Sestřičky ve víru osudu

Sestřičky ve víru osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406595/bmid_sestricky-ve-viru-osudu-mtc-406595.jpg 5 247 69

Nemocnice Nightingale série

Helen, Dora a Millie studují ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale a jsou v posledním ročníku. Vše se na první pohled zdá růžové, ale ve skutečnosti se s nimi život nemazlí. Helen právě stojí na své životní křižovatce, bojuje s dominantní matkou, a to jak o svůj milostný život, tak o svou budoucí kariéru. Dora stále miluje Nicka, který je však manželem její nejlepší kamarádky Ruby. Ta ale v sobě skrývá temné tajemství, jež jí může zničit i manželství. Millie má starosti o svého snoubence, který byl poslán do Španělska, kde právě zuří občanská válka. To vše se odehrává na pozadí blížící se světové války, jejíž hlas začíná být slyšet i v Londýně.... celý text

katerina.marko
19.02.2021 5 z 5

Další pokračování opět nezklamalo i přes to, že bylo dost smutné... Ukápla i slzička.

Anna1975
14.02.2021

Super.

Blondebookdevil
04.02.2021 5 z 5

I když obálka může klamat, série z nemocnice Nightingale není žádnou červenou knihovnou. Pohodový román od Donny Douglas, v pořadí 3., sleduje další příhody tří hlavních hrdinek - sestřiček - Helen, Dory a Millie. Každá z nich má další starosti, ať už je to matkou neschválený vztah; strach o bratra, který podporuje prvotní fašismus anebo obavy o přítele, který má odjet do Španělska v době začínající občanské války.
Jakkoliv autorka zvládne propojit osudy hrdinů, vždy se jí to povede a tahle série je mojí hoodně oblíbenou.))

EvikU.
18.01.2021 5 z 5

Pořád je stále stejně čtivé. Škoda, že to musím přerušit, protože další dva díly už nemám k dispozici. Nevadí. Počkám si.

Tentokrát to bylo snad ještě víc napínavý a hlavně smutný. Slzy se mi nevyhnuli. Moc jsem přála Helen a Charliemu štěstí. Opravdu hezká kniha, moc doporučuji.

sabca
18.01.2021 5 z 5

Zase nemohu dát méně než 5 hvězdiček. Série mě baví a když tento díl byl vyjímečně smutný, líbil se mi. Teď se co nejdříve pustím do 4. dílu a pak budu čekat na vydání 5. Doporučuji přečíst celou serii.

Arsi
12.01.2021 5 z 5

Smutný díl, ale jinak skvělá série.

Ira13
07.01.2021 5 z 5

Tento díl je trochu smutnější, ale i tak opět velmi čtivý

zimolka
30.12.2020 5 z 5

Nádherná série.I slzička ukápla.Helen mi bylo líto.

Noisette73
05.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Za toho Charliho hvězdička dolů, přece jen špatných konců je v životě plno a tohle je červená knihovna, tak by to přece jen mohlo skončit pohádkou, třeba jen pro tentokrát....
Tak jsem zase chudší o tolik slz......

tittanie
16.08.2020

Tahle ta série mě opravdu baví. U některých pasáží jsem brečela jak želva, ale postavám fandím a příběh se mi moc líbí. Hned jsem se pustila do čtení dalšího dílu.

TaLu
14.06.2020 4 z 5

Zprostředkování služby sester před druhou světovou válkou formou příběhů a osudů jednotlivých studentek, je především odpočinkovou četbou, i když při každodenní úklidové i ošetřovatelské práci se nepředstavitelně nadřou. Tentokráte mě zaskočilo, že autorka poměrně dramaticky a nečekaně změnila charakter některých postav. U Joea to působilo velmi neuvěřitelně a o jeho sestře ani zmínka. Fašistické hnutí "černých košil" přešlo od plamenných projevů k hnusným činům, především proti židovských obyvatelům a s následky jejich řádění se potýkají i naše známé sestřičky. Autorka do příběhu zahrnula historická fakta zajímavým způsobem. Silná linka životní lásky Helen a Charlieho moje hodnocení opět zvedla. Poslední třetina knihy je plná zvratů a dramat. Celkově opět příjemné čtení.
"Koneckonců, kde jinde se má člověk zahojit než v nemocnici?"

rozvera
07.06.2020 4 z 5

Zajímavě napsaný příběh o působení praktikantek ve známé londýnské nemocnici z druhé poloviny třicátých let dvacátého století, jejich malá osobní vítězství i prohry . Toto vše je situováno do doby,kdy se schyluje k druhé světové válce.

orinka3
29.05.2020 5 z 5

Kultivovaná četba pro ženy. Ani chvilku jsem se nenudila, hrdinkám příběhu upřímně přeju chvíle štěstí a velkou lásku.

tami1
30.01.2020 5 z 5

Třetí díl mé oblíbené série je stejně dobrý jako ty ostatní, možná lepší.
Dívky se snaží naučit vše potřebné pro své budoucí zaměstnání. Na to dohlíží armáda velmi přísných a zásadových zdravotních sester. Vše probíhá na pozadí převratných změn ve společnosti. Úloha žen se mění, spousta z nich se chce vdát, ale zároveň se chtějí věnovat své profesi. V Evropě se začíná vzmáhat hrozné fašistické hnutí. Hitler se těší velké oblibě i ve staré dobré Anglii.

ctenarkaEva
05.01.2020 3 z 5

Pohodové čtení, tento díl se mi líbil víc než druhý, ale o něco méně než první. Určitě si přečtu i další pokračování.

Martina023
01.01.2020 5 z 5

Pohodové čtení, ráda jsem se zase ponořila do života sestřiček.

AndreaP.
09.11.2019 5 z 5

Nádherná série a stejně jako ostatní zde se už nemůžu dočkat dalších dílů. První i druhý díl byl úchvatný, hltala jsem je, zamilovala si tři hlavní hrdinky i další postavy, ovšem tento třetí díl trhl u mne rekord, nejen že jsem u něj brečela jak želva nad příběhem Helen, tak v okamžiku, kdy mi blikla v knihovně rezervačka a já si jí vyzvedla, tak jsem se začetla a knihu neodložila až na poslední stránce.

kaja77
04.11.2019 4 z 5

Stejně jako předchozí díly příjemné čteni ...co je k neuvěření je rozdíl v morálce tehdy a dnes.

DasaN
27.10.2019 5 z 5

Velmi příjemné čtení, zajímavý děj a také pěkně popsaná atmosféra blížící se války.

Hermínka
20.08.2019 5 z 5

Tato série je opravdu skvělá. Jediné, co mě zklamalo, bylo to, že hned po přečtení 3. dílu nemůžu číst díl 4. :-) Osudy hrdinek se prolínají, zamotávají, druhá světová válka je skoro za rohem a ve společnosti to začíná vřít.
Pevně doufám, že 4. díl vyjde ještě letos, protože při dosavadní frekvenci jeden díl za rok by se čtenáři dočkali posledního dílu za 7 let.

zdravotní sestry ošetřovatelství

2017  86%Sestřičky
2018  90%Sestřičky v nesnázích
2021  92%Sestřičky a jejich tajná přání
2019  93%Sestřičky na příjmu
2019  93%Sestřičky ve víru osudu

Kniha Sestřičky ve víru osudu je v