Někdo jiný

Někdo jiný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485039/bmid_nekdo-jiny-Zh8-485039.png 4 194 194

Někdo série

Cassie a Auri… naprosto dokonalé přátelství. Sdílejí spolu byt a mají i společné koníčky: fantasy literaturu a cosplay. A i když si je Cassie jistá, že ji nikdo nezná lépe než Auri, jejich světy jsou si zároveň velmi vzdálené. Auri je populární hráč univerzitního fotbalu, má spoustu kamarádů a známých a rád se baví. Cassie se naopak před světem spíš schovává, miluje samotu a svůj život sdílí jen s úzkým okruhem přátel. Postupem času se však jejich city mění. Cassie je k Aurimu silně přitahována, ale zároveň se obává, že to, co je spojuje, není tak silné jako to, co je rozděluje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone Else , 2020

TerryDee
24.03.2022 5 z 5

Nevím, jak to Luara dělá, ale její příběhy mě vždy chytnou za srdce a já o nich ještě dlouho po přečtení přemýšlím. Líbí se mu, že to není žádná přeslazená limonáda, ale že to jsou příběhy s důležitými tématy a poselstvím. A ani tady tomu nebylo jinak.

Tentokrát se tu setkáváme s rasismem, předsudky a cukrovkou. Jsou to věci, před kterými bychom neměli zavírat oči. A myslím si, že je důležité stát si za tím, co vás baví a naplňuje, a ne to před okolím skrývat.

Na příběh Cassie a Auriho jsem se těšila, protože jsem si je oblíbila už v prvním dílu. A proto jsem byla ráda, že jim Laura dala prostor, aby se jejich příběh mohl rozvíjet a posouvat. Líbilo se mi, jak se vyvíjel jejich vztah, a že si k sobě postupně začali připouštět své city. I když počáteční nerozhodnost byla patrná, neboť stáli před volbou, zda zůstat nejlepšími přáteli či svůj vztah posunout na jinou úroveň.

Vím, že mnohým nesedla předchozí kniha Někdo nový. Což je podle mě škoda, ale co nadělám. Nicméně bych Vás chtěla poprosit, abyste aspoň této knize dali šanci. Ona si ji zaslouží a myslím si, že vás mile překvapí.

lena.o.knihach
24.03.2022 4 z 5

Spolubydlící. Společné záliby - fantasy literatura, cosplaye. On je slavný fotbalista, ona tichá introvertka, která na večírcích stojí v koutě.

Cassie i Auriho jsem si oblíbila už v prvním dílu a jsem ráda, že mi (nejen hlavní, ale i vedlejší) postavy zůstaly sympatické i v Někdo jiný. Seznámili jsme se i s dvojicí, která bude hrát hlavní roli ve třetí knize a podle jejich koníčků se máme na co těšit!

Pomalá romantická linka mezi dlouholetými kamarády mě bavila, i když zrovna nepatří mezi mé nejoblíbenější. Od Laury Kneidl se ale všechno čte úplně samo a než se čtenář naděje, má už přečteno.

A jen tak mimochodem, sbírku knih Pán prstenů Cas i Aurimu tiše závidím.

Laura Kneidl
německá, 1990