Nejtemnější hodina

Nejtemnější hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/208137/bmid_nejtemnejsi-hodina-4k6-208137.jpg 4 348 109

Láska je nejistá a nezkrotná jako válka ... V létě roku 1940, se většina očí upírá na nebe nad jižní Anglií. Bitva o Británii právě začala. Ale mladá Evie Lucasová má oči jen pro temperamentního mladého pilota jménem Tony. Evie má před sebou zářnou uměleckou kariéru, ale zdá se, že marní čas nekonečným skicováním portrétů Tonyho. Chce, aby jeho rodiče měli něco na památku v případě, že padne ve válce ... O sedmdesát let později, nedávno ovdovělá kunsthistorička Lucy se snaží dát kousky svého života zase dohromady. Aby to dokázala je třeba odhalit záhadu obklopující obraz v jejím domově. Ale když náhodou nedopatřením píchne do „vosího hnízda“ minulosti, které bylo úmyslně zahlazeno, Lucy se ocitá v nebezpečí jež jí hrozí od lidí z minulosti i současnosti, kteří nemají v úmyslu nechat nevyslovenou pravdu vyplavat na povrch.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Brána

The Darkest Hour , 2014

Kopretina_aku
18.02.2017 4 z 5

Musím se přiznat, že jsem od autorky četla pouze Půlnoc je osamělé místo a ta její duchařina mi příliš nesedla a raději jsem její knihy už dále nevyhledávala. Tato mne zaujala jak tématem, tak pěknou obálkou. Sice duchařina byla i zde, ale dala se snést. I když příběh sám o sobě by se obešel i bez těch duchů. Každopádně čtivá kniha, zajímavý příběh.

PeM
22.01.2017 5 z 5

Autorce dávám opět palec nahoru. Příběh se mi moc líbil.

Alzbetta
31.12.2016 5 z 5

Líbila se mi,ale ke konci byla myslím,až moc přitažená za vlasy. Ale protože tyto příběhy od Erskinové mám ráda,tak mi to zas tak nevadilo :))

Tiffany
22.11.2016 4 z 5

Tak jasně…, ta duchařina byla možná až přespříliš… , zvlášť ke konci, přesto jsem se neubránila a víc, jak párkrát mi přeběhl mráz po zádech… Několik knížek jsem od autorky již přečetla, takže jsem věděla, co očekávat . Ano, já jsem spokojená. Líbila se mi doba i zápletka … , líbilo se mi pravidelné střídání období, protože v obou jsem ráda „pobývala“. I když možná i v minulosti více, ta byla taková pravdivější... Jenom mi přišlo , že Evie byla osobnost a nešlo mi k ní, že by se tak moc nechala Eddiem vydírat. Zvlášť po smrti rodičů… , kdy oba synové stáli při ní... Ale i tak, brzy po nějaké autorčině knížce opět sáhnu.

Tevik
03.11.2016 5 z 5

Moc krásná kniha,smutná,ale opravdu krásná.Moje první od této autorky.Těším se na další.

blaka165
31.10.2016 5 z 5

Nádherná kniha! Byla to moje první kniha od autorky a rozhodně nebude poslední! :)

ttpnkov
15.10.2016 5 z 5

Od autorky jsem četla pouze dvě knihy, každopádně se nebojím tvrdit, že se se svým talentem na prolínání dvou časových linií řadí mezi ty nejlepší v branži. Příběhu, který se odehrává během druhé světové války, nechybí správné množství válečných reálií ani silný lidský příběh, jenž se mi po všech stránkách dostal pod kůži a dodal událostem ze současnosti podle okolností na dojemnosti i hrůze. Je pravda, že trojúhelník Lucy, Mike a Charlotte nebyl tak úplně třeba a mně osobně nestačilo jeho rozuzlení, nicméně jsem ochotná paní Erskinové odpustit, protože tyto drobné nedostatky překrývají útržky z doby po válce a závěr té "duchařiny", který nemohl být lepší.

Ivuska.09
10.10.2016 4 z 5

Pěkný příběh s romantikou i tajemnem, vyvážený děj, moc se mi líbilo prolínání přítomnosti s minulostí - dokonalé doplnění informací. Doporučuji.

Ája*
11.09.2016 4 z 5

Včera jsem jí dočetla... a musím říct, že tato kniha, je z těch
knih o kterých po dočtení, ještě dlouho musíte
přemýšlet.. krásné ač smutné čtení.. Barbara Erskinová ví jak čtenáře vykolejit ze všedního dne...

Linda007
05.09.2016 5 z 5

Knížka je docela dobrá, ale nechápu, jak u ní mohl někdo brečet, za mě to skončilo dobře :) Žila jsem již před staletími se mi líbilo více.

petra1394
05.09.2016 3 z 5

O knize jsem se dozvěděla z video recenze slečny, která shrnula nejlepší knihy, které za rok přečetla a na závěr řekla, že pokud by z té kupy měla vybrat jednu jedinou a doporučit ji, byla by to tahle. Tudíž má očekávání byla asi veliká, raději čtu detektivky a od téhle jsem si slibova dojemné love story se slzami na konci, ale kde nic, tu nic. Příběh byl určitě zajímavý a posledních 150 stran jsem nakonec přečetla před spaním do dvou do rána, velmi mě bavilo odkrývání rodinného tajemství a kniha byla místy i napínavá. Více mě bavil příběh Evie, ale samozřejmě jeden bez druhého by příběhy asi nefungovaly. 1 hvězdu srážím za ohromný kýč s duchy (vidět je, jak někde tiše stojí, je jedna věc, ale závěrečný fyzický kontakt už byl na mě moc). Strhla bych ještě jednu za úplně zbytečné postavy v Lucyiném příběhu (Charlotte, kněz s manželkou, Chrisovy děti, Juliette,...), ale přečíst se to dalo. Hvězdu strhávám až za totálně bezcharakterní postavy Ralpha a Tonyho. Příběh by mě možná zasáhl více, kdyby se do mě postavy aspon trochu vryly, ale Ralph a Tony mi charakterem přišli úplně totožní. Docela dost věcí bylo předvídatelných, ale bylo to fajn oddechové početní. Nicméně takové terno to pro mě nebylo :)

sgjoli
29.08.2016 5 z 5

WOW! Tak toto je jedna z nej knih, co jsem za poslední týdny četla. Sice mne nedojala a nerozbrečela, jako se to stalo některým jiným čtenářům (nesoudím, nehaním, nic takového prosím), nicméně i tak tento román na mne zanechal silný dojem, kniha mi vyrazila dech. Je zde silný příběh, skvělé propojování současnosti a minulosti, výborně vykreslené postavy a úžasně zpracovaná tématika duchů. Vyprávění je velmi čtivé, čte se to rychle a samo. Člověk se do toho ponoří, ani neví jak! Jde o úžasný historický román z doby druhé světové s velmi zajímavě řešenou milostnou zápletkou, která je výborně propracována. Není to žádná kýčovitá vyprávěnka hodná červené knihovny, ale skvěle napsané lidské drama několika lidí, kterým nebylo přáno. Prostě úžasné. Snad jen ten trojúhelník mezi Mikem, Lucy a Charlotte si Erskinová mohla odpustit, ale jinak to byla paráda. Rozhodně doporučuju a sama si to dozajista ještě někdy přečtu znova.

mekkejla
16.08.2016 4 z 5

Sice dávám 4 hvězdičky, ale zas tak nadšená nejsem. Strašně se mi líbila postava Evie a její životní příběh. Moc se mi ale nelíbilo spojení se součastností a celkově postavy v ní. Lucy, Mike, Charlotte - co to mělo jako být? A duchů tam na mě bylo taky přespříliš. Naopak Evie - aaach. Miluju malířské umění, takže pokaždé, když je nějak zapojeno do knihy, jsem nadšená. Navíc myslím, že Erskinové se povedlo celkem dobře zachytit uměleckou duši a myšlenky. A prostředí z 2.sv.v. a Bitvy o Británii už bylo jen příjemným bonusem. Zkrátka - úplně bych vyškrtla příběh plný duchů ze součastnosti a bylo by :-D Jo a nechápu, proč tam spíš nestrašil otec Evie - tomu se taky nemohlo lehce odpočívat v pokoji...

Fillipa
10.08.2016 5 z 5

Chci dát 5 hvězdiček, i když střídání časových rovin bylo příliš útržkovité a časté, prostě neustálé skoky z konvalinky na blatouch mne rušily :-(

ritz
26.07.2016 4 z 5

Mám ráda knížky autorky, líbí se mi prolínání různých dob a časů, ale té duchařiny tady bylo tedy dost. Ale hezké, čtivé.

mariva
30.05.2016 4 z 5

Knížky Barbary Erskinové se mi vždycky hodně líbí a tato nebyla výjimkou. Snad jen trochu víc se mi líbily její knihy ze skotské historie, ale i období bitvy o Británii dokázala podat čtivě.

Blanka1964
14.04.2016

To bylo počteníčko...romantika, zajímavé informace z historie, napětí a krásně se to čte, paráda...

Didi15
24.03.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila asi nejvíc ze všech od Erskinové, hlavně válečná tématika.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Aj keď nemám rada vojnovú tematiku, tento dej ma zaujal a čítala som s veľkou chuťou.

Ranuncul
15.02.2016 3 z 5

Knížka se mi hodně líbila,hlavně ta část z války.