Nebarevné vzpomínky

O rodičích a dětství, ale hlavně o 60. letech Hluboké a velmi osobní svědectví o době, která se již stala historií. Úvahy o měnícím se světě, budoucnosti i minulosti. Kniha Martina Vopěnky Nebarevné vzpomínky přináší podstatný kamínek do mozaiky, v niž si s časovým odstupem skládáme obraz šedesátých let dvacátého století. Málokterý český spisovatel dokázal tuto dobu zachytit tak věcně, střídmě a přesvědčivě jako on....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/171673/nebarevne-vzpominky-171673.jpg 3.57
Literatura česká
Vydáno:, Práh

douchová
26.07.2015

Zajímavý pohled do rodiny známého filosofa-matematika (otce) a jeho syna-spisovatele. Asi i proto, že velmi dobře znám místa, o kterých píše.

pil
31.08.2013

Velice vtipný text o rodině a dětství na konci šedesátých a hlavně sedmdesátých let v Praze. Zážitky z normalizační Prahy vypráví samotný autor. Na tu šeď, která panuje v těch letech všude kolem,je to třeskutě vtipné!

"První profese která mě zaujala, první povolání,do kterého jsem se zamiloval, byla práce u běžícího pásu v továrně na plnění minerálek. Tehdejší zprávy kladly důraz na reportáže z továren, kde pracující lid budoval základy nové lepší společnosti. A právě v jedné takové reportáži mne zaujal onen běžící pás. Lahve po něm cestovaly, otáčely se a skládaly, zdálo se mi to ještě lepší než dráha na kuličky, kterou mi tatínek stavěl z papírových rolí. Později jsem své zaměření změnil a tvrdil jsem, že chci být paleontologem."

"V té době, v šedesátých letech, kdy mně bylo od dvou do sedmi let, dědeček s babičkou nenáviděli dvě věci: tatínkovo kouření a moji maminku."