Nechtěj nic vědět

Nechtěj nic vědět https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167587/bmid_nechtej-nic-vedet-zds-167587.jpg 4 303 83

Přišla matka zmizelého dítěte o rozum, anebo jí opravdu všichni lžou? Život Avy Garrisonové skončil toho dne, kdy se ztratil její syn Noah. Jsou to už dva roky a Avinu mysl stále halí mlha žalu, kterou se marně snažil rozehnat ošetřující personál psychiatrické léčebny. Noahovo tělo nebylo nikdy nalezeno a všichni se domnívají, že utonul po pádu z mola. Vlastně si to donedávna myslela i Ava... Po návratu domů začnou Avu trýznit znepokojivé vjemy: slyší křik z Noahova pokoje, pak ho zase zahlédne, jak bloumá na břehu jezera... Rodina, psycholožka i manžel se začnou obávat, jestli nadobro nepřišla o rozum. Anebo se bojí spíše toho, co by Ava mohla zjistit? Ava už sama netuší, co je vlastně pravda. A čím hlouběji se do svých vzpomínek noří, tím mrazivější strach ji svírá. Teď už ví, že synovo zmizení nebyla nejhorší událost jejího života. Tahle noční můra skončí až tehdy, kdy Ava pozná celou děsivou pravdu...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Domino

You Don't Want To Know , 2012

kniznistranky
04.08.2018 5 z 5

Naprosta spokojenost!!!

SimonaP
26.07.2018 3 z 5

Kniha byla rozhodně čtivá a napínavá, zajímalo mě, jak to celé je a kdo za tím stojí, ale ten konec mi přišel hrozně zrychlený a "odfláklý". Asi bych chtěla víc rozepsat jak, proč, co? A nakonec mi bylo líto i toho kluka.

Effka
12.06.2018 5 z 5

Za mě tato kniha od Lisy byla jedna z těch nej... Taková trochu jiná, více tajemná. U ostatních thrillerů jsem už pak měla pocit že je to vše na jedno brdo, když jsem četla už asi desátou knihu od ní... Asi si od ní musím chvíli odpočnout, jinak jsou její knihy super.

Synysterka
18.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha, kdy pořád přemýšlíte, jak to vlastně je a co jsou zač lidi kolem.

veveronka
25.02.2018 5 z 5

výborné jako vždy

pocitac311
03.02.2018 2 z 5

Zaujímavý príbeh, mrazivá atmosféra, atraktívne prostredie, ale strááášne uťahané a prekombinované.

orinka3
09.11.2017 3 z 5

Mám to za sebou. Ne, že by to byla vyložená nuda. Ale to prodlužování děje, to mě opravdu nebavilo. Byla jsem zvědavá na konec, přesto jsem vydržela a nepodívala se na něj, dokud jsem měla ještě pár stránek čtení. Co na knížku říct? Téma nijak nové - snaha přivést hlavní ženskou hrdinku k šílenství pomocí různých rafinovaných pastí. Viz film Plynové lampy atd. Za to, jak autorka zbytečně natahovala děj a čtenářovu trpělivost, si víc jak 3 hvězdičky nezasluhuje. Navíc ten cukrkandlový hapyend...no.

Acquenta
05.11.2017 3 z 5

Tuto knihu bych rozdělila na tři části. První nudná, nezáživná, kdy jsem měla chuť ji opravdu odložit, druhá trochu lepší a třetí konečně čtivá, napínavá. Konec bych takový opravdu nečekala, to mě dost překvapilo, ale fakt nechápu, na co tolik stránek...

xxBILLY
16.10.2017

Začátek rozpačitý, střed knihy také,až ve třetí části knihy to dostane grády s překvapivým rozuzlením.

Miška.Miška
17.09.2017 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla do knihy vůbec začíst, už jsem ji skoro v půlce chtěla odložit. Nakonec jsem knihu dočetla a nelituji. Zhruba od té poloviny se příběh rozjede a kniha má spát. Mohla by bít tak o 150 stran kratší ale i tak se to dá.

šipek
06.09.2017 4 z 5

Tak další dobrá kniha od mé oblíbené spisovatelky. Mě tato kniha připomínala knihu Deset malých černoušků od Agathy Christie. Kniha má spád napětí prostě vše co má mít dobrý kriminální thriller. Mé odhady na pachatele se stále měnily a nakonec jsem byl stejně překvapený. Trošku mě zklamal závěr knihy raději nebudu psát proč, aby to nebyl spoiler.

SilvieSisinka
05.09.2017 4 z 5

Prostě napínavá kniha,zápletka velice zajímavá.Určitě si zase ráda něco přečtu Liso :-)

petrpospa
12.08.2017 5 z 5

Autorka románu pro ženy? To bude něco pro metrakovyho padesátníka...
Nikdy nečtu recenze před vlastním čtením, vždycky až po. A to bude zřejmě velká výhoda. Aspoň jsem tento pocit získal po přečtení několika názorů a kritik na tuto Lisiinu knihu. A vlastně si uvedomuju, že ani tak nemám potřebu napsat pár slov o čem ta kniha je. To si musí každý čtenář vychutnat či vytrpět sám. O tom knihy jsou - o čtení. A tak přemýšlím, jestli nepíšu proto, abych bránil autorku. Což je blbost, protože ta ženská píše tak dobře, že žádnyho ochránce nepotřebuje.
Tady se dlouho, pro někoho zbytečně dlouho, hrabe v palici hlavní hrdinky. Jenže jsme v kategorii psychothrilleru, a ta potřebuje daleko více prostoru pro pochopení situace. To samozřejmě zabere čtenáři více a času a jak je známo, čas jsou peníze. Proto sáhne po dvěsta strankovem paperbacku od jiného autora a za odpoledne zná oběť i vraha a je vymalováno. Lisa jde víc do hloubky a nestačí ji jednoduché konstatování, že hrdinka je cvok. A pro mnohé je pak největším překvapením, že tomu tak není...
Velmi dobře a poutavě napsáno, logicky vývoj bez zmatků a násilných zvratu, kdy děj z úvodní klidné hladiny získává spád a stejně jako vír graduje a vtahuje čtenáře. A stejně jako v životě se někteří utopí hned na začátku, zatímco jiní tím proplavou bez úhony, naopak posílení o vzrušující zážitek.
Tak, jako já...
Doporučuji...

fis.rena
28.07.2017 4 z 5

Příběh je velice čtivý,poutavý a bavil mě. Chvílemi jsem nemohla dát knihu z ruky,ale byly i chvíle,kdy mi pasáže přišly zbytečně zdlouhavé.
Psychický nátlak je silné téma a tady byl teda promyšlený až k neuvěření.

Alienn
17.07.2017 4 z 5

Napínavá, dobře se mi četla, autorka prostě umí.

lalaserka
11.05.2017 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Napínavé až do konce. Zajímavý konec

jana3099
19.04.2017 4 z 5

Další zajímavý příběh moji oblíbené Lisy Jackson, velmi dobře se čte, děj je napínavý a rozuzlení překvapením ;-)

jarka2222
30.03.2017 4 z 5

Byla jsem z této knížky docela zklamaná. Od začátku má autorka pocit, že musí čtenáře upozorňovat, že není něco v pořádku. Snaha autorky zřejmě gradovat napětí tímto způsobem se u mně minula účinkem. Děj byl zdlouhavý, zbytečně zamotaný a chvílemi až neuvěřitelný. Jedná dějová linka se mi zdála nadbytečná. Líza umí napsat lepší knížky.

rengers
20.11.2016 3 z 5

Příběh je zbytečně zdlouhavý. Kdyby knížka měla spád jako posledních sto stran, tak to ohodnotím pěti hvězdičkami, ale bohužel.
Musíte se vyloženě prokousat do závěrečné fáze. Autorka má rozhodně navíc!

NADEI
02.10.2016 5 z 5

Super kniha ,kterou mohu vřele doporučit