Nejchladnější dívka ve Městě chladu

Nejchladnější dívka ve Městě chladu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249614/bmid_nejchladnejsi-divka-ve-meste-chladu-6vs-249614.jpg 4 501 132

Tana žije ve světě, kde existují tajemná Města chladu. Jsou obehnaná vysokou zdí a slouží jako dekadentní a krvavá karanténa, kde nestvůry a lidé žijí jako predátoři a oběti. Problémem je, že jakmile projdete branami Města chladu, nikdy už se nemůžete vrátit zpět. Jednoho rána po naprosto obyčejném večírku se Tana probudí obklopena mrtvými těly. Kromě ní masakr přežil jen její protivně roztomilý ex-přítel, jehož život visí na vlásku kvůli infekci, a záhadný mladík, který skrývá strašlivé tajemství. Po počátečním šoku se Tana pustí do závodu s časem, aby je všechny zachránila. Napadne ji jen jediný způsob, jak toho dosáhnout – musí se vydat přímo do samotného Města chladu, plného nástrah a hrůzy. Nejchladnější dívka ve Městě chladu, román světově uznávané spisovatelky Holly Black, je originálním příběhem o hněvu a pomstě, o vině a strachu, o lásce a pohrdání.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Omega

The Coldest Girl in Coldtown , 2013

AndyYoggy
19.12.2022 3 z 5

První polovina knihy byla napínavá, ale druhá část už mě dost nudila a ke čtení jsem se musela nutit

Littlemonday
12.12.2022 2 z 5

Nejchladnější dívka ve městě chladu - Holly Blacková

Kniha, ke které jsem se dostala díky knižní štafetě. ️

Recenze:

Takže… Tohle bude hodně těžký, ale zvládnu to. Právě teď budu hodnotit knihu, ke které jsem se dostala vlastně omylem. Fantasy rozhodně není můj oblíbený žánr. A rozhodně nemiluju upírskou tematiku. Takže se tu pokusím co nejobjektivněji zhodnotit knihu, kterou nemám ráda už z principu, ale je to moje chyba, že se mi dostala do ruky a když už jsem jí přečetla, tak přece nenapíšu: ”Byl to odpad, protože nečtu fantasy o upírech.”

Celou knihu sledujeme hlavní hrdinku Tanu, které se trochu zvrhne jeden večírek, z jejího expřítele se stane upír (teda teprve nakažený) a ona ho společně s cizím upírem (to už opravdovým) vysvobodí z domu plného mrtvol. Ne že by se tak báli těch mrtvol, ale chtějí je napadnout další upíři. To je začátek knihy. Hned na startu mi došlo, že je to víc upírů než snesu.
Od chvíle, kdy se dostanou z domu, snaží se dostat do Města chladu. To je třeba za mě naprosto neuvěřitelně originální nápad v upíří tematice - doufám, že mi upírologové nenapíšou, že je to jako bežný.
Každopádně upíry prostě nahání na jedno místo za zeď a tam si žijou svým životem. Pro mě překvapivé a zajímavé.

Čemu nerozumím a co mi vážně pilo krev (Hah, je libo upírský humor…? ) je to rozdělování upírů a skoro upírů a nakažených a silnějších a kdesi cosi. Pro mě byl upír v příbězích ten, kdo byl pokousaný a neumřel na vysátí. V téhle knize po kousnutí musíte vypít ještě nějakou krev a přeměnit se a nesmí to být upírská krev, ale tu zase když vypijete, tak budete silnější… Zbytečně komplikované. O 88 dnech karantény ani nemluvím, to mi přišlo jako totální žvást.

I kdybych byla fanda autorky nebo žánru, nic by to neměnilo na tom, že je kniha zbytečně zdlouhavá, děj neplyne, táhne se. Sem tam nějaký wow momentík, ale nic co by vás mělo odrovnat.
A konec? Totální průser za mě. Jestli autorka tedy neplánuje druhý díl tohohle pekla. Ale to já se už nikdy nedozvím. Stejně jako jsem se tedy nedozvěděla, jak to dopadne s Tanou!

2/5 ⭐️

Budu moc ráda, když mě budete sledovat pro další recenze na IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme ️️️

ElessaRiverbow
22.11.2022 4 z 5

Od autorky jsem už četla Krutého prince a moc se mi líbil. Proto jsem měla velká očekávání, která byla nakonec splněna. Kniha byla čtivá a zajímavá, moc se mi líbilo zpracování upírů. Nápad s městy Chladu byl hodně dobře vymyšlený. Tana mi byla sympatická a rychle jsem si jí oblíbila. Stejně tak i Gavriel byl skvělá postava. Ten postupný vývoj vztahu mezi nimi byl moc hezký. Jen tedy ten konec byl takový nic moc a neuzavřený.

Jaehyun
07.11.2022 3 z 5

Bohužel, toto je asi nejslabší kniha co jsem od Blackové zatím četla. Nevěřila bych, že to napsala autorka Krutého prince, který je kvalitou úplně někde jinde.
Četla jsem tedy starší verzi, kde je i dost překlepů a některé věty tam jsou divně přeložené. Novější vydání by snad mělo mít jiný překlad ale k tomu jsem se nedostala a ani to neplánuji.

terez.book
29.10.2022 2 z 5

‍️Škoda, škoda!
Moje první kniha od této spisovatelky a musím říct, že jsem dost zklamaná. Autorka měla dokonalý nápad na příběh. Ohrané téma upírů - a stejně dokázala vymyslet něco originálního. Nápad na karantenní Města Chladu, systém jak se svět s nákazou vypořádal i to jak to zasáhlo do osobních životů lidí. Tím to bohužel skončilo.
‍️Příběh se neuvěřitelně táhnul. Naprosto nedomyšlené detaily. Charaktery postav nestálé. Některé vedlejší postavy byly doslova protivné a téměř zbytečné. Naopak hlavní postava upíra, která byla nejzajímavější potřebovala trochu víc propracovat. Nelogická romantická linka. A ten konec? Autorka snad zamýšlela další díl?
‍️Velký plus za nápad, velké mínus za provedení. Doufám že slavná série Krutý princ (na kterou se teprve chystám) od autorky už bude stát za to..
Opravdu velká škoda..

knihomolkarozi
27.10.2022 3 z 5

Nechce se mi sem psát moc dlouhý komentář, takže spíš přidám jen takové zamyšlení. Tana je naprosto zbytečná. Kdyby se do příběhu nedostala, doslova nic podstatného by se nezměnilo. Kdyby třeba byl hlavní postavou Gavriel, tak by to dávalo mnohem větší smysl. Navíc Aidan v polovině knihy prostě vymizel a nic podstatného se s ním nestalo.

andrejci
13.10.2022 4 z 5

Za mě to je zklamání. Od autorky jsem četla Krutého prince, ale toto bylo jako kdyby to psal někdo úplně jiný.
Svět s upíry mi přišel jako dobrý nápad. Bylo to pěkně propracovné. Líbil se mi nápad s městy chladu. I vykreslení upírů. Jejich vznik atd. Tím to asi tak nějak skončilo.
Tana mi přišla strašně naivní. Název knížky je nechladnější dívka. Já teda čekala, že bude víc chladnější. Tohle bylo prostě málo.
V celé knížce se vlastně řeší upíři. Čekala jsem, že se tam bude aspoň jeden konkrétní víc objevovat. Dodalo by to knížce trošku napětí.
Celkové vykreslení všech postav mi přišlo o ničem. Skoro bez charakteru. Z někoho se stane upír a on to hned přijme? Jsem teda čekala, že nebude hned v pohodě. Psychologii autorka moc nedala. Myslím, že by se to dalo zpracovat líp.
Knížka za mě byla celkem nudná. Začátek dobrý. Super napětí a dobrá atmosféra. Pak se to stalo ještě jednou. Tyhle části se mi moc líbili. Jinak polovina knížky je o myšlenkových pochodech. Za mě jo dobrý, ať tam jsou, ale trošku bych jich ubrala a místo toho tam dala akci. Je ve městě plných upírů a se vším si hned poradí?! Z toho jsem hodně zklamaná.
Neurazí ani nenadchne. Námět dobrý, zpracování horší. Dala bych tomu tak 3,5*. Takový lepší průměr. Hodně mě teda nalákala obálka. Ale i tak se to četlo celkm dobře.
Knížka o upírech, kde upíři moc nejsou a spíš čteme o myšlenkových pochodech hlavní hrdniky, která si se vším hned poradí.

Arlienen
04.10.2022 3 z 5

Od Holly jsem četla Nejtemnější část lesa a ta se mi četla dobře. Kniha Nejchladnější dívka ve Městě chladu se mi doma válela hodně dlouho. Nějak se mi úplně nechtěla číst. Možná proto byl pro mě začátek knihy utrpením. Musela jsem se do čtení vyloženě nutit. Přiznám, že jsem i pár odstavců přeskočila, abych se dostala dál. Kniha sama o sobě nebyla špatná. Jen kdyby si Holly dala víc záležet na romantické lince mezi Tanou a Gavrielem.

miskaseverliska
20.08.2022 3 z 5

Za mě to byl v pohodě průměr, líbila se mi i romantická linka, která tam mohla být klidně více rozvedená

Ailee
21.07.2022 3 z 5

Kdovíjak mě to nezaujalo. Začátek ještě ano, ale od třetiny už nijak zvlášť. Přesto děj celkem odsýpal, ale nemělo to šťávu.

renefer
17.07.2022 4 z 5

Vůbec to nebylo špatné. Tana má sice občas rozumové zkraty, ale ve finále je jí to nakonec vlastně k dobru. Jako třeba, když zachrání upíra, který si má pochutnat na jejím kamarádovi. Trochu kostrbatá mi přišla popsaná přeměna v upíra, ale to jsou tak jediná negativa této knížky. Zase mě to vrátilo do éry Stmívání, kdy upíři byli top.

kačuleee29
25.06.2022 3 z 5

Začátek super, těšila jsem se na trochu hororu, bylo to napínavé a rychle se to četlo. Zpracování a nápad bomba, ale dál už to za moc nestálo. Od asi tak třetiny mě to přestávalo tolik bavit a šlo to z kopce. Je fakt, že já jsem nikdy nebyla na upíří tématiku, ať už v knihách či ve filmech, takže je samozřejmé, že mi něco nesedělo. Ale vypadá to, že nejsem jediná. Hlavní postava mi přišla dost naivní. A romantická linka mi přišla jaksi nepochopitelná. Zklamalo mě to, Krutý princ byl naprosto boží! Každopádně, kniha měla své plusy i minusy, čekala jsem od ní ale víc, než jsem dostala.

saja2386
20.06.2022 3 z 5

Osobně jsem knihu začala číst omylem, v domnění, že začínám další knihu s vílí tématikou a po zjištění, že jde o upíry, jsem byla hodně skeptická a zdá se, že oprávněně.
Příběh byl úžasný a skvěle promyšlený do posledního detailu.
Líbilo se mi jak mi s postupem čtení docházelo, co se tam vlastně děje, ale bylo tam toho strašně málo, jakoby posledních 7 kapitol před koncem autorka úplně odflákla a snažila se to ukončit co nejdřív, jakoby ten příběh chtěla mit z krku.
A ten konec? Ten mě vytočil téměř do nepříčetnosti.
Jestli nenapíše pokračování, tak tu knihu pravděpodobně spálím, protože nenávidim, když tohle autoři dělají.
Je to tak strašně nervy drásající, když máte nějakou fajn knížku, která skončí nechutně otevřeně a nemá plánované pokračování.
Příště si dvakrát zkontroluju, jestli neberu další hloupou upíří tématiku...
Ale musím příběhu zanechat vděk za originalitu.
Byť naprosto nechápu název knihy, pokud má popisovat hlavní postavu, měla by se jmenovat spíš " Naivní a kéž by chladná dívka, ve městě hlupáků " .

Kateřina259
15.06.2022 4 z 5

Kniha se rychle četla, příběh byl napínavý. Musela jsem ale některé kapitoly úplně přeskakovat, protože byly nudné a já jsem musela vědět, jak to dopadne a nezajímala mě žádná historie postava další zbytečnosti. Moc se mi líbilo téma upírů, připomínalo mi to seriál upíří deníky. Samotný příběh mohl být ale více propracovaný. 4,5*

Kate3003
07.06.2022 3 z 5

Upřímně jsem od knihy čekala mnohem víc. Né že by se kniha špatně četla, myslím že Holly Black umí psát poutavě a její styl mi celkem sedí, ale chyběla mi tam akce a nějaký spád, či gradování děje. Nápad s chladnou infekcí je velmi zajímavý a celkově je fajn zpracovaný a celý svět je hezky vysvětlený, ale prostě ta akce chybí. Hlavní postava Tana není typická hrdinka, ale to se mi na ní líbí a i přesto že je to vlastně celkem obyčejná holka tak je fakt statečná a se vším se popere líp než kde který hrdina. Gavriel je prostě úžasný, trošku blázen, ale přesto jsem si ho oblíbila už skoro od začátku i když mě zároveň občas trošku štval. Obě tyto postavy se vyvíjí v průběhu knihy a jejich chování je občas příjemně překvapivé. Takže bych to shrnula jako fajn knihu která, ale mohla být víc akční.

Charmedka
20.05.2022 2 z 5

Já asi s Holly Black prostě mám problém, její styl mi naprosto nesedí. Příběh originální, ale to zpracování...Taková nuda, většina kapitol je krátká, mohlo by se to číst samo, ale já se do čtení hodně nutila a s knihou strávila šíleně moc času, jak moc mě to nedokázalo do děje vtáhnout.

Slůník
15.05.2022 4 z 5

Celkem trvalo, než se mi na plynutí příběhu podařilo naladit, ale povedlo se :-)

Niu
29.04.2022 1 z 5

Za mne teda hodně špatné. Taková nepovedená slohová práce na více jak tři sta stran. Uf. Dost jsem se trápila. Přitom začátek vypadal slibně a Město chladu taky. Ale co z toho autorka udělala, byl jeden velký paskvil. Hlavu a patu to postrádalo. Žánrově je to sice pro děti, ale zdálo se mi to místama příliš. Jedna hvězdička je právě za ten začátek.

romca4180
18.04.2022 5 z 5

Může mi někdo říct, jestli se nechystá třeba druhý díl? Jako jak to s hlavní hrdinkou nakonec dopadne? Na konci knihy je spousta nevyřešených otázek, safra:'( :-D

-knihomolka-
22.03.2022 4 z 5

Zajímavý příběh, upíří tématiku mám celkem ráda a tohle bylo fajn zpestření od dramatických příběhů, které jsem četla před touhle knihou. Je šance, že se k ní ještě někdy vrátím.

upíři

Holly Black