Nejlepší víkend

Nejlepší víkend
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3394 3394

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

SakuraLuci
24.12.2018 3 z 5

Řekla bych klasická HartLOVina. Asi nejslabší knížka ze všech, ale jako oddechovka před Vánoci se hodí. Kdo nečeká žádnou velkou myšlenku, tak se i pobaví a možná i najde. Každopádně já mám Patrika ráda a už se těším na další počin.

Evsim
21.12.2018 5 z 5

Na knihu jsem se tesila stejne, jako na vsechny predchozi. A musim rict, ze pan Hartl opet nezklamal.

Kabátice
19.12.2018 3 z 5

Zatím nejslabší kniha. V postavách jsem se chvíli nemohla zorientovat a na konci jsem čekala něco víc.

Veva
19.12.2018 5 z 5

Poutavá kniha, příběhy, které sami prožíváme:-))
Teším se na další.

martousek
18.12.2018 4 z 5

Za mě určitě lehké odpočinkové čtení v létě na dovolenou nebo v zimě na gauč k pohádkám. Bohužel musím říct, že pro mě už jsou v tuto chvíli knihy Patrika Hartla tzv. "na jedno brdo". Stačí jedna, aby jste si nezkazili dobré mínění.

Pavlnka
18.12.2018 5 z 5

Mi se kniha velmi líbila. V několika pasážích jsem se doslova našla. :-D Budu čekat na další knihu.

Slaďoška
17.12.2018 3 z 5

Četba byla milá, ale první knihy mě nadchly mnohem více.

salamandrina
17.12.2018 2 z 5

Jako kdyby si člověk pustil jeden díl nekonečného seriálu. Naskočíte do děje, prožijete jakous takous etapu v životě postav a vypadnete s přesvědčením, že takhle by to mohlo pokračovat ještě dalších tři sta stran.
Nicméně je to oddechovka, u které si opravdu člověk ten mozek vymyje a proti tomu žádná. Jen by bylo fajn, kdyby se v knize nevyskytovaly slova, ze kterých mi naskakovala husina: rozmpupríkovaně, famfulína, bimbálo, vychlámat se. Obdobně panebožeproč byly názvy některých kapitol-za všechny “Dáša mezi čtyřmi varlaty.” Naopak potlesk patří slovnímu spojení “hovnoidní psychokrize.”

Danago
13.12.2018 5 z 5

Mám autora moc ráda a ani tato knížka mě nezklamala. Líbila se mi a hodí se na tento předvánoční a vánoční čas úplně ideálně.
Příběh začíná na Silvestra, kdy si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají novoroční předsevzetí. Zažijeme si s nimi celý rok až do dalších Vánoc . A zjistíme zda se jim tato předsevzetí během roku podaří splnit.

aktijnov
13.12.2018 3 z 5

Hezká odpočinková četba, ale příliš nadšená jsem z knížky nebyla a vracet se k ní v budoucnu už nebudu.

bookcase
12.12.2018 5 z 5

Za mě opět skvělé. Ze života, myšlenka, že je člověk s něčím pořád nespokojený, je v příběhu dobře zpracovaná.

Allla9
12.12.2018 5 z 5

S Nejlepším víkendem jsem si užila nejlepší týden.

loudomar
12.12.2018 3 z 5

Velká očekávání, ale ve výsledku dílo poměrně obyčejné. Dle mého názoru jednoznačně nejslabší autorovo dílo. Kniha mi přišla už taková omšelá, hodně podobná autorovo předešlým záležitostem. Přesto doporučuji. Je to prostě odpočinková četba s několika vtipnými zápletkami, nicméně vracet se k ní nehodlám.

Kočičáci
11.12.2018 3 z 5

Tak nějak o ničem... A přece o všem.
Jsou to opravdu příběhy ze života, které můžou potkat každého z nás. Místy vtipné, místy smutné. Vhodné pro odreagování. Nic úplně hlubokého a zapamatovatelného nečekejte.

Aleh
09.12.2018 4 z 5

Jak je u Patrika Hartla zvykem opět je i v knize Nejlepší víkend velké množství postav. Nejprve se musíte zorientovat kdo je kdo, kdo ke komu patří a jak jsou případně na ně napojeny další postavy, se kterými se seznámíme až později. Dávat si novoroční předsevzetí není dobrý nápad. Nechávám na budoucím čtenáři, aby sám posoudil, jaký smysl měla novoroční předsevzetí u našich literárních postav a na kolik se jim je (ne)dařilo plnit.
U autora obdivuji, s jakou vervou a znalostí se pouští do psychologické charakteristiky ženských postav. Jeho znalost ženské duše je udivující. Nejvíce mě zaujal příběh Markéty a Pavla. Prostě Hartl je Hartl. Autor se nám už představil v několika románech. Zůstává věren svému stylu psaní, má určitě širokou základnu svých fanoušků, stejně tak bude asi hodně těch, které svými příběhy příliš neoslovil. Je prostě svůj. A v jeho příbězích se zrcadlí větší či menší měrou i ty naše životy. Já patřím k těm, kteří se zaujetím otevřou stránky i těch jeho dalších příběhů.

Atrament
06.12.2018 2 z 5

Po Prvok, Šampon, Tečka a Karel je toto moje druhá 'Hartlovina' a nejspíš i poslední. Zatímco PŠTaK bylo místy vtipné a sedlo mi, tak tohle bylo obrovské zklamání. V knize sledujeme osudy naprosto nezajímavých postaviček, které řeší prakticky jediné - vztahy. Postav je tolik, že jsem měl místy opravdu problém se v nich orientovat, a aby toho nebylo málo tak se dost často skáče i v čase sem tam. Občas jsem fakt nevěděl, kdo je zrovna centrem dění, to ale bylo celkem jedno, protože postavy byly vesměs snadno zaměnitelné, žádná nebyla ničím vyjímečná nedejbože zajímavá. Ději chybí jakákoliv pointa a kvůli nesnesitelně přeslazenému happyendu mám sto chutí odebrat jednu hvězdičku. Nakonec ale ponechám dvě, přece jenom musím uznat, že má Hartl ženskou psychiku solidně zmáknutou (nedalo by mi práci uvěřit, že to napsala ženská) a je to napsané docela čtivě.

Beruska18
06.12.2018 3 z 5

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale žádné "wow" se nekonalo ... Takové obyčejné čtení o životě lidí, jejich radostech i starostech ... Neurazí ani nenadchne.

tanjaj
05.12.2018 1 z 5

Četla jsem všechny knihy pana Hartla a na tuhle jsem se moc těšila, bohužel jsem byla dost zklamaná......

Michnicka
05.12.2018 3 z 5

Moc mě to nebavilo a nutila jsem se do čtení, abych už mohla číst něco jiného. Na pana Hartla ale určitě nezanevírám a ráda si od něj přečtu další knihu. Líbí se mi jeho styl psaní. Snad příště bude něco více zábavné, nebo napínavé jako prvok, šampón, tečka a Karel.

Januli
04.12.2018 3 z 5