Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3362 886

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

LenkaV.1
14.01.2019 4 z 5

Četla se mi dobře, jako oddychovka na dovolenou - proč ne?

stanza
14.01.2019 3 z 5

Tak konečně dočteno a tentokrát to nebylo bohužel ono. Musela jsem se do čtení dost nutit a tak doufám že příště to už zase bude lepší "Hartlovina". ))))
A přidávám se k níže uvedené poznámce o zklamaní z horší úrovně tohoto vydání knihy.

gbrgbr
14.01.2019 odpad!

Moje první setkání s Hartlem a doufám, že poslední. "Bambino" prosím??? Za mě ostuda české literatury. I oddechovka by se měla udržet nějakého standardu. Toto považuji za naprostý úpadek a dehonestaci.

Tyrkysovka
14.01.2019 4 z 5

Hartl piše fantasticky

piney
14.01.2019 5 z 5

Pěkně jsem si oddychla. Hartla čtu ráda. Vždycky chvíli žiju s Patrikovými postavami a knihu se snažím nehltat, aby mi vydržela déle.

Vladii
13.01.2019 5 z 5

Co čtenář, to jiný názor. Kniha byla zase moc fajn a četla se dobře, ale je pravda, že oproti předchozím mi také přišla trochu slabší. I přesto knihu mohu doporučit.

pif69
13.01.2019 4 z 5

Byly časy , kdy se četl Páral , pak Viewegh , no a teď je to Hartl .
Nečekejte žádné hluboké filozofické úvahy . Čekejte vyprávění o životě obyčejných lidí v obyčejných dnech , ovšem umně a poutavě napsané .
Nejlepší víkend je možná trochu moc zalidněn . Když čtení přerušíte na více jak hodinu , tak musíte (jste li sklerotičtí jako já) , projít pár stránek nazpět , abyste se znovu chytli .
Hodnotím 4* , pro mne zábavné a vtipné čtení .

MojmirM
13.01.2019 2 z 5

Po predchozich knizkach autora jsem ocekaval vyrazne vic. Prislo mi to prekvapive vsedni, prazdne, trivialni. Spousta vaty, kvanta textu, ktery ani nic nepopisuje ani nikam neposouva dej. A drivejsi vypointovane vtipne situace se taky nejak vytratily.

dawson321
13.01.2019 5 z 5

Když si čtu komentáře níže, nabyl jsem dojmu, jako by toto byla nejslabší Hartlova kniha. Za mě musím říct, že mi přišla daleko čtivější a zábavnější než předešlé Okamžiky štěstí (které jsem měl chvílemi potíž vůbec dočíst). Naopak tuto knihu jsem přečetl skoro na jeden zátah - což je myslím při fakt dost hojném počtu postav výhodou, jinak bych se po čtecí odmlce asi trochu v té změti všech lidí ztrácel. Hartl v této knize rozehrává několik dějových linek, kde se mísí klasické vztahovky jako nevěry, nové lásky, rodičovství, rozchody, rodinné trable...Každý čtenář si v knize myslím najde tu svoji oblíbenou postavu, se kterou se může sžít. Také oceňuji zasazení děje do reálií, které i mě jsou blízké - zimní dovolená v Jizerkách, pražská místa, návštěva festivalu Mácháč apod. Pokud jste sledovali český seriál vysílaný před několika lety na HBO, který se jmenoval Až po uši, přijde mi kniha stylem hodně podobná a seriálovým fanouškům by se jistě mohla líbit.

E_Lan
13.01.2019 4 z 5

Má druhá kniha, kterou jsem od pana Hartla četl. A musím říct, že rozhodně o kus lepší než ta minulá. Je to celé jen o postavách, emocích, vztazích, ale velmi zajímavě a zábavně napsáno. Několik příběhu pak ke konci doslova bere dech. Co je pak velmi příjemné, že chování postav je velmi uvěřitelné.

kristeen
12.01.2019 2 z 5

I já jsem očekávala mnohem víc. Buď celkový vkus čtenářů obecně poklesl, nebo jsem mimo současné trendy, ale dočíst tuhle knížku mě ani zvědavost na dílo aktuálně populárního českého autora nedokázala přimět. Nenadchla mě ani dějová linie, ani zjednodušené charaktery postav a už vůbec ne úroveň jazyka, kterým je knížka napsána. Celkově to působí jako vystřižené z nějakého českého seriálu o mnoha dílech a zápletkách...a obavám se, že i v tomto případě je to ztráta času.

Baraaa
12.01.2019 3 z 5

Čte se dobře, ale asi nejslabší Hartlovka.

cherubinka
12.01.2019 4 z 5

Moje první Hartlovina. Jsem trochu v rozpacích. Příliš mnoho postav, dějů, zbytečných zvratů. Je to čtivé, místy zábavné. Ze života.

Pdede
11.01.2019 5 z 5

Skvělá kniha jako vždy. Přečetla jsem jí jedním dechem.

koudelu
11.01.2019 5 z 5

Čtivá kniha, pobavila i dojala, našla jsem v ní vše, co od literatury chci.

AlbinaBina
11.01.2019 2 z 5

Pro mne nejhorší z knih od pana Hartla, což však zavinilo mé přehnané očekávání knihy opět sršící vtipem.

Janynka
10.01.2019 5 z 5

Příjemná,čtivá,humorná i smutná,prostě pravá Hartlovina :-) Mám jeho knížky moc ráda,klidně by mohl sypat jednu za druhou a vždycky se budu těšit :-)

Tammy11
09.01.2019 3 z 5

Není to špatné, i když jsem čekala trochu víc...

lagina
09.01.2019

Jak Bert telefonoval z oslavy, když zapomněl mobil doma ve hračkách? Klasická kniha od Hartla, odpočinula jsem si krásně :-) Mám jeho styl ráda, klidně budu nahlížet do dalších osudů dál a ráda :)
Kdyby byl jeden pár v pohodě nebylo by o čem psát?

rottovat
09.01.2019 3 z 5

Velmi nenáročné čtení, klasický Hartl, ale také bohužel pro mne nejslabší. Stylem je velmi podobný předchozím titulům, na autorovi je znát jistá "grafomanská manie", neb román čítá cca 500 stran a v závěru už toho bylo příliš. Příběh nikam moc negraduje, v podstatě se jedná o "slovní průjem" (nemyšleno zcela negativisticky), záplavu slov a poměrně velké množství postav, které prožívají jeden den za druhým se všemi možnými propady, radostmi apod. Ke konci už mne čtení vlastně ani nebavilo, nezajímalo mne, jak to celé skončí, protože bylo jasné, že žádné velké překvapení se konat nebude. Celé to prostě tak nějak plyne, sem tam se zasmějete, sem tam kroutíte hlavou nad nepočítaně "cool" frázemi (dovolená na Maledivách, značkové kufry Samsonite, oblek od Armaniho apod.), ale tím to tak končí. Je to prostě něco jako lesklý časopis, přečtete, odložíte a druhý den si na něj už ani nevzpomenete.

humor česká literatura

Patrik Hartl