Někdo jiný

Někdo jiný https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485039/bmid_nekdo-jiny-Zh8-485039.png 4 194 194

Někdo série

Cassie a Auri… naprosto dokonalé přátelství. Sdílejí spolu byt a mají i společné koníčky: fantasy literaturu a cosplay. A i když si je Cassie jistá, že ji nikdo nezná lépe než Auri, jejich světy jsou si zároveň velmi vzdálené. Auri je populární hráč univerzitního fotbalu, má spoustu kamarádů a známých a rád se baví. Cassie se naopak před světem spíš schovává, miluje samotu a svůj život sdílí jen s úzkým okruhem přátel. Postupem času se však jejich city mění. Cassie je k Aurimu silně přitahována, ale zároveň se obává, že to, co je spojuje, není tak silné jako to, co je rozděluje…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Someone Else , 2020

Lucyk01
07.07.2022 5 z 5

Druhý díl od knihy Někdo nový je TADY!!

Kniha se mi dobře a snadno četla, stejný styl psaní jako u ostatních knih od Laury, nemám co dodat, ona to prostě umí.

I zde jsme sledovali v povzdálí dvojici Juliana a Mikey, ale tenhle díl je o jejich přátelích a zároveň to byli Julianovi spolubydlící Auri a Cassie.

I když jsem si oba dva v prvním dílu zamilovala, tak jsem čekala na ten jejich příběh, který byl velmi zajímavý a taky rozebíral tabuizované téma a to konkrétně rasismus, který v nějakých zemích se ještě dost řeší.

Každopádně v knize jsem cítila různé emoce a celý ten příběh byl hodně silný, ale bohužel během toho, co jsem tuto knihu četla, Kate Valter z knihy Dobrovský vydala reel na tuto knihu, aby více přilákala čtenáře, ale bohužel tam byl menší, ale docela zásadní spoiler knihy, takže jsem asi od poloviny knihy čekala, kdy se to stane a nebyla jsem překvapená, když ten okamžik nastal. Což mě dost mrzí, prootze kdybych to nevěděla, tak by to bylo velké WOW a já bych knize dala vyšší hodnocení.

Nicméně i tak jsem si knihu užila a i když nedávám plný počet hvězd, tak si kniha zaslouží vaší pozornost.

Andrejka91
22.06.2022 4 z 5

Mě se to líbilo, možná víc než první díl. Byl to krásný slowburn román, čtivě napsaný, přečteno jedním dechem za den.
Auriho a Cassie jsem si oblíbila už i v prvním díle a na jejich příběh jsem se těšila a autorka nezklamala.
Těším se na další díl na příběh Alizi a Luciena

johana3160
15.06.2022 3 z 5

Inu takova klasika, Auri se opakovane zachova jako vul, Cas se opakovane nasere a nekomunikuje. On se opakovane omluvi Happy Endy… bohuzel jsem cekala trochu vic.

Ketfl
20.05.2022 4 z 5

Já ten styl psaní Laury Kneidl opravdu můžu. Líbí se mi, že její knihy jsou takové lidské, nebo jak to nazvat. Hlavní hrdinka, která má cukrovku? Jasně! Hlavní hrdina černoch, který se v životě potýká s rasismem? Já si prostě chválím, že v každém příběhu se řeší různé osobní i společenské problémy, čímž kniha dostává i nějakou tu přidanou hodnotu. Nemůžu si ale pomoc, v tomto díle mi něco chybělo. Ač jsem si Cass i Auriho oblíbila už v předchozím dílu, tak tady jsem byla mírně zklamaná, že jim tak dlouho trvalo uvědomit si a vyjevit si svoje vzájemné city. Taky jsem čekala, že tam bude víc toho larpu a převlékání do různých kostýmů apod. No, nevadí, i tak se mi to ale celkově líbilo. Těším se tedy na další díl o Lucienovi a Alize.

Ann98
17.05.2022 4 z 5

Na příběh Auriho a Cassie jsem se těšila. Zamilovala jsem si je už v prvním díle. Nicméně, kniha nedosahovala takových kvalit jako díl první. Čekala jsem od příběhu mnohem více.
Ano, příběh se mi líbil, i zde je poukázáno na důležité téma, to nepopírám. Navíc je skvěle zpracováno. S rasismem a předsudky se každý z nás setkává dennodenně. Ať už jako přihlížející nebo samotní účastníci. Stejně jako v prvním díle se mi líbilo komiksové oživení příběhu, zde oceňuji zálibu hlavních hrdinů ve fantasy literatuře a cosplaye. Neskutečně to příběh dokáže oživit.
Ale tak nějak byl tento příběh bez jakékoliv zápletky. Prostě dva hlavní hrdinové nevěděli, zda mezi sebou zachovat přátelství nebo přátelství přetavit v něco víc.
Třetí díl, který bude o Alize a Lucienovi mě láká zatím ze všeho nejméně, zrovna tyto dvě postavy mě zaujaly nejméně a nevím, co si o nich myslet.

Ralemo
07.05.2022 5 z 5

Moc hezké pokračování prvního dílu, jen z pohledu Julianovy spolubydlící Cassie.
Líbí se mi propletenost postav, že můžeme vidět jak se daří Mikey a Julianovi a dalším přátelům.
Každopádně zajímavé téma stydlivé holky a oblíbeného kluka, který se snaží zakrýt svoje koníčky a tím zraňuje svého nejoblíbenějšího člověka. Cassie je introvert a má ráda svůj klid a svoje zájmy. Lehce nahozené téma rasismu, nemoci, kterou dnes trpí spousta lidi.
Já určitě hodnotím kladně, aktuální téma, moc hezky, čtivě napsáno. Určitě doporučuji :)

Zuzana215
06.05.2022 1 z 5

Čtu, čtu a najednou konec?? Knihy od Laury jsou velmi čtivé, ale přesto mi tu něco chybělo..
Upřímně jsem po první knize čekala více.

Hatshepsut
30.04.2022 5 z 5

Krásný poklidný romantický příběh. Autorka se ve svých knihách umí vždy dotknout citlivých témat této doby a hlavní postavy v jejích příbězích vám přirostou k srdci. Určitě se těším na další díl.

terryaknihy
27.04.2022 3 z 5

Zatímco Cassie se pere se svou introvertskou a stydlivou povahou, Auri je výborný hráč fotbalu a má nespočet kamarádů. Když se ale sejdou spolu doma, je to jako jejich vlastní uzavřený svět. Sdílí spolu vášeň pro fantasy svět, cosplaye a milují Pána prstenů.
Pro Kneidl je známé, že se ve svých knihách vždy věnuje různým problematikám. Za to, s jakou lehkostí dokáže zapracovat ve svých příbězích tolik "žhavých" témat, má u mě obrovskou poklonu. Kniha Někdo jiný se dotýká například rasismu, cukrovky, pevného přátelství, strachu z odmítnutí a strachu z přijetí. Nebojte se, ty témata jsou zpracována opravdu dobře, a tak kniha je i tentokrát krásně čtivá a stránky ubíhají rychle pod prsty.
Dovolím si nesrovnávat tento díl s předchozím (Někdo nový), jelikož každý je úplně jiný. Každý díl se dotýká jiných témat, ale co vám můžu říct je, že v obou případech dostáváme skvělé postavy, milé prostředí, čtivost a příjemný vývoj hlavních postav.
Přesto se našlo pár ale, kdy to největší pro mě asi bylo zbytečné natahování. Linka friends to lovers je sama o sobě dost těžká na psaní, aby to nebylo natahované. Ale díky čtivosti tyto protáhlé části aspoň rychle utíkaly. Zároveň mi chování Cassie občas přišlo jako šíleně zastíněné a moc dlouho neviděla očividné náznaky ze strany Auriho :).

_Bára_
19.04.2022 4 z 5

Typická Laura! Bylo to boží. Auri a Cassie pro mě byli super postavy v prvním díle. Tady se to nezměnilo. Sice mi neskutečně vadila Mikey, ale to už je asi můj problém. Neskutečně se těším na další díl!!!

Airelle
18.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Moc jsem se na pokračování těšila, ale přiznám se, že jsem byla zklamaná.

Já vím, že když je mi přes 30, tak nejsem cílovka těchto knih, ale je to tak těžký si říct pravdu? Pro mě bylo důležitý mít vždycky ve všem jasno, vědět jestli mě ten koho miluju taky miluje, mám za sebou tolik jednostranných lásek, že o tom možná časem napíšu i knihu :-) V knize je pár hot momentů, kdy už si daj pusu, nebo si jí skoro daj, a pak to zase jeden z nich pokazí, to mě tak vytáčelo.
V tom vztahu jsme se dál posunuli na pár posledních stránkách a to si myslím, že byla opravdu obrovská škoda. Chtěla jsem s nimi zažít tolik skvělých momentů a místo toho jsem prožila jen utrpení a řadu nedorozumění. Chápete, že oni se ani nepohádali? Casey se vždycky stáhla, odešla na gauč k Mikey nebo k Lucienovi a nedala jim ani šanci k vyjasnění věcí. Vždyť ten Auri kolikrát ani nemohl tušit, co jí vadí, nebo jak se cítí. Holky kluci jsou natvrdlí! Těm musíte říkat věci na rovinu, oni si to fakt nedomyslí.

Doufám, že další díl Někdo zůstane, který je o Lucienovi a Alize (říkám Vám už teď, že si myslím, že se tam ta holka pod tíhou práce a povinností složí), bude lepší.

0197
16.04.2022 5 z 5

Jak já jsem se na další autorčinu knihu těšila. První díl této volně navazující trilogie nastavil laťku hodně vysoko (vlastně i předchozí autorčina duologie). A já doslova počítala dny, kdy kniha vyjde, vezmu ji do ruky a začtu se. Laura Kneidl nezklamala. A opět se mi jen potvrdilo, že co se týká romantického žánru, právem patří mezi moje top strop autorky.

Ze začátku jsem byla lehce zaskočená, že má kniha tak málo stránek :-). Respektive o proti knize Někdo nový o nějakých sto méně. Ale v pohodě. I když stejně jako přechozí autorčiny knihy i tahle mohla mít klidně o 400 stránek více. Vůbec by mi to nevadilo :-)

Hlavní hrdiny jsme už docela dobře znali z předchozí knihy. Cassie jsem si moc oblíbila a byla to velká sympaťačka. Nevyhledávala společnost cizích lidí, protože se v ní necítila dobře. Měla svůj okruh kamarádů, se kterými svůj život sdílela, což spolu máme společné. Takže super. Bylo dobře popsané, jak se to v ní pere. Měla strach že ztratí svého dobrého kamaráda, protože k němu cítila něco víc a kvůli tomu, se o nic víc nepokusila a nevyjevila mu svoje city. I když tu je jen její pohled bylo očividné, že Auri to má rovněž tak.

Druhého hlavního hrdinu Auriho si rovněž nešlo neoblíbit, i když pravda občas se zachoval jako vůl :-). Líbilo se mi, jak byl vůči Cassie ochranitelský, starostlivý a přátelský. Jejich společný koníček byl super, i když fantasy jde úplně mimo mě vůbec mi o tom nevadilo číst. To, že člověk musí před ostatními skrývat svůj koníček a zálibu, protože by se na něj ostatní dívali skrz prsty, posmívali se mu, dobírali si ho a nepochopili by to, je smutné. Přidejte k tomu, že jste černoch a stále se i v 21. století potýkáte s rasismem. No nic moc co? I když z toho, jak skrýval svůj koníček byla občas Cassie smutná, jak řekl Julian, někdy je prostě snazší neodhalovat všechny aspekty svého života každému na potkání. V tom jsem Aurimu naprosto rozuměla, že o tom nevykládal klukům z týmu se kterými měl vesměs povrchní vztah a neznamenali pro něj tolik co Cassie. I když pak na konci už toho bylo dost a měl něco říct, ale už mlčím, přečtěte si to :-). Líbilo se mi, jak si občas psali vzkazy na zrcadlo. Rozkošné.

Opět je tu plno témat, která tu Laura otevírá a nad kterými se člověk zamyslí. Vyzdvihnu rozhodně lásku mezi lidmi různé barvy pleti. To se v každé druhé knize nevidí. Lauru obdivuji, protože jak v první knize tak, i v této vše skvěle zpracuje. I když klidně mohla jít ještě více do hloubky (to platí o obou dílech).

Musím se přiznat, že celá ta parta mi přirostla neuvěřitelně k srdci. Jsem ráda, že i v tomto díle měli Mikey a Julian dost prostoru, protože jejich příběh za mě pořád vede. Dost se tu objevovali i Aliza a Lucien a už abych držela knihu o nich. Přesně to na volně navazujících sériích miluju. Určitý pár má hlavní roli ve svém příběhu a zároveň v dalších dílech můžeme vidět, jak se to s nimi vyvíjí dále. A naopak, postavy, které měly doposud jen vedlejší roli dostanou hlavní roli. To, že je tu nejenom zmínka ale objeví se tu opět "úhlavní nepřítel Mikey" Luca z autorčiny předchozí série je už jen třešnička na už tak dost dokonalém, lahodném dortíčku. Maximálně doporučuju, jak tento díl, tak předchozí díl.

mysanda20
11.04.2022 1 z 5

Za mě ne,bohužel mi tato autorka nesedla

NikolaSkop
07.04.2022 4 z 5

Jsem malinko zklamaná… Tento druhy dil nebyl uplne takovy jak jsem ocekavala .. :( Od teto spisovatelky jsem zatim cetla jen knihy ktere me vzdycky dostali - hlavne pribehem a tematikou. V teto knize nebylo nic co by me vyslovene prekvapilo. Byla to klasicka oddechovka ktera neurazi ale cekala takovy pribeh je kazdy druhy :(

bookbug_cz
04.04.2022 3 z 5

Tak tu máme další přečtenou romantiku, ale tentokrát se vracíme do německé stáje toho nejlepšího, co nám může dát. Laura u mě obsadila třetí příčku už se sérií Nedotýkej se mě, a to stále platí.

Takhle kniha navazuje na první úspěšný díl Někdo nový, který měl kromě romantické linky i nevšední zápletku. Bylo to něco nového, co jsem já osobně ještě nikde nečetla, a tak jsem byla příjemně překvapená.

Někdo jiný se věnuje vedlejším postavám prvního dílu Cassie s Aurim, kteří jsou sice spolubydlící a přátelé, cítí k sobě něco víc než je přátelství, ale ani jeden si to není ochoten přiznat. Oba milují fantasy, vytváří si vlastní cosplay a jsou fanoušky Pána prstenů. Jenže Auri je taky populární hráč univerzitního fotbalu – což je úplně jiný svět, než ten, který sdílí s Cassie. Před svými spoluhráči své koníčky ohledně fantasy literatury skrývá a tyto dva světy striktně odděluje. A to je to, co Cassie nejvíc bolí. Vědomí toho, že se za ni Auri prakticky stydí, ji rve srdce. A mě vlastně taky! Mrzelo mě, jak se Auri chová ke Cassie, jak se ostatní lidi kolem nich chovají k Aurim. Mrzelo mě, že se Cassie nedokázala víc sebrat. Je to typická introvertka, což na druhou stranu dokážu pochopit, neboť mám kolem sebe stejně smýšlející lidi. Trochu mi vadily rozumy Juliana a Mikey, ale naštěstí nebyly časté.

Příběh se četl skvěle, za den dva máte přečteno. Ale po přečtení mám zkrátka pocit, že na rozdíl od předchozího dílu série, mi tady chybělo to wow. Nějaká supr zápletka či odhalení. Příběh byl čtivý, plný humorných i romantických scén, takže za mě rozhodně žádné výrazné zklamání. Přesto si myslím, že to rozhodně není autorčina nejlepší kniha.

happy19
29.03.2022 5 z 5

Úžasný,nádherný,silný příběh dvou duší,kterým bylo souzeno potkat se a (za)žít,-)
Moc jsem jim fandila a užívala si to tempo slow burn romance:-*
Už se těším na další díl!

„Jsi cestou lásky a na jejím konci mým domovem.“

MaláKnihomolka
26.03.2022 5 z 5

Víte proč tak miluju knihy od Laury Kneidl? Protože nepíše klasické přeslazené romanťárny. Její příběhy jsou nejen krásně napsané, ale vždy mají i nějakou přidanou hodnotu a to se mi líbí.
V knize Někdo jiný se konkrétně setkáváme s rasismem, předsudky a cukrovkou. Zrovna s rasismem a předsudky se setkáváme určitě každý dost často a tenhle příběh mi ukázal jak nepříjemné to může těm lidem být. Skrývat své koníčky, protože by vás okolí nepochopilo. Nebo láska mezi lidmi rozdílné pleti.
Auriho s Cassie jsem si oblíbila již v prvním díle této série - Někdo nový. Tady jsem si k nim však vyšlapala cestičku ještě blíž a osobně mi ti dva sedli o něco víc než Mikey s Julianem (jejich příběh mě ale dostal víc emočně).
Mrzelo mě chování lidí k Aurimu, ale zároveň mě mrzelo i to, že se nedokázal postavit za Cassie a nechal hlavně shazovat i sám sebe.
Jinak to byla jednoduše milá, krásná romantika, kdy přátelství přerůstá v lásku. Konec nepřekvapí, což mi nijak nevadilo, asi by mi to naopak zlomilo srdce.
Mimochodem, pokud jste četli duologii Nedotýkej se mě, tak se zde můžete těšit na chvilkový návrat někoho dvou postav.
A nesmím zapomenout že už teď jsem si zamilovala jednu postavu, která bude mít hlavní roli v třetím dílu - Někdo, kdo zůstane. Tak prosím, prosím ať už je. Potřebuju ho víc.
4,5/5 ⭐️

kristy.books
25.03.2022 5 z 5

Cassie a Auriho sme spoznali už v knihe Někdo nový, kde dostal ich vzťah celkom dosť priestoru. Už vtedy som videla, že majú k sebe blízko, no zároveň je celá situácia celkom komplikovaná a veľmi som sa tešila na ich príbeh. Bola som zvedavá, čo si autorka pre túto dvojicu nachystala.

Někdo jiný sa dá v podstate čítať aj bez toho, že by ste prečítali prvý diel, ale ak ste ho čítali, máte určitú výhodu. Ide o friends to lovers a slow burn romantiku, čo sa mne veľmi páčilo. Na tú „pravú“ romantiku sme si museli počkať, ale vôbec mi to nevadilo, pretože iskrenie medzi našou dvojicou bolo citeľné od začiatku.

Príbeh bol v značnej miere emotívny, ale boli tu aj momenty, keď som sa musela (prihlúplo) usmievať. Opäť je to celkom bichla, má okolo 370 strán, ale Laura má príjemný štýl, vďaka čomu sa mi kniha čítala rýchlo a ľahko, stihla som ju prečítať za jeden deň. Ani som si neuvedomovala, ako rýchlo mi stránky miznú pod rukou.

Cassie mi bola povahovo blízka, introvertka, ktorá najradšej trávi svoj čas v spoločnosti blízkych a v cudzom prostredí sa necíti dobre. Dokázala som veľmi dobre pochopiť, čo prežíva. Ešte to bola aj veľká knihomoľka. Auri je tiež sympaťák, hoci v niektorých momentoch ma pekne naštval. Škoda, že tu neboli nejaké kapitoly aj z jeho pohľadu, aby som dokázala lepšie pochopiť, čo prežíva a aký má názor na určité veci. Toto jediné mi na knihe vadilo. Samozrejme, nechýbajú tu ani Mikey a Julian.

V knihe je veľa zmienok o fantasy knihách/filmoch/seriáloch. Toto nie je zrovna moja šálka kávy, takže mi to veľa nehovorilo, ale pokiaľ ste fanúšikom fantasy, určite to oceníte.

Celkovo môžem povedať, že Někdo jiný sa mi páčil viac ako jednotka. Na koniec ešte musím pochváliť krásnu obálku.

iveta0549
24.03.2022 5 z 5

Krásný příběh, Cassie a Auri se mi líbili už v prvním díle a byla jsem nadšená, když jsem zjistila, že budou mít vlastní knihu. A mé očekávání to rozhodně splnilo.

valika0302
24.03.2022 5 z 5

Opísanie knihy jedným slovom? Moje by bolo WOW. To bola ale jazda!
Myslela som si, že TOP knihu od tejto autorky som si už dávno prečítala,
ale opak je pravdou. S čistým svedomím môžem prehlásiť, že táto kniha
je zatiaľ najlepšia akú som od Laury Kneidl čítala.
Zobrazuje nám príbeh a vývoj vzťahu medzi Cassie a Aurim, dvaja spolubývajúci,
ktorí si výzorovo nemôžu byť odlišnejší, no za to sa k sebe hodia viac ako
ktokoľvek iný.

Cassie je veľka introvertka, necíti sa komfortne rozprávať sa s cudzími ľudmi, študuje literatúru a miluje cosplay. A práve cosplay je to, čo ju najviac spája s Aurim, vysokoškolákom, ktorý hrá futbal. V knihe sa stretávame s problémami ako je diabetes (cukrovka), pri ktorej ma veľmi milo prekvapili reakcie hrdinov. Ďalej sa tu určite stretávame so slow - burn romantikou, teda odopieranie a popieranie príťažlivosti v dôsledku strachu, že ak podľahnú fyzickej príťažlivosti, tak to môže zničiť ich kamarátstvo. Konečne sa ich vzťah posunie keď sa obaja vyberú na svadbu Auriho matky. Zároveň tam dôjde aj k veľkému sklamaniu, pretože Aurie nie celkom ochotný sa Cassie zastať a podeliť sa o jeho názory v strachu, čo si o ňom budú myslieť jeho spoluhráči, či rodina. Som ale rada, že na konci nájde odvahu ukázať, aký skutočne je. Koniec knižky je presne taký, aký by som si priala.

Knihu veľmi veľmi odporúčam. Určite sa bude páčiť fanúšikom Mony Kasten, príbeh Cassie a Auriho si zamilujete.

Táto časť nás zároveň navnaďuje na tretí pár tejto série, teda Alizu a Luciena, ktorých príbeh si budeme môcť prečítať v knižke Nekdo, kdo zustane. Poviem Vám, už teraz sa neviem dočkať!

HODNOTENIE: 5/5*

Laura Kneidl