Hodná holka, zlá krev

Hodná holka, zlá krev https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470237/bmid_hodna-holka-zla-krev-LwQ-470237.jpg 5 276 72

NĚKDO zmizel beze stopy. NIKDO nechce mluvit. Ale tentokrát VŠICHNI naslouchají. Zmizel Jamie Reynolds. Policie nic nedělá. Ani Pipa se nechce do případu zaplést, není přeci žádný profík. Jamieho rodina se k ní ale obrátí o pomoc. Je jejich jedinou nadějí. Všichni poslouchají její detektivní podcast, sledují vyšetřování, ale mluvit nechce nikdo. Kolik temných tajemství může městečko skrývat? Jak postupně vyplouvají na povrch, Little Kilton začíná vřít. S každou další stopou je mezi sousedy víc a víc zlé krve. Sama Pipa se ocitá v ohrožení života. Dokáže propojit všechny souvislosti a najít Jamieho dřív, než bude pozdě?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro děti a mládež
Vydáno: , Cosmopolis

Good Girl, Bad Blood , 2019

Buchtičkajani
11.02.2023 5 z 5

Opět skvělé. Tentokrát jsem byla napnuta, až do konce. Vřele doporučuji.

Miška74
19.01.2023 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplnou náhodou, když jsem ji objevila u dcery v pokoji. Ta si jí půjčila od spolužačky a tak jsem si ji chtěla přečíst, ačkoliv nejsem cílovou skupinou, protože knížka se řadí do YA. Thrillery miluji a tak jsem byla na tento pro mládež opravdu zvědavá a musím říct, že to byla BOMBA!!!
První díl této série jsem nečetla, ale po přečtení této druhé knihy si přečtu určitě i tu první.
Kniha je psaná velmi zajímavým způsobem, kdy se klasický děj střídá s poznámkami, které si Pipa píše, náčrtky a fotkami. Je úžasné prodírat se různými přepisy nahrávek a spolu s Pipou a Ravim hledat důkazy a doplňovat hluchá místa v případu pohřešovaného Jamieho. Nechci tu zbytečně nic zásadního prozrazovat, ale příběh je opravdu skvělý a velmi čtivý, přitom stále napínavý a na konci i smutný (i slza ukápla a to se mi moc často nestává).
Doufám, že i třetí díl bude (pokud vyjde v češtině) stejně úžasný, jako tato kniha, protože už teď mám chuť si přečíst další příběh Pipy a jejích přátel.

Knihochod
14.01.2023 5 z 5

I keď som si v prvej knižke Pipu, ostatných a celé to tajomné prostredie malého mestečka Little Kilton, ohľadom pokračovania som bola viac než skeptická. Zdalo sa mi totiž, že prvá knižka bola ukončená tak akurátne a že by pokračovanie snáď ani nepotrebovala.

Som ale šťastná, že to pokračovanie má a pevne verím, že aj ďalšie mať bude?

Odpoveď znie: ÁNO!

Už od samého začiatku ma do seba príbeh vtiahol a ja som mala veľké problémy čo len na chvíľku sa od neho odtrhnúť a venovať sa dôležitejšej činnosti (učenie na opravné štátnice som iste spomenula v predchádzajúcom príspevku). Prosto a jednoducho som čo najskôr potrebovala rozuzliť celú zápletku, ktorá bola snáď ešte bravúrnejšia, než tá v prvej knižke, keďže túto som absolútne nedokázala svojpomocne odhadnúť a keď prišlo to veľké finále, brada mi spadla až kamsi k nohám a môj mozog to jednoducho nedokázal spracovať.

Postavy opäť perfektné, avšak byť na mieste hlavnej hrdinky, pravdepodobne by táto séria skončila pri prvom náznaku vyhrážok adresovaných mojej osobe. Čo tým chcem vlastne povedať? Pipa je neskutočne, a v niektorých prípadoch až prílišne, nebojácna. Ale vzhľadom na to, že ma ani táto časť nesklamala, rozhodla som sa, že jej to odpustím.

V minulom príspevku som zabudla spomenúť vizuálne spracovanie, ktoré je, rovnako ako pri predošlej knihe, perfektné. A to až tak, že to sama nedokážem popísať (alebo Vás chcem týmto záhadným spôsobom nalákať, aby ste si tie knižky zaobstarali a prečítali).

Ja to celé hodnotím ako skvelý počin, ktorý si zaslúži pozornosť mnohých čitateľov. A ak sa zrovna Vy radíte medzi tých, ktorí túto sériu prehliadajú, nerobte to a skúste si ju prečítať. Verím, že neoľutujete.

AngeliS
03.01.2023 5 z 5

No hoši! Aby byl nějaký druhý díl takhle dobrý? Za mě asi lepší než 1! Po dlooouhe době jsem u knihy bulela jako želva! A jaká! To bylo tak napínavé až jsem myslela, že napětím snad prasknu! Strašně dobře napsané!

Mega spojler: asi je to blbost, ale strašně jsem se nasmála tomu, že mu chtěl škvírou narvat celou matraci. Tolik dobra v jedné větě? To je um! Jak popsat, jak vážně laskavý ten člověk byl. A stále ho s tou matrací vidím

lucakuca
03.12.2022 4 z 5

Opět geniální, opět jedinečné.
Malinko malilinko mi to připadalo zdlouhavé, ale konec vše rozproudil a dal tomu správný říz a šťávu.

Kni-holka
24.10.2022 5 z 5

Druhý díl Hodná holka, zlá krev je mnohem temnější než první díl a v mnoha ohledech na něj navazuje. Autorka opět bravurně popisuje postup pátrání do naprostého detailu. Myslím, že pokud budu muset někdy vyřešit nějaký zločin, tak díky těmto knihám budu vědět, jak na to.

Ivka14
05.09.2022 5 z 5

Pip podcast o zločinu, který ona a Ravi loni vyřešili, se stal virálním. Slíbila, že ten čas hodí za hlavu a že se k řešení dalších detektivních případů nevrátí.

Pip detektivní dny skončily.

Dokud se neztratí rodinný přítel a Jamieho rodina prosí Pip, aby udělala, co může, aby ho našla. Nakonec je v bodě, že udělá cokoli, aby zjistila, co se stalo Jamiemu, a to by mohlo znamenat najít vlastní způsob, jak dosáhnout spravedlnosti za křivdy, které se staly.

Ravi je zpět, spolu s mnoha dalšími postavami z minulé knihy. Nemůžu se dočkat, až si přečtu další knihu.

Annyshga
03.09.2022 3 z 5

Hodná holka, zlá krev je pokračováním knihy Návod na vraždu pro hodné holky. I tady je příběh obohacen o fotky, poznámky, výslechy a podcasty "vyšetřovatelky" Pipy což je vážně super. Čtenář má tak možnost nahlédnout do hlavy hlavní hrdinky příběhu a lépe porozumět věcem, které podniká. Ovšem wow efekt jako u prvního dílu se u mě bohužel nedostavil. Už na začátku mi vadil zdlouhavý návrat k příběhu z první knihy. Pak ale nastal zvrat v podobě zmizení Jamieho a kniha se pomale rozjela. Co se mi vážně líbilo, byly originální nápady Pipy při řešení případu. Přestože byla kniha poměrně čtivá nenadchla mě tak moc jako předchozí díl a byla pro mě spíš průměrným oddechový čtením.

Šebestová3
01.09.2022 5 z 5

Vynikající young adult série. Má všechny atributy, aby přitáhla mladé čtenáře....a zároveň kvality, kterými osloví i ty pokročilejší.

voody99
23.08.2022 5 z 5

Opravdu úžasný návrat do Little Kilton. Musím přiznat že mě druhý díl bavil o kousíček více než prvně.
Ravi s Pipou jsou skvělá dvojce a mám je ráda.
Moc se těším na další díl.

musivila
21.07.2022 5 z 5

Druhá kniha od autorky a opět pecka. Kniha má opravdu zajímavé zápletky a nepředvídatelné zvraty, takže do poslední chvíle nemáte vůbec tušení. Opět tu máme Pipu, 18letou holku, aby vyřešila zmizení bratra svého kamaráda. A jak už autorku známe z prvního dílu, zas to bude pěkně zamotané....

SBH
20.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Asi jsem si měla nechat mezi díly delší rozestup. Protože tomu druhému nechybělo nic ze skvělých ingrediencí toho prvního, přesto jsem po dočtení zklamaná a rozhodně se nebudu pídit po dalších příhodách slečny Pipy. Možná je důvodem, že jsem krátce po sobě přečetla dvě knihy se špatným koncem a potřebovala bych pro změnu kapku pozitivity.
Ravi a Pipa kolem sebe nekrouží, ale řádně spolu chodí, tudíž i ten romantický náboj lehce vyprchal. Sice jejich vyznání lásky proběhlo velmi netradičně a rozhodně vtipně, ale celkově je tato složka už na pozadí.
Taky bych neřekla, že Pipě někdo stál vyloženě v cestě, školu vlastně neřešíme, rodinu prakticky taky ne, jo, ohrožení na životě nastalo, ale upřímně do té situace vlezla sama. Koho oslovila, ten s ní spolupracoval, vyjma pochopitelně policie, ovšem i zdůvodnění této výjimky bylo uvěřitelné.
Takže: vyšetřování logické, napínavé, uvěřitelné. Silným momentem pro mě bylo, když se veřejnost proti Pipě spikla a označila její vyšetřování za kamufláž pro získání popularity. A výsledek soudu s Maxem, tím padouchem, se mnou otřásl stejně jako s Pipou. Myslím, že bych se zachovala stejně jako ona. Ale, do háje, vždyť jsme se nedozvěděli, jak tenhle úlet dopadl! No nic.
Jenže zbytečná smrt v závěru mě rozhodila. Přičemž si nejsem jistá, kdo byl padouch. Teda jasně, ten vrah, ale stejně…
Oproti jedničce víc drama a méně šťávy. Škoda.

Zuzaa
30.06.2022 5 z 5

Perfektní! Stejně dobré jako první díl a možná ještě o kousek lepší.
Strhující postupné pátrání, žádná hluchá místa, minimum faktických nesrovnalostí, extrémně zábavná forma.
Jsem fanouškem téhle série!

Sigurd_Lesandi
07.05.2022 5 z 5

První díl ze série prolétl takřka celý Instagram, a i u mě se těšil dobému hodnocení. Na pokračování jsem se těšil, ale toto jsem tedy nečekal.
Popravdě už od ya Thrillerů a detektivek nic moc nečekám, protože jim vždycky něco chybělo, ale tady bylo všechno. Hodná holka, zlá krev by mohla být prototypem, jak má dobrý thriller vypadat. Obsahuje zajímavou myšlenku, zvraty, propracované postavy a vztahy které je všechny nějak propojují a nechybí ani hlubší myšlenka.
Kniha je krom normálních kapitol prokládána pracovními protokoly, nahranými rozhovory apod. To samo o sobě by dnes nebylo nic až tak originálního, ale autorka se do toho opřela a na vše se podívala z nového úhlu pohledu.
Pipa je skvělá hrdinka. Má hlavu, kterou umí používat. Autorka dokázala skvěle popsat pochody, kterými všichni puberťáci procházejí. Chce za každou cenu případ vyřešit, ale zároveň je toho na ni někdy moc a všechno se jí hroutí.
Konec byl promyšlený a měl zase originální nápad. Kniha celkově působila dost propracovaně. Často jsem se u ní zasmál, naštval a vystřídal několik dalších emocí, což je přesně to, co vám má dobrá kniha předat. Rozhodně doporučuji.

PetraBery
13.03.2022 4 z 5

Znovu zpátky v Little Kilton. Pipu požádá její kamarád o pomoc při hledání jeho pohřešovaného bratra. Pipa začíná pátrat a odhaluje nejedno tajemství. Ano, nejsem cílová skupina, ale mě to prostě bavilo a celý příběh jsem si užila.

Em69
01.03.2022 5 z 5

No, od téhle knihy jsem čekala trochu víc, když jsem knihu začala čít chtěla jsem jí odložit protože na prvních asi 60 stranách byl shrnutý první díl ( Návod na vraždu pro hodné holky), což mě docela dost nudilo, ale pak se to začalo doopravdy rychle vyvíjet a měli jsme tu nový případ. Líbilo se mi jak autorka do knihy zapojila některé věci z předešlé knihy které se nedořešily a také jak pracovala s vývojem vztahu/ osobního života postav. No a co to zachránilo? Konec!!! No to bylo něco, nečekala jsem absolutně takový zvrat v ději, a rozhodně jsem nečekala že mě to rozbrečí. Knihu bych všem doporučila a to hlavně kvůli tomu konci. Rozhodně to bylo něco neobvyklého, přijde mi že v téhle knize se autorka taky trochu víc zaměřila na osobní život postav což bylo skvělé, autorka umí doopravdy dobře kombinovat věci dohromady a od půlky se kniha četla sama.

badliar_id
27.01.2022 4 z 5

"I think we all get to decide what good and bad and right and wrong mean to us, not what we're told to accept."

"Some people are pretty good at hiding who they really are."

***
Už u prvního dílu nám Holly ukázala, že thrillery psát umí, takže mi bylo jasný, že dvojka bude stejně skvělá. A byla!
Četlo se to samo a nutně jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Děj plynul rychle a opět jsem nic netušila, i když ke konci mi pak začalo pár věcí docházet.
Pipa byla opět úžasná. Snažila se najít všechna vodítka, stejně jako minule. Zároveň šlo ale poznat, že jí všechno okolo ničí. Ravi je dokonalý příklad milujícího přítele. Pomáhal Pipě se vším a vždy tu pro ní byl. Já ho prostě zbožňuju.. Oba jsou spolu strašně roztomilí a těším se na ně v pokračování..
V recenzi na předchozí díl jsem psala, že se těším na přátele Pipy. No, tenhle díl trochu změnil můj názor na ně. Konkrétně jen na dva lidi.. Ant a Lauren. Nemám k nim co dodat, protože bych se akorát naštvala. Zach, Cara a Connor jsou v pohodě!!
Konec jsem nečekala, ale něco málo jsem tušila (jak už jsem psala nahoře). Předpokládám, že bude třetí díl zaměřen (aspoň doufám) na dvojici, která figurovala v tomto dílu..
Já jsem z téhle série vážně nadšená. Styl psaní, postavy, zápletka, rozuzlení atd. mě na tom neskutečně baví, takže snad bude Holly v thrillerech pokračovat, protože jí to vážně jde.. 4.5/5*

LuciLu
05.01.2022 4 z 5

Další skvěle návykový román od Holly Jackson. Ačkoli se mi tato kniha nelíbila tolik jako ta první, protože mi některé pasáže připadaly dost přitažené za vlasy, neobsahovala tolik dalších rozměrů, jako jsou e-maily, přepisy, důkazy atd., a navíc ten konec, o kterém stále váhám, tak jsem ji přečetla během několika dní.
První kniha byla naprosto divokou jízdou Pippy, která odhalovala pravou podstatu případu Andie Bellové. Tato kniha sleduje následky jejího vyřešení případu. Je zakořeněná v realitě, v traumatech, která Pippa prožila z nebezpečných situací, v nichž se ocitla. Ukazuje také, že někdy nezvítězí ti dobří. Padouchovi někdy projde všechno zlé, co udělal.
Nový případ v této knize je také reálnější. Nejedná se o vraždu z několik let staré minulosti, o které si Pippa myslí, že byla nesprávně vyřešena. Jde o pohřešovanou osobu, kterou se Pippa snaží najít v reálném čase, než se z pohřešované stane mrtvá. To dodává této knize vrstvu napětí, která v první knize nebyla. Ano, Pippa byla kvůli svému vyšetřování občas v nebezpečí, ale v této knize visí na vlásku něčí život, pokud ho nenajde.
Pokud označím tuto knihu za top mezi YA thriller, nebudu daleko od pravdy. Rozhodně stojí za přečtení. :)

senbja
30.11.2021 5 z 5

Poslední dobou ke mně docela často přicházejí YA knihy. Zatím se mi všechny líbily, tato není výjimkou. Asi si půjčím i první díl, ať se dovím více o "detektivce" Pipě. Zajímavě pojatá grafika. Pro agatha2 - oceňuji a chválím.

Lovana
30.11.2021 4 z 5

Když vyšel první díl, tak mě nejprve vůbec nezaujal a říkala jsem si, že to číst určitě nebudu... Nakonec jsem se rozhodla knihu přece jenom zkusit a po dočtení jsem věděla, že budu číst určitě i druhý díl. A konečně jsem se ke druhému dílu dostala...
Po Hodné holce jsem sáhla po čtecí pauze a byla to dobrá volba. Knížka je čtivá, byť ta část, kdy Pippa sbírá všechny informace byla chvílemi trochu pomalejší, ale pak se to rozjelo a já otáčela stránku za stránkou a s napětím čekala, jak to s Jamiem teda nakonec dopadne...
Raviho jsem si velmi oblíbila již v prvním díle, myslím, že Pippu umí krásně usměrnit a uklidnit, když je to potřeba... Pippu občas nechápu, ale to je možná i tím, že tolik, kolik ji už mi bylo poměrně dávno...
Čtivosti knížce rozhodně dodává zajímavé grafické zpracování, kdy nečteme pořád jenom text jako takový, ale jsou ta obrázky, mapky a rozhovory s rodinnými příslušníky a svědky.
Každopádně se mi tento díl líbil ještě o trošku více než NNVPHH a moc se těším na třetí díl.

Hodnocení 4*/5*