Nemusí být vždycky kaviár

Nemusí být vždycky kaviár https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/248664/mid_nemusi-byt-vzdycky-kaviar-zBV-248664.jpg 4 337 68

Thomas Lieven, atraktivní, inteligentní muž, jenž vládne několika světovými jazyky, má dvě lásky: ženy a vaření. Při vaření dostává ty nejlepší nápady, které mu leckdy zachrání život. S úsměvem a šarmem zvládá nebezpečí, do nichž se za druhé světové války dostává jako agent tajných služeb spojeneckých zemí a zároveň německého abwehru. Sympatický hrdina „bez bázně a hany“ dokáže být i podvodníkem a svůdcem, ale nikdy nezradí své zásady, k nimž patří odpor k násilí, hlouposti a fanatismu, ale i schopnost racionálního jednání a pochopení pro lidské slabosti.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Es muss nicht immer Kaviar sein , 1984

tulakJack
01.05.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih co jsem kdy četl.

BobbyB
05.03.2013 5 z 5

Musím napsat, že jsem se dlouho u knihy tak nezasmál :-) Chytlavé, veselé, napínavé, i když občas hodně "deus ex machina" a pokud nehodláte vařit, tak recepty trochu zdržují ;-)

Arcisit
13.11.2012 5 z 5

Jedna z nej knih co jsem četl!

Mishu
15.01.2012 4 z 5

V knížce je vyprávěn příběh Thomase Lievena, člověka, který touží hlavně žít klidný život. To mu však není dopřáno. Za druhé světové války postupně slouží několika zpravodajským službám jako tajný agent, který si však vždy dojedná speciální pdomínky pro svou práci. Lieven je totiž zapřísahlý pacifista.
Zpočátku mne kniha moc nebavila, jedno neuvěřitelné dobrodružství střídalo ještě neuvěřitelnější dobrodružství. Příběhu jsem jakoby nemohla uvěřit. Postupně mne ale osud Thomase Lievena úplně vtáhnul a já se od knihy nemohla odtrhnout. Určitě stojí za přečtení - třeba už jen kvůli těm receptům, kterými Lieven vždy okouzlí své protivníky a podaří se mu zvrátit nepříznivý vývoj situace...

mysterygirl
23.11.2011 1 z 5

Rozvleklý, zdlouhavý..Od 2.poloviny mě to přestalo bavit.

Alma-Nacida
30.11.-0001 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha od Simmela. Světová špionáž se třese, Bonde, styď se, neumíš asi ani čaj. :-)

Cajda
30.11.-0001 5 z 5

tak touto knihou jsem před 12lety totálně propadla panu Simmelovi.... Sehnala jsem si ji teď i v originále a právě ji postupně louskám... Jistě ji přečtu ještě několikrát.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Mimo to, že hlavní hrdina jde z dobrodružství do dobrodružství, je kniha hodně zajímavá tím, že je tady spousta zajímavých receptů. Hlavní hrdina prostě vaří, ať ve chvílích štěstí nebo krize, či v nebezpečí.