Hodná holka, zlá krev

Hodná holka, zlá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470237/bmid_hodna-holka-zla-krev-LwQ-470237.jpg 5 276 72

NĚKDO zmizel beze stopy. NIKDO nechce mluvit. Ale tentokrát VŠICHNI naslouchají. Zmizel Jamie Reynolds. Policie nic nedělá. Ani Pipa se nechce do případu zaplést, není přeci žádný profík. Jamieho rodina se k ní ale obrátí o pomoc. Je jejich jedinou nadějí. Všichni poslouchají její detektivní podcast, sledují vyšetřování, ale mluvit nechce nikdo. Kolik temných tajemství může městečko skrývat? Jak postupně vyplouvají na povrch, Little Kilton začíná vřít. S každou další stopou je mezi sousedy víc a víc zlé krve. Sama Pipa se ocitá v ohrožení života. Dokáže propojit všechny souvislosti a najít Jamieho dřív, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Cosmopolis

Good Girl, Bad Blood , 2019

Bar16
21.11.2021 5 z 5

Pokračování Návodu na vraždu pro hodné holky byla ještě větší pecka než první díl. Musím říct, že kniha se autorce opravdu povedla. Příběh, který vymyslela, se mi dostal pod kůži a na konci jsem málem sahala po kapesníku. Prostě pecka!

_Brunetka_
19.11.2021 5 z 5

Tohle byla pecka všech pecek. Po roce jsem si připomněla, jak návykový styl psaní autorka má. Tahle kniha prostě nezná slovo „nuda“, celý příběh mě bavil od prvního slova až do toho posledního, ani na moment jsem se nenudila. Vždycky jsem se těšila na každý návrat ke čtení a těžko se mi odcházelo. Celé je to šíleně napínavé, není čas ani mrkat – ruce vám nebudou schopné stíhat otáčet stránkami, které jste už zhltli. Obě hlavní postavy, Pipu a Raviho, mám moc ráda. Jsou takovými protiklady, které k sobě ale dokonale sedí. Obdivuju grafické zpracování knihy, které je naprosto luxusní a skvěle dokresluje příběh. Všechno působí uvěřitelněji a člověk se hned cítí ve vyšetřování zaangažovanější. Nezbývá mi než vynést do nebe zápletku a celé rozuzlení knihy, protože se mi moc líbily a překvapily mě (po všech těch zvratech a odhaleních, které na nás autorka celou dobu sypala). Musím se přiznat, že mě vrah v průběhu čtení napadl, ale bez naprostých souvislostí a byl to spíš takový tip do prázdna. Jsem i moc spokojená, že kniha plynule navazuje na svojí předchůdkyni a my se dozvídáme spoustu nových věcí. Opět mě dostal dojemný konec v thrilleru (autorčina tajná zbraň?!). Jednoduše fantastické čtení pro všechny (nejen pro YA kategorii) a já už vyhlížím další díl!

MonaR0se
18.11.2021 5 z 5

Keď som asi pred rokom siahla po prvej časti tejto young adult série, mala som fakt vysoké očakávania. A kniha Ako nájsť vraha ich s prehľadom prekonala. Bola totiž úplne fantastická. S čistým svedomím by som ju odporučila aj všetkým milovníkom detektívok, ktorým young adult žáner nie je veľmi pochuti. Autorka si totiž dala záležať na detektívnej linke a napísala ju veľmi precízne.

Pátranie hlavnej hrdinky je poctivé, zrozumiteľné a najmä logické. Každý jej krok je veľmi dobre opísaný a teda dáva zmysel. Dalo by sa povedať, že je to aj taký návod pre laikov, čiže by sa dal ten postup aplikovať aj v reálnom živote. A to sa o veľa detektívkach povedať nedá.

Dobré dievčatá končia zle je voľne nadväzujúce pokračovanie (nový prípad, ktorý ale mal nejaké základy už v jednotke) a moje očakávania boli tentoraz naozaj obrovské. A autorka opäť nesklamala a splnila ich do bodky.

Milujem autorkin jednoduchý a čítavý štýl písania, spôsob, akým opisuje detektívne pátranie hlavnej hrdinky a zvraty, ktoré sa spočiatku zdajú predvídateľné, no nakoniec aj tak niečím prekvapia. Milujem ten dynamický dej bez hluchých miest, ktorý drží čitateľa v napätí a udržiava pozornosť od začiatku až do poslednej bodky.

Na záver musím spomenúť aj postavy, ktoré sú neskutočne skutočné, ľudské a uveriteľné. V týchto knihách čiernobiele postavy jednoducho nenájdete. Séria Ako nájsť vraha je pre mňa jednoznačne NAJ young adult detektívka!

Lucyk01
12.11.2021 5 z 5

Před pár minutami jsem dočetla tento díl a musela jsem začít psát recenzi, jelikož mám v sobě hodně emocí a poznatků, které musí ven. Tak zaprvé.... Co to sakra bylo?? Teď nevím, který z těch dílů byl lepší, ale tohle byla teda jízda. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a stránky mi pod rukama rychle ubíhaly. Hlavní postava mi přirostla k srdci, chtěla bych být jako ONA. Někdy jsem si říkala, jak může být tak statečná a hodně bojovat. Mě by to vysílilo a nevím, jestli bych to dokázala. A ten konec?? Normálně jsem brečela, nemohla jsem to zastavit. To bylo taak emocionální!! Každopádně Ravi je úžasný. Connora jsem v některých chvílích nemusela, ale jinak taky v pohodě. Ale na 100% mi byl nesympatický Ant a Lauren a to jejich chování vůči Connorovi. Měla jsem chuť je přimáčknout ke zdi jako nějaký brouky. Nicméně celý ten příběh byl hezky vymyšlený a dokonale propracovaný ty ilustrace mi ulehčily celé to pátrání, ale bohužel v tomto díle jsem nepřišla na toho, kdo za vším stojí. Ani ve snu by mě to nenapadlo. Prostě co víc k tomu dodat, je vidět, že autorka umí psát. DOPORUČUJI!!!

Fortuna7
10.11.2021 4 z 5

Cca první polovina je neskutečná slabota. Já se do čtení musela nutit a nebavilo mě to... ale ta druhá půlka! Jako wow! Úžasně zamotaný případ, skvěle vymyšlená zápletka a ten konec je taky geniální. Já můžu jenom doufat, že autorka píše další díl. :-)

Hanca1202
11.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Tenhle díl mě bavil o trošičku více než ten první a hodně jsem uvítala tu část s Brunswickovým dítětem. Pipa je prostě borka! Ze začátku jsem sice podezírala přítele Nat a Jamieho tátu, ale nakonec se to vyvinulo mnohem líp. Hodně se mi líbí, že tam Holly dávala ty protokoly a Pipiiny protokoly. Holly prostě nikdy nezklame a pevně doufám, že bude i třetí díl této série.

FejKýý
02.10.2021 4 z 5

Tak tohle za mě bylo o dost lepší než první díl NNVPHH. Tam jsem nějak věděla jak to dopadne. Tady jsem si nebyla vůbec jistá. Jsem ráda, že jsem do druhého dílu šla. Dost jsem po prvním váhala. Po tomhle se určitě pustím i do dalšího dílu kdyby byl. Ale mám pocit že Pipa se nám už trochu zbláznila. Zajímalo by mě chování ve třetím díle, to by taky mohl být už její konec (ve vyšetřování). Jinak ten Jamie, čekala jsem asi trošku něco víc, trochu mě to zklamalo ale jinak fakt super. Vyšetřování mě zase hodně bavilo. Paráda že tento díl, měl už i fotky a nejen protokoly. Těším se na další díl ale jak jsem psala, bojím se o Pipu. 4,25*

senbja
31.08.2021 5 z 5

Už dávno nejsem young adult a první knihu z této série jsem nečetla. Nicméně tu druhou jsem vyhrála a začala číst. Zatím se mi líbí. Možná se poohlédnu i po té první, abych byla v obraze.

_Bára_
19.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl byl stejně skvělý jako první. Pipa byla opět skvělá a já si říkala, panebože jak na to může přijít. Ravi to neskutečně podtrhoval a zbylé postavy z tohoto městečka byly také neskutečné. Zvrat se synem sériového vraha jsem vážně nečekala a musím říct, že jsem ho mile uvítala. Na konci jsem už prostě jen zadržela dech a hltala jednu stránku za druhou. Musím ovšem říct, že detektiv ze mě vážně nebude, doufám, že nejsem jediná, kdo už od začátku obviňoval Jamieho tátu. Teď když nad tím tak přemýšlím, tak nedokážu posoudit, který díl se mi líbil víc. Na jedničce bylo skvělý jak všechno bylo nový a celkově mě tam ty zvraty víc zaujaly a bylo jich tam víc. Na dvojce bylo ovšem zase fajn, že už se na všechno šlo od začátku, ovšem mělo to takovej ne moc akční a nabitej děj. Každý díl má své plusy a mínusy, takže zůstanu někde mezi nima.

terryaknihy
16.08.2021 5 z 5

Po knihách YA už moc často nesahám, ale Holly Jackson je teda velmi dobrá záruka kvality. Pipa je neskutečně odvážná hlavní hrdinka, která se tentokrát po vyřešení případu Sala vrací zpět k vyšetřování, ale tentokrát je to trochu jiné. Zase, je to napínavé, zase, je to velmi dobře napsané! Líbí se mi i decentní vztahová linka s Ravim a nemůžu opomenout dechberoucí grafické zpracování celé knihy. Nádhera!

okeey
16.08.2021 5 z 5

Pipa je prostě borka! Druhý díl ze série Návod na vraždu pro hodné holky je tu! Filipa se pouští do dalšího pátrání, protože policie pohřešování jejího 24 letého kamaráda nebere vážně. Čeká na vás kniha plná napětí, emocí a nečekaných konců! Tento díl byl snad lepší než ten první. Četl se sám, stránky ubíhaly ani nevím jak. Neskutečně promyšlený příběh, díky za něj! Naprostá bomba.

nada3314
09.08.2021 4 z 5

Druhá kniha ze série s Pipou a bylo to opět skvělé! Troufám si říct, že v rámci žánru YOUNG ADULT je tato série NEJ! Bavilo mě to moc! Skvěle graficky zpracováno! Nemám co vytknout!

Jajiinka
27.07.2021 5 z 5

Hodnocení 5/5

Toto je pokračování úspěšné knihy Návod na vraždu pro hodné holky, abych se přiznala první knihu jsem nečetla a vůbec to nevadilo. Ze začátku sice bylo trochu obtížné se orientovat v postavách ale trvalo to jen pár stran.

Příběh je opět o Pipě. Její vnitřní touha s podcastem skoncovat, protože poslední zkušenost nebyla moc příjemná a ocitla se ve velkém nebezpečí nejen ona, ale celá její rodina a přátelé, jí užírá. Navíc jí zabili psa. Rozhodne se, že kanál ukončí s posledním soudem minulého případu. Ovšem, něco se stane. Zmizel Jamie Reynolds. Policie nic nedělá a případu dává sníženou důležitost, už z toho důvodu, že je Jamie plnoletý a v minulosti už párkrát zmizel. Ovšem tentokrát to rodina vidí jinak, je to jiné, něco se určitě stalo. Bratr Jamieho je kamarád Pipy a požádá jí o pomoc. Pipa prvně odmítne, ale nakonec zoufalé rodině přislíbí pomoc, a tak začíná druhá řada podcastu. Všichni její detektivní podcast poslouchají a sledují, a dokonce i mnoho lidí jí poskytlo materiály k vyšetřování. Je tu ale jeden problém, nikdo nechce mluvit. Jaké tajemství skrývá toto městečko? Zvládne Pipa vyšetřit zmizení a najde Jamieho? Nebo je to vše jen léčka a Pipa se ocitne v nebezpečí? A jaký výsledek bude mít poslední soud minulého případu?

Tato kniha mě velmi zaujala už svým vizuálem a také dobrými ohlasy předešlého dílu, který si rozhodně musím jednou přečíst. Už z toho důvodu, že mi Pipa neuvěřitelně přirostla k srdci a kniha mě velice bavila. Je psaná velice zajímavým stylem, kde se střídá rozhovor v podcastu s normálním textem, a dokonce i obrázky. Ravi jako postava se mi také moc líbil a romantiky tam bylo tak akorát, děj se spíš soustředil na tu kriminalistickou část. Kniha se mi četla velice dobře a měla jsem ji přečtenou snad za tři dny. Určitě doporučuji!

Knižní střípky
24.07.2021 3 z 5

Kniha si udržela stejně vysokou laťku jako první díl, je i stejně graficky zpracovaná, což jsem ocenila, protože toto se mi velice líbilo již u prvního dílu a myslím si, že obzvláště mladí čtenáři, pro které je kniha primárně určená, to ocení rovněž. Pipa je děvče, které má kromě velice bystrého mozku i neuvěřitelnou dávku štěstí, s tímto počítejte a pokud jste věkem už úplně někde jinde než je cílová skupina této knihy, tak to berte trošku s nadhledem. A pokud se vám to podaří, tak si knihu užijete úplně maximálně. Pipa je skvělá holka a její odhodlanost a smysl pro spravedlnost musí ocenit i starší čtenář. A kdo má rád kapku romantiky, tak i zde si přijde na své, protože zde máme Raviho.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

anet.myblog
19.07.2021 5 z 5

Asi před necelým rokem jsem četla knížku Návod na vraždu pro hodné holky a byla jsem nadšená Kniha Hodná holka, zlá krev je druhý díl z téhle série. Druhý díl mi přišel akčnější a temnější, a to mě bavilo snad ještě víc! Ráda jsem se zase vrátila k postavám z prvního dílu jako jsou Ravi a Pipa. Pokud byste si chtěli přečíst nějaký skvělý YA thriller, tuhle sérii můžu fakt jen doporučit, jen se teda do série pusťte postupně, protože díly na sebe přímo navazují.

tereza7804
19.07.2021 5 z 5

Po prvním díle jsem čekala, že už nic lepšího být nemůže a ono ejhle... druhý díl mě bavil přeci jen o trošku víc a autorka si dala práci i s ilustracemi fotek z místa činu a různých důkazů, což mi přišel jako skvělý nápad a přidávalo to knize ještě lepší atmosféru. Obálka taky skvost, co dodat. Jasných 5/5. Na thrillery moc nejsem, ale tahle série mě dostala do kolen.

Katania
18.07.2021 5 z 5

Tuhle sérii můžu! Čtivé a napínavé.

Ajda300
12.07.2021 5 z 5

Stejně dobré a napínavé jako první díl. Bála jsem se, aby to celé autorka pokračováním nezabila, ale naštěstí se dá tahle kniha brát jako kvalitní čtivo stejně jako Návod na vraždu. Pipa je vtipná, odhodlaná a jednou z nejlepších hrdinek, o které jsem kdy četla a Raviho jsem si moc oblíbila. Doporučuji.

Booktwins
08.07.2021 5 z 5

Na druhý díl Návodu na vraždu já čekám od chvíle, kdy jsem to viděla na goodreads. Když se k nám nakonec dostala formou spolupráce, jako všechny recenze, které tu na Databázi máme (kdybych se měla vypisovat se všemi recenzemi na třech sítích, tak se asi zblázním), tak jsem skákala radostí. Během dvou tří dnů jsem to měla přečtené a přišlo mi to lepší než první díl. Hlavní hrdinové, Pipa a Ravi, tomu dodávají to pravé ořechové, protože je poznat, že je to young adult a ne třeba Robert Bryndza. Už od začátku tu je napětí, drama a skvělé myšlenky Pipy, která se snaží na všechno přijít. Opět tu nechybí brilantní grafika, která je zase na jedničku a díky které vám ta kniha přijde o sto procent lepší. Stránky jsem hltala a utíkalo mi to mega rychle. Konec jsem vůbec nečekala, skončilo to úplně jinak a jako vraha jsem tipovala někoho jiného a ani jednou se mi neobjevil na seznamu podezřelých. Autorka píše brilantně a já se nemůžu dočkat její další knihy.
5/5

TheMelorry
05.07.2021 5 z 5

Po prvním dílu, ze kterého jsem byla naprosto nadšená, jsem měla trochu obavy, aby si i tenhle udržel vysoko nasazenou laťku. Teď už vím, že moje obavy byly zbytečné, protože tohle je opět výborná kniha. Autorka dokáže skvěle vykreslit atmosféru, postupné vyšetřování a odhalování pravdy, u kterého je člověk napjatý do poslední chvíle. Závěrečné rozuzlení jsem já osobně vůbec neodhadla.
Celkově nemám knize co vytknout. Je napínavá, velmi dobře se čte, hlavní postavy jsou sympatické a zapojení vyšetřovacích protokolů, nahrávek, obrazové dokumentace a chatových konverzací skvěle funguje.