Nejlepší víkend

Nejlepší víkend https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387884/bmid_nejlepsi-vikend-tUp-387884.jpg 4 3359 886

Na Silvestra si Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel dají zásadní novoroční předsevzetí. Žádný z nich ale nikomu neřekne, jaké je to jeho. Doufají, že se jim to během nového roku podaří, mohlo by, protože času na to budou mít dost. Kromě ranních a večerních hodin pracovních dnů mají k dispozici padesát dva víkendů, deset státních svátků a čtyři týdny dovolené. To je dohromady šest tisíc sedm set šedesát hodin volna, během kterých se dá změnit téměř cokoli.... celý text

Peťulka3
04.07.2023 5 z 5

Souhlasím s tím, že jmen tam bylo opravdu hodně a ze začátku bylo složitější se v tom orientovat. Jakmile se to ale povedlo,tak to bylo super. Mně se tyhle příběhy z normálního života líbí.

MartiH19
18.06.2023 3 z 5

Oddychový román tak nějak o ničem, ale i to je umění napsat, aby to bylo čtivé a bavilo to. Jednou to ale určitě stačilo. A po přečtení dvou knížek od tohoto autora si nejsem jistá, jestli najdu odvahu na nějakou další.

Ira13
15.04.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem už jednou četla, ale vůbec si ji nepamatovala. Typická Hartlovina.. Děj~neděj se fofrem odehrává a čtenář si připadá jak pozorovatel či aktér běžného života.. Občas se zasměje a občas přemýšlíte, jestli je tohle fakt možný...

SimonaA.
12.04.2023 1 z 5

Začala jsem číst, ale nedočetla. Po chvíli už jsem se ztrácela v množství postav, až jsem si nakonec uvědomila, že je mi to asi jedno, kdo je kdo a knihu zavřela. Asi to prostě není můj šálek kávy.

Mirkatka
02.04.2023 2 z 5

Oddechovka, dá se přečíst, ale na Prvoka nemá.

Ronny97
17.03.2023 3 z 5

Čtení jako takové nebylo špatné. Vadilo mi ale autorovo ,,názvosloví typu bimbálo atd. U vět v čínštině mi chyběl překlad alespoň v závorce nebo pod čarou.

Iki1
16.03.2023 2 z 5

Z knihy na mne vyprskla taková spousta citů, až jsem si říkal, jak já mám jednoduchý život. Ale ve stylu hlavních představitelů této knihy ho měnit rozhodně nechci. Čtenářsky je děj velmi rozplizlý, až mi občas připadlo, že tu děj žádný není. A tak nám tu před očima Andrea, Jirka, Dáša, Bert, Markéta a Pavel odhalují svá nitra, své pocity, snaží se něčeho dosáhnout, aby posléze zjistili, že to vlastně není to, co předtím chtěli. Touží hlavně po lásce, objímání... Přiznávám, že mě to chvílemi fakt dost nudilo. No nic, jdu se teda po dočtení aspoň obejmout s manželkou.

Drnkla
12.03.2023 2 z 5

Kniha mě moc nebavila a dokonce jsem se těšila, až ji dočtu. Četla jsem 15 roků lásky a tak jsem očekávala rozhodně více, toto bylo zklamání. Pár milých vtipných scén, ale jinak celkem nudné.

Anibag
01.03.2023 5 z 5

Mně se kniha líbila. Obyčejný neobyčejný rok. Oddychovka.

Christeene
22.02.2023 odpad!

Pan Hartl je dobry bavic a tam by mel zustat. Spisovatel bohuzel neni. Urovni je to tak slohovka na zakladni skole. Ale verim, i dle vetsiny komentaru, ze sve ctenare to ma. Ja mezi ne opravdu nepatrim a zde bylo i jednou az moc, takze mozna jsou jine autorovy knihy lepsi, ale dost pochybuji.

elenai
01.02.2023 4 z 5

Patrik Hartl podruhé a za mě byla kniha stále velmi čtivá, ale příběh v Erotikonu mi přišel takový konzistentnější. Až na konci jsem pochopila, že název knihy je spíše symbolický, než aby značil nějakou honitbu za nelepším víkendem, byť zážitková firma, ve které jsou hlavní protagonisté zaměstnaní, k tomu přímo vybízela. Postavy mi byly vesměs sympatické, akorát Andrea mě zezačátku dost štvala, pětatřicátnice, se kterou jsem se ale rozhodně nechtěla ztotožnit - nespokojená, věčně si stěžující ženská s minimem trpělivosti. A Pavla bych nejspíš nakopala tam, kde slunce nesvítí, protože takhle opravdu ne, milý pane. Dáša, Markéta a Bert byli v pohodě. Ovšem čekala jsem, že dojde k jednomu odhalení, aby se vyřešilo, proč se Rebeka chová k Markétě tak, jak se chová. Ale ano, jako odpočinkovka to bylo moc dobré počtení. 85%

bookwoman
25.01.2023 4 z 5

Moje třetí přečtená kniha od pana autora a pořád mám chuť si přečíst i ty ostatní. Když jsem přemýšlela, kterou knihou začít tento rok, nemusela jsem přemýšlet dlouho. Knihy od pana Hartla se mi vždy čtou velmi dobře a rychle, vždycky si u nich odpočinu a vždycky mi připomenou, jak mě to čtení baví. Ze začátku jsem sice trochu bojovala s tím se vyznat v postavách knihy, ale potom, když se mi vztahy mezi nimi propojili jsem se pořád těšila, jak osudy postav budou pokračovat. Na konci mi bylo samozřejmě líto, že už mám knihu přečtenou, protože mě tento román opravdu bavil a myslím si, že lidi, které baví knihy na styl psaní autora by tento román mohl bavit taky.

Amneris
22.01.2023 3 z 5

Styl psaní pana Hartla jsem si oblíbila u knihy Prvok, Šampon..., takže jsem se na další knížku od něj těšila. Postavit námět na partě lidí, kteří se zároveň znají mi přišla zajímavá, ale to bylo tak všechno. Některé události mi přišly vyloženě přitažené za vlasy, ale u některých jsem si říkala, že to je vyloženě ze života. Za sebe bych knihu klidně o třetinu zkrátila a vynechala bych takové ty vsuvky "co by kdyby" a ještě bych na konci knihy dala překlad vět v cizím jazyce, protože většina lidí čínsky opravdu neumí. Jde o průměrnou knihu, doufám že další budou lepší.

hermína14
08.01.2023 3 z 5

Motivační kniha? O spokojenosti na dosah a věčné nespokojenosti? Největší dojem na mě udělalo těch pár vsuvek o tom, co se nestalo a mohlo; stačilo tak málo.
"Fascinovalo ho, jak je křehká, přestože dokáže být samostatná."

anna5048
05.01.2023 3 z 5

Hartl! Hartl! Hartl!

marcela3655
10.12.2022 5 z 5

Mám ráda takový styl...Baví mě to

Riccia
04.12.2022 4 z 5

Ze začátku jsem si připadala jako když stojím nad podlahou plnou střepů - spousta jmen a situací, které se zdály být zcela nesouvisející. A do toho ještě navíc sem tam čínština. Být to za normální situace, možná bych to vzdala. Jenže jsem byla zavřená s covidem v "domácí izolaci" a nic jiného jsem neměla "na práci". A tak jsem spala a nebo se prokousávala touhle knížkou, střepy se postupně spojovaly do větších celků, situace začaly dávat smysl a z kousků nakonec vznikl docela pěkný celek. Nakonec musím přiznat, že tahle knížka byla docela milým společníkem, za kterým si možná ještě někdy na chvíli zaskočím :-)

kolacky
08.11.2022 4 z 5

Nebylo to tak špatné. Trochu nadsázka, ale jinak by se to klidně mohlo stát, aspoň něco a ne najednou.
Jenom mě zarazilo, jak si autor myslí, že všichni ovládáme čínštinu. Chtělo by to aspoň vysvětlení na konci knihy.

Maky33
02.10.2022 2 z 5

Byla to první kniha od tohoto autora, ale obávám se, že zároveň i poslední. Kniha pro mě byla tak nějak o ničem..
Autor mi připomíná stylem psaní R. Třeštíkovou.

zluk
19.09.2022 2 z 5

Nejlepší víkend byla dost nuda. Kniha se vlekla, postavy a jejich příběhy byly takové plytké, člověk si k nim nemohl získat vztah. Humor tam chyběl, stejně tak nějaké napětí, emoce. Tak trochu ztráta času.

humor česká literatura

Patrik Hartl