Sestřičky

Sestřičky https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/335252/bmid_sestricky-SKS-335252.jpg 4 474 165

Nemocnice Nightingale série

Nemocnice Nightingale je v 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratická Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, jinou volbu ani nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemůžou vystát. Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit s žádnou z nich.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Nightingale Girls , 2012

zoe.blue
04.06.2019 5 z 5

Úžasné moc se mi to líbilo

Anette99
13.05.2019 4 z 5

Zajímavý příběh o třech úplně odlišných holkách, které ale spojuje touha stát se zdravotními sestřičkami a pomáhat ostatním.

kkaca
27.04.2019 4 z 5

Vzala jsem do ruky jako oddechové čteni a vzalo mě to mnohem víc, než jsem čekala, ani nevím proč......nakonec jsem to přečetla jedním dechem

medlovice
18.03.2019 5 z 5

POZOR! Tato kniha je silně návyková. Jakmile jsem začala číst , od první stránky , jsem propadla kouzlu tohoto příběhu a četla s radostí. Získaly si mě holky, teda spíš mladé dámy, co se chtějí stát sestřičkami . Možná je to krásné povolání , ale je rok 1935 a v nemocnici panuje vojensky přísný režim. Dodržování nástupu, večerky , vzorně uklizené pokoje na ubytovně, stálý přívětivý úsměv a nažehlená uniforma, a to pro děvčata, které se neustále zamilovávají a hlavně se chtějí líbit. Jenže taky mají svoje tajemství, které svěří jen čtenáři a to je někdy chyba, protože Dora je zneužívaná otčímem a když odjede z domu, nenáviděný otčím pokračuje v zneužívání mladší sestry, ale ta, není tak silná osobnost . Sestřičky hledají své místo v životě , práce je baví a nás čtenáře , zase baví jejích osudy poznávat. Doufám, že brzy seženu pokračování.

martulkat
17.02.2019 4 z 5

Odpočinková kniha, na léto stvořená - přestože je půlka února....:-)

madem
04.02.2019 4 z 5

Na knížce se mi líbilo přiblížení se sesterské práce před druhou světovou válkou v Anglii.
Příběhy tří hlavních hrdinek jsou čtivé a vy jim přejete, aby svoje zaškolení do profese zvládly.
Mrzí mě však předvídatelnost jejich soukromého života.

Květi62
20.01.2019 4 z 5

Knížka mile překvapila. Dobře se četla, příběhy dívek byly zajímavé. Líbilo se mi propojení osudů děvčat. Závěr knihy je pro mě jediný: musím si přečíst i druhý díl. Knihu určitě doporučuji.

Tyrkysovka
14.01.2019 5 z 5

Libí se mi prvopočátky v ošetřovatelství.

MimiNinaFuraha
08.01.2019 4 z 5

Moc pěkný příběh. Pohodové čtení, hezké prostředí, krásné osuby. Až je mi líto, že jsem knihu dočetla. Ale ještě mne čekají další díly. Už se na tě těším.

Martina023
02.01.2019 5 z 5

Krásná,pohodová knížka,urcite si přečtu druhý díl.

bookcase
27.12.2018 5 z 5

Moc hezké čtení, těším se na druhý díl.

Marika Vanova
20.12.2018 4 z 5

Kniha Sestřičky mi dlouho ležela na hromadě knih, až jsem se bála, že se do ní nepustím, bála jsem se, že je to přeslazená červená knihovna a to už nečtu, ale mýlila jsem se, je to pěkný odpočinkový příběh začínajících sestřiček v Londýnské nemocnici Nightingale pár let před vypuknutím druhé světové války. Časem bych si dala druhý díl, jsem zvědavá, jak to s Dorou, Helen a Millie dopadne.

Sasanka173
31.10.2018 4 z 5

Hezké čtení :-) Moc pěkná a milá kniha :-)

Petra88
27.10.2018 4 z 5

Příjemné, odpočinkové a lehké čtení.

martiline
12.10.2018 5 z 5

Moc a moc pěkná kniha ... příběh ...

zdehan
11.09.2018 5 z 5

Moc pěkná kniha už se těším na další díl,taková ze života.

Angiee88
01.09.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila. Mam rada pribehy z lekarskeho prostredi. Osudy tri divek, ktere se uci byt zdravotnimi sestrickami a jejich kazdodenni pece o pacienty, trapeni s vrchni sestrou a jejich osudy. Moc se tesim na dalsi dil.

AndreaP.
23.08.2018 4 z 5

Mám už od dětství ráda knihy z lékařského prostředí, a právě proto jsem sáhla i po tomto titulu. Je to nenáročná, oddechová kniha, která se čte velmi dobře, jen ze začátku jsem měla problém se zorientovat v postavách, ale pak už to šlo krásně. Moc hezky vybrané tři hlavní hrdinky a jejich osudy. Těším se na druhý díl, který už mám rezervovaný v knihovně a čekám, až na mě dojde řada.

orinka3
31.07.2018 2 z 5

Příjemná limonáda pro horké dny. Nic složitého. I takových knih je potřeba, když si člověk nechce namáhat hlavu.

MajklaM
27.07.2018 5 z 5

Naprosto mne uchvatila, ackoli se jedna spíše o lehčí čtení.