Nejtemnější hodina

Nejtemnější hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208137/bmid_nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4 348 109

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Brána

The Darkest Hour , 2014

Ilona
03.01.2016 5 z 5

Vynikající autorčin počin, pro mě jedna z jejích nejlepších knih! Výborným způsobem popsané dvě hlavní dějové linie, vnitřní pocity a nálady všech postav. Skvěle propracovaný popis vzájemného vztahu Evie a její matky a otce a konvencí poplatných době, které vystihují, co vše může způsobit několik nevyřčených slov.

Michaela91
04.12.2015 5 z 5

Na mě kniha udělala velký dojem. Moc se mi líbilo spojení minulosti a současnosti Více jsem teda hltala Eviin příběh, byl pro mě zajímavější. To duchovno bych z knihy klidně vynechala byla by fajn i bez toho, ale zase mi to nepřišlo až tak hrozné spíš pro mě to tam bylo jakože navíc. Jinak pro mě zatím nejlepší kniha od autorky, tyto typy knih se mi moc zamlouvají. :)

TheMelorry
26.10.2015 5 z 5

Ze začátku jsem měla strach, protože moc nemusím knihy s válečnou tématiku. Ale po pár prvních kapitolách jsem se do knihy začetla a nemohla jsem se od ní ani odtrhnout. Barbara Erskinová prostě zase potvrdila, že je jedinečnou a úžasnou autorkou...

-LuckyKnihovna-
17.10.2015 5 z 5

O této spisovatelce jsem slyšela všude kolem a proto jsem se rozhodla i já si nějakou knihu od ní přečíst. Po vyzvednutí knihy v knihovně jsem se zděsila její tloušťkou, ale teď vím, že to bylo zbytečné. Přesně to, co jsem slyšela mohu i já potvrdit. Spisovatelka mě vtáhla do děje a i když vedle školy nebylo moc času na čtení, i přesto jsem se od ní nemohla odtrhnout. Jsem velice ráda, že jsem od ní začala právě touto knihou, která mě navnadila na další. Tudíš mohu říci, že si jdu pro další knihu od spisovatelky.

Lidka
29.08.2015 2 z 5

Bylo to moje první setkání s paní Barbarou Erskinovou a zjistila jsem, že to nebude spisovatelka, kterou budu dál číst. Bylo to děsně dlouhé, stále přešlapovali na místě, příběh tam byl , nebyl špatný, ale celé to bylo takové divné ty postavy jako by si byly na míle vzdáleny, pořád jsem čekala, kdy to začne mezi nimi jiskřit, kdy se začnou mít rádi, milovat se a nenávidět a pomlouvat, spřádat intriky ... jo, oni o tom všem mluvili, ale neprožívali to a já bohužel taky ne, ač jsem se i snažila.

P.S. Jinak taky duchařinu teda moc nemusím.

Zuziiik
27.08.2015 4 z 5

Tak od Barbary Erskinové jsem toho četla hodně.........a musím říct, že mne nikdy nezklamala. Knížka je čtivá, poučná.....prostě klasická Erskinová. I když mezi knihami od této autorky si musím vždy dát pauzu a pak mne kniha baví víc.........Toto prostředí bylo fajn a i když mám oblíbenější "erskinovské" příběhy, tak tuto knihu rozhodně doporučím.

Alesh.p
23.08.2015 4 z 5

Úžasná kniha. Před chvilkou jsem jí dočetl a jsem z ní nadšený. Kniha se četla velmi dobře, moc se mi líbí autorčin styl psaní. Je to první kniha, kterou jsem od této autorky přečetl, ale nyní už s jistotou vím, že není poslední. Všem moc DOPORUČUJI.

Mandalka74
15.08.2015 5 z 5

Knihu jsem dočetla dnes ráno a jsem z ní nadšená. Kniha se četla velmi dobře, nemohla jsem se od ní vůbec odtrhnout. Za mě knihu moc dopručuji. Kniha se určitě zařadí mezi nejlepší knihy, co jsem tento rok četla. Knihu sem četla na doporučení.

kleria
20.07.2015 5 z 5

Dokonalá kniha!! :) Pokud máte příběhy z druhé světové války, napínavé příběhy s originálním nápadem, tak tahle kniha bude přímo pro Vás :). Strašně moc se mi to líbilo.. Knížka byla čtivá, autorčin styl psaní jsem si přímo zamilovala a ke konci se mi chtělo i brečet. Za poslední dobu jsem poznala trochu jak může být život nespravedlivý někdy a tahle kniha mě o tom bohužel přesvědčla ještě víc. Na knihu Měděný jezdec to u mě zdaleka nemá, ale pokud i vy jste tu knihu četli tak si rozhodně přečtěte i tuto :)). Určitě se bude řadit mezi nejlepší knihy za tento rok. Moc DOPORUČUJI!! :)

Hajka1712
16.07.2015 5 z 5

Knížky od této autorky mě nikdy nezklamou. Střídání historie se současností je u této spisovatelky typické a velmi zajímavé. Knížka se mi moc líbila, mohu vřele doporučit.

ZdenkaS
29.05.2015

Četla jsem hodně knih od této spisovatelky, skoro všechny, zatím se mi tato líbí ze všech nejméně.

akdar72
15.04.2015 5 z 5

Byla to moje druhá kniha od Barbary Erskine. Krásný příběh protkaný tajemnem, tak jak je pro spisovatelku typické.

Markét.t
03.04.2015 4 z 5

Moje první knížka od této autorky a teď už vím, že rozhodně ne poslední.
Jen bych možná měla malou výhradu k těm duchům.. Chvílemi mi to už připadalo přitažené za vlasy, někdy až směšné... ale jinak se mi tato kniha líbila.

ChristineP
31.03.2015 5 z 5

To bylo tak krásné. Celý ten příběh na mě velmi zapůsobil a já se zkrátka nemohla odtrhnout.Místy jsem byla smutná, šťastná, zamilovaná a byly i chvíle, kdy mi běhal mráz po zádech (duchařina jak má být). Samozřejmě nechyběly ani slzy.
Je to moje první kniha od B. Erskinové a doufám, že ne poslední.
Rozhodně doporučuji! :-)

Titi
15.03.2015 2 z 5

Moje první Erskinová. Vše nasvědčovalo tomu, že se mi kniha bude líbit: 2 časové roviny, životní příběh malířky, láska a duchy nějak přetrpím...říkala jsem si. Začátek byl dobrý, jenže stačilo pár kapitol a už jsem začala tušit, jak to všechno dopadne. To je pro tak rozsáhlou knihu velké mínus. Šokovalo mě tak nelogické chování hlavních postav (pan X si nemyslí o panu Y nic dobrého a přesto si od něj vezme velkou půjčku atd. ať raděj moc neprozrazuju) Co je to za lásku, když si ti dva vůbec nevěří a neudělají ani ťuk pro to, aby si vše vysvětlili...Postavy Ralpha a Tonyho jsou nevýrazné a duchové jsou kapitola sama pro sebe. Musela jsem se smát duchovi letícímu ve spitfiru, o konci ani nemluvě. Erskinová prostě není pro mě.

Paja85
11.03.2015 5 z 5

Autorčina poslední kniha se mi moc líbila. Musím přiznat, že mi její poslední knihy přišly slabší, takže Nejtemnější hodina pro mě bylo příjemné překvapení. Líbilo se mi také, že autorka (ačkoliv mě tato tématika baví ) opustila od Anglie 11 stol.a podobně a zabrousila spíše do historie nedávné. Jinak kniha je klasicky Erskinovská, střídání časových linek, atd...pro mě prostě její klasika, která mě baví

putpuda
08.03.2015 5 z 5

Tak nejsem zklamaná ;) Moc hezký příběh. Z těch posledních určitě nejlepší. Jen doufám, že se paní Erskinová bude těšit dobrého zdraví ještě hodně dlouho(vzhledem k jejímu věku) a bude psát dál nádherné knížky. Už aby byla zase další ;)

putpuda
19.02.2015 5 z 5

Už se hrozně těším, mám ji objednanou, tak už aby dorazila. I když ty starší knížky stejně byly nejlepší (Oheň je tvým osudem, Dům ozvěn, Na pokraji temnoty....), tak doufám, že nebudu zklamaná jako u posledních dvou, ale stejně....je to prostě Erskinová :)

princesse
17.02.2015 5 z 5

Skvělá kniha kterou mohu všem jen a jen doporučit. Tentokrát prolínání se současnosti s minulostí bylo o něco bližší než ve většině předchozích knih, neboť se jednalo o dobu ne až tak vzdálenou. Velmi silný příběh, plný emocí a prostě nelze nic jiného než se začíst a "nepustit". Krásná a velmi čtivá kniha, kterou prostě nelze odložit.

Er.es
12.02.2015 5 z 5

Tahle kniha je naprosto... dech beroucí. Nepochybně mistrovské dílo téhle úžasné spisovatelky.
Příběh, i když s tématikou vhodnou do telenovely, mě neskutečně zasáhl právě tím, jak ho Barbara fantasticky popsala s jejím známým prolínáním historie a současnosti. ***SPOILER*** Ta láska, bolest, intriky rodiny a prostředí 2. světové války se neskutečně vpíjely do kůže a čtenář se tak propadl do velmi smutného příběhu o dvou lidech, kterým nebyla dopřána jejich upřímná láska. Hned si Evie a Tonyho zamilujete. Kniha vás dojme hned na několika místech a ten konec dodává třešničku na tomhle příběhu plného silných emocích. Naposledy...bylo to...ach díky Barbaro...