Neměli bychom

Neměli bychom https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463201/bmid_nemeli-bychom-gTL-463201.jpg 4 482 95

Bennett se dovídá, že po fúzi dvou reklamních agentur bude muset o své místo kreativního ředitele soupeřit s Annalise, zastávající v druhé z firem stejnou pozici. Je si však jistý, že díky svým mnohaletým zkušenostem s přehledem zvítězí a „té ženské“ nezbyde nic jiného, než odjet na pobočku v Texasu. Jenže pak se oba protivníci setkají osobně a okamžitě to mezi nimi začne jiskřit – a zároveň i pěkně skřípat. Zvítězí nakonec láska, nebo nevraživost?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

We Shouldn’t , 2019

Pedruska01
17.04.2021 5 z 5

Na Vi a její knihu jsem se hrozně těšila, ona (sama) je prostě jednoznačně sázka na jistotu, každá z její knih, z této "edice", byly skvělé, takže jsem rozhodně nečekala snad něco jiného. Tím pádem, hned jak mohla vypadnout z tiskárny, jsem po ní chmatala. Kniha se hrozně rychle četla, vlastně téměř sama, neuvěřitelná čtivost. Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Skvělý, příjemný styl, který mě bavil, střídání postav, hrozně vtipná věc, z obličeje mi nemizel přitroublý úsměv nebo jsem se smála nahlas. Vážně v tomto ohledu to bylo hodně povedené, vynikající práce.
Hlavní hrdinka Annalise jsem měla hodně ráda. Líbilo se mi, jak i když šlo o hodně, tak se snažila jít správnou cestou, tedy vše, aby bylo fér. Měla svoje mouchy, respektive strachy, ale snažila se s nimi bojovat/fungovat. Byla svá. Dokázala toho hodně a držela se. Mrzel mě promarněný život po boku Andrewa, byl to pitomec. Taky měla svatou trpělivost a pevné nervy v jednom, v přítomnosti Bennetta.
A Bennett je druhý hlavní hrdina, který byl naprosto úžasný. Ten chlap si mě získal okamžitě, ukradl mi srdce a byl neuvěřitelně vtipný. Hrozně mě bavil, jeho průpovídky, slovník, činy. Užívala jsem si jeho přítomnost/společnost neskutečně moc. V tomto případě to byl on, kdo měl to špatný v životě, co ho potkalo a nebylo to zrovna příjemné. Chápu, že to s ním zatřáslo. Ale byl to bojovník. Líbil se mi vztah s Lucasem, co pro něj dělal a mrzel mě osud Sophie. Ačkoliv, kdyby to bylo jinak, tak by byl jiný i tento příběh, a to by byla škoda, protože je skvělý. A taky se mi líbil Bennettův koníček kreslit superhrdinky. :)
Ti dva si hodně sedli. Byla to dvojice, která se klasicky staví proti sobě, škádlí, až si propadnou. Bavili mě. To jejich kočkování stálo za to. Hodně pro sebe dokázali udělat a nebyli vůči sobě brutální, podlí. Zasloužili si přesně to, co dostali. Přes pár klacků, co jim napadaly pod nohy se dostali do krásného cíle. Člověk by jim to snad záviděl. :D
Co obrovsky cením je děj, to zařazení. Vypadá to jako něco, co už tu bylo nespočetněkrát, jako šablona - nová holka nastupuje do velké firmy a protiklad je velké zvíře, které jí nemá rádo, ale nakonec podlehne - ale není tomu tak. Jasně, určité prvky tam byly, ale zároveň i ty odlišnosti, kterých si cením víc. Nebyl to vztah šéf a sekretářka, byli si rovnocenní. Nebyl to bohatý frajírek, generální ředitel, co se narodil se stříbrnou lžičkou v puse a chudá ubohá holčička, která se dostala do velkého světa. Ne, i tady si byli vyrovnáni. Nebyli to boháči ani chuďasové. Dřeli, aby se dostali tam, kde jsou. Mimo jiné, když jsem u toho Zvířete - přirovnání chlapů k postavičkám od Disneye se mi líbilo, bylo to opravdu zajímavé. :)
Té knize nemám absolutně nic, co bych snad vytkla, ani omylem. Bylo to naprosto úžasný, oddychová, romanticko-erotická záležitost, která mě rozesmívala, s postavami, které jsem si zamilovala (především Bennetta). Bylo to vážně hodně dobré. Epilog, taky překvapil. Na epilogy jsem trochu vysazená, že mají většinou sklon se utopit v cukru a ta poslední tečka za dobrým příběhem prostě hrozně vyhoří, ale ačkoliv tady samozřejmě nějaký ten klišé prvek nesměl chybět, tak mám dojem, že je vše v pořádku. Nebyl sladký, stále mám všechny zuby.
Jsem moc spokojená, až nadšená ve všech ohledech a možná mě jen mrzí, že příběh netrval déle, vážně rychle jsem ho zdolala. Byla to opravdu dokonale vyvážená směska, vynikající příběh. Rozhodně doporučuju, protože si to nic jiného nezaslouží, včetně hodnocení plným počtem! Tohle se zase jednou skvěle vydařilo. Těším se na setkání s další novou knihou od Vi. :)

musivila
15.04.2021 4 z 5

Když mám chuť na oddychovku, u které se i trochu pobavím, sáhnu po nějaké knize od Vi.
A i když se autorka pustila do již obehraného tématu, nakonec se ji podařilo napsat dobrou, čtivou, místy i vtipnou knihu. Možná také díky dějové lince kolem Lucase.
---------------------------------------------------------------------------------
„Musíš udělat první krok, kamaráde. Ty dobrý jsou hned pryč.“

„Nezamilováváme se do dokonalých lidí. Zamilováváme se do nich, přestože dokonalí nejsou.“

Terez25
15.04.2021 3 z 5

Pokud bych měla porovnat s jinými díly od této autorky, tak Neměli bychom je spíše průměr.
Styl autorčina psaní je tak trochu na jedno brdo, ale to by ve finále až tak nevadilo, kdyby měl příběh to “něco” navíc. Bohužel mu to chybělo.
Stále však považuji Vi Keeland v rámci svého žánru za top a k jejím knihám se ráda vracím.

LenRan
15.04.2021 3 z 5

Jako vždy dobře napsané, ale téma tak tuctové a bez nápadu, že než se to trochu rozjelo, musela jsem se do čtení nutit. Celkově mi to prostě připadá jako, že autorka musela odevzdat rukopis, tak rychle sesmolila něco nad čím ani moc nepřemýšlela. Za mě zklamání.

evineckY
13.04.2021 5 z 5

Život je těžký, ale složitý je tolik, jak si ho uděláme a jaké lidi si do něj pustíme. Bylo to velmi vtipné, smutné, erotické .... a zamilované. Ta obálka je úúúúžasná :-)

Myška43
12.04.2021 5 z 5

,,Ty jsi vším Annalise. V životě jsem potkal dva typy žen-všechny ostatní a tebe"

Ano, zase se budu opakovat, ale miluju Vi a její knihy. Tento příběh obzvlášť, bude patřit do mých oblíbených. Jako vždy se mnou emoce cloumaly, myšlenky naskakovaly a já si pořád říkala, co bych udělala já? Jak bych se zachovala?
Je to příběh, jak vystřižený ze života. Bennettova minulost je nezáviděníhodná. Toho chlapa jsem si zamilovala, sotva vešel na scénu. A Annalise, taky si holka užila své. Jako pár jsou úžasní.
Kniha je opět psaná z obou pohledů, což je pro mě super. Příběh je zajímavý, neotřelý a samozřejmě dojemný. Budete se smát a plakat. Budete jim držet palečky, aby spolu skončili. A i když je jasné, jak to dopadne, stejně u mě nastoupily obavy. Takže ženy, neváhejte a přečtěte si tuto knihu, určitě nebudete zklamané.

Dvě révy rostou,
jedna druhou obtáčí.
Škrtí, či laská?
❤️❤️❤️❤️❤️

maafa
08.02.2021 4 z 5

Asi se budu trochu opakovat, ale tato autorka je v tomto žánru sázka na jistotu. Ano, scénář se nevymyká jiným knihám autorky, ale hlavní hrdinové si získali mé sympatie a jejich špičkování mě bavilo. Konec je samozřejmě předvídatelný, ale to asi nikoho, kdo čte tento žánr nepřekvapí:). Pravda, jak tu někdo píše, ten překlad je trošku kostrbatý, a proto jsem zvědavá na ten český:). A jako i čtenářky pode mnou, chválím obálku. Jak je vidět, nemusí tam být vidět vypracované buchty a "véčko", aby obálka zaujala:).

NewKiddo
25.11.2020 5 z 5

Já mám prostě knížky od Vi Keeland ráda. Nikdy nezklamou. Hlavní postavy byly obě sympatické a knížka se snadně četla. Jo a taky prostě zbožňuji takový to co-workers prostředí, takže proto dávám 5*.

adelinka
24.11.2020 4 z 5

Netúžila som po romantike, ale nakoniec to bola príjemná oddychovka. Aj zábavné aj trochu romantiky. Bennett mi bol sympatický a niekedy veľmi zapasuje aj takýto žáner.

ElaMi
08.11.2020 4 z 5

Ďalšia skvelá kniha od Vi, dobre sa čítala, super spracovaný príbeh, zábavný, kniha má všetko čo má mať, takže príjemná oddychovka

petulkapeta
19.10.2020 5 z 5

parada,takovy přiběh jsem potřebovala...Bennet byl užasny chlap a vždycky miluju když pochopi co muž citi k ženě...i když je to na posledních strankach..(připomnělo mi to knihu Odvracena tvař lasky)

AliceTief
01.09.2020 4 z 5

tak četla jsem od autorky i lepší knížky, možná že toto téma je často psané, takže zrovna v tomto příběhu má silnou konkurenci. Každopádně v druhé polovině knihy, kdy se příběh více rozjel už jsem se bavila daleko více, a jsem nadšená z happy endu =)

Anna195
01.09.2020 4 z 5

Knihy od Vi mám veľmi rada. Príbehy ohľadom dvoch kolegov, ktorí bojujú proti sebe som už čítala viacero. No táto kniha stojí za prečítanie aj tak. Veľmi sa mi páčila scéna ohľadom "podarovania"pokuty pri ktorej som sa dobre pobavila.Užila som si slovné prestrelky a doťahovanie hlavných hrdinov. Bennetta aj Annalise som si obľúbila. Hlavné postavy boli pekne spracované a vedela som si ich živo predstaviť. Samozrejme ma Bennett v určitej situácii hneval,ale nakoniec všetko dobre dopadlo.Epilóg bol krásne napísaný. Ale musím povedať, že predošlé autorkine knihy, ktoré som čítala boli o kúsok lepšie aspoň pre mňa a o niečo lepšie sa mi čítali.

Lenni_3006
26.08.2020 4 z 5

Jednoznačne chytľavé, príjemné a oddychové čítanie.

Zuzana207
09.08.2020 5 z 5

Keby Vi bola kuchár, tak by sme pre ňu nemali už ani michelinske hviezdičky. Všetky si uz vyčerpala. :-) Čo dodať? Klasický príbeh počiatočnej nenávisti a rivality medzi hlavnými postavami prerastie v lásku. Cesta k nej však nebude taká priamočiara. Ďalšia lahôdka ochutená správnymi ingredienciami pre romantické duše. ;-)

Jejunka
04.08.2020 5 z 5

Keeland miluju, její knihy taky. Příběh sice nebyl nic nového a všichni jak to dopadne. Přesto se ji podařilo poněkud ohrané téma podat jak to umí jenom ona. Takže se člověk i nasměje občas i zasekne nad zamotáním příběhu. Těším se na další knihy této autorky.

wielka
02.08.2020 4 z 5

U Vi Keeland sa mi pacia vtipne slovne prestrelky medzi hlavnymi hrdinami. V tejto knihe nechybali, dej sa odvijal relativne rychlo. Stale sa vsak nemozem zbavit dojmu, ze som taku knihu uz citala. Asi za to moze obohrana zapletka a tajomstvo jednej z postav. (a tu si predstavte zamysleny emotikon)

uminaa
21.07.2020 5 z 5

Povedzme si úprimne! Vždy vieme aký je cieľ, keď vezmeme do rúk román pre ženy. Dôležitá je však cesta. A túto som s Annalise a Bennettom veľmi rada prešla. Ďalšia zábavná a príjemná prechádzka po nie celkom ružovej záhrade... a od výbornej autorky. Teším sa na ďalší výlet ;)

etell
21.07.2020

Opäť príjemné čítanie. Ak máte radi knihy od Vi Keelandovej, tak aj túto určite odporúčam prečítať.

milst
10.07.2020 5 z 5

Moc jsem se na ni těšila a nezklamala, krásná, čtivá .

erotika

Vi Keeland