Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3362 886

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

1Booklover
25.04.2022 4 z 5

Hartlovi knihy jsou velmi odpočinková četba.
Poznáváme skupinku lidí, kteří se navzájem znají a někteří společně i pracují v zážitkové firmě. Každý jeden z nich je se svým životem nějak nespokojený. Na Silvestra si každý jeden z nich řekne, že chce svůj život změnit a žít ho v novém roce jinak.
Mně osobně se každodenní trápení a vše, co jednotlivé postavy po celý rok provázelo neskutečně líbilo. Bavilo mě pozorovat, kam se jejich životy ubírají a byla jsem zvědavá, co dalšího je potká.
Knihu jsem přečetla velmi rychle, protože jsem ji nechtěla přestat číst.
Při čtení se zasmějete, uvolníte a zároveň jsou tam momenty, kdy je čtenář napjatý, jak vše dopadne.
Hvězdičku jsem ubrala, protože mi přišlo, že občas autor používá až moc nevhodných slov. :)

Janadvorackova
23.04.2022 3 z 5

Trochu jsem se ztrácela mezi jmény postav. Prostě mi dělalo nějakou dobu problém zjistit, kdo s kým, protože v autorových knihách mnohdy opravdu není problém, aby jaksi... všichni se všema -:))).
Celkový názor - šlo to.

monte
16.04.2022 3 z 5

Po detektivkách jsem se pustila do oddechovky.
A nyní otevírám další detektivku

ClavusHřebík
08.04.2022 odpad!

tento spisovatel je úplně všude, dokonce se bojím otevřít lednici, prosím nečtěte jeho knihy, dokud bude mít pozornost tak bude psát dál slátaniny jako je TOHLE!

Naďa2411
07.04.2022 4 z 5

Oddychová příjemná kniha ve které se ocitneme ve firmě Zážitky. Poznáváme náplň zaměstnanců a jejich životní osudy. Většinou to jsou životní přešlapy a touha "jak z toho ven". Aktéři si dali nezávisle o silvestru předsevzetí a my po celý rok sledujeme zda-li se jim jejich přání splní.

M.kanička
03.04.2022 2 z 5

Nějak jsem furt čekala ze se to rozjede a kniha mě vtáhne. Bohužel se tak nestalo. Příběhy několika lidi a jejich problému. Každý jich máme hodně a tady jsem si jich přečetla jen o něco málo víc. Hartl ma lepší knihy než je tato. Teda podle mě.

Nevr
01.04.2022 3 z 5

Taková ta kniha, se kterou nemám problém ji odložit. Čteno po Malém pražském erotikonu a v podstatě stejné - teda samozřejmě jiné postavy a jejich životy, ale stejně psané, nic překvapivého. Erotikon bych hodnotila trochu výš, u postav z víkendu vlastně nemám ještě teď úplně jasno kam vlastně patřily. Ale přečteno a neodradilo od čtení další Hertlovky.

engelmar
30.03.2022 odpad!

Tato kniha se skutečně minula s mým vkusem a stále přemýšlím, co koho na této knize mohlo bavit, od začátku do konce je tady popisovaná skupina lidí zaměstnaných v zážitkové firmě, kteří se celou dobu patlali ve svých problémech, každý sobecky řešil sám sebe, kniha plná detailních popisů intimnosti. Celou dobu jsem řešil, která postava mi je méně sympatická, která se chová více sobecky, dlouho to bylo vyrovnané, ale nakonec tomu dala korunu Andrea, která v podstatě z mého pohledu, zavinila smrt své tchyně, ani náznak sebereflexe tam ale nebyl, opět jediné , co řeší, je jaká je ona chudinka a jak využít majetek Květy. Po této kapitole jsem se opravdu nutil to dočíst, protože už mi z té knihy bylo zle a dočetl jsem to jen pro to, že málokdy knihu odkládám a chtěl jsem mít celkový pohled na knihu a možná trochu doufal, jestli tam přijde nějak zajímavé rozuzlení, což ovšem nepřišlo. Naštěstí pevně doufám, že toto je skutečně pohled na svět jen pana Hartla a co mám zkušenosti, tak v životě lidi tak špatní nejsou, dokáží myslet i na druhé a dokáží řešit i jiné hodnoty, než sami sebe.

DeniPes
28.03.2022

Bohužel mě nezaujala, jsem zklamaná, doufala jsem asi v něco zábavnějšího... Stále jsem očekávala nějaký zásadní zlom, pointu, kvůli které bych pochopila, proč je kniha tak oblíbená, ale bohužel jsem se nedočkala.

stju
15.03.2022 4 z 5

Podle mne, kniha pro chvíle, kdy se nechci zabývat žádnými závažnými tématy, jen tak se dozvědět, co nového potkalo Andreu, Jirku, Dášu, Berta nebo Pavla. V některých situacích se poznat, některými se nechat překvapit, s některými názory souhlasit, s některými ne, občas se něčemu zasmát, občas být napjatá, jak to, či ono dopadne... a při tom si při čtení prostě odpočinout. A je docela možné, že právě o to autorovi šlo, takže v tom případě i doporučuji k přečtení :-).

Jana.Kuc
07.03.2022 4 z 5

Typická Hartlovka... :-)

le21nka
17.02.2022 4 z 5

Skvěle napsáno, příběhy obyčejných lidí, kteří mají před sebou celý rok na to, aby změnili svůj život. Podaří se jim to?

playada
17.02.2022 5 z 5

Moje první kniha Patrika Hartla a hned pět hvězd. Bingo. Ať přemýšlím jak přemýšlím, nenalézám žádná negativa. Všechny postavy mě bavily a byli mi sympatické. Všem jsem držela palce, ať se z těch životních šlamastik nějak bez úhony vyškrábajį. Moc líbilo, děkuji autorovi.

maminaOlina
13.02.2022 5 z 5

Krasna odpocinkova kniha, cetla jsem ji jedn9m dechem.

niknikita
06.02.2022 odpad!

Přísahám, že jsem se snažila, ale nedokázala jsem se protrpět dál, než přes prvních třicet stránek. Samá vata a nekonečný zmatek v ději i postavách. Opět jsem tady za rebelku.
Takže nehodnotím, jenom si neodpustím podotknout, že tohle není kniha, které bych obětovala svůj čas...

malagreta
28.01.2022 2 z 5

Rozečteno v létě, dočteno v zimě. Protože prostě vždycky všechno dočtu i se skřípěním zubů. Číst se to dá, trochu slabší než Prvok.

hokaca
24.01.2022 4 z 5

Absolutní oddechovka. Asi v půlce mi to přišlo šíleně zdlouhavé, dala jsem si 2 dny pauzu a bylo to dobré. Vše do sebe zapadalo a četlo se příjemně. Pobavila jsem se a některým situacím i velmi dobře rozuměla.

LasakovaLe
23.01.2022 5 z 5

Další kniha, u které jsem si odpočinula, zasmála se a ráda jsem se k ní vracela. Příběh, který zapadá do reality, jak to někdy v životě chodí. Za mě super.

martii7299
22.01.2022 1 z 5

Naprostá ztráta času. 480 stran o ničem. Nezajímavé děje, žádné zápletky, jednoduché postavy. Po dočtení vlastně ani nevím, co bylo autorovým záměrem.. Byla to jen zplácanina nudných příběhů.
Nemám ve zvyku knihy odkládat a nedočítat, ale tady bylo posledních 100 stran utrpení a neustále jsem se ke čtení musela nutit. Hartl asi nebude nic pro mě :)

Horselen
17.01.2022 3 z 5

Čtenářská výzva mě přesvědčila, že Patrik Hartl není nic pro mě. Děj mi přišel utahaný a příliš všední, postavy neměly pořádné charakterové rysy a pletly se mi jedna přes druhou. Nebyla jsem schopná si ani pamatovat do jaké věkové kategorie patří.
Sice jsem se občas zasmála a někdy koukala, jak přesně dokáže autor vystihnout určité momenty, ale do dalších knih se pouštět nebudu. Možná za pár let.

humor česká literatura

Patrik Hartl