Nechtěj nic vědět

Nechtěj nic vědět https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167587/bmid_nechtej-nic-vedet-zds-167587.jpg 4 303 83

Přišla matka zmizelého dítěte o rozum, anebo jí opravdu všichni lžou? Život Avy Garrisonové skončil toho dne, kdy se ztratil její syn Noah. Jsou to už dva roky a Avinu mysl stále halí mlha žalu, kterou se marně snažil rozehnat ošetřující personál psychiatrické léčebny. Noahovo tělo nebylo nikdy nalezeno a všichni se domnívají, že utonul po pádu z mola. Vlastně si to donedávna myslela i Ava... Po návratu domů začnou Avu trýznit znepokojivé vjemy: slyší křik z Noahova pokoje, pak ho zase zahlédne, jak bloumá na břehu jezera... Rodina, psycholožka i manžel se začnou obávat, jestli nadobro nepřišla o rozum. Anebo se bojí spíše toho, co by Ava mohla zjistit? Ava už sama netuší, co je vlastně pravda. A čím hlouběji se do svých vzpomínek noří, tím mrazivější strach ji svírá. Teď už ví, že synovo zmizení nebyla nejhorší událost jejího života. Tahle noční můra skončí až tehdy, kdy Ava pozná celou děsivou pravdu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

You Don't Want To Know , 2012

Jitkarka
14.09.2016 5 z 5

Podle mého úplně skvělá a super kniha.

dom.ini
18.08.2016 3 z 5

Co se knížce rozhodně nedá upřít je, že má výbornou atmosféru a až na trochu pomalý rozjezd je čtivá a napínavá. Pokud jsem četla večer, tak mi chvílemi i běhal mráz po zádech. Ale příběh mi přišel celý dost přitažený za vlasy a zbytečně překombinovaný. Takže celkově mám z knížky takové smíšené pocity. V průběhu jsem ji chvílemi nedokázala odložit a nemohla se dočkat až zjistím jak všechno dopadne, ale na konci jsem trochu nechápavě kroutila hlavou.

evin84
03.08.2016 5 z 5

Skvela knizka,nutila me cist a cist dal :-) tato spisovatelka je pro me nej :-)

Michaela01
26.07.2016 4 z 5

Tolik zvratů jsem snad v jedné knize ještě neviděla :D
Rozhodně jí to ale musím přičíst k dobru.
Čtyři hvězdičky dávám pouze z důvodu, že byl děj místy trochu zdlouhavý, to se však dalo v pohodě překousnout.
Hodně dobře promyšlený a mrazivý příběh.

Marluksa
11.07.2016 5 z 5

Naprosto skvělá, napínavá, neodložitelná, nebo alespoň těžce odložitelná. Líbí se mi všechny ty emoce a žádné zbytečné servítky či nadbytek nepodstatné omáčky. Vřele doporučuji.

Viviana-Mori
03.07.2016 5 z 5

Velmi vyčerpávající kniha o zoufalém hledání dítěte a potýkání se se zlobou a zákeřností nejbližších lidí. Četla se moc dobře, ale tolik deprese v tolika stránkách. Nepřítel na každém rohu, intriky... Začátek byl sice rozvleklý a vlastně se v sedmnácti kapitolách nic zásadního nestalo, ale mě to nevadilo, bavilo mě to, prožívala jsem vše s hlavní hrdinkou a pomohlo mi to se do ní vcítit. Trochu mi to přišlo jako temnější červená knihovna, to asi tím stylem psaní, nicméně dojem mám z knihy dobrý, ačkoliv se z ní cítím vyšťavená a vymačkaná jako citron. A jsem opravdu ráda, že to nakonec dobře dopadlo.

barusak1
13.06.2016 5 z 5

I přesto, že jsem našla pár vad je kniha skvělá. Dobře se četla, příběh zajímavý. Ráda si přečtu ještě jednou

niki7763
30.05.2016 4 z 5

Kniha mě zaujala hned ze začátku. Můj velký obdiv patří hlavně tomu, že děj se nijak neláme s minulostí v různých kapitolách, tudíž si čtenář v klidu vychutnává plynule na sebe navazující děj. Vzpomínky jsou jasně určeny, a člověk se neztrací v časové linii. Ovšem je pravda, že obsáhlé popisování přírody a různých často opakujících se situací v hlavě hlavní hrdinky, čtenáře někdy utlumí v napjetí. Kniha je napsána jednoduchou formou, žádné cizí slova a i to je pro mne velké plus. Je nepředvídatelná a zajímavá. Znovu už bych si ji nečetla, ale určitě do ní patří překvapující zvraty a zápletky.

Kris-Týna
16.05.2016 5 z 5

Skvělá kniha!
Patří mezi moje oblíbené!

handulli
24.04.2016 3 z 5

Kniha má zcela zbytečných 519 stran - více jak půlku knihy se vůbec, ale opravdu vůbec nic neděje (např. prvních 17 kapitol by se dalo shrnout do jedné). Dá se to přelouskat, autorka psát umí, až tedy na ty pasáže, kde si Ava domlouvá, aby se vzchopila, nebláznila apod. - to mě po pár stránkách dokonce začalo štvát. Některé rozuzlení bylo předvídatelné, některé překvapivé a některé mi přišlo i docela přitažené za vlasy. Tak mám docela rozporuplné pocity z této knihy. Přijde mi, že autorčiny knihy postupně přichází o ten správný náboj a napětí, které ty dřívější měly.

katy238
30.03.2016 4 z 5

Po rozvláčném začátku mě kniha skutečně chytila a nemohla jsem od ní odtrhnout. Sice mi dost neseděly milostné představy a pocity hlavní hrdinky, ale autorka s nimi neplýtvala nad únosnou mez, dalo se to tedy přežít. Příjemná odpočinková četba.

Mikako
03.01.2016 3 z 5

Rozjezd byl velmi pozvolný. Od poloviny knihy už to bylo lepší a lepší a konec byl super. Vsechny osoby byly divné a podezřelé. Tak kdo v tom má prsty? A má je v tom vůbec někdo?. Líbila se mi i romantická část příběhu ;-) 3,5 hvězdy

belina1
16.12.2015 5 z 5

Úžasná napínavá kniha!

aneta3874
18.09.2015 5 z 5

Pokud máte rádi děj, který vás nenechá spát... Pokud chcete, aby se vám o knize zdálo, jednoznačně si musíte přečíst tuto knihu. Duševní nemoci jsou jedním z hlavních témat dnešní doby a autorka je vykresluje bravůrně, celou atmosféru boje hlavní hrdinky se svou vlastní psychikou dotváří i fakt, že je sama matkou, která ztratila své dítě. Tato kniha vás přesvědčí, že mateřské pudy dokážou cokoli. Prakticky po celou dobu knihy si s vámi autorka hraje, tudíž je jen na vás, jakou cestou se vydáte a komu budete věřit.

Babsie
14.06.2015 1 z 5

Možná to bylo tím, že jsem od knížky čekala příliš ale opravdu se mi nelíbila. 17 kapitol se tam vůbec (ale opravdu vůbec!) nic nestalo! A číst si o tom jak si Ava žije, chodí si na kafíčko, neustále si opakuje jak musí být silná (pořád dokola) a představuje si nějaké vzrůšo s panem tajemným co se právě přistěhoval, mě opravdu nebavilo. Když se ve jmenované 17. kapitole konečně něco stalo, řeknete si: Že by to konečně dostalo spád? Ale ne. Kniha se vrací k tomu jaká byla předtím. Ava prakticky nic nedělá, jen přemýšlí. Autorka píše hezky, ale tento styl by se více hodil k románům z červené knihovny, ne k detektivkám, kde je napětí potřeba. Vyskytly se asi 3 zajímavé scény u kterých mi přeběhl mráz po zádech a opravdu jsem se zamyslela. Zbytek knihy nuda. A to rozuzlení neuspokojivé. Celou dobu čekáte velký zvrat nebo šok a dočkáte se naprosto namontovaného konce. Jako by se autorka na konci románu zamyslela a řekla si ,,Hmm zloduch bude...třeba tenhle!" Naprosto nesedící ke zbyteku příběhu, nevedou k němu žádné stopy(vlastně ani žádné nedostanete) přesto vás to vůbec nešokuje, jelikož to není podané jako ,,Tos byl/a celou dobu ty?!" ale spíš jako ,,Sakra to jí/ho vybrala na poslední chvíli ne?" Spousta věcí naprosto předvídatelných a spousta nevysvětlených což je taky velké mínus. Prostě ne, pokud si nechcete na konci říci ,,Kvůli tomuhle jsem těch 500(nevím přesně teď) stránek četla?!" (Jako já) nečtěte to. Rozuzlení za to nestojí, příběh je absolutně bez děje a zvratů, milostná zápletka je tam neskutečně otravná.

Plusy: Dobře napsáno, pokud vás nebude štvát že se nic neděje přečtete to jako nic.Pár zajímavých scén(spočítala bych je na prstech jedné ruky)
Mínusy: Žádný děj, žádné zvraty, zbytečný románek, neustále opakování (Aviino-musím být silná a Dernovo-Cítím že Ava je uvnitř úžasná žena), nedovysvětleno, předvídatelné, závěr velmi slabý

TereziaH
24.05.2015 5 z 5

WOW. Kniha byla napínavá až do konce je pravda že by mohla být kratší ale stejnak velká spokojenost.:)

Dumicek
14.05.2015 4 z 5

Knihy od Lisy Jackson mám ráda a ani tahle pro mě nebyla zklamáním. Začátek se teda dosti vlekl, stále se opakovalo jedno a to samé, že už jsem měla obavy jestli bude kniha stát za to, ale nedala jsem se odradit a pomalu se příběh začínal rozjíždět a hlavně pořádně zamotávat. No a ke konci to bylo jen samé napětí a hltání stránky po stránce, abych se už konečně dozvěděla, jak to teda všechno bylo! No a musim říct, že super, ale možná na mě už maličko přeplácané..kdo, co, jak a proč :) ale i tak zase príííma kniha :)

Pavlnka
01.05.2015 5 z 5

Perfektní.

petrzel
12.04.2015 3 z 5

Dnes dočteno. Četla jsem od této autorky sérii Alvarezová & Pescoliová a dle této super série jsem čekala něco úplně jiného. Souhlasím s Katka Fialová kniha byla na začátku šíleně nudná a nebavila mě. Pořád dokola se opakovali stejné věci, Až konec byl super a tam už sem to hltala a hltala. No co k tomu říct jiného znovu to číst nebudu.

MončaVlčice
01.02.2015 5 z 5

Opět dobrá kniha od této autorky.