Nejlepší víkend

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/387884/nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 3.8546
Romány, Literatura česká
Vazba knihy:měkká / brožovaná
ISBN:978-80-906996-9-4

blebuska
dnes

Čtivá, odpočinková - jen mi knihy od Hartla příjdou "na jedno brdo"....

Šárkaxx
dnes

Četla jsem ji jako druhou od stejného autora (opět dárek) a po první jsem od toho moc neočekávala. A stejně jako u Prvoka... No, pro někoho to bude asi příjemná oddechovka na dovolenou, ale mě to nebavilo. Teď spíš přemýšlím, komu by se ta knížka mohla líbit, že bych ji předala dál...

kathla
včera

Moje první kniha od autora a příjemně překvapila, těch necelých 500 stran jsem přečetla za pár dní. Ráda si přečtu i některý z dalších titulů.

Palus

Bezva čtení, oddechovka na dovolenou...

Manyna

Možná špatné načasování...Nejlepší víkend jsem nedočetla, mnoho postav, zamotaný děj, erotika...vím, že tohle všechno fungovalo v předchozích knihách, ale asi už mě to přestalo bavit.

BBaarča

Hodnotím jako příjemné oddechové čtení, typické autorovi. Zpočátku jsem se zamotávala v postavách, ale aspoň člověk trochu procvičí hlavu. Konec byl na můj vkus docela rychlý a některé rádoby vtípky bych osobně vypustila (např. závěrečné Žanetino rande a pozorování broučků). Našla jsem ale i pár životní citátů a taky název knihy, pochopený u konce, pobízí k zamyšlení. Od teď si budu ten svůj "Nejlepší víkend" hlídat.

kroftik

Prostě Hartl. Vtipná, cynická a reálná vztahovka. Žádný překvápko, přesto se čte moc příjemně.

kanitsuj

Ač nejsem nekritickou obdivovatelkou románů pana Hartla, Nejlepší víkend se mi velmi líbil a považuji ho za jeho dosud nejlepší knihu - vše dávalo smysl, hrdinové nelezli z postele do postele, řešily reálné problémy a adekvátně se chovali. Ložnicový turismus nahradila velmi aktuální témata - autenticita trávení volného času a vztahová problematika tzv. single. Samozřejmě se jedná o jednoduché oddechové čtení, kterému nelze upřít zacílení na co nejširší okruh čtenářů, přesto byly v knize silné momenty, které jsem v předchozích románech pana Hartla nenalezla.

MiliKry

Knížka mě bavila, ostatně jako každá Hartlovka, zasmála jsem se a ukapla i jedna slza.

LenkaV.1

Četla se mi dobře, jako oddychovka na dovolenou - proč ne?

stanza

Tak konečně dočteno a tentokrát to nebylo bohužel ono. Musela jsem se do čtení dost nutit a tak doufám že příště to už zase bude lepší "Hartlovina". ))))
A přidávám se k níže uvedené poznámce o zklamaní z horší úrovně tohoto vydání knihy.

gbrgbr

Moje první setkání s Hartlem a doufám, že poslední. "Bambino" prosím??? Za mě ostuda české literatury. I oddechovka by se měla udržet nějakého standardu. Toto považuji za naprostý úpadek a dehonestaci.

Tyrkysovka

Hartl piše fantasticky

piney

Pěkně jsem si oddychla. Hartla čtu ráda. Vždycky chvíli žiju s těmi postavami a knihu se snažím nehltat, aby mi vydržela déle.

Vladii

Co čtenář, to jiný názor. Kniha byla zase moc fajn a četla se dobře, ale je pravda, že oproti předchozím mi také přišla trochu slabší. I přesto knihu mohu doporučit.

pif69

Byly časy , kdy se četl Páral , pak Viewegh , no a teď je to Hartl .
Nečekejte žádné hluboké filozofické úvahy . Čekejte vyprávění o životě obyčejných lidí v obyčejných dnech , ovšem umně a poutavě napsané .
Nejlepší víkend je možná trochu moc zalidněn . Když čtení přerušíte na více jak hodinu , tak musíte (jste li sklerotičtí jako já) , projít pár stránek nazpět , abyste se znovu chytli .
Hodnotím 4* , pro mne zábavné a vtipné čtení .

MojmirM

Po predchozich knizkach autora jsem ocekaval vyrazne vic. Prislo mi to prekvapive vsedni, prazdne, trivialni. Spousta vaty, kvanta textu, ktery ani nic nepopisuje ani nikam neposouva dej. A drivejsi vypointovane vtipne situace se taky nejak vytratily.

dawson321

Když si čtu komentáře níže, nabyl jsem dojmu, jako by toto byla nejslabší Hartlova kniha. Za mě musím říct, že mi přišla daleko čtivější a zábavnější než předešlé Okamžiky štěstí (které jsem měl chvílemi potíž vůbec dočíst). Naopak tuto knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah - což je myslím při fakt dost hojném počtu postav výhodou, jinak bych se po čtecí odmlce asi trochu v té změti všech lidí ztrácel. Hartl v této knize rozehrává několik dějových linek, kde se mísí klasické vztahovky jako nevěry, nové lásky, rodičovství, rozchody, rodinné trable...Každý čtenář si v knize myslím najde tu svoji oblíbenou postavu, se kterou se může sžít. Také oceňuji zasazení děje do reálií, které i mě jsou blízké - zimní dovolená v Jizerkách, pražská místa, návštěva festivalu Mácháč apod. Pokud jste sledovali český seriál vysílaný před několika lety na HBO, který se jmenoval Až po uši, přijde mi kniha stylem hodně podobná a seriálovým fanouškům by se jistě mohla líbit.

E_Lan

Má druhá kniha, kterou jsem od pana Hartla četl. A musím říct, že rozhodně o kus lepší než ta minulá. Je to celé jen o postavách, emocích, vztazích, ale velmi zajímavě a zábavně napsáno. Několik příběhu pak ke konci doslova bere dech. Co je pak velmi příjemné, že chování postav je velmi uvěřitelné.

kristeen

I já jsem očekávala mnohem víc. Buď celkový vkus čtenářů obecně poklesl, nebo jsem mimo současné trendy, ale dočíst tuhle knížku mě ani zvědavost na dílo aktuálně populárního českého autora nedokázala přimět. Nenadchla mě ani dějová linie, ani zjednodušené charaktery postav a už vůbec ne úroveň jazyka, kterým je knížka napsána. Celkově to působí jako vystřižené z nějakého českého seriálu o mnoha dílech a zápletkách...a obavám se, že i v tomto případě je to ztráta času.

Baraaa

Čte se dobře, ale asi nejslabší Hartlovka.

cherubinka

Moje první Hartlovina. Jsem trochu v rozpacích. Příliš mnoho postav, dějů, zbytečných zvratů. Je to čtivé, místy zábavné. Ze života.

Pdede

Skvělá kniha jako vždy. Přečetla jsem jí jedním dechem.

koudelu

Čtivá kniha, pobavila i dojala, našla jsem v ní vše, co od literatury chci.

AlbinaBina

Pro mne nejhorší z knih od pana Hartla, což však zavinilo mé přehnané očekávání knihy opět sršící vtipem.

Janynka

Příjemná,čtivá,humorná i smutná,prostě pravá Hartlovina :-) Mám jeho knížky moc ráda,klidně by mohl sypat jednu za druhou a vždycky se budu těšit :-)

Tammy11

Není to špatné, i když jsem čekala trochu víc...

lagina

Jak Bert telefonoval z oslavy, když zapomněl mobil doma ve hračkách? Klasická kniha od Hartla, odpočinula jsem si krásně :-) Mám jeho styl ráda, klidně budu nahlížet do dalších osudů dál a ráda :)
Kdyby byl jeden pár v pohodě nebylo by o čem psát?

rottovat

Velmi nenáročné čtení, klasický Hartl, ale také bohužel pro mne nejslabší. Stylem je velmi podobný předchozím titulům, na autorovi je znát jistá "grafomanská manie", neb román čítá cca 500 stran a v závěru už toho bylo příliš. Příběh nikam moc negraduje, v podstatě se jedná o "slovní průjem" (nemyšleno zcela negativisticky), záplavu slov a poměrně velké množství postav, které prožívají jeden den za druhým se všemi možnými propady, radostmi apod. Ke konci už mne čtení vlastně ani nebavilo, nezajímalo mne, jak to celé skončí, protože bylo jasné, že žádné velké překvapení se konat nebude. Celé to prostě tak nějak plyne, sem tam se zasmějete, sem tam kroutíte hlavou nad nepočítaně "cool" frázemi (dovolená na Maledivách, značkové kufry Samsonite, oblek od Armaniho apod.), ale tím to tak končí. Je to prostě něco jako lesklý časopis, přečtete, odložíte a druhý den si na něj už ani nevzpomenete.

wiolca

Při čtení mě párkrát napadlo, že některé z jeho předešlých knížek se mi líbily víc. Ale nakonec jsem spokojená i s touhle. Jak už jsem si všimla, Hartl se prostě buď líbí a nebo nelíbí. Jeho styl je specifický, ale o tom nemá smysl psát. Je fajn, že se každému líbí něco jiného. Já mám z knížky takové pocity, že se nikdy nic nemá vzdávat, že i když to někdy vypadá sakra na prd, tak ono prostě zase bude líp. Jo, přesně to si z té knížky odnáším. Naděje tu je vždycky, jen se ze všeho nepokládat.

"Takovej je život. Vždycky se najde něco co tě sere. Když se na to moc soustředíš, nemůžeš bejt nikdy v pohodě."