Hodná holka, zlá krev

Hodná holka, zlá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470237/bmid_hodna-holka-zla-krev-LwQ-470237.jpg 5 276 72

NĚKDO zmizel beze stopy. NIKDO nechce mluvit. Ale tentokrát VŠICHNI naslouchají. Zmizel Jamie Reynolds. Policie nic nedělá. Ani Pipa se nechce do případu zaplést, není přeci žádný profík. Jamieho rodina se k ní ale obrátí o pomoc. Je jejich jedinou nadějí. Všichni poslouchají její detektivní podcast, sledují vyšetřování, ale mluvit nechce nikdo. Kolik temných tajemství může městečko skrývat? Jak postupně vyplouvají na povrch, Little Kilton začíná vřít. S každou další stopou je mezi sousedy víc a víc zlé krve. Sama Pipa se ocitá v ohrožení života. Dokáže propojit všechny souvislosti a najít Jamieho dřív, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Cosmopolis

Good Girl, Bad Blood , 2019

kneslova
20.06.2021 5 z 5

Tentokrát jsem nebyla tak nadšená, ale stále velmi dobrá kniha

MMacicekk
20.06.2021 4 z 5

Zpočátku se mi knížka četla trochu těžkopádně, vzpomínala jsem na události z předchozího dílu a postupně si vybavovala střípky, které mi pomohly připomenout předchozí děj i postavy. Chvíli mi tedy trvalo ponořit se do děje a naladit se na moderní vlnu. Nepamatuji si už přesně, ve kterém okamžiku se to zlomilo, a já se nemohla od příběhu odtrhnout. Příběh nabral spád, nechybělo napětí i překvapivé momenty. Autorka píše velmi čtivě, vůbec není poznat, že se jedná o její teprve druhý román. V některých scénách a větách však lze rozpoznat její nízký věk a jde vidět, že ty zkušenosti nabyté věkem chybí. Ale myslím si, že se to bude určitě zlepšovat.

lena.o.knihach
19.06.2021 5 z 5

Myslela jsem, že Návod na vraždu pro hodné holky byl nejlepší. Že se v druhé knize může v nějakých částech vyšetřování autorka opakovat, že už to prostě nebude tak skvělé a já budu zklamaná.

Teď vůbec nechápu, jak jsem o Holly Jacksonové mohla pochybovat. Vysokou laťku si stále drží a její knihy doporučuji všem milovníkům ya literatury.

I Hodná holka, zlá krev je po grafické stránce krásně zpracovaná. Nechybí tam fotky, poznámky, nahrávky a další ilustrace, které si hlavní hrdinka shromažďuje ve složce k případu.

MikasaKubickov
19.06.2021 5 z 5

Hned po prvním díle jsem se vrhla na pokračování a ze začátku měla smíšené pocity, ty byly ale naprosto zbytečné, protože brzy jsem opět byla vtažena do strhujícího příběhu, který byl stejně ne-li lepší než předchozí kniha.
Moc se mi líbil osobní rozvoj "Hodné holky", který pro mě byl uvěřitelnější než v řadě jiných knih. Doplněné fotkami, zprávami a mapkami a všemi možnými ilustracemi jsem se nemohla odtrhnout, a přečetla prakticky na dva dechy. Autorka psát rozhodně umí a myslím, že mám žhavého kadeta na knihu roku.

knihomolkaMist
17.06.2021 5 z 5

Tohle bylo naprosto bomboží!
Pipu i Raviho jsem si oblíbila už v prvním díle.
Děj byl naprosto skvělý, konec opět naprosto nečekaný. Holly to umí!
Ach jo... hned bych si přečetla další díl :D

stesti.s.knihou
09.06.2021 5 z 5

Pokud jste ještě nečetli tenhle YA detektivní thriller, honem to napravte! První díl s názvem Návod na vraždu pro hodné holky mě mile překvapil, jenže volné pokračování s názvem Hodná holka, zlá krev naprosto předčilo mé očekávání a za mne bylo ještě mnohem lepší než první díl!!
Hlavní hrdinkou je náctiletá Pipa, která, stejně jako v prvním díle, na vlastní pěst vyšetřuje případ. Tentokráte se jedná o zmizení jejího kamaráda. Jelikož je již dospělý a v minulosti několikrát na pár dní zmizel bez ohlášení, policie si z aktuální situace nedělá starosti a odmítá po něm pátrat. Pipa ovšem tuší, že zmizení pravděpodobně není dobrovolné a začne postupně odhalovat, proč k němu došlo.
Kniha je napínavá od začátku do konce, stejně jako v prvním díle ji prolínají úryvky konverzací, mailů a Pipiných zápisků; krom toho je v tomto druhém díle všudypřítomné tajemno, které vás bude nutit neodkládat knihu. Já ji přečetla na dva zátahy, moc se mi líbila a hlavně - tenhle thriller s osmnáctiletou hrdinkou je mnohem lepší než spousta jiných “dospělých” thrillerů, které vychází.

PrincaListicka
06.06.2021 5 z 5

Děj pokračování Návodu na vraždu pro hodné holky je napínavý od začátku do konce. Musím říct, že jsem se trochu obávala, aby pokračování na podobné vlně nebylo jen pouhou snahou vytěžit ze zápletky co nejvíc. Bála jsem se, že to bude nuda, že se budou opakovat stejné události jako z předchozího dílu. Naštěstí se ani jedno z toho nestalo a mě příběh pohltil stejně jako u první části!

Co se mi však líbilo ještě víc byl obrovský osobnostní vývoj Pipy. Vždycky jsem nesnášela postavy, které byly 100% dobré a bojovaly jen čestnými metodami. Proto se mi nesmírně líbilo, když si Pipa uvědomila, že člověk nemusí být vždy za každou cenu milý, nemusí vždycky všem vyhovět, nemusí vše dělat tak, jak se po něm chce. A že někdy je prostě nutné udělat i něco, co není považováno za správné. Tím si mě tahle holka omotala kolem prstu ještě víc než kdy dřív.

Oproti prvnímu dílu se tahle část bude rozhodně líbit všem, co fandí podcastům a příběhům typu "Opravdové zločiny." Hlavní dějová zápletka je do detailů promakaná, měla jsem častokrát husí kůži. Vše dává perfektní smysl a když si uvědomíte, jak to všechno vlastně bylo, je to až neuvěřitelné. Opravdu obdivuji autorčinu fantazii a talent na vymýšlení propracovaných zápletek. Celý příběh je opět propletený graficky zpracovanými konverzacemi či záznamy z rozhovorů, což čtení zpříjemňuje.

Knihu mohu rozhodně jen a jen doporučit!

book_loverka_
22.05.2021 5 z 5

Tak tohle byla naprostá pecka! Možná ještě lepší než Návod na vraždu pro hodné holky! Přečetla jsem to za jediný den - je to neskutečně návyková, čtivá a napínavá kniha. Hrozně mě to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Autorka to má promyšlené do nejmenšího detailu, pořád se tam něco děje, objevují se nové stopy a postupně se odkrývájí různá tajemství. Hlavní hrdinka Pipa se chovala dospěleji, než prvním díle a byla fajn. Originalita tomu nechybí a knížku dokonce doplňují fotky důkazů, nahrávky rozhovorů, chaty a tak. Jen jestli si chcete přečíst Hodnou holku, zlou krev, tak doporučuju mít přečtený i první díl, protože to na sebe navazuje, hodně se zmiňuje případ právě z prvního dílu a nemusely by vám docházet souvislosti. Taky byste si Návod vyspoilerovali, takže začněte radši pěkně od začátku. Toť vše, za tuhle sérii bych dala ruku do ohně - určitě se do ní pusťte!

knihomolkaJani
14.05.2021 5 z 5

Opět ÚŽASNÁ kniha. Zprvu jsem tedy byla trochu zaražená, v úvodu mě kniha nudila, ale potom se to rozjelo a autorka nám nedá až do konce vydechnout. Dokonale vymyšlená zápletka, úžasně propracované postavy (stejně jak v první knize). Druhou polovinu knihy jsem přečetla doslova jedním dechem, tam se pořád něco děje. Mohu jedině doporučit, nebudete zklamaní.

+ kniha má skvělé zpracování, je doplněna o mapky, rozhovory, obrázky, zprávy...

SknihouVrukách
14.05.2021 5 z 5

Ako už asi viete knihu Ako nájsť vraha som si neskutočne obľúbila. Nestáva sa mi často, že by sa mi rovnako páčil aj druhý diel, no však Dobré dievčatá končia zle sú výnimka.

Začnem hlavnou hrdinkou Pip, ktorú som si neskutočne obľúbila. V obidvoch knihách mi bola veľmi sympatická a páčilo sa mi, aká je odvážna. Taktiež mám veľmi rada Raviho, preto som bola smutná, že v knihe bol pomenej. Mámu tu aj "novú" postavu Connora, ktorého som si opäť obľúbila. Aj ostatné vedľajšie postavy majú premyslené charaktery. Už od začiatku dokonca som bola v napätí. Prvých 70/80 strán bolo pomalších a trošku trvalo, kým sme sa dostali k prípadu, ale potom som už nevedela knihu pustiť z ruky. Autorka do deja vložila toľko zápletiek a každou stranou sa to znamotávalo. Úprimne nevedela som, ktorým smerom sa kniha uberie, ale túto verziu som nečakala. Priznám sa, keď som knihu večer čítala, aj som sa bála odísť z izby. Ku koncu som si myslela, že autorka už nedokáže knihu zamotať, ale som sa mýlila, keďže tam vložila dalšiu extra zaujímavú zápletku. Na konci sa odohrali udalosti, ktoré som vôbec nečakala a z celým odhalením som spokojná (aj keď neviem, či sa to po tých udalostiach dá povedať).

Knihu má dokonalé grafické spracovanie. Obsahuje rôzne fotky, záznamy či rozhovory, ktoré dopĺňajú príbeh. Celkovo kniha je veľmi dobre napísaná. Autorka má jednoduchý štýl písania a aj keď je to detektívka tak sa kniha až príliš rýchlo číta. Ja vám to môžem len a len odporučiť. Môžem povedať, že toto je na YA knihu veľmi dobre premyslené a kniha si zaslúži vašu pozornosť.

Nemôžem dať iné hodnotenie ako 5/5. Kniha si to zaslúži a nemôžem sa dočkať, ktorý výde tretí diel, ktorý by mal v originále vyjsť ešte tento rok.

Za poskytnutie knižky na recenziu ďakujem @slovart_vyd @booklabsk

mikika
14.05.2021 4 z 5

no teda, vůbec jsem netušila, že YA romány můžou být takhle temné. Proti tomuhle je první díl čajíček, Pipa tu musí čelit zklamání, nespravedlnosti, smrti. S tím, jak se stupňuje temnota jednotlivých dílů, docela se bojím, s čím autorka přijde v poslední knize...

Miláčekknih
02.05.2021 4 z 5

Podle mě je to fajn knížka jenom ze začátku jsem se nudila