Nebezpečí pravdy

Nebezpečí pravdy https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/92571/nebezpeci-pravdy-pug-92571.jpg 4 121 16

Reportérka Dana dělá interview s mladým milionářem Winthropem z klanu Kennedyů a vzápětí zjistí, že kandidát na senátora byl zavražděn. Daně je podezřelé, že během jediného roku už pět členů rodiny Winthropů zemřelo násilnou smrtí. Čím víc se Dana blíží odhalení pravdy, tím víc je v ohrožení její vlastní život.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Alpress

The Sky is Falling , 2001

pegasek
30.08.2023 5 z 5

Kniha mě bavila od začátku do konce.Byla velmi napínavá a konec byl prekvapivy

DvěTéčka
23.05.2021 5 z 5

Plná napětí a dobře se četla :)

Ivan F
11.03.2021 2 z 5

Táto kniha je Sheldonov nepodarok. V podstate od začiatku som sa v duchu pýtal, bol Sidney už senilný, keď to písal? Kratučké odseky, žiadna psychológia postáv, všetci sú buď kladní (napr. hlavná hrdinka je krásna, úspešná, súcitná, najlepšia, vychováva sirotu atď.), alebo záporní (zákerní, škaredí a vyskytuje sa aj jazva) a kto prečítal pár "thrillerov" (v prípade tejto knihy sa zimomriavky nekonali) šmrncnutých (v tomto prípade zlým) krimi príbehom, tak bezpečne po štvrtine knihe zistí, že kto sa v knihe chová chápavo a súcitne (klišé na zvracanie) je tá najväčšia sviňa - a tak to bolo aj tu, len svine boli dve plus ich poskokovia. K tomu úsmevný záver, bez vysvetlenia, ako sa tam "pomstiteľ" dostal. K tomu stereotyp dobrého západu a zlého východu, našťastie je táto šablóna už prekonaná. Skrátka a dobre, vlastne zle - podpriemerná kniha, ktorú je lepšie nečítať. SS na knihu určite hrdý nebol, ale prachy sú prachy a vydavateľ bol asi tiež spokojný s podielom na zisku.

Lenoulinka
10.05.2020 5 z 5

Sheldona jsem dosud nečetla a musím říct, že mě bavil. Napětí, romantika, žádná nuda..
Asi si budu muset půjčit postupně další knihy. Možná bych si ho dovolila přirovnat k Sandře Brown, kterou ráda čtu.

JFK117
29.12.2019 2 z 5

Měla jsem čas knihu hodnotit až nějaký čas po přečtení. Zjistila jsem, že si vlastně nepamatuji o čem byla a vlastně ani jak se jmenovala. Jedna z mnoho, na které se zapomene snadno, ale dá se u ní "vypnout" a neřešit jen své každodenní starosti.

moudivlacek
05.02.2018 5 z 5

Tato kniha je volným pokračováním Dokonalých plánů, hlavní hrdinkou tu je reportérka Dana, která začne dumat o "smrtelných nehodách" jedné významné americké rodiny. Tak se dostane do nebezpečí a nejen ona. Navíc její snoubenec je odlákán svou bývalou manželkou, u které diagnostikují rakovinu. Jen jsem se modlila, aby u ní odhalil ještě jiné cíle, naštěstí dotyčná poznala, že Jeff opravdu Danu miluje a šla z cesty, protože ona měla jinou budoucnost. Také je tu Kemal a jeho podivné chování, které ale brzy se vysvětlí.
Knihu doporučuji.

cukrovka
15.08.2017 4 z 5

Napínavá kniha. I když měla pomalý rozjezd, ke konci jsem se od ní nemohla odtrhnout.

bábuška
26.04.2017 5 z 5

Všechny knihy S. Sheldona jsou plné napětí a dobře se čtou, i tato je výborná, v poslední třetině jsem se už od ní nemohla odtrhnout. A samozřejmě i kvalitní překlad.

hana4834
10.01.2017 4 z 5

velmi výborná kniha vřele doporučuji

alnahu
29.12.2016 5 z 5

Výborná kniha v které nechybí napětí,romantický milostný vztah, přesně jak to mám ráda v románech od pana Sheldona.

albert19
27.11.2016 5 z 5

velmi dobrá kniha, tento žánr mám rád, doporučuji.

TaLu
18.09.2015 4 z 5

Knihy od autora jsou napínavé a udržují čtenáře od prvních stran v pozornosti až do konce. Má velmi vyrovnanou kvalitu knih. Vždy si ráda přečtu jeho další knihu. Místy nereálné situace ničemu nevadí, protože se u jeho knih čtenář, podle mne, velmi dobře baví.

elli09
07.07.2014 1 z 5

Príšerný brak, stále sa opakovalo to isté. Príbeh o trafenej reportérke, ktorá si adoptuje postihnutú sirotu zo Sarajeva a namiesto toho aby sa venovala adoptívnému synovi, pátra po vyvraždenej rodine. Zaujímavé z pohľadu američana je to, že Rusko je zlé a USA len to naj naj. A naivná reportérka sama na všetko príde...

Věro
26.07.2013 4 z 5

Docela dobré čtení a výborný překlad. Po dlouhé době jsem dal přednost knize před spánkem.

Val
12.07.2013 5 z 5

Jsem mírně v rozpacích, páč už nevím co ke knihám S. Sheldona psát .... Všechny, které jsem dosud přečetla byly úžasné a ani tato není výjimkou :-) Je fakt, že se první polovina knížky rozjížděla o něco pomaleji, ale druhá to výborně vyvážila. Super !

Jack Bauer
24.01.2012 4 z 5

Úplně první má kniha, kterou jsem díky jednoduše zvoleným větám a stylu autorova psaní přečetl v angličtině.