než jen 5.

cukrovka
08.05.2016 5 z 5

Velmi zajímavé téma. Knížka se četla sama. Musí být hrozné ztratit paměť a nepamatovat si ani své jméno. Ta nejistota, jestli lidé okolo mě říkají pravdu. Nevědět komu věřit a komu ne. Nevěřit ani sama sobě. Pěkně napsané, napínavé.

PetraBery
07.05.2016 4 z 5

Čtivý oddechový příběh středoškolské bohaté studentky... Jak se člověk může změnit, pokud ztratí paměť? Lze začít znovu a jinak? Knížka se četla skoro sama, Samanta mi byla sympatická (po ztrátě paměti) a Carson byl téměř dokonalý... :o). Líbilo, ideální na odpočinek.