Sestřičky ve víru osudu

Sestřičky ve víru osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406595/bmid_sestricky-ve-viru-osudu-mtc-406595.jpg 5 247 69

Nemocnice Nightingale série

Helen, Dora a Millie studují ošetřovatelství v prestižní londýnské nemocnici Nightingale a jsou v posledním ročníku. Vše se na první pohled zdá růžové, ale ve skutečnosti se s nimi život nemazlí. Helen právě stojí na své životní křižovatce, bojuje s dominantní matkou, a to jak o svůj milostný život, tak o svou budoucí kariéru. Dora stále miluje Nicka, který je však manželem její nejlepší kamarádky Ruby. Ta ale v sobě skrývá temné tajemství, jež jí může zničit i manželství. Millie má starosti o svého snoubence, který byl poslán do Španělska, kde právě zuří občanská válka. To vše se odehrává na pozadí blížící se světové války, jejíž hlas začíná být slyšet i v Londýně.... celý text

Danago
16.01.2022 5 z 5

Stále stejně pěkné, poutavé čtení. Tentokrát to bylo smutnější a dojemnější. Co nejdříve se pustím do dalších dílů.

evineckY
08.01.2022 5 z 5

Tak jsem se já hloupá místo 1 pustila omylem hned do třetího dílu a moc se mi
kniha líbila. Bylo to dojemné, slzavé, ale i vtipné. Je mi líto, ale do dalšího dílu se
teď nepustím, protože bude pokračovat válkou a od té si tentokrát musím dát odstup.

katallinka
30.12.2021 5 z 5

Tahle série je skvělá. Neustále se musím usmívat a nemůžu se rozhodnout, která dějová linka mě baví nejvíc. Tentokrát mi i slza ukápla, moc jsem si všechny postavy oblíbila. Brzy se pustím do dalších dílů.

xxbarbarelaxx
22.12.2021 5 z 5

Zase krásné čtení. Chvílemi se mi tlačily slzy do očí. Musím si hned přečíst další díl! Jsem zvědavá jak se zase bude dál rozvíjet příběh.

hzd
07.12.2021 5 z 5

Krásná knížka, jdu hned na čtvrtý díl. Pro mě byl tento díl zatím nejhezčí.

ANDY28
03.12.2021 5 z 5

Nádhera

knihovniceS
19.10.2021 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu
Třetí díl série Nightingale jsem hltala od začátku do poslední stránky. Epizody jsou silné, napětí, sevřený krk a slzy nechybí. Ale jsou i humorné scény, které pobaví. Zatím tento díl byl pro mne nejlepší. Večer na mne čeká pokračování - Sestřičky na příjmu. Dávám 5 hvězd.

4xbabča
02.09.2021 5 z 5

Ani třetí kniha Sestřičky ve víru osudu svým pokračováním opět nezklamala, naopak moc potěšila. Příběh zdravotních sestřiček Helen, Dory a Millie je hezký a napínavý a už se těším na čtvrtou knihu. A číst tuto sérii knih je opravdu radost.

Charlotta30
19.07.2021

(SPOILER) Paráda! Zase jsem se o knížky nemohla odtrhnout a jdu do dalšího dílu.
Děvčata opět zápasí se svými úkoly v nemocnici a každá má zase nějaké trable.
Nové postavy opět zaujmou svým příběhem.
Každá další kniha je lepší a lepší.
Doru mám opravdu ráda, ta holka má přehled a je velmi praktická. Příběh Helen je smutný a byla jsem z toho naměkko.
Hezký pohled do nemocnice před 2. světovou válkou.
A postranní příběh začínajícího nacismu v Londýně je historicky dobře postaven.

Ivanule
15.07.2021 5 z 5

Opět výborné pokračování Sestříček. Setkáváme se zde opět se známými postavami a s další novou hrdinkou, prožíváme s nimi jejich osudy a další ročník ve studiu ošetřovatelství...Hned se vrhám na pokračování:)

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

Když vás to chytne - tak už nepustí. Kvalita jednotlivých knih neklesá - což je úžasné. Jinak musím souhlasit v ostatními - tento díl byl dramatičtější než ostatní - Ruby X Nick, Helen X Charlie, ....ani si nevšimnete a 392 stránek je pryč.

i.stefany
24.05.2021 5 z 5

...a zase ty sestřičky!!! Helen, Dora i Millie se tentokráte dostávají do víru svých osudů. Každá z nich prožívá více či méně dramatické okamžiky, chvíle štěstí, radosti, strachu i bolesti. I přesto všechno je tento třetí díl opět velmi povedeným a příjemným čtením a moc se těším na další díly. Škoda, že jsou mezi nimi tak dlouhé časové úseky, nejraději bych je četla všechny najednou. :-)

helenkan
08.05.2021 5 z 5

Moc mě to bavilo. Až tak,že jsem četla do půl čtvrtý ráno. Jedno mínus pro mě (ne pro knížku), zase jsem začala až třetím dílem ze série. :-))

Coco3
05.05.2021 4 z 5

Tento díl mě bavil snad ještě víc než ten předchozí. S napětím jsem sledovala osudy našich sestřiček a rozhodně to neměly moc lehké. Párkrát jsem byla i lehce na měko. Zajímavé bylo i zakomponování formujícího se fašistického hnutí. Opět přečteno jedním dechem.

malýčtenář
20.04.2021 5 z 5

Souhlasím s ostatními, že i tento další díl je vynikající, I když trochu smutny. S napětím jsem sledovala další osudy sestřiček. Četla jsem knihu jedním dechem. Těším se na další díly.

janqa410
16.04.2021 4 z 5

(SPOILER) Tento díl se mi zatím líbil asi nejvíc, protože děj už začal pořádně gradovat. Černokošiláci, předzvěst začínající války, to jsou věci, které by měly vždy znervóznit každého a autorce se povedlo, že tuto nejistotu dokázala přenést i na čtenáře. Pak tu je Nick s Ruby, která mě teda fest lezla krkem, naštěstí nakonec přece jen dostala rozum, tedy aspoň trochu, snad. Nickovi a Doře jsem byla nakloněna celou dobu, doufala jsem, že spolu opravdu budou a obdivovala jsem jejich smysl pro správnou věc, která se stejně mnohdy jevila, jako naprostá hloupost. A pak závěrem musím vyzdvihnout Helen s Charliem, jejich příběh mi pořádně pocuchal nervy i emoce. Brečela jsem jak malá holka.

Ála1968
02.04.2021 5 z 5

Zatím nejlepší díl ze Sestřiček a i když jsem víc jak polovinu knihy probrečela a viděla písmenka rozmazaně,byla to nádhera.Strašně mi bylo líto Helen a Charliho.

Nelička
31.03.2021 5 z 5

Skvělé pokračování životních cest sympatických sestřiček. Knížka je neuvěřitelně milá, pohodová a opravdu čtivě psaná. V knihovně už mám zamluvený další díl :-)

zdenaR
26.03.2021 5 z 5

Z mého pohledu velmi zdařilá série. Každý další díl se mi zdá zajímavější.
Velmi čtivé, tentokrát i trošku smutné.

Jenny46
27.02.2021 5 z 5

Opravdu čtivé, i když smutnější - oblíbená série, doporučuji

zdravotní sestry ošetřovatelství

2017  86%Sestřičky
2018  90%Sestřičky v nesnázích
2021  92%Sestřičky a jejich tajná přání
2019  93%Sestřičky na příjmu
2019  93%Sestřičky ve víru osudu

Kniha Sestřičky ve víru osudu je v